więcej

Generałowie zrzucają mundury.

PAP |  dodane 2011-09-10 (03:55) 3 lata 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 20 minut temu
drukuj

Za kilka miesięcy z armii odejdzie 12 najwyższych rangą dowódców. Rezygnacje w MON złożyli generałowie w Sztabie Generalnym, wojskach lądowych i Dowództwie Operacyjnym, twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Wśród odchodzących jest dziesięciu generałów, czyli jedna dziesiąta wszystkich z takim stopniem w polskim wojsku. W samym tylko Sztabie Generalnym odejdzie aż trzech.

Oprócz sześciu generałów, którzy odchodzą ze względu na wiek emerytalny, są też tacy, którzy boją się zmian w emeryturach mundurowych. Inni wiedzą, że już nie dostaną kolejnej generalskiej gwiazdki albo mają problemy rodzinne.

Generałowie, którzy odchodzą, będą dostawać ok. 10 tys. zł emerytury, przez rok normalną pensję, a do tego odprawy.


(ekb)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 27.08%
nie 35 72.92%

Przeczytaj też

Jeden z najlepszych polskich dowódców odchodzi z armii

dodane 2011-11-10 (17:28) 2 lata 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 47 minut temu

Syn generała pobił małżeństwo na oczach dziecka

dodane 2011-09-16 (10:20) 3 lata 1 miesiąc 8 dni 1 godzinę i 55 minut temu

Policzek dla ostatnich polskich kawalerzystów

dodane 2011-09-03 (02:50) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 9 godzin i 25 minut temu

Kadra specpułku na wygnaniu

dodane 2011-09-01 (03:30) 3 lata 1 miesiąc 23 dni 8 godzin i 45 minut temu

O jego odejściu mówiła cała Polska - teraz wraca

aktualizacja 2011-08-31 (14:49) 3 lata 1 miesiąc 22 dni 21 godzin i 26 minut temu

Polskie MiG-29 dostaną nowe uzbrojenie i komputery

dodane 2011-08-30 (03:35) 3 lata 1 miesiąc 24 dni 8 godzin i 40 minut temu

materiał foto

Przygotowania do defilady

dodane 2011-05-07 (12:55) 3 lata 5 miesięcy 16 dni 23 godziny i 20 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (75)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~zetop938 2011-12-17 (15:14) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 21 godzin i 1 minutę temu

Z tym odejsciem generalow, to tak jak z wiadomosciami - dobra i zla. Zaczne od dobrej. Dobrze , bo jak na nasza biedna i skromniutka Armie, jest ich o wiele za duzo (nawet w stosunku do innych armii swiata). Druga zla. Jesli odejdzie tylu generalow, to kim bedzie dowodzil ten "jeden" szeregowy, ktory zostal w naszej armii?

odpowiedz

0
1
~bolo 2011-11-10 (19:52) 2 lata 11 miesięcy 13 dni 16 godzin i 23 minuty temu

Co w tym CIEMNOGRODZIE jest normalne.

odpowiedz

0
0
~kret 2011-11-10 (19:20) 2 lata 11 miesięcy 13 dni 16 godzin i 55 minut temu

czytając wypowiedzi na tym forum, dochodzę do wniosku, że prawdziwi patrioci to ci przy komputerze. Ci w Afganistanie to......... Taki nasz kraj.

odpowiedz

4
2
~Miczka Nurek 2011-09-10 (05:20) 3 lata 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 55 minut temu

chciałbym zobaczyć ich bez munduru <3

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Kuba 2011-09-12 (20:17) 3 lata 1 miesiąc 11 dni 15 godzin i 58 minut temu

A czy odchodzi najwieksza zaraza prawie general bieniek?

odpowiedz

1
0
~ADAM 2011-09-11 (19:51) 3 lata 1 miesiąc 12 dni 16 godzin i 24 minuty temu

GENERAŁ PRZECHODZI W STAN SPOCZYNKU Z PEŁNA PENSJA WIEC NIEM CZEGO SIE BOJĄ ? NAPEWNO NIE ZMIAN EMERYTALNYCH BO TO ICH NIE DOTYCZY. CI NA SAMYM DNIE DOSTANA PO TYŁKACH A NIE ONI. ONI RACZEJ BOJĄ SIĘ NOWEGO DORADCY KTÓRY SIE NA NICH SZYKUJE!

odpowiedz

37
13
~koyo 2011-09-10 (05:49) 3 lata 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 26 minut temu

I co? Będziemy utrzymywać bandę młodych emerytów, 40 latków. Po 25 latach pracy górnik, policjant czy żołnierz ma 4000 emerytury a Ty po 45 latach masz 1200 przy dobrych wiatrach. I nie pieprzcie tu że mają ciężkie życie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

3
0
~Tadeo 2011-09-10 (17:45) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 18 godzin i 30 minut temu

Zdejma mundury i wroca do pracy na pelny etat jako cywilni pracownicy to nagminna praktyka i szkodliwa spolecznie .

odpowiedz

0
0
~janus 2011-09-10 (15:59) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 20 godzin i 16 minut temu

42wPRLu

odpowiedz

2
0
~obywatel 2011-09-10 (15:52) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 20 godzin i 23 minuty temu

Oficerowie przechodzą ze służby czynnej w stan spoczynku i nie są zwykłymi emrytami. Redakcja powinna być lepiej poinformowana.Sądzę,że chodziło jedynie o poinformowanie o wysokich emeryturach, by napsuć krwi biednym emerytom.

odpowiedz

4
2
~Max 2011-09-10 (15:47) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 20 godzin i 28 minut temu

Gajowy awansuje kolejnych. Wskazanych przez chłopców ze WSI...

odpowiedz

11
6
~Polak 2011-09-10 (07:17) 3 lata 1 miesiąc 14 dni 4 godziny i 58 minut temu

po 25 latach jako zołnierz zawodowy po szkole dostane emeryturę w wysokosci około 2000 zł. a w mundurach niechodzimy do domu bo przepisy niepozwalają. Przestańcie pisać bzdury zasłyszane w TV lub od polityków sami wiecie jak wiarygodne są to źródła, zaczerpnijcie wiadomości u źródła. A odnośnie pracy tak mamy super ciągle na walizkach dziś szcecin jutro wrocław i tak w kółko a co z rodziną żona ma pracę dzieci szkołe... Skoro tak super mamy to dlaczego wszyscy uciekaja i nikt nie chce przyjść słuzyć ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
4
~cywil 2011-09-10 (11:05) 3 lata 1 miesiąc 14 dni 1 godzinę i 10 minut temu

teraz wiecie czemu ZUS nie ma pieniędzy.Przez cały czas nie płacili składek. to jest właśnie jedno z OGNISK ZŁA w emeryturach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~zyga 2011-09-10 (15:14) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 1 minutę temu

a tak naprawdę, dlaczedo odchodzą?!

odpowiedz

3
1
~lechoo 2011-09-10 (15:14) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 1 minutę temu

najważniejsze żeby Janicki i Parulski nadal szybko awansowali...POddaństwo musi być sowicie wynagrodzone...

odpowiedz

9
2
~a 2011-09-10 (13:39) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 22 godziny i 36 minut temu

Czyżby prawdziwi fachowcy nie wytrzymali rządu "fachowców" ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~Xeon 2011-09-10 (14:56) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 19 minut temu

Będą głosować na peło ? A może czytać wyborczą ?

odpowiedz

0
2
~gość 2011-09-10 (14:54) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 21 minut temu

krew trzeba odświeżyć-nie ma ludzi niezastąpionych,a młodym trzeba robić miejsce

odpowiedz

0
0
~tatek 2011-09-10 (14:53) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 22 minuty temu

PS. Najfajniejszym generałem jest gen. NOwak , który na wieść o katastrofie z Prezydentem się .....rozpłakał. Służy jeszcze ?

odpowiedz

2
0
~tatek 2011-09-10 (14:48) 3 lata 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 27 minut temu

Świetna wiadomość. POd warunkiem , że nie będzie się POwoływać nowych.!!!!! Gloria, gloria !!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 4 godziny i 40 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 5 godzin i 51 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 3 godziny i 41 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 3 godziny i 20 minut temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 5 godzin i 49 minut temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 6 godzin i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.