Strona główna serwisu
Grzegorz Schetyna o planach nominacji Jacka Kurskiego: to absurd i kompromitacja PiS

Grzegorz Schetyna o planach nominacji Jacka Kurskiego: to absurd i kompromitacja PiS

• Grzegorz Schetyna o planach nominacji Jacka Kurskiego
• Uważa, że Polacy czują się oszukani przez PiS
• Jego zdaniem Andrzej Duda nie jest głową państwa
Grzegorz Schetyna (PO) Grzegorz Schetyna (PO) ()
- To jest absurd i kompromitacja PiS. Jacek Kurski to polityk, klasyczny, w czystej postaci. Skrajny, twardy i jednoznaczny – powiedział Grzegorz Schetyna w Radiu ZET o planach nominacji Jacka Kurskiego na szefa Telewizji Publicznej.

Lider Platformy Obywatelskiej dodał, że PiS po wyborach pokazuje inną politykę niż ta, którą obiecywał Polakom w wyborach. – Zwiedli Polaków i namówili ich do głosowania. Całe szczęście są następne wybory, tego nam PiS nie zabierze. Ci, którzy głosowali na PiS i zostali oszukani będą wiedzieli, co zrobić – mówił Schetyna, przypominając o słabnięciu Prawa i Sprawiedliwości w sondażach.

Były marszałek Sejmu dodał, że nie zaskoczyło go to, że Andrzej Duda podpisał ustawę medialną. – Po tym rajdzie z ferii, żeby podpisać ustawę o Trybunale nie mam złudzeń co do roli prezydenta Dudy. I mówię to ze smutkiem, bo to uderza w konstrukcję państwa. Prezydent powinien być głową państwa. Nie jest – mówił Grzegorz Schetyna w audycji Moniki Olejnik.


Marszałek Senatu: Kurski jest świetnym fachowcem i dziennikarzem

To bardzo dobra kandydatura na szefa TVP. Jest świetnym fachowcem, świetnym dziennikarzem. Zna się na tym - ocenił kandydaturę Jacka Kurskiego na szefa TVP marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie „Po przecinku” w TVP Info. Karczewski jest przekonany, że jeśli Kurski zostanie jej szefem TVP będzie dobrą telewizją obywatelską i podniesie swój poziom.

Jacek Kurski nowym szefem TVP. Informację tę potwierdził w "Kropce nad i" wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Według informacji podawanych przez serwis 300Polityka.pl, Kurski ma być jeszcze dziś odwołany z funkcji wiceministra kultury, a w piątek o 9 ma z rąk ministra skarbu państwa otrzymać nominację na prezesa TVP.


Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. małą ustawę medialną

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która skraca kadencje obecnych władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

- Pan prezydent z troską odnosi się do tego, żeby media publiczne w Polsce cechowały się wiarygodnością, rzetelnością i obiektywizmem - powiedziała Sadurska na briefingu, podczas którego poinformowała, że prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, zgodnie z którą kadencje dotychczasowych władz TVP i Polskiego Radia zostaną skrócone.

Podkreśliła, że prezydentowi zależy na tym, żeby media publiczne spełniały swoją rolę. Dodała, że podpisując nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji prezydent dał szansę parlamentowi na "stworzenie takich norm, przepisów prawnych, które zagwarantują w przyszłości, że media publiczne, media narodowe, będą rzetelne, obiektywne i wiarygodne".

Radio Zet, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (108)
Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
146
~w 2016-01-08 (10:50) 6 godzin i 58 minut temu

Od kiedy Schetyna jest głosem ludzi???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
141
~johny 2016-01-08 (10:11) 7 godzin i 37 minut temu

komorowski za to byl ukladnym prezydentem i glaskal pis

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
134
~Roderyk. 2016-01-08 (10:11) 7 godzin i 37 minut temu

Od kiedy ten śmondak jes szefem PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji