Strona główna serwisu
Gigantyczna kolejka na przejściu granicznym w Kuźnicy

Gigantyczna kolejka na przejściu granicznym w Kuźnicy

Aż 42 godziny muszą czekać kierowcy ciężarówek na wyjazd z kraju na Białoruś przez przejście w Kuźnicy. Kolejka jest gigantyczna - poinformował Radio Białystok dyżurny Straży Granicznej - a tirów wciąż przybywa. W nocy sytuacja będzie więc jeszcze gorsza.
Kolejka ciężarówek już teraz sięga przedmieść Sokółki, czyli ma około 16 kilometrów.

Porządku na drodze dojazdowej do przejścia w Kuźnicy pilnują patrole policji i straży granicznej, podobnie będzie w nocy. Wcześniej zdenerwowani kierowcy próbowali zorganizować blokadę tej drogi.

Jak informuje straż graniczna, sytuacja może ulec poprawie dopiero w poniedziałek lub wtorek.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (30)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~załamka 2008-10-10 (10:35) 14 godzin i 39 minut temu

Nie ma GUC. z dniem 1 maja 2002 r. administracja celna zaczęła działać w nowych strukturach organizacyjnych. Przestał funkcjonować centralny organ administracji państwowej - Prezes Głównego Urzędu Ceł, a jego zadania przejął częściowo Minister Finansów i częściowo regionalne struktury Służby Celnej - Izby Celne. We właściwości Ministra Finansów, poza nadzorem nad Służbą Celną, pozostają np. sprawy z zakresu wiążącej informacji taryfowej (WIT) i wiążącej informacji o pochodzeniu towarów (WIP). Minister Finansów powołał Szefa Służby Celnej w randze Podsekretarza Stanu w ramach struktury Ministerstwa Finansów. Kieruje on pracą w resorcie finansów trzech departamentów: Ceł, Organizacji Służby Celnej, Kontroli Celnej. Ponadto Szef Służby Celnej nadzoruje pracę 17 dyrektorów Izb Celnych. Po resztę "nowinek" sprzed 7 lat odsyłam dla cienko poinformowanych na strony tejże służby. Co do postulatu zaniesienia kontroli, bardzo zasadne: niech jedzie koka, broń i ch... wie co jeszcze. Ja postuluję, znieśmy światła drogowe, po co mam stać w kolejce przed skrzyżowaniem, niech wszystko jedzie. Pazdrawlaju. paka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~mic 2008-10-05 (10:12) 15 godzin i 2 minuty temu

sztuczne kolejki powoduja polscy celnicy.przejezdzam czasami przez dorohusk-sluzbowo. mialem niekiedy wielogodzinne mozliwosci obserwowania "pracy "polskich celnikow. dorn obiecywal uporzadkowac ich prace -i co ?wniosek jeden rozgonic ta bande nieudacznikow.dlaczego na przejsciu w bezledach (obwod kaliningradzki)mozna stworzyc przejscia dla "nic do oclenia" a na innych kierunkach jest to niemozliwe ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ 2008-10-05 (09:58) 15 godzin i 16 minut temu

Jędrzychowicah się tyle się stało a nasi celnicy po 5 tirów odprawiali na godzinkę/

odpowiedz

zgłoś do moderacji