Strona główna serwisu
Dyrektor TVP1: zaproponowaliśmy Lechowi Wałęsie debatę

Dyrektor TVP1: zaproponowaliśmy Lechowi Wałęsie debatę

• Dyrektor TVP1: zaproponowaliśmy Lechowi Wałęsie debatę o przeszłości
• "W obydwu proponowanych terminach kalendarz Lecha Wałęsy jest zajęty"
Lech Wałęsa Lech Wałęsa ()
Telewizja Polska zaproponowała Lechowi Wałęsie zorganizowanie debaty na temat przeszłości. O propozycji, złożonej b. prezydentowi w imieniu prezesa TVP Jacka Kurskiego poinformował na Twitterze dyrektor TVP1 Jan Pawlicki. Jak napisał, w odpowiedzi telewizja otrzymała pismo, że w zaproponowanych terminach kalendarz prezydenta jest zajęty.


Jak napisał Pawlicki, według propozycji TVP, Wałęsa miał prawo wytypowania trzech swoich gości.Wcześniej z podobną propozycją wystąpił do IPN sam Lech Wałęsa. B. prezydent napisał, że proponuje finał sprawy tzw. Bolka "mając na względzie prawdę historyczną, powołując się na właściwą rolę IPN". Jak wyjaśniał Wałęsa, do pomysłu takiej debaty z jego krytykami skłonił go - jak to nazwał - "nieprzyjemny incydent w drugi dzień świąt".


- Otóż wychodzę z kościoła, dobiegają do mnie dwie dziewczynki. Jedna ma mikrofon, a druga zadaje mi pytanie: "Jak pan się czuje w kościele jako współpracownik i agent, kablujący na swoich kolegów?". I to mnie wkurzyło maksymalnie i mówię: "Wy gówniarze, to przecież nie tak, ja nic nie mam wspólnego z tymi oskarżeniami". I w związku z tym postanowiłem, mimo wszystko - jeszcze raz zawalczę z wami. I stąd zapraszam największych moich wrogów, niech przyjdą ze swoimi argumentami - dodał Wałęsa.

Jego zdaniem, dziewczyny były w wieku ok. 15-16 lat. - Podstawili gówniarzy. Ale dałem się po raz pierwszy zaskoczyć - taka bezczelność, wychodząc z kościoła. Przyciśnięto mnie już tak, że nie daruję. Wkurzyłem się na te gówniary i pomyślałem, że coś trzeba zrobić. Prawdę mam w kieszeni, a oni mi tu kłamstwa zarzucają - mówił.

Ostatecznie do debaty nie doszło, Lech Wałęsa nie zgodził sie na warunki proponowane przez IPN.
Twitter, WP

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (495)
Nie zgadzam się z opinią
78
Zgadzam się z opinią
992
~haha 2016-02-13 (18:51) 17 godzin i 28 minut temu

Mam propozycję to TVP, TVN, Polsat, IPN.... Niech Pan Wałęsa wyznaczy sam termin takiej debaty :) Bo Wasze propozycje terminów, zawsze będę nieodpowiednie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
62
Zgadzam się z opinią
1091
~senior 2016-02-13 (18:17) 18 godzin i 2 minuty temu

A moze niech Walesa sam poda swoj termin? wtedy bedzie na 100%,kto sie miga:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 29