Strona główna serwisu
Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska. Blogerka z Rosji, Tatiana Karacuba przerywa milczenie

Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska. Blogerka z Rosji, Tatiana Karacuba przerywa milczenie

Tatiana Karacuba z Moskwy, od której rosyjski bloger Anton Sizych miał dostać drastyczne zdjęcia ofiar smoleńskiej katastrofy, przerywa milczenie. Korespondent RMF FM otrzymał jej oświadczenie, w którym blogerka zaprzecza, że ma coś wspólnego ze zdjęciami.
Wrak Tu-154 Wrak Tu-154 ()
RMF FM opublikowało fragment oświadczenia Karacuby. Blogerka zwraca się do dziennikarzy i zaprzecza, że ma coś wspólnego z drastycznymi zdjęciami ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Podkreśla, że "nie ma pojęcia skąd się wzięły i kto je wrzucił do internetu". Jej zdaniem, jest oczywiste, że zdjęcia robili profesjonaliści, bo miejsce katastrofy były otoczone wiele kilometrów od miejsca upadku samolotu.

Blogerka z Rosji: katastrofa smoleńska mnie nie interesuje

Zaznacza także, że nie interesuje się katastrofą smoleńską i zdjęciami z miejsca tragedii. Wyjaśnia natomiast, że interesuje ją jej własna tragedia. - Karacuba uważa, że jej były mąż kryminalista miał przy pomocy milicji na Krymie przejąć jej dom i inne nieruchomości. "Właśnie te sprawy mnie interesują, a nie Polska i jej rząd, który zginął. Zaproponowano mi przyłączyć moje artykuły do materiału o katastrofie pod Smoleńskiem, aby w końcu ktoś zwrócił uwagę na kryminalne bezprawie na Krymie" - wyjaśniła.


Karacuba: autora zdjęć należy szukać w Polsce

Karacuba przedstawiła jednak swoją analizę sytuacji i w kilku punktach wymienia ważne - jej zdaniem - fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Karacuba zastanawia się, kto jest zainteresowany rozpowszechnianiem tych zdjęć. Jej zdaniem, jest oczywiste "że to nie Rosja". Według blogerki jest to "niezbędne samej Polsce, by ujawnić i obnażyć ślady przestępstwa". W jej ocenie oznacza to, że "wielu Polaków nie zgadza się z działaniami polskich komitetów śledczych dotyczących wyjaśnienia przestępstwa".


Blogerka dziwi się, że polski rząd oburza się publikacją zdjęć. Według niej Polska powinna być oburzona "istotą problemu katastrofy smoleńskiej, a dokładnie imitacją katastrofy, w rzeczywistości zaplanowanym zabójstwem polskiego rządu, jeśli wierzyć komentarzom i zdjęciom". Pyta także, dlaczego przedstawiciele Polski domagają się, aby rosyjskie służby odnalazły autora zdjęć? Jej zdaniem "polskie służby nie są w stanie same odnaleźć autora zdjęć i chcą zrobić to rękami Rosjan". Przekonuje także, że autora należy szukać wśród polskich przedstawicieli. Jej zdaniem wiedzą o tym także polskie władze, ale nie wystarcza im możliwości na skuteczne działanie, więc "polskie media rozkręcają zamieszanie wokół blogerów, którzy zamieścili zdjęcia w internecie".

Zdaniem Karacuby zamieszanie wokół zdjęć jest niewygodne dla władz Polski, bo "opublikowane zdjęcia powinny doprowadzić do dokładnego śledztwa i ekshumacji ciał poległych". "Oni mówiąc o moralności żądają zablokowania zdjęć. Czyżby można było zablokować przestępstwo pod pretekstem moralności? Potworne! Wydaje się, że właśnie polski rząd powinien być zainteresowany prawdą o katastrofie" - napisała blogerka.

"Polska powinna żądać powtórnego śledztwa"

Zwraca także uwagę, że zdjęcia zostały opublikowane, kiedy rozpoczęto nowe śledztwo dotyczące katastrofy i kiedy niektóre polskie służby i osoby domagały się ekshumacji. (... ) "To był dobry powód, by pokazać szokujące fotografie w internecie i tym samym nie dopuścić do decyzji o zakazie ekshumacji. Rezygnacja z ekshumacji to automatyczne przyznanie, że była to imitacja katastrofy" - uważa Karacuba.

W jej ocenie "nacisk strony polskiej na rosyjskie służby specjalne tylko potwierdza obecność strachu przed wyjaśnieniem tego przestępstwa". "Wydawało się, że polska strona powinna wykorzystać publikację zdjęć i żądać od strony rosyjskiej powtórnego dokładnego śledztwa. Co robią polscy przedstawiciele? Zamiast śledztwa żądają wykasowania z internetu zdjęć" - podsumowuje blogerka.


Zdjęcia na rosyjskich stronach

We wtorek polskie media ujawniły, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według ABW fotografie niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach 28 września.

MSZ RP przekazało ambasadorowi Rosji, że Polska oczekuje ukarania winnych wycieku drastycznych fotografii. Komitet Śledczy FR oświadczył ze swej strony, że nie są to zdjęcia z jego śledztwa.

Interwencję wobec strony rosyjskiej podjęli również prokurator generalny Andrzej Seremet i minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Blog, w którym opublikowano zdjęcia, prowadzony jest przez Antona Sizycha z Barnaułu, w Kraju Ałtajskim na Syberii. Swoje blogi prowadzi on w kilku serwisach blogowych. Ma też profile na najbardziej znanych portalach społecznościowych. Najczęściej występuje pod nickiem "Gorożanin iz Barnauła". Sizych nie podaje praktycznie żadnych informacji na swój temat. Wiadomo tylko, że ma 51 lat i że jest żonaty.


Materiał ilustrowany fotografiami ofiar katastrofy polskiego samolotu, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, autor blogu anonsuje jako kompilację dwóch tekstów blogerki Tatiany Karacuby.

57-letnia Karacuba na swojej stronie internetowej przedstawia się jako doktor psychologii i dziennikarka. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU) im. Michaiła Łomonosowa i Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Służby Państwowej przy prezydencie Federacji Rosyjskiej.

W przeszłości Karacuba pracowała w agencji APN i piśmie "Mieżdunarodnaja Żyzń", a także w strukturach ONZ w Nowym Jorku i Genewie. W latach ZSRR instytucje te były często wykorzystywane przez KGB jako przykrywka dla oficerów jego wywiadu.

Z materiału w blogu Sizycha wynika, że wydarzenia, które rozegrały się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, mogły być z góry zaplanowane i mieć rytualny charakter. To samo miałoby dotyczyć wspomnianej w tej publikacji katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj SuperJet w Indonezji w maju tego roku, zatonięcia promu "Bułgaria" na Wołdze w lipcu 2011 roku, zabójstwa dwóch dziewczynek w Sewastopolu na Krymie w lutym 2011 roku, oraz katastrofy śmigłowca Mi-8 na Ałtaju w styczniu 2009 roku.

Autor blogu nie zdradza, kto udostępnił jemu lub Karacubie te szokujące zdjęcia.
RMF FM, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1116)
Nie zgadzam się z opinią
117
Zgadzam się z opinią
1047
bhojczyzna 2012-10-21 (11:07) 13 godzin i 11 minut temu

Do młodych internautów! Możecie teraz na przykładzie ofiar zamachu smoleńskiego zobaczyć, jak w praktyce wygląda przemysł pogardy i nienawiści w wykonaniu sympatyków PO, RP, PSL i reżimowych mediów. Wyciek zdjęć to ich wcześniejsze przyzwolenie na opluwanie Polski i Polaków. To poseł Ruchu Palikota Paweł Kołodziejczyk opublikował makabryczne zdjęcia w Polskiej sieci. To śmietanka typu Sikorski, Komorowski i Tusk garbili się przed Putinem i Miedwiediewem. Możecie "na żywo" prześledzić systemowe i celowe niszczenie niewygodnych ludzi. Ta lekcja może wam w przyszłości pomóc w rozumnym podchodzeniu do spraw polityki i moralności. Przyglądajcie się uważnie jak metodycznie narasta fala nienawiści do osób, którzy są zagrożeniem dla ludzi reżimu Tuska. Do osób, którzy chcą wyjaśnić smoleński mord. To samo robili ze św. pamięci prezydentem Lechem Kaczyńskim... Teraz i przed śmiercią. Patrzcie uważnie i wyciągajcie wnioski. Myślcie samodzielnie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
449
dragon40sl 2012-10-21 (19:22) 4 godziny i 56 minut temu

JUTRO O 9.00 ZACZYNA SIĘ WAŻNA KONFERENCJA MAJĄCA WYJAŚNIĆ CO WYDARZYŁO SIĘ W SMOLEŃSKU! Biorą w niej udział profesorowie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych uczelni technicznych. Transmisja na żywo w internecie na stronie smolenskcrash.com

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
419
bhojczyzna 2012-10-21 (11:12) 13 godzin i 6 minut temu

Umowa na gaz z Rosja, którą podpisał Donald T. zaraz po dojściu do władzy, o której Unia Europejska wyraziła się, że jest skrajnie niekorzystna dla Polski jest utajniona. W kraju "uzgadniaczom" grozi za nią obecnie Trybunał Stanu. Konkretnie za działanie na szkodę obywateli Polskich. To jest właśnie bandytyzm polityczny. Za TEN SAM gaz z Rosji Niemcy płaca 20 % mniej, Anglicy 50 % mniej !!! No i mamy jeszcze swój - łupkowy. Dość. Polacy, dość tych bandyckich rządów w NASZEJ Ojczyźnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12