więcej

Haczyki w becikowym - nie ma papierka, nie ma pieniędzy.

Życie Warszawy  PAP/Życie Warszawy | dodane 2010-01-19 (01:55)

fot. Jupiterimages

opinie
drukuj

Urzędy nie chcą wypłacać becikowego bez zaświadczenia o opiece lekarskiej w ciąży. Żądają ich nawet od kobiet, które urodziły dziecko przed wprowadzeniem 1 listopada tego wymogu - alarmuje "Życie Warszawy".

Problemy z wypłatą becikowego są m.in. w stolicy. Jak dowiedziało się nieoficjalnie "Życie Warszawy", są mamy, które przez biurokratyczne przepisy z pieniędzy w ogóle rezygnują.

Lekarze pytani o zaświadczenia "w tył" nie kryją, że wydają ich sporo. Podkreślają, że wcześniej sami namawiali pacjentki, by brały zaświadczenia jeszcze przed 1 listopada. Jedne potwierdzenia wzięły, inne zgłaszają się dopiero teraz.

Kobiety, które nie mają dokumentu potwierdzającego opiekę lekarską w czasie ciąży, nie powinny jednak rezygnować z walki o pieniądze. Urzędnicy podpowiadają, że zaświadczenia nie musi wystawiać ginekolog - pisze "Życie Warszawy".

(tbe)

oceń
1
0
Podziel się

Przeczytaj też

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~ada [2010-01-19 02:55]

a kto ma wystawic?
stomatolog czy chirurg plastyczny :)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej