Strona główna serwisu
Generałowie zrzucają mundury

Generałowie zrzucają mundury

Za kilka miesięcy z armii odejdzie 12 najwyższych rangą dowódców. Rezygnacje w MON złożyli generałowie w Sztabie Generalnym, wojskach lądowych i Dowództwie Operacyjnym, twierdzi "Gazeta Wyborcza".
Wśród odchodzących jest dziesięciu generałów, czyli jedna dziesiąta wszystkich z takim stopniem w polskim wojsku. W samym tylko Sztabie Generalnym odejdzie aż trzech.

Oprócz sześciu generałów, którzy odchodzą ze względu na wiek emerytalny, są też tacy, którzy boją się zmian w emeryturach mundurowych. Inni wiedzą, że już nie dostaną kolejnej generalskiej gwiazdki albo mają problemy rodzinne.

Generałowie, którzy odchodzą, będą dostawać ok. 10 tys. zł emerytury, przez rok normalną pensję, a do tego odprawy.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (77)
Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
37
~koyo 2011-09-10 (05:49) 4 godziny i 2 minuty temu

I co? Będziemy utrzymywać bandę młodych emerytów, 40 latków. Po 25 latach pracy górnik, policjant czy żołnierz ma 4000 emerytury a Ty po 45 latach masz 1200 przy dobrych wiatrach. I nie pieprzcie tu że mają ciężkie życie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~rysiek 2011-09-10 (05:39) 4 godziny i 12 minut temu

Ten co pisze o tych pensjach niech pisze do końca prawdę. Ci generałowie, czy każdy inny żołnierz odchodząc na emeryturę GDY MA PEŁNĄ WYSŁUGĘ tj. 30 LAT, dostaną jak napisano ale wysokość emerytury to 75% wynagrodzenia. Inni BEZ WYSŁUGI PEŁNEJ nie otrzymają rocznego wynagrodzenia i %towo niższą emeryturę niż 75%. Ten co pisze nieprawdę judzi cywilów przeciwko mundurowym

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~Polak 2011-09-10 (05:39) 4 godziny i 12 minut temu

A tak w ogóle To oficerowie WP jak i wszystkie służby mundurowe w Polsce wstydzą się defilować z domu do Pracy i z Pracy do domu w Mundurach galowych zakupionych przez MON z naszych pieniędzy podatników. I nie są to jakieś tam Oszczędności wymyślone przez naszych polityków, bo Oni się po prostu wstydzą, że mają takich nad sobą cywilnych Ministrów i Urzędników. W PRL-u do było nie do pomyślenia Szanowne gremium na tym forum do zobaczenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji