więcej

Ile papierosów i alkoholu możesz przywieźć do Polski?.

IAR |  dodane 2008-11-26 (12:40) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 11 godzin i 31 minut temu
drukuj

Od pierwszego grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Rzeczniczka Izby Celnej w Olsztynie, Anna Hałat-Wanat poinformowała, że zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów. Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.

W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%, lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22% oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.


(kab, ula)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 63.64%
nie 4 36.36%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (78)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
2
~nick 2008-11-26 (16:15) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 7 godzin i 56 minut temu

no i dobrze nareszcie mrowki nie beda blokowaly granc

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~bolen 2008-12-17 (16:38) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 7 godzin i 33 minuty temu

pytanie
witam ,mam pytanko ile w tej chwili mozna przewiesc alkoholu i papierosow z Ukrainy do Polski.prosze o szczera odpowiedz!Z gory dzieki

odpowiedz

0
0
~bla 2008-12-02 (10:43) 5 lat 7 miesięcy 21 dni 13 godzin i 28 minut temu

nie skończy sie...
I o to w tym chodzi, ci którzy wprowadzili tą ustawe dobrze wiedzą ze przemyt tam sie nie skończy, znaleźli więc idealny sposób na finansowanie innych durnych projektów i zalepianie dziur budżetowych okradając biednych ludzi. Współczuję im..

odpowiedz

0
0
~Gregor 2008-11-26 (14:40) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 9 godzin i 31 minut temu

Papierosy
Przecież pisze wyrażnie te normy dotyczą krajów spoza unii europejskiej (ukraina rosja itp.) wynika z tego nie powinno to dotyczyć krajów unijnych.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~jacjat 2008-11-26 (15:29) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 42 minuty temu

Nie od 1 grudnia
Nieprawda, że ustawa ma wejśc od 1 grudnia jest ona obecnie w Komisji Senackiej, ktora nie zakończyła jeszcze prac a planowane wejście ustawy o podatku akcyzowym to koniec marca 2009 roku

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~marcel 2008-11-26 (16:36) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 7 godzin i 35 minut temu

hurra!!!!!!!!!!!
w koncu sie skonczy ukraina i jej badziewne paliwo i wódka hurra!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Pozdrawiam WP :) 2008-11-26 (23:22) 5 lat 7 miesięcy 27 dni i 49 minut temu

Rany koguta! Spoza pisze się razem! :)
Piszcie, błagam, poprawnie po polsku, sporo młodzieży Was czyta.

odpowiedz

0
0
~REMI 2008-11-26 (19:03) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 5 godzin i 8 minut temu

CZARNE CHMURY
CIEZKIE CZASY NASTANA DLA TURYSTOW Z UKRAINY

odpowiedz

0
0
~niunia 2008-11-26 (17:01) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 7 godzin i 10 minut temu

SPOZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~purysta:))) 2008-11-26 (16:59) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 7 godzin i 12 minut temu

pisze się spoza Unii
a nie z poza Unii

odpowiedz

0
0
~zagubiony 2008-11-26 (15:02) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 9 godzin i 9 minut temu

???
a mam pytanie? bo jest w aretykule napisane że można przywieść 40 sztuk papierosów czyli chodzi tu o sztuki papierosów czy że 40 paczek papierosów?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~janysz22 2008-11-26 (16:50) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 7 godzin i 21 minut temu

głupota...
całkiem opanowała rządzących.A ja myslałem że luki w mózgu można leczyc.

odpowiedz

0
0
~kundelek 2008-11-26 (15:49) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 22 minuty temu

A ile moge wwizdz do kraju z panstw UE
Np.jade sobie z Hiszpanii i przekraczam granise pol-niem w guben-no co i ile moge zeby sie nikt nie czepial

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~magda 2008-11-26 (16:12) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 7 godzin i 59 minut temu

hej
nie piszemy Z POZA tylko spoza,,,,,,,,no nie!

odpowiedz

0
0
~Andy 2008-11-26 (15:19) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 52 minuty temu

Lie paierosow i alkocholu mozesz przywiesc do Polski
Nigdzie chyba w siecie czegosc takiego i takich ograniczen nie ma ja w Donalolendzie. Moze wogole lepiej wprowadzic wozowa prohibicje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~yan 2008-11-26 (16:06) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 5 minut temu

przewiesc przeniesc, a jakby tak chodzil w kolko z 1 litrem wodki, przeciez wiecej nie moze miec przy sobie, a nikt nie liczy ile tego przeniosl prawda?? takie ograniczenia sa wiec bezwartosiowe

odpowiedz

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 42 minuty temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 42 minuty temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~ziuta 2008-11-26 (15:23) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 48 minut temu

ha ha
Tyle tylko, ze to nie oni ! Ich juz prawie nie ma! Za to Ministerstwo Finansow i b.b liczni dyrektorzy z bozej laski ze wszystkich izb wymyslaja te bzdety! Kiedy to sie w koncu skonczy??

odpowiedz

0
0
~adibz 2008-11-26 (15:17) 5 lat 7 miesięcy 27 dni 8 godzin i 54 minuty temu

Z poza?
A czy to aby na pewno po polskiemu?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prof. Bogdan Chazan: w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano pierwszej aborcji
dodane 2014-07-23 (21:54) 2 godziny i 17 minut temu

Jeden z separatystów przyznaje, że bojownicy mieli zestaw Buk
dodane 2014-07-23 (21:15) 2 godziny i 56 minut temu

Ciała ofiar katastrofy lotniczej przekazane do identyfikacji
dodane 2014-07-23 (23:45) 26 minut temu

Małgorzata Kidawa-Błońska: Rok Polski w Rosji - odwołany
dodane 2014-07-23 (21:56) 2 godziny i 15 minut temu

Spacer 175 metrów nad ziemią
dodane 2014-07-23 (23:29) 42 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 5241