więcej

Ewa Błasik: słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia.

TVN24 |  dodane 2013-04-09 (09:15) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 23 godziny i 48 minut temu
drukuj

- Mój mąż jest na siłę wstawiany do kokpitu Tupolewa, nie ma na to żadnych dowodów. Słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia, nie ma prawa opowiadać takich bzdur - powiedziała w programie „Jeden na jeden” w TVN24 Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku. - Jest mi niezwykle przykro, że tak nieodpowiedzialny, prymitywny pułkownik reprezentował Polskę w tej sprawie - oceniła Ewa Błasik.


Wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej gen. Andrzeju Błasiku przyznała także, że nie wierzy w ustalenia komisji Jerzego Millera ani nie ufa jej członkom. - To skompromitowani eksperci, mówię tutaj szczególnie o tych wojskowych, którzy na siłę wkładali męża do kokpitu - oświadczyła.

Odniosła się także do pomysłu prof. Marka Żylicza, który zaproponował, aby wznowić prace komisji Jerzego Millera, której był członkiem. - Ja już niczego nie oczekuję od tej komisji pana Millera, no chyba, że załączą jakiś aneks wymazujący domniemaną winę. Bo ten kontekst sytuacyjny to skandal - mówiła.




(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 159 78.71%
nie 43 21.29%

Przeczytaj też

Lasek: pod drugiej stronie mamy zaplanowaną akcję dezinformacyjną

dodane 2013-04-07 (07:50) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 13 minut temu

Bartosz Kownacki: eksperci komisji ds. Smoleńska powinni pracować za własne pieniądze

dodane 2013-04-04 (19:31) 1 rok 8 miesięcy 15 dni 13 godzin i 32 minuty temu

Zespół Macieja Laska zostanie oficjalnie powołany w kwietniu

dodane 2013-04-04 (16:37) 1 rok 8 miesięcy 15 dni 16 godzin i 26 minut temu

Donald Tusk nie weźmie udziału w obchodach 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-04-03 (13:25) 1 rok 8 miesięcy 16 dni 19 godzin i 38 minut temu

Antoni Macierewicz: o zamachu świadczą wszystkie znane nam fakty

dodane 2013-04-02 (09:21) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 23 godziny i 42 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (258)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

48
18
~jula 2013-04-09 (14:34) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 18 godzin i 29 minut temu

Blondyno on po katastrofie tej i poprzedniej jako wojskowy , który nie wywiązał sie ze swoich powinnści , powinien pośmiertnie być zdegragowany do szeregowca ! On z racji swojego stanowsika w wojsku jest odpowiedzialny na równi zbraćmi Kaczyńskimi za tę katastrofę !!! B ten samolot nie powinien wystartować pzry takiej pogodzie i na pewno nie powinien w takich warunkach lądować na tym lotnsku. To było wymuszone lądowanie i On jest współwinien tej tragedii.No ale popzrednieno dnia popijał działkę pod warszawą, tak?... Za zasługi specjalne dla Kaczyńskiego , bo już po Katastrofie KASY - powiniej być zdegradowany jako naczelny wojsk lotniczych. To jest hańba dla wojskowego lotnictwa polskiego.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

41
15
~robert 2013-04-09 (11:32) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 21 godzin i 31 minut temu

A gdzie dowody ze go tam nie bylo??

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
5
~dan 2013-04-09 (10:34) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 22 godziny i 29 minut temu

Owszem, skandalem było to, że szanowny mężuś Pani, szarogęsił się w lotnictwie i w tym nieszczęsnym locie. W d... miał bezpieczeństwo. Chciał za wszelką cenę wykonać zadanie. A do kogo załoga mówiła "witamy panie generale"? Do kogo? Siedź babo cicho i nie gadaj, bo tylko pogarszasz sprawę dla swojego byłego.

odpowiedz

31
8
~Marcin 2013-04-09 (10:36) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 22 godziny i 27 minut temu

Szanowna pani Błasik,niestety tajemnicą poliszynela jest to,że mąż pani nie był tak świetlaną postacią,jak chce nam pani wmówić.Był to butny i zarozumiały karierowicz,a przepisy miał za nic-o czym pani powinna wiedzieć najlepiej.Za kołnierz też nie wylewał-to wie pani i osoby,które dobrze go pamiętają. Oczywiście,że pani mąż był wtedy w kabinie i choćby samą tylko obecnością wywierał nacisk na pilotów. Nie kreujmy więc następnego "smoleńskiego"świętego.Jeden już w zupełności wystarczy.

odpowiedz

30
8
~wkurzony 2013-04-09 (15:09) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 17 godzin i 54 minuty temu

Babo wzięłaś kupę kasy i jeszcze narzekasz ,kto meldował Prezydentowi samolot gotowy do lotu ,oskarżam Błasika za to wszystko za tą tragedię bo on meldował ,że wszystko jest w porządku a letnisko w Smoleńsku było całe we mgle -zrozum to baba z małym mózgiem a nie obrażaj Pana Klicha.

odpowiedz

33
13
~babora 2013-04-09 (12:57) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 20 godzin i 6 minut temu

Żona Błasika nie słyszała nagrań z kokpitu wiec dlaczego podważa i zniewaza tych co badali dowód z nagrania.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
2
~jan, pilot kpt. 2013-04-09 (10:31) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 22 godziny i 32 minuty temu

Pani Błasik.Wszyscy piloci wiedza jaki był. Był miernotą, nadużywającym alkoholu, odpowiedzialnym za szkolenie w siłach powietrznych. I co? Co wdrożono po katastrofie Casy? Jak przebiegało szkolenie w 36 PS?Co zrobiono? -Ziobro

odpowiedz

32
13
~9 2013-04-09 (17:02) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Słuchałem wypowiedzi tej wstrętnej baby wypowiedzi pełnej kłamstw i chamstwa. Zapomniałaś babo że to twój własny prymitywny mąż wyrzucił pilota który odmówił kartoflowi lądowania w gruzji, skleroza ciebie tez dopadła prymitywna babo.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

25
6
~stiuardesa 2013-04-09 (16:11) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Błasikowa ty wstrętna babo też nie masz prawa opowiadac takich bzdur. To ty kłamiesz jak najęta i nikt nie wierzy w twoje brednie.Skandalem to są twoje wypowiedzi.

odpowiedz

28
9
~Krat 2013-04-09 (10:33) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 22 godziny i 30 minut temu

Współczuje tej Pani, ale niestety, gen. Błasik jest odpowiedzialny za te katastrofę. Powinien zabronić załodze podejścia do lądowania i natychmiast skierować samolot na lotnisko zapasowe lub do W-wy. Wszystko!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

23
4
~Antywarszawka 2013-04-09 (10:32) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 22 godziny i 31 minut temu

SAME BREDNIE -po co zapraszają takie osoby ???Tylko aby bić MEDIALNE BREDNIE TZW. rodzin smoleńskich Jak twierdzą że był zamach to dlaczego nie oddadzą 250000 tysięcy i inne formy pomocy -OBŁUDA !!!

odpowiedz

35
17
~22 2013-04-09 (11:40) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 21 godzin i 23 minuty temu

Na jakiej podstawie to babsko oskarża Klicha o kłamstwo? Pijak 0,5 promila przyczynił się do tej katastrofy .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
8
~wiarus 2013-04-09 (18:18) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 14 godzin i 45 minut temu

Pani Błasik proszę nie obrażać. Czy ktoś nazwał Pani śp. męża prymitywnym generałem?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
5
~ROB 2013-04-09 (10:36) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 22 godziny i 27 minut temu

A czego masz oczekiwac?Dawno po sprawie i szlus.Dostalas odszkodowanie ,i tak za duze .Jak wy wszyscy z tego wypadku.I czego jeszcze oczekujecie? Moze przeprosin od Rosjan ,Tuska albo mnie?Dosc juz.

odpowiedz

20
5
~Rozum 2013-04-09 (18:31) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 14 godzin i 32 minuty temu

Na zdrowy rozum. Skąd ona może wiedzieć czy jej mąż wlazł był do kokpita czy nie?

odpowiedz

19
4
~Kapitan 2013-04-09 (15:45) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 17 godzin i 18 minut temu

Dewota

odpowiedz

25
10
~glupia baba 2013-04-09 (15:12) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 17 godzin i 51 minut temu

stara glupia cipo przestan wierzyc tym klamcom kaczynskiemu I maciorewiczowi ,ktora to teoria co do tego co sie stalo a tego czopka kartoflanego twojego meza nie zaluje

odpowiedz

22
8
~czytaty i pisaty 2013-04-09 (13:48) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 19 godzin i 15 minut temu

Zastanawia mnie konsekwencja, z jaką wdowa po gen. Błasiku robi mu kryptoreklamę. Jej mąż jako dowódca sił powietrznych ponosi odpowiedzialność za tę katastrofę, gdyż doszło do niej na skutek winy jego podwładnych (przy jego niemym udziale, o czym pisałem ok. 2 h temu). Jeżeli to był zamach, jak chce nam to wmówić pos. A. Macieriewicz, to jest to jeszcze większa wina gen. Błasika, gdyż nie potrafił on zapewnić bezpieczeństwa dla najważeniejszego samolotu w polskim państwie. Lotnisko wojskowe i samolot są pod pieczę polskiego lotnictwa wojskowego. Wobec tego głównym odpowiedzialnym za umożlwienia podłożenia bomby w tym samolocie jest gen. Błasik. Dlaczego pani Błasik nie może zrozumieć, że pod dowództwem jej męża doszło do 2 największych katastrof w historii polskiego lotnictwa? Hitler ze Stalinem nie dokonali tego, co zrobili podopieczni gen. Błasika pod jego dowództwem. Polskie siły powietrzne pod dowództwem gen. Błasika nie były w stanie bezpiecznie przetransportować najważniejszych osób w czasie pokoju. W jaki więc sposób byłyby w stanie zabezpieczyć powietrzne podróże najważniejszych dowódców wojskowych i przywódców państwowych w czasie wojny? Niezależnie od przyczyn katastrofy, gen. Błasik ponosi odpowiedzialność za to, że się wydarzyła. Wersja o zamachu czyni z niego jeszcze większego nieudacznika, niż katastrofa.

odpowiedz

15
1
jjar 2013-04-09 (12:27) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 20 godzin i 36 minut temu

Kto pozwolił żeby jednym samolotem jednocześnie leciało tylu ważnych przedstawicieli PAŃSTWA???? TA osoba odpowiada za katastrofę!!! Dalej , kto pozwolił aby samolot wystartował wiedząc jakie są warunki pogodowe w Smoleńsku?? itd...itd....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
15
~proletariusz 2013-04-09 (12:08) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 20 godzin i 55 minut temu

Szanowna Pani, za organizację pracy podwładnych odpowiada przełożony. Jak wyglądała sytuacja w 36 spl wiemy bardzo mało, ale już te szczątkowe informacje uwidaczniają całkowity brak nadzoru dowódczego. Ten brak nadzoru to baaaaardzo delikatne określenie. Sprawa dotyczy armii zatem to tajemnica służbowa ale w cywilu kilku prokuratorów zrobiłoby na tym ładne kariery. Pani śp. mąż MUSIAŁ doskonale wiedzić na jakim lotnisku ma lądować samolot z głową państwa na pokładzie. Ja na takie lotnisko nie wysłałbym swojego psa bo szkoda mi tej bestii (to jamnik), nie zaryzykowałbym jego życia. Natomist to, że śp. Generał sam wsiadł do tego samolotu, wiedząc że lądowanie ma odbyć się na starym, powojskowym i wycofanym z eksploatacji lotnisku w środku lasu, świadczy wyłącznie o braku szacunku do życia własnego. Trudno od człowieka nie szanującego własnego życia wymagać aby sznował czyjeś życie. Na pokładzie tego samolotu było jeszcze 'kilku' ludzi, ktorzy także nie szanowali ani swojego ani czyjegoś życia. Podjęli tragiczne ryzyko, moim zdaniem wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści prywatnych i zagadką pozostaje czy swoim zachowaniem 'wymusili' na śp. Załodze aby także podjęła takie ryzyko. Mówi pani 'nieodpowiedzialny, prymitywny pułkownik' i 'skompromiotowani eksperci', jak nazwałaby pani dowódcę, który w czasie pokoju i bez potrzeby podejmowania ryzyka (mogli lecieć na 'normalne' lotnisko), pozwala aby podwładny wykonał zadanie które naraża na utratę życia setkę ludzi? Pamięta Pani katastrofę 'Iskry'? Jaki wyrok 'dostał' przełożony, który wydał rozkaz do odbycia lotu, wiedząc o fatalnych warunkach atmosferycznych? Czy pani śp. mąż wiedział o fatalnych warunkach panujących na tym 'kartoflisku'? Być może nie wiedział a powinien, ale to Go ..ówno obchodziło? W najdelikatniejszym stopniu to było niedopełnienie obowiązku, rażące niedbalstwo tragiczne w skutkach. Jeśli założymy, że 'naczalstwo' nie popełniło błędów logistyczno-dowódczych, całą winą trzeba obarcyć śp. Załogę a szczególnie śp. kapitana samolotu. Ten samolot wcale nie miał prawa lądować w Smoleńsku ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, niezależnie od warunków pogodowych. Tego jednak nie chce pani powiedzieć głośno... ze względów politycznych. To postawiłoby panią w konflikcie z rodzinami śp. Załogi oraz w konflikcie z politykierami robiącymi kariery polityczne na tej katastrofie. Jest pani typową Polką, która dla własnych korzyści prywatnych gotowa jest narażać życie innych Polaków. Dlaczego? Bo nie chce pani przyznać, że pani śp. mąż w jakimś stopniu przyczynił się do tego, że ten samolot poleciał na 'kartoflisko' w Smoleńsku. Wyklucza pani, że pani śp. mąż mógł swym zachowaniem wpłynąć na decyzję śp. Załogi, której skutkiem była ta katastrofa. W ten sposób blokuje pani zmiany, do których MUSI dojść w obszarze dowodzenia i logistyki w armii. Skoro wszystko było OK to po co cokolwiek zmieniać? Następne katastrofy i następne ofiary już czakają na swoją kolejkę. Niech pani o tym pamięta wchodząc do jakiegokolwiek samolotu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 3 godziny i 8 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 8 godzin i 8 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 1 godzinę i 18 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 3 godziny i 45 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 22 godziny i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29687