Strona główna serwisu
Ewa Błasik: słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia

Ewa Błasik: słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia

- Mój mąż jest na siłę wstawiany do kokpitu Tupolewa, nie ma na to żadnych dowodów. Słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia, nie ma prawa opowiadać takich bzdur - powiedziała w programie „Jeden na jeden” w TVN24 Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku. - Jest mi niezwykle przykro, że tak nieodpowiedzialny, prymitywny pułkownik reprezentował Polskę w tej sprawie - oceniła Ewa Błasik.
Wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej gen. Andrzeju Błasiku przyznała także, że nie wierzy w ustalenia komisji Jerzego Millera ani nie ufa jej członkom. - To skompromitowani eksperci, mówię tutaj szczególnie o tych wojskowych, którzy na siłę wkładali męża do kokpitu - oświadczyła.

Odniosła się także do pomysłu prof. Marka Żylicza, który zaproponował, aby wznowić prace komisji Jerzego Millera, której był członkiem. - Ja już niczego nie oczekuję od tej komisji pana Millera, no chyba, że załączą jakiś aneks wymazujący domniemaną winę. Bo ten kontekst sytuacyjny to skandal - mówiła.
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (258)
Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
48
~jula 2013-04-09 (14:34) 11 godzin i 14 minut temu

Blondyno on po katastrofie tej i poprzedniej jako wojskowy , który nie wywiązał sie ze swoich powinnści , powinien pośmiertnie być zdegragowany do szeregowca ! On z racji swojego stanowsika w wojsku jest odpowiedzialny na równi zbraćmi Kaczyńskimi za tę katastrofę !!! B ten samolot nie powinien wystartować pzry takiej pogodzie i na pewno nie powinien w takich warunkach lądować na tym lotnsku. To było wymuszone lądowanie i On jest współwinien tej tragedii.No ale popzrednieno dnia popijał działkę pod warszawą, tak?... Za zasługi specjalne dla Kaczyńskiego , bo już po Katastrofie KASY - powiniej być zdegradowany jako naczelny wojsk lotniczych. To jest hańba dla wojskowego lotnictwa polskiego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
41
~robert 2013-04-09 (11:32) 14 godzin i 16 minut temu

A gdzie dowody ze go tam nie bylo??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
29
~dan 2013-04-09 (10:34) 15 godzin i 14 minut temu

Owszem, skandalem było to, że szanowny mężuś Pani, szarogęsił się w lotnictwie i w tym nieszczęsnym locie. W d... miał bezpieczeństwo. Chciał za wszelką cenę wykonać zadanie. A do kogo załoga mówiła "witamy panie generale"? Do kogo? Siedź babo cicho i nie gadaj, bo tylko pogarszasz sprawę dla swojego byłego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
31
~Marcin 2013-04-09 (10:36) 15 godzin i 12 minut temu

Szanowna pani Błasik,niestety tajemnicą poliszynela jest to,że mąż pani nie był tak świetlaną postacią,jak chce nam pani wmówić.Był to butny i zarozumiały karierowicz,a przepisy miał za nic-o czym pani powinna wiedzieć najlepiej.Za kołnierz też nie wylewał-to wie pani i osoby,które dobrze go pamiętają. Oczywiście,że pani mąż był wtedy w kabinie i choćby samą tylko obecnością wywierał nacisk na pilotów. Nie kreujmy więc następnego "smoleńskiego"świętego.Jeden już w zupełności wystarczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
30
~wkurzony 2013-04-09 (15:09) 10 godzin i 39 minut temu

Babo wzięłaś kupę kasy i jeszcze narzekasz ,kto meldował Prezydentowi samolot gotowy do lotu ,oskarżam Błasika za to wszystko za tą tragedię bo on meldował ,że wszystko jest w porządku a letnisko w Smoleńsku było całe we mgle -zrozum to baba z małym mózgiem a nie obrażaj Pana Klicha.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
33
~babora 2013-04-09 (12:57) 12 godzin i 51 minut temu

Żona Błasika nie słyszała nagrań z kokpitu wiec dlaczego podważa i zniewaza tych co badali dowód z nagrania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~jan, pilot kpt. 2013-04-09 (10:31) 15 godzin i 17 minut temu

Pani Błasik.Wszyscy piloci wiedza jaki był. Był miernotą, nadużywającym alkoholu, odpowiedzialnym za szkolenie w siłach powietrznych. I co? Co wdrożono po katastrofie Casy? Jak przebiegało szkolenie w 36 PS?Co zrobiono? -Ziobro

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
32
~9 2013-04-09 (17:02) 8 godzin i 46 minut temu

Słuchałem wypowiedzi tej wstrętnej baby wypowiedzi pełnej kłamstw i chamstwa. Zapomniałaś babo że to twój własny prymitywny mąż wyrzucił pilota który odmówił kartoflowi lądowania w gruzji, skleroza ciebie tez dopadła prymitywna babo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
25
~stiuardesa 2013-04-09 (16:11) 9 godzin i 37 minut temu

Błasikowa ty wstrętna babo też nie masz prawa opowiadac takich bzdur. To ty kłamiesz jak najęta i nikt nie wierzy w twoje brednie.Skandalem to są twoje wypowiedzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
28
~Krat 2013-04-09 (10:33) 15 godzin i 15 minut temu

Współczuje tej Pani, ale niestety, gen. Błasik jest odpowiedzialny za te katastrofę. Powinien zabronić załodze podejścia do lądowania i natychmiast skierować samolot na lotnisko zapasowe lub do W-wy. Wszystko!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
23
~Antywarszawka 2013-04-09 (10:32) 15 godzin i 16 minut temu

SAME BREDNIE -po co zapraszają takie osoby ???Tylko aby bić MEDIALNE BREDNIE TZW. rodzin smoleńskich Jak twierdzą że był zamach to dlaczego nie oddadzą 250000 tysięcy i inne formy pomocy -OBŁUDA !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
35
~22 2013-04-09 (11:40) 14 godzin i 8 minut temu

Na jakiej podstawie to babsko oskarża Klicha o kłamstwo? Pijak 0,5 promila przyczynił się do tej katastrofy .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
25
~wiarus 2013-04-09 (18:18) 7 godzin i 30 minut temu

Pani Błasik proszę nie obrażać. Czy ktoś nazwał Pani śp. męża prymitywnym generałem?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
22
~ROB 2013-04-09 (10:36) 15 godzin i 12 minut temu

A czego masz oczekiwac?Dawno po sprawie i szlus.Dostalas odszkodowanie ,i tak za duze .Jak wy wszyscy z tego wypadku.I czego jeszcze oczekujecie? Moze przeprosin od Rosjan ,Tuska albo mnie?Dosc juz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
20
~Rozum 2013-04-09 (18:31) 7 godzin i 17 minut temu

Na zdrowy rozum. Skąd ona może wiedzieć czy jej mąż wlazł był do kokpita czy nie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
19
~Kapitan 2013-04-09 (15:45) 10 godzin i 3 minuty temu
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
25
~glupia baba 2013-04-09 (15:12) 10 godzin i 36 minut temu

stara glupia cipo przestan wierzyc tym klamcom kaczynskiemu I maciorewiczowi ,ktora to teoria co do tego co sie stalo a tego czopka kartoflanego twojego meza nie zaluje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
22
~czytaty i pisaty 2013-04-09 (13:48) 12 godzin temu

Zastanawia mnie konsekwencja, z jaką wdowa po gen. Błasiku robi mu kryptoreklamę. Jej mąż jako dowódca sił powietrznych ponosi odpowiedzialność za tę katastrofę, gdyż doszło do niej na skutek winy jego podwładnych (przy jego niemym udziale, o czym pisałem ok. 2 h temu). Jeżeli to był zamach, jak chce nam to wmówić pos. A. Macieriewicz, to jest to jeszcze większa wina gen. Błasika, gdyż nie potrafił on zapewnić bezpieczeństwa dla najważeniejszego samolotu w polskim państwie. Lotnisko wojskowe i samolot są pod pieczę polskiego lotnictwa wojskowego. Wobec tego głównym odpowiedzialnym za umożlwienia podłożenia bomby w tym samolocie jest gen. Błasik. Dlaczego pani Błasik nie może zrozumieć, że pod dowództwem jej męża doszło do 2 największych katastrof w historii polskiego lotnictwa? Hitler ze Stalinem nie dokonali tego, co zrobili podopieczni gen. Błasika pod jego dowództwem. Polskie siły powietrzne pod dowództwem gen. Błasika nie były w stanie bezpiecznie przetransportować najważniejszych osób w czasie pokoju. W jaki więc sposób byłyby w stanie zabezpieczyć powietrzne podróże najważniejszych dowódców wojskowych i przywódców państwowych w czasie wojny? Niezależnie od przyczyn katastrofy, gen. Błasik ponosi odpowiedzialność za to, że się wydarzyła. Wersja o zamachu czyni z niego jeszcze większego nieudacznika, niż katastrofa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
15
jjar 2013-04-09 (12:27) 13 godzin i 21 minut temu

Kto pozwolił żeby jednym samolotem jednocześnie leciało tylu ważnych przedstawicieli PAŃSTWA???? TA osoba odpowiada za katastrofę!!! Dalej , kto pozwolił aby samolot wystartował wiedząc jakie są warunki pogodowe w Smoleńsku?? itd...itd....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
29
~proletariusz 2013-04-09 (12:08) 13 godzin i 40 minut temu

Szanowna Pani, za organizację pracy podwładnych odpowiada przełożony. Jak wyglądała sytuacja w 36 spl wiemy bardzo mało, ale już te szczątkowe informacje uwidaczniają całkowity brak nadzoru dowódczego. Ten brak nadzoru to baaaaardzo delikatne określenie. Sprawa dotyczy armii zatem to tajemnica służbowa ale w cywilu kilku prokuratorów zrobiłoby na tym ładne kariery. Pani śp. mąż MUSIAŁ doskonale wiedzić na jakim lotnisku ma lądować samolot z głową państwa na pokładzie. Ja na takie lotnisko nie wysłałbym swojego psa bo szkoda mi tej bestii (to jamnik), nie zaryzykowałbym jego życia. Natomist to, że śp. Generał sam wsiadł do tego samolotu, wiedząc że lądowanie ma odbyć się na starym, powojskowym i wycofanym z eksploatacji lotnisku w środku lasu, świadczy wyłącznie o braku szacunku do życia własnego. Trudno od człowieka nie szanującego własnego życia wymagać aby sznował czyjeś życie. Na pokładzie tego samolotu było jeszcze 'kilku' ludzi, ktorzy także nie szanowali ani swojego ani czyjegoś życia. Podjęli tragiczne ryzyko, moim zdaniem wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści prywatnych i zagadką pozostaje czy swoim zachowaniem 'wymusili' na śp. Załodze aby także podjęła takie ryzyko. Mówi pani 'nieodpowiedzialny, prymitywny pułkownik' i 'skompromiotowani eksperci', jak nazwałaby pani dowódcę, który w czasie pokoju i bez potrzeby podejmowania ryzyka (mogli lecieć na 'normalne' lotnisko), pozwala aby podwładny wykonał zadanie które naraża na utratę życia setkę ludzi? Pamięta Pani katastrofę 'Iskry'? Jaki wyrok 'dostał' przełożony, który wydał rozkaz do odbycia lotu, wiedząc o fatalnych warunkach atmosferycznych? Czy pani śp. mąż wiedział o fatalnych warunkach panujących na tym 'kartoflisku'? Być może nie wiedział a powinien, ale to Go ..ówno obchodziło? W najdelikatniejszym stopniu to było niedopełnienie obowiązku, rażące niedbalstwo tragiczne w skutkach. Jeśli założymy, że 'naczalstwo' nie popełniło błędów logistyczno-dowódczych, całą winą trzeba obarcyć śp. Załogę a szczególnie śp. kapitana samolotu. Ten samolot wcale nie miał prawa lądować w Smoleńsku ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, niezależnie od warunków pogodowych. Tego jednak nie chce pani powiedzieć głośno... ze względów politycznych. To postawiłoby panią w konflikcie z rodzinami śp. Załogi oraz w konflikcie z politykierami robiącymi kariery polityczne na tej katastrofie. Jest pani typową Polką, która dla własnych korzyści prywatnych gotowa jest narażać życie innych Polaków. Dlaczego? Bo nie chce pani przyznać, że pani śp. mąż w jakimś stopniu przyczynił się do tego, że ten samolot poleciał na 'kartoflisko' w Smoleńsku. Wyklucza pani, że pani śp. mąż mógł swym zachowaniem wpłynąć na decyzję śp. Załogi, której skutkiem była ta katastrofa. W ten sposób blokuje pani zmiany, do których MUSI dojść w obszarze dowodzenia i logistyki w armii. Skoro wszystko było OK to po co cokolwiek zmieniać? Następne katastrofy i następne ofiary już czakają na swoją kolejkę. Niech pani o tym pamięta wchodząc do jakiegokolwiek samolotu.

odpowiedz