Strona główna serwisu
Dwie ofiary pożaru mieszkania w Skarżysku-​Kamiennej

Dwie ofiary pożaru mieszkania w Skarżysku-​Kamiennej

• Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania w bloku w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie)
• Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek - powiedział rzecznik świętokrzyskiej policji Kamil Tokarski
Do pożaru doszło późnym wieczorem w mieszkaniu usytuowanym na trzecim piętrze czterokondygnacyjnego budynku przy ul. Rejowskiej.

Jak relacjonował Tokarski, podczas akcji ratunkowej strażacy znaleźli w mieszkaniu zwęglone zwłoki - najprawdopodobniej mężczyzny. Druga ofiara śmiertelna to ok. 50-letni mężczyzna, który zmarł w wyniku zaczadzenia.

Do szpitala, z objawami podtrucia tlenkiem węgla, przewieziono sześcioro lokatorów budynku. Jedna z osób, 40-latek, który wcześniej przebywał w mieszkaniu, gdzie doszło do pożaru, jest w stanie ciężkim.


Na czas akcji ratowniczej z budynku ewakuowano ok. 20 osób.

Jak powiedział oficer prasowy skarżyskich strażaków Michał Ślusarczyk, w akcji gaśniczej uczestniczyło pięć strażackich zastępów. "Działania gaśnicze mamy za sobą. Ratownicy są jeszcze na miejscu w namiocie, przygotowanym dla ewakuowanych mieszkańców" - dodał.

Ślusarczyk podkreślił, że jest za wcześnie, by mówić o przyczynach wybuchu pożaru. Będą ustalali to biegli z zakresu pożarnictwa. Na miejscu zdarzenia jest też prokurator.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (5)
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
15
~nuna 2016-02-18 (06:13) 6 godzin i 30 minut temu

Trzech facetów w jednym mieszkaniu? Po prostu się upili, a ten zwęglony zapalił papierosa i zasnął. Na 90% to było przyczyną pożaru

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Krzysztof 2016-02-18 (09:29) 3 godziny i 14 minut temu

Skarżysko to ladne,zadbane miasto,a ze za komunty byly tu wielkie zaklady zbrojeniowe funcjonujace dla imperium sovieckiego,to teraz faktycznie bezrobocie.Mieszkam tu od 5 lat i jestem zadowolony.W każdym miejscu zdarzają się tragedie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~znam sprawę 2016-02-18 (09:25) 3 godziny i 18 minut temu

Znam sprawę. Ta rodzina to lokalni działacze PiS. Opijali program 500+

odpowiedz

zgłoś do moderacji