więcej

Ewa Błasik: słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia.

TVN24 |  dodane 2013-04-09 (09:15) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 5 godzin i 59 minut temu
drukuj

- Mój mąż jest na siłę wstawiany do kokpitu Tupolewa, nie ma na to żadnych dowodów. Słowa płk. Edmunda Klicha to kłamstwa i pomówienia, nie ma prawa opowiadać takich bzdur - powiedziała w programie „Jeden na jeden” w TVN24 Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku. - Jest mi niezwykle przykro, że tak nieodpowiedzialny, prymitywny pułkownik reprezentował Polskę w tej sprawie - oceniła Ewa Błasik.


Wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej gen. Andrzeju Błasiku przyznała także, że nie wierzy w ustalenia komisji Jerzego Millera ani nie ufa jej członkom. - To skompromitowani eksperci, mówię tutaj szczególnie o tych wojskowych, którzy na siłę wkładali męża do kokpitu - oświadczyła.

Odniosła się także do pomysłu prof. Marka Żylicza, który zaproponował, aby wznowić prace komisji Jerzego Millera, której był członkiem. - Ja już niczego nie oczekuję od tej komisji pana Millera, no chyba, że załączą jakiś aneks wymazujący domniemaną winę. Bo ten kontekst sytuacyjny to skandal - mówiła.




(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 159 78.71%
nie 43 21.29%

Przeczytaj też

Lasek: pod drugiej stronie mamy zaplanowaną akcję dezinformacyjną

dodane 2013-04-07 (07:50) 1 rok 6 miesięcy 24 dni 7 godzin i 24 minuty temu

Bartosz Kownacki: eksperci komisji ds. Smoleńska powinni pracować za własne pieniądze

dodane 2013-04-04 (19:31) 1 rok 6 miesięcy 26 dni 19 godzin i 43 minuty temu

Zespół Macieja Laska zostanie oficjalnie powołany w kwietniu

dodane 2013-04-04 (16:37) 1 rok 6 miesięcy 26 dni 22 godziny i 37 minut temu

Donald Tusk nie weźmie udziału w obchodach 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-04-03 (13:25) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 49 minut temu

Antoni Macierewicz: o zamachu świadczą wszystkie znane nam fakty

dodane 2013-04-02 (09:21) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 5 godzin i 53 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (258)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
7
~WIM# 2013-04-10 (00:01) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 15 godzin i 13 minut temu

Najadła się kartofli, zupki szczawiowej i... zaszkodziło, nawija makaron na uszy. Ot, babsko. Byle trajkotać, nie jest ważne czy z sensem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
9
~Krat 2013-04-09 (10:33) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 4 godziny i 41 minut temu

Współczuje tej Pani, ale niestety, gen. Błasik jest odpowiedzialny za te katastrofę. Powinien zabronić załodze podejścia do lądowania i natychmiast skierować samolot na lotnisko zapasowe lub do W-wy. Wszystko!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
2
~panda 2014-01-03 (14:28) 9 miesięcy 28 dni i 46 minut temu

Jeśli mnie pamięć nie myli to krótko po katastrofie była informacja,że ślady krwi w rozbitej kabinie pilotów należały również do dowódcy Sił Powietrznych?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
23
~Ankieter 2013-04-09 (11:29) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 3 godziny i 45 minut temu

Czy Pana/i zdaniem Donald Tusk ma krew na rękach ?

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

2
3
~Bezebeusz 2014-03-20 (13:16) 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 58 minut temu

Pani Błasik! O wszystkich zmarłych ich krewmo mówią tylko dobrze! Wręcz och glpryfikują, czego Pani jest jaskrawym przykładem. Gdyby gen. Błasik tak rygorystycznie przestrzegał zasad i reguł bezpieczeństwa, to zrobiłby wszystko, aby nie dopuścić do tego fwralnego lotu! Szczególnie, znając warunki pogodowe, a także techniczne lotniska smoleńskiego. W najgorszym wypadku, użyłby całego swojego autorytetu, aby nawet nie prósowano podchodzić do lądowania! Nic nie zrobił, a skutek wiadomy, niestety.

odpowiedz

3
2
~wujek 2014-03-20 (13:09) 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 5 minut temu

A skąd Ty kobieto o tym wiesz?

odpowiedz

5
5
~qazza 2013-04-16 (09:23) 1 rok 6 miesięcy 15 dni 5 godzin i 51 minut temu

oj lalunia lalunia ....a przypomniec jak twojego "mensza apstynenta" co pare dni wnoszono do domu ? takie zamachy robila na jego nogi ta wstretna grawitacja .... do rana w palacu prezydenckim z 9 na 10 to co niby robil ? pewnie ten no ....sprawdzal stan gazu w gazie ...litosci

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
4
~stary 2013-04-16 (09:19) 1 rok 6 miesięcy 15 dni 5 godzin i 55 minut temu

niodpowiedzialny i skapromitowany byl general

odpowiedz

3
5
~ewak 2013-04-16 (09:18) 1 rok 6 miesięcy 15 dni 5 godzin i 56 minut temu

Wszyscy wojskowi piją, potwierdził to ostatnio min.Sikorski w odniesieniu do pijaństw biskupa Głódzia. Nie wierzę, że żona o tym nie wie,no chyba że se sobą nie byli. Natomiast czy generał był pod wpływem czy nie nie ma znaczenia, bo nie on pilotował samolot. Jego winą było zmuszenie załogi do wylotu i meldowanie prezydentowi o gotowości.

odpowiedz

48
18
~jula 2013-04-09 (14:34) 1 rok 6 miesięcy 22 dni i 40 minut temu

Blondyno on po katastrofie tej i poprzedniej jako wojskowy , który nie wywiązał sie ze swoich powinnści , powinien pośmiertnie być zdegragowany do szeregowca ! On z racji swojego stanowsika w wojsku jest odpowiedzialny na równi zbraćmi Kaczyńskimi za tę katastrofę !!! B ten samolot nie powinien wystartować pzry takiej pogodzie i na pewno nie powinien w takich warunkach lądować na tym lotnsku. To było wymuszone lądowanie i On jest współwinien tej tragedii.No ale popzrednieno dnia popijał działkę pod warszawą, tak?... Za zasługi specjalne dla Kaczyńskiego , bo już po Katastrofie KASY - powiniej być zdegradowany jako naczelny wojsk lotniczych. To jest hańba dla wojskowego lotnictwa polskiego.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

22
15
~IVO 2013-04-09 (11:53) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 3 godziny i 21 minut temu

Żona pijaka generała.Ci ludzie tylko pić potrafili,a nie latać i podejmować decyzje.Kasa rozbiła się bo banda pijanych generałów nie potrafiła odróżnić torów kolejowych od posa do lądowania,wszystko na ten temat.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
8
~Odysseusz 2013-04-09 (12:59) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 2 godziny i 15 minut temu

Błąd logiki rozumowania - z faktu, że ktoś nie zidentyfikował czyjegoś głosu, nie wynika czyjaś nieobecność. W kokpicie był ktoś oprócz pilotów, być może kilka osób. Ktoś coś mówił o mechanizacji skrzydła, kogoś witano - jak nie Błasik, to może to były krasnoludki? To takie przekłamanie jak stwierdzenie, że samolot "spadł z kilkunastu metrów" więc nie powinien być tak zniszczony".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
9
~nina02 2013-04-09 (17:46) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 21 godzin i 28 minut temu

Błasikowa ma prawo do reakcji emocjonalnych i bronić swego męża ale to się ma nijak do faktów....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
5
~pzu 2013-04-09 (22:09) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 17 godzin i 5 minut temu

brawo WDOWA bŁASIKOWA JAK TO ZAMACH - TO oddaj kase !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
1
golgi 2013-04-09 (23:29) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 15 godzin i 45 minut temu

A kto był dowódcą powietrznych sił zbrojnych, kiedy doszło do katastrofy w smoleńsku?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
3
~karol 2013-04-10 (07:53) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 21 minut temu

Szanowna pani proszę w ciszy zachowac swoje wypociny wszyscy wiemy jakim ,,,,,,,,,,,,,,,był pani mąż

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~Kron 2013-04-10 (08:29) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 6 godzin i 45 minut temu

Czy tej...osobie wydaje się, iz dzielenie łoża z pilotem czyni z niej expertkę posiadająca kwalifikacje do oceniania przyczyn katastrofy? A może trochę więcej skromności i samorefleksji? Niech do ciebie dotrze kobieto, że pamięci twego nieswiętej pamięci męża najlepiej zrobi ścisłe stosowanie się do zasady "Ciszej nad ta trumną" zaś zasada, iż o zmarłych mówimy dobrze albo wcale nie ma zastosowania tam, gdzie niezbędnym jest przeprowadzenie dokładnej i uczciwej analizy przyczyn tragedii.

odpowiedz

6
3
~piotr 2013-04-10 (07:57) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 17 minut temu

pijak broni pijaka za odszkodowanie.Moze wyjasni jak zostal generalem,nie politycznie.Glupcy w wiekszosci w wojsku nie byli dlatego nie maja pojecia.Jeden kaprak zostal generalem,nie politycznie?Jak ona wyglady Opuchnieta od nadmiaru alkoholu,belgocze byle co.TO ON NIE KAPITAN SAMOLOTU MELDOWAL GOTOTOWOSC DO LOTU.JAKIM PRAWEM??General a nie znal regulaminu .On i Kaczynscy sa WINNI SMIERCI RESZTY lecacej na smierc.Powinna oddac kase i w imieniu pijaka przeprosic rodziny,nie pisrancow,tylko tych normalnych Jak i Wassermanowa.Ona powinna milczec i przeprosic za komucha ojca tych ktorych skrzywdzil.A pisk pisrancow nie interesuje wiekszosci Polakow.

odpowiedz

3
5
~Głupcy i popaprańcy? 2013-04-10 (00:16) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 14 godzin i 58 minut temu

Dla tych co opluwają sami siebie bo tak chyba można nazwać głupców, którzy nie bronią Polskiej racji stanu na czele z członkami niby poważnej komisji powołanej do zbadania przyczyn katastrofy pragnę zaapelować by zwrócili uwagę na niżej wymienione fakty otóż: na 1,5 do 2 sekund przed uderzeniem w ziemię w samolocie przestało działać zasilanie co potwierdzili prokuratorzy po analizie czarnej skrzynki, która rejestrowała parametry lotu. W dniu 29.VII.2011 Rządowa Komisji J.Millera ogłasza swój raport. Zarzuca załodze błędy w pilotażu. Twierdzi, że ranga lotu i obecność Gen.A.Błasika w kokpicie były elementem pośredniej presji na pilotów. Wytyka też błędy rosyjskim kontrolerom, którzy podawali mylne komendy. 16.I.2012 Prokuratura Wojskowa Polska ogłasza, że biegli n i e z i d e n t y f i k o w a l i głosu Gen.A.Błasika i nie ma dowodu na to, że Szef Sił Powietrznych wchodził w czasie lotu do kokpitu Tupolewa. Nie ma też pewności, że samolot złamał skrzydło po uderzeniu w brzozę. Ustalenia Prokuratorów podważają Raport Rządowej Komisji Jerzego Millera. 20.I.2012 Premier spotyka się z Członkami Komisji Millera, która głos w kokpicie p r z y p i s a ł a Gen.A. Błasikowi. Rozmawiają o odczycie Instytutu Ekspertyz Sądowych, który przeczy ich ustaleniom (Komisji Millera). Dochodzą do wniosku, że nie ma powodu wznawiać prac Komisji ani zmieniać jej Raportu. Powyższe zapisy zacytowałem z książki pt."Cała prawda o Smoleńsku" autora Piotra Bugajskiego Wydawnictwa Książkowego Fakt 1/2012 Jeśli tak jest , a nie mam powodów aby nie wierzyć podawanym faktom, to zwróćcie uwagę państwo z kim my mamy do czynienia na szczeblach władzy skoro oni brną w kłamstwa starej Baby Anodiny, która za wszelką cenę starała się opluć honor Polskiego Szefa Sił Powietrznych, a w rezultacie opluła samą siebie. To samo uczynili Członkowie Komisji Millera za aprobatą prawdopodobnie....... człowieka, który oddał Rosjanom bezmyślnie i bez należytego i kompetentnego nadzoru i zachowania przepisów Ustawy KPA nad przebiegiem dochodzenia tak ważną dla naszego narodu sprawę. To hańba i wstyd, podobnie jak zresztą mogliśmy się uprzednio dowiedzieć z prasy , a także z w/w wydania książkowego o przebiegu wykonywanych sekcjach zwłok ofiar katastrofy bez udziału Polskich lekarzy wbrew temu jak uprzednio byliśmy zapewniani przez b.Minister Zdrowia, że nasi lekarze biorą udział w tych sekcjach. Tak więc jeśli ktoś chce choć odrobinę zdjąć kłamstwa z jakże pokrętnej polityki fałszowania faktów powinien co prędzej powołać kompetentną Komisję do zbadania rzeczywistych powodów katastrofy bez apriori obwiniania pilotów, ich dowódcy czy Prezydenta Naszego Kraju, w przeciwnym wypadku historia mu tego nie daruje do końca jego dni. Pani Ewo Błasik pragnę Panią zapewnić, że są w tym kraju ludzie rozsądnie myślący w przeciwieństwie do głupców i popaprańców, którzy sądzą, że na szczytach sprawowanej władzy rozumy pozjadali i nie potrafią bronić Polskiej Racji Stanu. Dla Pani i Rodziny życzę dużo sił a przede wszystkim zdrowia. Chwała i wielkie uznanie dla osiągnięć męża Pana Generała Andrzeja Błasika są atutami, które z każdym dniem będą rosły w miarę jak do władzy będą dochodzili patrioci szanujący nasz Polski Naród.

odpowiedz

1
4
~vbn 2013-04-09 (23:45) 1 rok 6 miesięcy 21 dni 15 godzin i 29 minut temu

Błasik. Zrób sobie operacją plastycznątą gębą straszysz.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 8 godzin i 9 minut temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 6 godzin i 29 minut temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 7 godzin i 29 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 6 godzin i 8 minut temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 1 godzinę i 7 minut temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 10 godzin i 19 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 717