więcej

Gigantyczna kolejka na przejściu granicznym w Kuźnicy.

IAR |  dodane 2008-10-04 (21:20) 6 lat 20 dni 16 godzin i 35 minut temu
drukuj

Aż 42 godziny muszą czekać kierowcy ciężarówek na wyjazd z kraju na Białoruś przez przejście w Kuźnicy. Kolejka jest gigantyczna - poinformował Radio Białystok dyżurny Straży Granicznej - a tirów wciąż przybywa. W nocy sytuacja będzie więc jeszcze gorsza.

Kolejka ciężarówek już teraz sięga przedmieść Sokółki, czyli ma około 16 kilometrów.

Porządku na drodze dojazdowej do przejścia w Kuźnicy pilnują patrole policji i straży granicznej, podobnie będzie w nocy. Wcześniej zdenerwowani kierowcy próbowali zorganizować blokadę tej drogi.

Jak informuje straż graniczna, sytuacja może ulec poprawie dopiero w poniedziałek lub wtorek.

(ls)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 0%
nie 3 100%

Przeczytaj też

Tiry rozjadą Mazury?

dodane 2008-07-29 (06:37) 6 lat 2 miesiące 26 dni 7 godzin i 18 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (30)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~załamka 2008-10-10 (10:35) 6 lat 15 dni 3 godziny i 20 minut temu

trochę aktualizacji dla wolnmyślicieli
Nie ma GUC. z dniem 1 maja 2002 r. administracja celna zaczęła działać w nowych strukturach organizacyjnych. Przestał funkcjonować centralny organ administracji państwowej - Prezes Głównego Urzędu Ceł, a jego zadania przejął częściowo Minister Finansów i częściowo regionalne struktury Służby Celnej - Izby Celne. We właściwości Ministra Finansów, poza nadzorem nad Służbą Celną, pozostają np. sprawy z zakresu wiążącej informacji taryfowej (WIT) i wiążącej informacji o pochodzeniu towarów (WIP). Minister Finansów powołał Szefa Służby Celnej w randze Podsekretarza Stanu w ramach struktury Ministerstwa Finansów. Kieruje on pracą w resorcie finansów trzech departamentów: Ceł, Organizacji Służby Celnej, Kontroli Celnej. Ponadto Szef Służby Celnej nadzoruje pracę 17 dyrektorów Izb Celnych. Po resztę "nowinek" sprzed 7 lat odsyłam dla cienko poinformowanych na strony tejże służby. Co do postulatu zaniesienia kontroli, bardzo zasadne: niech jedzie koka, broń i ch... wie co jeszcze. Ja postuluję, znieśmy światła drogowe, po co mam stać w kolejce przed skrzyżowaniem, niech wszystko jedzie. Pazdrawlaju. paka

odpowiedz

0
0
~mic 2008-10-05 (10:12) 6 lat 20 dni 3 godziny i 43 minuty temu

polscy "celnicy"
sztuczne kolejki powoduja polscy celnicy.przejezdzam czasami przez dorohusk-sluzbowo. mialem niekiedy wielogodzinne mozliwosci obserwowania "pracy "polskich celnikow. dorn obiecywal uporzadkowac ich prace -i co ?wniosek jeden rozgonic ta bande nieudacznikow.dlaczego na przejsciu w bezledach (obwod kaliningradzki)mozna stworzyc przejscia dla "nic do oclenia" a na innych kierunkach jest to niemozliwe ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ 2008-10-05 (09:58) 6 lat 20 dni 3 godziny i 57 minut temu

Jeszcze nie tak dawno w
Jędrzychowicah się tyle się stało a nasi celnicy po 5 tirów odprawiali na godzinkę/

odpowiedz

0
0
~Igo 2008-10-05 (01:31) 6 lat 20 dni 12 godzin i 24 minuty temu

Gigantyczna kolejka na przejściu granicznym w Kuźnicy
A dlaczego Panstwowy Urzad Celny tworzy sztucznie takie kolejki? Przec iez moga dodac celnikow lub zniesc kontrole celna.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Derk USA 2008-10-05 (09:19) 6 lat 20 dni 4 godziny i 36 minut temu

Aby nie zyło sie lepiej..........
Cud sie sprawdza.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~xyz 2008-10-05 (09:41) 6 lat 20 dni 4 godziny i 14 minut temu

transport śródlądowy
Najwyższa już pora przywrócić do życia transport śródlądowy jako dużo tańszy i bardziej ekologiczny. Tylko jedna barka typu BM - 500 zastępuje około 20 tirów, a jest napędzana dużo mniejszą mocą maszyn - czyli emituje mniej CO niż jeden tir. Ponadto, przewiezienie jednej tony wodą, generuje o wiele mniejsze koszty dodatkowe o około 15 do 17 euro w stosunku do transportu samochodowego i około 5 euro w stosunku do koleii (tak liczą niemcy i holendrzy, a im można wierzyć, wszak holendrzy przewożą około 40% ładunków wodą). Pora już przywrócić do życia nasze rzeki, bez żeglugi dziczeją, zarastają - w przypadku wielkich opadów nie będą w stanie odprowadzać wód opadowych. Kiedyś umieliśmy korzystać z dobrodziejstwa rzek, a dzisiaj, poddając się dyktatowi ekologów niszczymy to co poprzednie pokolenia z takim trudem wybudowały.

odpowiedz

0
0
~esta 2008-10-05 (09:16) 6 lat 20 dni 4 godziny i 39 minut temu

ktoś kto stoi
w kolejce i mówi o blokadzie to ma chyba coś "nie po kolei"!

odpowiedz

0
0
~Kalimetr 2008-10-05 (09:14) 6 lat 20 dni 4 godziny i 41 minut temu

Faktycznie dlugo...
ostatnio na kopalni czekalem 72 godziny ale sie doczekalem , a 48 to norma , i tak sie polepszylo przez te awizacje , ale to ze sie czekalo i czeka nadal to nikt nie pisze , bo kierowcy nie narzekaja najwyrazniej , a na granicy czekaja 24 godz i juz podnoszą wielkie larum .

odpowiedz

0
0
~kierowca 2008-10-05 (00:33) 6 lat 20 dni 13 godzin i 22 minuty temu

jak sie ciesze
ze niejezdze na wschud

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~kbks 2008-10-05 (08:47) 6 lat 20 dni 5 godzin i 8 minut temu

PKP
popieram transport kolejom.

odpowiedz

0
0
~Tirowiec 2008-10-05 (08:34) 6 lat 20 dni 5 godzin i 21 minut temu

odp
Ten ktoś, co mówi że jezdzi tą drogą do pracy, niech się zastanowi co mówi.Żyjąc tam widzisz ile ludzi, rodzin utrzymuje ta granica?Każdy tirowiec też zostawia tam pieniądze.Tranzyt samochodow ciężarowych przynosi Polsce wymierne korzyści, kraje RUS BY placą za przejazd przez PL.Winni są tylko celnicy i straż graniczna. Wiele razy stałem na tej granicy, terminal pusty a kolejka 5km. Dlaczego? Poprostu tej swołoczy nie chce się robić

odpowiedz

0
0
~a-z 2008-10-05 (03:11) 6 lat 20 dni 10 godzin i 44 minuty temu

Jeszcze Ci europejczycy nie zmadrzeli.
Transport powinien isc koleja trutnie.Zanieczyszczacie Polske tirami!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~kier 2008-10-05 (07:12) 6 lat 20 dni 6 godzin i 43 minuty temu

nie wierzę
celnicy w komunikatach mówią, że czeka się 9 godzin

odpowiedz

0
0
~JA 2008-10-05 (07:09) 6 lat 20 dni 6 godzin i 46 minut temu

NIEDOŁĘSTWO
Liczni kierowcy i ich zleceniodawcy przeklinają polskie porządki' Gnębienie ludzi.. Niedołężne zarządzznie.Stać nas na policjantów ,anie na celników. Ale czego dobrego można oczekiwać od Solidaruchów?

odpowiedz

0
0
~Banda nieudaczników 2008-10-05 (06:58) 6 lat 20 dni 6 godzin i 57 minut temu

Rząd bezkarnie olewa obywateli
Prezydent irządy rządy odrzucili Kartę Praw Podstawowych człowieka, aby nie musieli tłumaczyć przed Europą i płacić odszkodowań. I tacy chcą przygotować Euro 2012 !

odpowiedz

0
0
~kasia 2008-10-05 (00:22) 6 lat 20 dni 13 godzin i 33 minuty temu

42 godziny
nie zazdroszczę

odpowiedz