Strona główna serwisu
Emocjonalny wpis współwłaścicielki hotelu, w którym Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami. "Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta smakowało"

Emocjonalny wpis współwłaścicielki hotelu, w którym Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami. "Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta smakowało"

• Andrzej Duda w sobotę spotkał się w krakowskim hotelu z senatorami z USA
• Współwłaścicielka hotelu to Katarzyna Kukieła, aktywistka KOD
• "Nadal uważacie, że oderwaliście mnie od koryta?"
• Prezes zarządu hotelu i restauracja odcinają się od poglądów Katarzyny Kukieły
Po dość emocjonalnym wpisie jednej ze współwłaścicieli hotelu, w którym prezydent Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami, prezes zarządu Krzysztof Kwaśny zamieścił oficjalne przeprosiny. Jednocześnie odciął się od słów, których użyła we wpisie Katarzyna Kukieła.

Podobne stanowisko przedstawiono na stronie Restauracji Wentzl.
"Szanowni Państwo, restauracja Wentzl jest niezależną firmą. Pani Kukieła nie ma nic wspólnego z naszą restauracją. Jesteśmy zaskoczeni tym wpisem, który jest bezpodstawnie prezentowany w naszym imieniu." (pisownia wpisu oryginalna) – poinformowano na stronie.Współwłaścicielka krakowskiego hotelu, w którym w sobotę Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami, jest aktywistką Komitetu Obrony Demokracji.

Katarzyna Kukieła we wpisie skierowanym do Andrzeja Dudy spytała, czy "on i jego elektorat" nadal uważają, że należy do KOD i bierze udział w manifestacjach, bo została oderwana od koryta.


"Mam nadzieję, sądząc po zadowolonej pańskiej minie, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało, a wnętrza i ich wystrój do gustu przypadły" - stwierdziła.

"I proszę pamiętać, rzucając słowa o dojnej ojczyźnie, że dla niektórych Ojczyzna to coś bardzo cennego i słowa wypowiedziane przez pana ranią. Bo Polska jest ważna, a Konstytucja niepodważalna" - podkreśliła Kukieła.

Napisałam w komentarzach na tablicy PADa, pod linkiem z transmisją z Wentzla. Tyle mogłam zrobić. Jestem oczywiście wspó...

Posted by Katarzyna Kukieła on Saturday, 19 March 2016


Na komentarz, że właściciel hotelu ze względu na profesjonalizm powinien znaleźć inny sposób na wygłaszanie opinii na temat gości, Kukieła odpowiedziała: "Wcale dobrze się z tym, co zrobiłam, nie czuję. I gdyby nie to, że czasy teraz takie, a nie inne, to nigdy tak jasno nie opowiedziałabym się, po której stronie stoję. (...) Mam kaca i długo go mieć będę. Ale nie po to 3 grudnia jechałam pod TK, żeby teraz udawać, że nie wiem, że ten, który niszczy praworządność, przekroczył próg hotelu".

Spotkanie Dudy z senatorami


Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę wieczorem w Krakowie z delegacją amerykańskich senatorów. - To była długa, dobra rozmowa o polityce międzynarodowej - ocenił prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Do nieformalnego spotkania, które trwało ok. dwóch godzin, doszło w jednej z restauracji przy Rynku Głównym. Ze strony amerykańskiej uczestniczyło w nim pięcioro senatorów przebywających z wizytą w Polsce, wśród nich senator polskiego pochodzenia Barbara Mikulski z Partii Demokratycznej. Pozostali to: Angus S. King jr., Dan Coats, Richard Burr, Mark Warner.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski ocenił, że było to "znakomite spotkanie", które dotyczyło kwestii bezpieczeństwa, polityki wschodniej, partnerstwa polsko-amerykańskiego w zakresie bezpieczeństwa i polityki międzynarodowej.

- To były główne tematy. Cały wieczór spędziliśmy na dyskusjach o dużych geopolitycznych wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym - relacjonował Szczerski. - To była wymiana opinii między senatorami amerykańskimi i panem prezydentem - długa, dobra rozmowa o polityce międzynarodowej - dodał.

Protest KOD przed restauracją


Na prezydenta Dudę i amerykańskich senatorów czekała przed restauracją kilkunastoosobowa grupa demonstrantów z KOD, którzy trzymali egzemplarze konstytucji przepasane czarnymi wstążkami. Skandowali m.in. "Konstytucja" i "Constitution".

W środę prezydencki minister mówił, że strona polska traktuje spotkanie jako element przygotowania do wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie. Prezydent pod koniec marca udaje się do USA, gdzie m.in. weźmie udział w IV Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie. Z kolei w lipcu w Warszawie odbędzie się szczyt NATO.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3229)
Nie zgadzam się z opinią
140
Zgadzam się z opinią
314
~PolskaA 2016-03-20 (19:08) 6 godzin i 27 minut temu

Brawo za odwagę cywilna, zapamiętam i odwiedzę ten hotel, jak dziesiątki tysięcy polskich demokratów oderwanych od koryta!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
507
Zgadzam się z opinią
678
darmen987 2016-03-20 (13:32) 12 godzin i 3 minuty temu

Brawo, pani Kasiu !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
458
Zgadzam się z opinią
626
~Daro 2016-03-21 (00:31) 1 godzinę i 4 minuty temu

Brawo...nalezy sie temu jak go nazwał M.Meller...chłopcowi do bicia i na posyłki,takim on prezydentem wszystkich polaków jak jak biskupem kantabryjskim !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11