więcej

Ile papierosów i alkoholu możesz przywieźć do Polski?.

IAR |  dodane 2008-11-26 (12:40) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 6 godzin i 2 minuty temu
drukuj

Od pierwszego grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Rzeczniczka Izby Celnej w Olsztynie, Anna Hałat-Wanat poinformowała, że zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów. Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.

W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%, lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22% oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.


(kab, ula)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 63.64%
nie 4 36.36%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (78)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
2
~nick 2008-11-26 (16:15) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 27 minut temu

no i dobrze nareszcie mrowki nie beda blokowaly granc

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~bolen 2008-12-17 (16:38) 5 lat 10 miesięcy 8 dni 2 godziny i 4 minuty temu

pytanie
witam ,mam pytanko ile w tej chwili mozna przewiesc alkoholu i papierosow z Ukrainy do Polski.prosze o szczera odpowiedz!Z gory dzieki

odpowiedz

0
0
~bla 2008-12-02 (10:43) 5 lat 10 miesięcy 23 dni 7 godzin i 59 minut temu

nie skończy sie...
I o to w tym chodzi, ci którzy wprowadzili tą ustawe dobrze wiedzą ze przemyt tam sie nie skończy, znaleźli więc idealny sposób na finansowanie innych durnych projektów i zalepianie dziur budżetowych okradając biednych ludzi. Współczuję im..

odpowiedz

0
0
~Gregor 2008-11-26 (14:40) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 4 godziny i 2 minuty temu

Papierosy
Przecież pisze wyrażnie te normy dotyczą krajów spoza unii europejskiej (ukraina rosja itp.) wynika z tego nie powinno to dotyczyć krajów unijnych.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~jacjat 2008-11-26 (15:29) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 13 minut temu

Nie od 1 grudnia
Nieprawda, że ustawa ma wejśc od 1 grudnia jest ona obecnie w Komisji Senackiej, ktora nie zakończyła jeszcze prac a planowane wejście ustawy o podatku akcyzowym to koniec marca 2009 roku

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~marcel 2008-11-26 (16:36) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 6 minut temu

hurra!!!!!!!!!!!
w koncu sie skonczy ukraina i jej badziewne paliwo i wódka hurra!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Pozdrawiam WP :) 2008-11-26 (23:22) 5 lat 10 miesięcy 28 dni 19 godzin i 20 minut temu

Rany koguta! Spoza pisze się razem! :)
Piszcie, błagam, poprawnie po polsku, sporo młodzieży Was czyta.

odpowiedz

0
0
~REMI 2008-11-26 (19:03) 5 lat 10 miesięcy 28 dni 23 godziny i 39 minut temu

CZARNE CHMURY
CIEZKIE CZASY NASTANA DLA TURYSTOW Z UKRAINY

odpowiedz

0
0
~niunia 2008-11-26 (17:01) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 41 minut temu

SPOZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~purysta:))) 2008-11-26 (16:59) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

pisze się spoza Unii
a nie z poza Unii

odpowiedz

0
0
~zagubiony 2008-11-26 (15:02) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 40 minut temu

???
a mam pytanie? bo jest w aretykule napisane że można przywieść 40 sztuk papierosów czyli chodzi tu o sztuki papierosów czy że 40 paczek papierosów?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~janysz22 2008-11-26 (16:50) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

głupota...
całkiem opanowała rządzących.A ja myslałem że luki w mózgu można leczyc.

odpowiedz

0
0
~kundelek 2008-11-26 (15:49) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 53 minuty temu

A ile moge wwizdz do kraju z panstw UE
Np.jade sobie z Hiszpanii i przekraczam granise pol-niem w guben-no co i ile moge zeby sie nikt nie czepial

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~magda 2008-11-26 (16:12) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 30 minut temu

hej
nie piszemy Z POZA tylko spoza,,,,,,,,no nie!

odpowiedz

0
0
~Andy 2008-11-26 (15:19) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 23 minuty temu

Lie paierosow i alkocholu mozesz przywiesc do Polski
Nigdzie chyba w siecie czegosc takiego i takich ograniczen nie ma ja w Donalolendzie. Moze wogole lepiej wprowadzic wozowa prohibicje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~yan 2008-11-26 (16:06) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 36 minut temu

przewiesc przeniesc, a jakby tak chodzil w kolko z 1 litrem wodki, przeciez wiecej nie moze miec przy sobie, a nikt nie liczy ile tego przeniosl prawda?? takie ograniczenia sa wiec bezwartosiowe

odpowiedz

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 13 minut temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 13 minut temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~ziuta 2008-11-26 (15:23) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 19 minut temu

ha ha
Tyle tylko, ze to nie oni ! Ich juz prawie nie ma! Za to Ministerstwo Finansow i b.b liczni dyrektorzy z bozej laski ze wszystkich izb wymyslaja te bzdety! Kiedy to sie w koncu skonczy??

odpowiedz

0
0
~adibz 2008-11-26 (15:17) 5 lat 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 25 minut temu

Z poza?
A czy to aby na pewno po polskiemu?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 4 godziny i 59 minut temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 3 godziny i 46 minut temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 6 godzin i 39 minut temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 11 godzin i 7 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 12 godzin i 18 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 14917