Strona główna serwisu
Dwa razy więcej treści o charakterze pedofilskim w Internecie

Dwa razy więcej treści o charakterze pedofilskim w Internecie

• Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba zgłoszeń, które eksperci serwisu dyżurnet.pl zakwalifikowali jako treści o charakterze pedofilskim
• Prawie 80 procent z nich udało się usunąć z Internetu w ciągu tygodnia
Martyna Różycka z serwisu dyżurnet.pl powiedziała, że coraz częściej zgłaszane są do niej przypadki łamania prawa w sieci. W zeszłym roku takich zgłoszeń było ponad 14 tysięcy, 30 procent więcej niż rok wcześniej. Ekspertka zauważa, że w polskim społeczeństwie można zaobserwować coraz większą świadomość konieczności reakcji na nieodpowiednie treści w sieci.

Ze wszystkich zgłoszeń jakie napłynęły do dyżurnet.pl. Ponad 3 tysiące zostały uznane za nielegalne i związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. W 200 przypadkach sprawą zajęła się polska policja. Większość spraw zostało jednak przekazanych podobnym organizacjom w innych krajach. To dlatego, że te treści znajdowały się na zagranicznych serwerach, głównie amerykańskich, rosyjskich i kanadyjskich.

10 procent incydentów zostało zakwalifikowanych jako niezgodne z prawem, jednak nie ma możliwości ich usunięcia. W kraju lokalizacji serwera są one bowiem legalne.


Zobacz także: Problem pedofilii w Pakistanie

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~dsf. 2016-02-09 (07:19) 11 godzin i 2 minuty temu

Pytanie ile z tej treści to działanie zwyroli, a ile to mylne działanie programów blokujących. Jak widzę takiego newsa to od razu na myśl przychodzą mi memy ze zdjęciami zablokowanymi przez face-booka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Adam 2016-02-09 (12:10) 6 godzin i 11 minut temu

Scigac lapac i karac natomiast drugorzedne sa wypowiedzi internautow na temat politytkow

odpowiedz

zgłoś do moderacji