więcej

Europoseł Artur Zasada zawiesił członkostwo w PO.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-08-31 (13:25) 1 rok 2 miesiące 21 dni 20 godzin i 11 minut temu
drukuj


Artur Zasada opinie video
Poseł do Parlamentu Europejskiego Artur Zasada poinformował, że zawiesił na trzy miesiące członkostwo w PO. - Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem - komentuje rzecznik dyscypliny PO Paweł Graś.

- Jestem zwolennikiem wolnego rynku i własności prywatnej, a także przeciwnikiem zadłużania państwa - tak samo jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek. Gdybym był posłem RP, to musiałbym zagłosować tak jak oni. A to w konsekwencji skutkowałoby moim zawieszeniem - w ten sposób Zasada na swojej stronie internetowej uzasadnił decyzję o zawieszeniu swojego członkostwa w partii.

Władze klubu PO zawiesiły w piątek Jacka Żalka w prawach członka klubu na trzy miesiące, Jarosław Gowin dostał karę w wysokości 2 tys. zł. W akcie solidarności z Żalkiem, Gowin ogłosił, że sam zawiesza członkostwo. Regulamin klubu nie daje jednak takiej możliwości. Kary dla Żalka i Gowina to efekt złamania przez obu posłów dyscypliny klubowej.

- Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność, Gowin i Żalek zostali słusznie ukarani, nie zostali przecież ukarani za poglądy, za głosowania sprzeczne z ich światopoglądem tylko za złamanie dyscypliny przy głosowaniach związanych z budżetem, a wiec najważniejszych głosowaniach dla każdego rządu i koalicji - powiedział Graś.

Jak dodał, taka solidarność europosła Zasady ze słusznie ukaranymi posłami jest - jego zdaniem - "nie na miejscu, dość zaskakująca i dziwna".

Graś przyznał jednocześnie, że europoseł Zasada miał możliwość zawieszenia się w prawach członka partii. - Statut Platformy daje mu taką możliwość - zaznaczył.

Zgodnie ze statutem, członek Platformy może zawiesić swoje członkostwo w partii z ważnych powodów osobistych. Zawieszenie swojego członkostwa powoduje wygaśniecie mandatu członka władz Platformy, wygaśnięcie pełnionych w Platformie funkcji oraz zawieszenie biernego i czynnego prawa wyborczego.

W okresie zawieszenia swojego członkostwa nie płaci się składek i nie uczestniczy się w pracach koła. Zawieszenie swojego członkostwa nie może trwać dłużej niż trzy miesiące. Po tym terminie zarząd koła wykreśla członka z rejestru, zawiadamiając o tym zarząd regionu.


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 513 94.3%
nie 31 5.7%

Przeczytaj też

PSL: PO potrzebna zmiana sposobu przywództwa, a nie "obcinanie skrzydeł"

dodane 2013-08-30 (16:55) 1 rok 2 miesiące 22 dni 16 godzin i 41 minut temu

Premier Donald Tusk o karze dla Jacka Żalka i Jarosława Gowina: w pełni uzasadniona

dodane 2013-08-30 (14:45) 1 rok 2 miesiące 22 dni 18 godzin i 51 minut temu

Zaskakująca decyzja Jarosława Gowina: zawieszam się w klubie PO

aktualizacja 2013-08-30 (18:35) 1 rok 2 miesiące 22 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Jacek Żalek zawieszony w prawach członka PO, Jarosław Gowin ukarany finansowo

aktualizacja 2013-08-30 (13:48) 1 rok 2 miesiące 22 dni 19 godzin i 48 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (535)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
0
~Borsuk 2013-09-01 (23:49) 1 rok 2 miesiące 20 dni 9 godzin i 47 minut temu

Apel do wszystkich Polaków cz. 3 Tak oto oczami Donalda Tuska wygląda obiecany nam przed wyborami raj na zielonej wyspie. Owszem, Polska jest rajem lecz tylko dla złodziei, krętaczy, aferowiczów i dla wybranych z otoczenia byłego malarza kominów, dziś naczelnego wodza. To obraz chorego i patologicznego państwa, które zamiast stać w myśl Konstytucji RP na straży dobra i pomyślności jego obywateli stwarza ludziom gehennę i piekło. Ludzie stracili zaufanie do państwa , jego organów i urzędów. Ten rząd z dnia na dzień traci społeczne poparcie i moim zdaniem utracił też mandat do sprawowania władzy w naszym imieniu. Większość społeczeństwa jest przeciw Tuskowi sprawującemu władzę w sposób arogancki i dyktatorski i nie chce mieć premiera, który od lat oszukuje naród nie dotrzymując składanych nam obietnic /choćby tylko zniesienie abonamentu rtv/. Już wtedy będąc w opozycji w chuligański sposób nawoływał społeczeństwo do wypowiedzenia ówczesnej władzy posłuszeństwa. Kij ma jednak dwa końce. Dzisiaj to naród wypowie posłuszeństwo Tuskowi. Niech sobie nie myśli, że resorty siłowe pomogą mu zdławić społeczne niezadowolenie i pęd ku prawdziwej wolności oraz utrzymać się przy korycie. W zbliżających się strajkach we wrześniu br. dajmy masowy wyraz poparcia Związkom Zawodowym, które jeszcze na tyle są silne by skutecznie przeciwstawić się w naszym imieniu tuskowej tyranii. By osiągnąć cel musi nastąpić ogólnopolski paraliż wszystkiego. W strajkach niech wezmą udział nie tylko ludzie pracy lecz młodzież szkolna, studenci i emeryci. Pamiętajmy, że w jedności siła. W ostatnich latach społeczeństwa innych krajów dały przykład, że w pokojowy sposób można osiągnąć zamierzony cel. Nie należy tylko dać się sprowokować, bo władza tylko na to czeka. Dranie liczą się z możliwością spacyfikowania protestujących i są do tego dobrze przygotowani. W tym roku Tusk chce uniemożliwić Polakom obchody Święta Narodowego 11 Listopada. Na ten dzień zaplanowano rozpoczęcie szczytu klimatycznego w Warszawie. Pod pozorem zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom planuje się użycie siły wobec uczestników pokojowych demonstracji. Ten rząd pod wpływem protestów aż do skutku musi ustąpić. Nie ma innej alternatywy na szybkie uzdrowienie państwa, jego odbudowę i na zaprowadzenie porządku. Porządek w naszym kraju muszą zaprowadzić sami Polacy. Wszelkie anty polskie elementy należy pozbawić władzy i postawić przed Trybunałem Ludowym. Niech zdrajców osądzi sam naród. Tym razem nie dopuścimy do zastosowania grubej kreski wobec kat ów narodu. Najbardziej zasłużonych w tym procederze należy sprawiedliwie osądzić i jak trzeba to ściąć na gilotynie kilka łbów by w przyszłości inni nie mieli podobnych zakusów.

odpowiedz

2
0
~Borsuk 2013-09-01 (23:47) 1 rok 2 miesiące 20 dni 9 godzin i 49 minut temu

Apel do wszystkich Polaków cz. 2 Obecny stan państwa jest katastrofalny, to jedno wielkie bagno. Zniszczono wiele prężnych gałęzi przemysłu a przez to nastąpiła likwidacja tysięcy miejsc pracy. Z pełną premedytacją zlikwidowano największe zakłady pracy by pozbyć się tzw. ognisk zapalnych, gdzie znajdowały się największe i prężnie działające struktury NSZZ Solidarność. W ten sposób podstępnie nas załatwiono. W państwie tuskowym na każdym kroku kwitnie korupcja i przekręty, w których w wielu przypadkach zamieszani są wysocy rangą funkcjonariusze państwowi. Sam premier polskiego rządu jest kojarzony ze skandalem za sprawą firmy Amber Gold, której prezes Marcin P. był prawdopodobnie sprawcą największego przekrętu w III Rzeczypospolitej. W jednej z jego firm zatrudniony był syn naczelnego wodza pod pseudonimem Józef Bąk. Premier będąc kilka miesięcy wcześniej informowany przez odpowiednie służby o aferze nie podjął żadnych działań by ustrzec tysiące obywateli przed utratą niejednokrotnie oszczędności całego życia. Co więc było przyczyną jego bezczynności w tej sprawie? Czy zwlekał dotąd aż Marcin P. zdąży jak najwięcej złota i gotówki wytransferować za granicę? Za taki stan rzeczy ponosi on pełną odpowiedzialność i dlatego też powinien być już dawno osądzony i skazany. Przy okazji pytam, gdzie tacy bardzo młodzi ludzie jak Józef Bąk i Kasia Tusk zarobili tyle pieniędzy, by za gotówkę kupować willę /Józef/, wielopokojowe mieszkanie w luksusowej części Warszawy czy bardzo drogi samochód klasy S w salonie samochodowym /Kasia/? Takich pieniędzy nie jest w stanie odłożyć przez całe życie przeciętny Polak a nawet ich zarobić. Jednak urzędy skarbowe ich o to nie zapytają. W Polsce urzędy skarbowe są tylko po to by gnębić, rozliczać i karać tych najbiedniejszych. Dopuszczają się bezprawnie do kontroli nowo powstających firm jeszcze przed rozpoczęciem ich działalności i nadaniem identyfikatora NIP, do tego są pierwsi. Pytam jakim prawem i na jakiej podstawie? Zaś właściciel Amber Gold przez lata był praktycznie nie do ruszenia, skoro miał za sobą usłużnego wiceprezesa sądu okręgowego z Gdańska sędziego Ryszarda Milewskiego, który z kancelarią premiera uzgadniał termin rozprawy i korzystny skład sędziowski. Ten człowiek w państwie prawa dalej jest sędzią. Przecież to kumpel Tuska, z którym razem chodzi na mecze, podczas których, jak zarejestrowała kamera, przyjaźnie się poklepują i wpadają sobie w objęcia.

odpowiedz

2
0
~Borsuk 2013-09-01 (23:45) 1 rok 2 miesiące 20 dni 9 godzin i 51 minut temu

Apel do wszystkich Polaków cz. 1 Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, którym nie obcy jest los naszej Ojczyzny i los zwykłych obywateli tego państwa. W sposób szczególny zwracam się do wyborców i członków PO oraz ludzi jeszcze nie zdecydowanych poprzeć jakąkolwiek opcję polityczną. Sześć lat temu władzę w naszym państwie objęły elementy wrogie Polsce i polskiej racji stanu. Przy pomocy służalczego PSL / potocznie nazywany polityczną prostytutką / zdobyły większość parlamentarną i są jak sami mówią, rzekomo nie do ruszenia. Za ich panowania / nie mylić z rządzeniem / nastąpił widoczny gołym okiem demontaż państwa, kolosalnie jak nigdy dotąd wzrosło zadłużenie zewnętrzne, nastąpił katastrofalny wzrost bezrobocia oraz drastyczny spadek poziomu życia narodu. W kancelariach prezydenta, premiera, w ministerstwach i NFZ wypłacane są wielomilionowe nagrody. Dla pospólstwa nie starcza na podwyżki i brak jest pieniędzy na leczenie i ratowanie życia, bo kryzys. Ministerstwo zdrowia przekształciło się w ministerstwo śmierci. Rośnie w zastraszającym tempie liczba zgonów obywateli, do których nie dotarła w porę karetka pogotowia lub na skutek wożenia godzinami pacjentów, od miasta do miasta, w poszukiwaniu miejsca w szpitalu. Śmiertelnie chorzy nie otrzymują od NFZ refundacji na leki i przeszczepy dla ratowania ich życia, mają po prostu zdechnąć. Za rządów największego kłamcy i nikczemnika następują po sobie podwyżki cen wszystkiego, podwyższa się do granic wytrzymałości podatki. Na każdym kroku łysa przybłęda za przyzwoleniem pryncypała stosuje drenaż kieszeni obywateli. Likwiduje się społeczeństwu wszelkie nabyte prawem przywileje. Zwykły emeryt nie może sobie dorobić bo zawieszą mu świadczenia zaś Vincent, cała nomenklatura oraz posłowie biorą i to i to. Pytam, jakim prawem? Z wywalczonych przez Solidarność zdobyczy dla ludzi pracy pozostało, o ile się nie mylę, chyba tylko jedno: transmisja mszy świętej w niedzielę. Pytam, co z resztą wywalczonych praw? Krwiopijcy zmniejszyli nawet o 1/3 zasiłek pogrzebowy, by dla nich było więcej. Tusk zafundował społeczeństwu podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia i przyjdzie nam pracować do śmierci. Niektórzy tego dobrodziejstwa nawet nie doczekają i przejdą bezpośrednio w stan spoczynku wiecznego.

odpowiedz

5
0
~Borsuk 2013-09-01 (09:31) 1 rok 2 miesiące 21 dni i 5 minut temu

Wszyscy porządni ludzie zaczynają się powoli odcinać od tego śmierdzącego bagna jakim jest PO, któremu przewodzi Donald Bąk. Społeczeństwo także przejrzało na oczy o czym może świadczyć drastyczny spadek poparcia dla PO oraz zamieszczane w internecie komentarze internautów. Trochę za późno lecz dobre i to, chociaż dla Polski i całego narodu oznacza to sześć lat straconych, w którym to czasie rządzący doprowadzili nasz kraj na samo dno. A obiecywano nam zupełnie coś innego. O ile dobrze pamiętam pewien łgarz i kłamca obiecywał nam rajskie życie na zielonej wyspie. Polacy zawierzyli i dali się wyrolować. Przypomina mi się zaraz pewna bajka dla dorosłych, w której to Balbina rzekła do Ptysia, wystrychnąłeś mnie na dudka, na co on odpowiedział, nie to ja ciebie wydukałem na strychu. W ten sposób wydukał nas Donald Bąk. Mam nadzieję iż nadejdzie dzień, że i jego będą dudkać, zapewne nie z przodu, współ pensjonariusze ośrodków odosobnienia we Wronkach czy Rawiczu.

odpowiedz

1
3
~nicek 2013-08-31 (23:28) 1 rok 2 miesiące 21 dni 10 godzin i 8 minut temu

Z radością żegnam Pana, to ulga dla Pańskich wyborców. Nie pcham się tam, bo nie jestem kompetentny, mimo, że lubię euro walące na moje konto. Wystarczy mi. A Pan - Pan już nie może mnie reprezentować, żałosny koniec kariery posła.

odpowiedz

3
2
~nicek 2013-08-31 (23:14) 1 rok 2 miesiące 21 dni 10 godzin i 22 minuty temu

Durna decyzja. Przekreślił tym swoją pozycję w najbliższych wyborah - więc odstawienie od koryta jakże obfitego w euro! PiS-owi zdrajcy byli bardziej ostrożni, zachowali wszystkie przywileje i nie odcinając się od polityki Kaczyńskiego, liżąc mu czasem paluszka, mogą zachować elektorat, więc kilku ma szansę. Ci zdrajcy z PO mają przegrane, chyba, że Cho-cóś tam z Iranu ich wesprze. Niebawem, ale mam nadzieję nie doczekać.

odpowiedz

3
1
~nicek 2013-08-31 (23:03) 1 rok 2 miesiące 21 dni 10 godzin i 33 minuty temu

Wybraliśmy ogólnie szanowanego człowieka aby nas reprezentował::: nasze poglądy, oczekiwania itp. Któregoś dnia ten zaś mówi: zmieniłem poglądy, a w gruncie rzeczy nie mam żadnych - nic co by Was interesowało, bo mnie nie interesuje Wasz interes w żadnym stopniu. Co my na to? Czy mamy przepis prawny na usunięcie takiego oszusta z władz, czy to gminnych, czy sejmowych? Sejm, jako taki, powinien zrobić tu porządek - nic nie może zasmradzać parlamentu, organu rządzącego krajem.

odpowiedz

3
11
~że co ? 2013-08-31 (17:43) 1 rok 2 miesiące 21 dni 15 godzin i 53 minuty temu

" Gowin i Żalek zostali słusznie ukarani, nie zostali przecież ukarani za poglądy, za głosowania sprzeczne z ich światopoglądem tylko za złamanie dyscypliny przy głosowaniach związanych z budżetem" Co za cymbał , sam sobie przeczy !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Gronkowjec 2013-08-31 (21:20) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 16 minut temu

Musial go strach ogarnac przed konsekwecjami PO oddawaniu kamienic w Warszawje na krzywy Ryj,a PIS tuz tuz i co wtedy placz?

odpowiedz

8
0
~PO ptokach 2013-08-31 (20:30) 1 rok 2 miesiące 21 dni 13 godzin i 6 minut temu

Prawdziwe zawieszenie dopiero nastąpi - na drzewach!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
67
~Pan Sułek 2013-08-31 (19:50) 1 rok 2 miesiące 21 dni 13 godzin i 46 minut temu

Jeżeli Platforma rozsypie się w proch i pył przez Gowina to wielkiej straty nie będzie ale jeżeli do władzy dorwie się ten szaleniec pan prezes Jarosław Polskę zbaw Kaczyński to będzie to koniec Polski jaką znamy i w to miejsce zostanie powołany pokraczny twór pod nikczemną nazwą Wolskiej czwartej pomrocznej rzeczpospolitej kałczyńskiej i dla nas,Polaków będzie to gułag tak samo jak dla Świętej Pamięci Pani Barbary Blidy.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

10
1
~marek 2013-08-31 (20:52) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 44 minuty temu

TAKICH POLAKÓW NAM POTRZEBA BRAWO PANIE ZASADA !!!

odpowiedz

9
0
~gorap 2013-08-31 (20:52) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 44 minuty temu

Wszyscy POpaprańcy powinni opuścić PO przez po(za)wieszenie )

odpowiedz

1
4
~amaz 2013-08-31 (20:51) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 45 minut temu

Takie sytuacje są skandaliczne. Faceci zostaja posłami lib europosłami dlatego,że startowali w wyborach z ramienia którejśz partii . (obojetnie z jakiej) Taki madat powierzyli im wyborcy. Jeżeli wystepują z partii, dzięki której pełnią te funkcje to powinni natychmiast złożyc mandaty i przestać był posłami/ Ale tym karierowiczom zależy na kasie i nic więcej, Dotyczy wszystkich takich jak Gowin, Ziobro ,Mularczyk itp. Po po prostu wstyd.

odpowiedz

3
0
~walczyk 2013-08-31 (20:50) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 46 minut temu

Super, można się zawiesić i nie płacić działki za miejsce w EU? Dobry ruch.

odpowiedz

13
0
~de 2013-08-31 (20:40) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 56 minut temu

dziś w Niemczech wodowano potężny statek wybudowany w tych ich nierentownych stoczniach, których nie zamknęli, tam spawacz zarabia przy budowie statku raczej więcej niż w Polsce i statki droższe ale budowanie w Polsce statków się nie opłacało, setki firm współpracujących ze stocznią, płacących vaty musiało się zamknąć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~pstrew 2013-08-31 (20:46) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 50 minut temu

Czy to rodzina Sobiesława Zasady?

odpowiedz

1
9
~mmm 2013-08-31 (19:23) 1 rok 2 miesiące 21 dni 14 godzin i 13 minut temu

Człowieku przecież to zwiększenie deficytu jest po to, by ludzie mniej odczuli końcówkę kryzysu a ty jak jesteś takim liberalnym biznesmenem będziesz mógł dzieki temu prowadzić interesy, bo inaczej nie mialbyś z kim. p.s. Wagarowałeś na ekonomii, czy nic z niej nie rozumiesz. Nie lubię gdy moje pieniądze idą na takich niekompetentnych parlamentarzystów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~adams 2013-08-31 (20:41) 1 rok 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 55 minut temu

to co - szczury już przeczuwają co się święci

odpowiedz

8
10
~nicek 2013-08-31 (19:31) 1 rok 2 miesiące 21 dni 14 godzin i 5 minut temu

Oczywiście, ma prawo odejść z PO. Również ma obowiązek zrezygnowania z mandatu poselskiego, bowiem wybrany został z ramienia tejże partii. Ziobro i jemu podobni założyli w ramach Sejmu ich klub poselski i chwała im za to - w pewnym sensie kontynuują politykę PiS. Donald Tusk powinien zarządzić wybory dodatkowe w okręgach, gdzie byli wybrani ci dezerterzy. Nie wierzę, aby wybrano ich ponownie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 19 godzin i 56 minut temu

materiał wideo

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-21 (13:05) 20 godzin i 31 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 20 godzin i 34 minuty temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 1 dzień 2 godziny i 23 minuty temu

Ewa Kopacz: wykluczam ponowne wybory
dodane 2014-11-21 (08:33) 1 dzień 1 godzinę i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 5856