Strona główna serwisu
Europoseł Artur Zasada zawiesił członkostwo w PO

Europoseł Artur Zasada zawiesił członkostwo w PO

Poseł do Parlamentu Europejskiego Artur Zasada poinformował, że zawiesił na trzy miesiące członkostwo w PO. - Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem - komentuje rzecznik dyscypliny PO Paweł Graś.
Artur Zasada Artur Zasada ()
- Jestem zwolennikiem wolnego rynku i własności prywatnej, a także przeciwnikiem zadłużania państwa - tak samo jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek. Gdybym był posłem RP, to musiałbym zagłosować tak jak oni. A to w konsekwencji skutkowałoby moim zawieszeniem - w ten sposób Zasada na swojej stronie internetowej uzasadnił decyzję o zawieszeniu swojego członkostwa w partii.

Władze klubu PO zawiesiły w piątek Jacka Żalka w prawach członka klubu na trzy miesiące, Jarosław Gowin dostał karę w wysokości 2 tys. zł. W akcie solidarności z Żalkiem, Gowin ogłosił, że sam zawiesza członkostwo. Regulamin klubu nie daje jednak takiej możliwości. Kary dla Żalka i Gowina to efekt złamania przez obu posłów dyscypliny klubowej.

- Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność, Gowin i Żalek zostali słusznie ukarani, nie zostali przecież ukarani za poglądy, za głosowania sprzeczne z ich światopoglądem tylko za złamanie dyscypliny przy głosowaniach związanych z budżetem, a wiec najważniejszych głosowaniach dla każdego rządu i koalicji - powiedział Graś.


Jak dodał, taka solidarność europosła Zasady ze słusznie ukaranymi posłami jest - jego zdaniem - "nie na miejscu, dość zaskakująca i dziwna".

Graś przyznał jednocześnie, że europoseł Zasada miał możliwość zawieszenia się w prawach członka partii. - Statut Platformy daje mu taką możliwość - zaznaczył.

Zgodnie ze statutem, członek Platformy może zawiesić swoje członkostwo w partii z ważnych powodów osobistych. Zawieszenie swojego członkostwa powoduje wygaśniecie mandatu członka władz Platformy, wygaśnięcie pełnionych w Platformie funkcji oraz zawieszenie biernego i czynnego prawa wyborczego.


W okresie zawieszenia swojego członkostwa nie płaci się składek i nie uczestniczy się w pracach koła. Zawieszenie swojego członkostwa nie może trwać dłużej niż trzy miesiące. Po tym terminie zarząd koła wykreśla członka z rejestru, zawiadamiając o tym zarząd regionu.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (535)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
154
Bóg Honor i Ojczyzna 2013-08-31 (16:13) 14 godzin i 57 minut temu

Dlaczego Tusk oddał Niemcom wody Zatoki Pomorskiej i pasa wód, na którym znajduje się tor podejściowy do portu w Szczecinie i Świnoujściu? Dlaczego Tusk oddaje nasze ziemie obcym?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
129
~jaa 2013-08-31 (14:51) 16 godzin i 19 minut temu

Polacy , w Polsce nie musi być zawsze źle . Wystarczy głosować na POLAKA który jest w stanie udokumentować swoje pochodzenie co najmniej do trzeciego pokolenia , i nie działał nigdy na szkodę Polski , najlepiej żeby pochodził z arystokratycznego rodu,, jednak to nie jest konieczne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
99
~STRUNA 2013-08-31 (15:44) 15 godzin i 26 minut temu

Graś ? Graś ? Graś ? ach to ten od noszenia kapci i podcierania tyłka Donaldowi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4