Strona główna serwisu
Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska. Blogerka z Rosji, Tatiana Karacuba przerywa milczenie

Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska. Blogerka z Rosji, Tatiana Karacuba przerywa milczenie

Tatiana Karacuba z Moskwy, od której rosyjski bloger Anton Sizych miał dostać drastyczne zdjęcia ofiar smoleńskiej katastrofy, przerywa milczenie. Korespondent RMF FM otrzymał jej oświadczenie, w którym blogerka zaprzecza, że ma coś wspólnego ze zdjęciami.
Wrak Tu-154 Wrak Tu-154 ()
RMF FM opublikowało fragment oświadczenia Karacuby. Blogerka zwraca się do dziennikarzy i zaprzecza, że ma coś wspólnego z drastycznymi zdjęciami ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Podkreśla, że "nie ma pojęcia skąd się wzięły i kto je wrzucił do internetu". Jej zdaniem, jest oczywiste, że zdjęcia robili profesjonaliści, bo miejsce katastrofy były otoczone wiele kilometrów od miejsca upadku samolotu.

Blogerka z Rosji: katastrofa smoleńska mnie nie interesuje

Zaznacza także, że nie interesuje się katastrofą smoleńską i zdjęciami z miejsca tragedii. Wyjaśnia natomiast, że interesuje ją jej własna tragedia. - Karacuba uważa, że jej były mąż kryminalista miał przy pomocy milicji na Krymie przejąć jej dom i inne nieruchomości. "Właśnie te sprawy mnie interesują, a nie Polska i jej rząd, który zginął. Zaproponowano mi przyłączyć moje artykuły do materiału o katastrofie pod Smoleńskiem, aby w końcu ktoś zwrócił uwagę na kryminalne bezprawie na Krymie" - wyjaśniła.


Karacuba: autora zdjęć należy szukać w Polsce

Karacuba przedstawiła jednak swoją analizę sytuacji i w kilku punktach wymienia ważne - jej zdaniem - fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Karacuba zastanawia się, kto jest zainteresowany rozpowszechnianiem tych zdjęć. Jej zdaniem, jest oczywiste "że to nie Rosja". Według blogerki jest to "niezbędne samej Polsce, by ujawnić i obnażyć ślady przestępstwa". W jej ocenie oznacza to, że "wielu Polaków nie zgadza się z działaniami polskich komitetów śledczych dotyczących wyjaśnienia przestępstwa".


Blogerka dziwi się, że polski rząd oburza się publikacją zdjęć. Według niej Polska powinna być oburzona "istotą problemu katastrofy smoleńskiej, a dokładnie imitacją katastrofy, w rzeczywistości zaplanowanym zabójstwem polskiego rządu, jeśli wierzyć komentarzom i zdjęciom". Pyta także, dlaczego przedstawiciele Polski domagają się, aby rosyjskie służby odnalazły autora zdjęć? Jej zdaniem "polskie służby nie są w stanie same odnaleźć autora zdjęć i chcą zrobić to rękami Rosjan". Przekonuje także, że autora należy szukać wśród polskich przedstawicieli. Jej zdaniem wiedzą o tym także polskie władze, ale nie wystarcza im możliwości na skuteczne działanie, więc "polskie media rozkręcają zamieszanie wokół blogerów, którzy zamieścili zdjęcia w internecie".

Zdaniem Karacuby zamieszanie wokół zdjęć jest niewygodne dla władz Polski, bo "opublikowane zdjęcia powinny doprowadzić do dokładnego śledztwa i ekshumacji ciał poległych". "Oni mówiąc o moralności żądają zablokowania zdjęć. Czyżby można było zablokować przestępstwo pod pretekstem moralności? Potworne! Wydaje się, że właśnie polski rząd powinien być zainteresowany prawdą o katastrofie" - napisała blogerka.

"Polska powinna żądać powtórnego śledztwa"

Zwraca także uwagę, że zdjęcia zostały opublikowane, kiedy rozpoczęto nowe śledztwo dotyczące katastrofy i kiedy niektóre polskie służby i osoby domagały się ekshumacji. (... ) "To był dobry powód, by pokazać szokujące fotografie w internecie i tym samym nie dopuścić do decyzji o zakazie ekshumacji. Rezygnacja z ekshumacji to automatyczne przyznanie, że była to imitacja katastrofy" - uważa Karacuba.

W jej ocenie "nacisk strony polskiej na rosyjskie służby specjalne tylko potwierdza obecność strachu przed wyjaśnieniem tego przestępstwa". "Wydawało się, że polska strona powinna wykorzystać publikację zdjęć i żądać od strony rosyjskiej powtórnego dokładnego śledztwa. Co robią polscy przedstawiciele? Zamiast śledztwa żądają wykasowania z internetu zdjęć" - podsumowuje blogerka.


Zdjęcia na rosyjskich stronach

We wtorek polskie media ujawniły, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według ABW fotografie niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach 28 września.

MSZ RP przekazało ambasadorowi Rosji, że Polska oczekuje ukarania winnych wycieku drastycznych fotografii. Komitet Śledczy FR oświadczył ze swej strony, że nie są to zdjęcia z jego śledztwa.

Interwencję wobec strony rosyjskiej podjęli również prokurator generalny Andrzej Seremet i minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Blog, w którym opublikowano zdjęcia, prowadzony jest przez Antona Sizycha z Barnaułu, w Kraju Ałtajskim na Syberii. Swoje blogi prowadzi on w kilku serwisach blogowych. Ma też profile na najbardziej znanych portalach społecznościowych. Najczęściej występuje pod nickiem "Gorożanin iz Barnauła". Sizych nie podaje praktycznie żadnych informacji na swój temat. Wiadomo tylko, że ma 51 lat i że jest żonaty.


Materiał ilustrowany fotografiami ofiar katastrofy polskiego samolotu, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, autor blogu anonsuje jako kompilację dwóch tekstów blogerki Tatiany Karacuby.

57-letnia Karacuba na swojej stronie internetowej przedstawia się jako doktor psychologii i dziennikarka. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU) im. Michaiła Łomonosowa i Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Służby Państwowej przy prezydencie Federacji Rosyjskiej.

W przeszłości Karacuba pracowała w agencji APN i piśmie "Mieżdunarodnaja Żyzń", a także w strukturach ONZ w Nowym Jorku i Genewie. W latach ZSRR instytucje te były często wykorzystywane przez KGB jako przykrywka dla oficerów jego wywiadu.

Z materiału w blogu Sizycha wynika, że wydarzenia, które rozegrały się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, mogły być z góry zaplanowane i mieć rytualny charakter. To samo miałoby dotyczyć wspomnianej w tej publikacji katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj SuperJet w Indonezji w maju tego roku, zatonięcia promu "Bułgaria" na Wołdze w lipcu 2011 roku, zabójstwa dwóch dziewczynek w Sewastopolu na Krymie w lutym 2011 roku, oraz katastrofy śmigłowca Mi-8 na Ałtaju w styczniu 2009 roku.

Autor blogu nie zdradza, kto udostępnił jemu lub Karacubie te szokujące zdjęcia.
RMF FM, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1116)
Nie zgadzam się z opinią
117
Zgadzam się z opinią
1047
bhojczyzna 2012-10-21 (11:07) 1 godzinę i 46 minut temu

Do młodych internautów! Możecie teraz na przykładzie ofiar zamachu smoleńskiego zobaczyć, jak w praktyce wygląda przemysł pogardy i nienawiści w wykonaniu sympatyków PO, RP, PSL i reżimowych mediów. Wyciek zdjęć to ich wcześniejsze przyzwolenie na opluwanie Polski i Polaków. To poseł Ruchu Palikota Paweł Kołodziejczyk opublikował makabryczne zdjęcia w Polskiej sieci. To śmietanka typu Sikorski, Komorowski i Tusk garbili się przed Putinem i Miedwiediewem. Możecie "na żywo" prześledzić systemowe i celowe niszczenie niewygodnych ludzi. Ta lekcja może wam w przyszłości pomóc w rozumnym podchodzeniu do spraw polityki i moralności. Przyglądajcie się uważnie jak metodycznie narasta fala nienawiści do osób, którzy są zagrożeniem dla ludzi reżimu Tuska. Do osób, którzy chcą wyjaśnić smoleński mord. To samo robili ze św. pamięci prezydentem Lechem Kaczyńskim... Teraz i przed śmiercią. Patrzcie uważnie i wyciągajcie wnioski. Myślcie samodzielnie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
449
dragon40sl 2012-10-21 (19:22) 17 godzin i 31 minut temu

JUTRO O 9.00 ZACZYNA SIĘ WAŻNA KONFERENCJA MAJĄCA WYJAŚNIĆ CO WYDARZYŁO SIĘ W SMOLEŃSKU! Biorą w niej udział profesorowie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych uczelni technicznych. Transmisja na żywo w internecie na stronie smolenskcrash.com

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
419
bhojczyzna 2012-10-21 (11:12) 1 godzinę i 41 minut temu

Umowa na gaz z Rosja, którą podpisał Donald T. zaraz po dojściu do władzy, o której Unia Europejska wyraziła się, że jest skrajnie niekorzystna dla Polski jest utajniona. W kraju "uzgadniaczom" grozi za nią obecnie Trybunał Stanu. Konkretnie za działanie na szkodę obywateli Polskich. To jest właśnie bandytyzm polityczny. Za TEN SAM gaz z Rosji Niemcy płaca 20 % mniej, Anglicy 50 % mniej !!! No i mamy jeszcze swój - łupkowy. Dość. Polacy, dość tych bandyckich rządów w NASZEJ Ojczyźnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
431
~Zdz 2012-10-21 (11:38) 1 godzinę i 15 minut temu

To co tu wyborcy PO oraz zwolennicy byłych SB i KGB wypisują , to jest ŻENADA . Np. Sikorski wiedzial od konca wrzesnia o zdjecia w internecie , ale dopieru gdy media o tym napisały , po 3 tygodniach wezwał ambasadora Rosji . I jeszcze jedno , polscy naukowcy znalezli na szczatkach wraku , ślady pierwiastkow , ktore w Rosji wykorzystują do produkcji sztucznej mgły oraz ładunków wybuchowych , dlaczego media o tym milczą ... CENZURA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
353
~emil60 2012-10-21 (12:20) 33 minut temu

Już dzisiaj napisałem o tym że nie powinniśmy się oburzać na tą publikację tylko skopiować fotki i pokazać je odpowiednim ludziom od spraw katastrof czy zamachów.Tych zdjęć nie ma komisja Millera i nie zamierza ich oglądać a raport napisali.Na czym się opierali .Jak prokuratura czy policjant śledczy zajmujący się sprawą zabójstwa nie interesuje się ciałem ofiary i miejscem przestępstwa zdarzenia.To ewenement w skali światowej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
249
lesiost 2012-10-21 (11:42) 1 godzinę i 11 minut temu

pytanie do znawców tematu ? czy jeszcze żyją kontrolerzy lotów ze Smoleńska feralnego dnia tak gorliwie naprowadzający polski samolot? jakoś o nich i ich podwójnych zeznaniach ucichło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
239
bhojczyzna 2012-10-21 (11:08) 1 godzinę i 45 minut temu

Donald T. to nie tylko zły premier. To ZŁY CZŁOWIEK. Tak mówią o nim jego współpracownicy i dawni znajomi. Mściwy, wredny i bezwzględny. To Donald T

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
194
~fakt 2012-10-21 (15:33) 21 godzin i 20 minut temu

Mocno sie dziwię , że po pierwszej kadencji niszczenia Polski tusk wygrał drugą ? Może dlatego podliczanie głosów w ostatnich wyborach tusk oddal Rosji . Na jej serwerach rosyjscy informatycy obliczali poparcie dla tuska . ŁADNA SUWERENNOŚĆ !!!Ludzie czy wy zdajecie sobie sprawę co to by było gdyby się okazało że w Smoleńsku był zamach , zlecony przez rząd . I co stało by się z rządem który przecież zdobył by władzę przez zamach. W takiej sytuacji wszystkie ustawy (emerytalne ) wszystkie umowy PRZECIW SPOŁECZEŃSTWU były by bezprawne. Niebotyczne pożyczki zaciągnięte przez rząd były by nieważne. Majątek narodowy sprzedany za bezcen wrócił by do właścicieli.?????.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
183
~olo 2012-10-21 (10:55) 1 godzinę i 58 minut temu

Ze rzad nie chce dotrzec do prawdy o Smolensku, to moge z bolem zrozumiec. Ale to, ze tak wielu Polakow, kiedys przyzwoitych ludzi, dalo sie zeszmacic i powtarzaja propagandu POwska, to wprost zatrwazajace.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
179
~kotka 2012-10-21 (19:34) 17 godzin i 19 minut temu

Już teraz wiecie dlaczego tusk tak walczył o ACTA????To był kolejny krzyk rozpaczy aby nam wszystkim zamknąć usta. Na szczęście się nie udało. Przypomnijcie sobie przerażenie w jego oczach w czasie ogłoszenia wyników ostatnich wyborów i kiedy w pewnym momencie okazało się że partia przeciwna wygrywa. Wierzycie nadal w uczciwość tych wyborów? Pozdrawiam.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
135
~Tej 2012-10-21 (13:46) 23 godzin i 7 minut temu

Kurcze, nawet Rosjanie nie wierzą w katastrofę i dziwią się nam Polakom, że łyknęliśmy oficjalną wersję....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
170
POgromca.lemingow 2012-10-21 (18:20) 18 godzin i 33 minut temu

Nigdy nie zagłosowałem na PO i nigdy nie zagłosuję na PO. Nigdy żaden Polak nie zagłosuje na PO. PO to sekta antypolska, antydemokratyczna i antyobywatelska. PO to polityczne szambo. Tak samo Ruch Palikota, w którym siedzą kryminaliści, dewianci i psychopaci. STOP bandytyzmowi politycznemu w Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
119
~Dedal 2012-10-21 (13:05) 23 godzin i 48 minut temu

Obejrzałem film o katastrofie IŁ62M w 1980 między innymi jedną z ofiar była Anna Jantar. Polska komsja lotnicza podała inne przyczyny katastrofy niż zyczył sobie ZSRR. Mimo protestów uwczesnego MAK polscy prawdziwi specjalisci d/s lotnictwa jak np. prof Maryniuk nie zmienili zdania. Przypominam byliśmy pod butem Rosjan jak to za komuny. Przy drugiej katastrofie kilka lat później w Kabatach Rosjanie oficjalnie przyznali że polska komisja ma rację teraz i wtedy. 30 lat temu gdy technika była w powijakach w porównaniu z dzisiejszą polscy specjaliści potrafili wykryć na przeciętym drążku sterowym grubości 20 mm co go przecieło i jaki był skład stopu. dzięki temu ustalono która tarcza z turbiny silnika tego dokonała. Zrobili to polscy naukowcy w 1980 dysponując lichym sprzetem w porównaniu z dzisiejszymi możliwościami. Jeśli wtedy za komuny można było mimo jawnej niechęci ruskich powołać fachową komisję i zrobić kompleksowe badania w pełni ustalajace przyczyny katastrofy to czemu nie mozna było zrobić tak dwa lata temu. Tym bardziej że dotyczyła najwyższych osób w państwie i samolot rzadowy jest eksterytorialny jak ambasada. Przy rzetelnym dochodzeniu nie byłoby takich teorii spiskowych i całego zamętu. Mam wrażenie że rząd sam sobie podłożył nogę a potem się dziwi że lądują mordą w błocie oskarżeń.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
121
~janek 2012-10-21 (12:05) 48 minut temu

Nie ma takiej siły, by wcześniej czy później prawda o Smoleńsku nie ujrzała światła dziennego. To kwestia czasu. Warto przytoczyć wypowiedź Mariusza Max Kolonko. To dobra analiza zachowania Rosjan i sytuacji, w jakiej znajduje się Tusk. Jest to wypowiedź dla ludzi inteligentnych,więc nie dziwię się że wiele osób jej nie zrozumiało. Stąd zapewne atak na Kolonko. Cyt. Do trójki najbardziej medialnych wydarzeń w Polsce należy jeszcze oczywiście katastrofa smoleńska. Co Amerykanie o niej wiedzą? Poza samą katastrofą, prawie nic. Agencje amerykańskie i światowe informowały o przebiegu śledztwa za ITAR-TASS, a nie PAP, bo śledztwo prowadzili Rosjanie. W efekcie większość Amerykanów nie ma pojęcia, że np. czarne skrzynki i wrak samolotu, stanowiące naszą własność, nie wróciły dotąd do Polski - dwa i pół roku po tragedii i dwa lata po zakończeniu dochodzenia. Kilka dni po katastrofie w Smoleńsku pisałem w "The Huffington Post", że tragedia będzie wygrana przez Rosję dla celów politycznych i tak się dzieje. Dla Rosji wrak samolotu i tragedia smoleńska stały się środkiem politycznym do destabilizacji sytuacji w Polsce. Dlatego zdjęcia ofiar tragedii w Smoleńsku odnajdują się raptem na portalu na Syberii. Skłócona Polska to kraj słaby, a słaba Polska jest w interesie Rosji. W Moskwie ułożony jest od dawna scenariusz, w którym polski premier jest słaby. Potrzebuje pomocy i tę Moskwa dostarczy, zwracając wrak, czarne skrzynki w stosownym dla nich momencie, a być może nawet występując z jakąś dodatkową formą ekspiacji, która wzmocni, a może i uratuje pozycję premiera. Taki wdzięczny Rosji polski premier byłby historyczną kopią króla Poniatowskiego i jego serwilistycznej postawy wobec carycy Katarzyny II i ten scenariusz jest typowy dla sposobu rządzenia rosyjskich elit władzy. Nie tylko Ameryka, ale i administracja Obamy nie rozumieją sposobów myślenia Rosji i obciążeń historycznych Polski, to Obama robi, co może, by walczyć o serca i umysły muzułmanów, a nie Polaków, ale to inny temat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
126
~Róż 2012-10-21 (15:50) 21 godzin i 3 minuty temu

Zwróćcie uwagę na głosowanie , w niektórych opiniach kiedy naciśniecie na palec do góry powinno być głosowanie na plus, a wyskakuje punkt na minus.Zależy kto i co pisze.To coś nie jest tak.Uważam że jak naciskam na palec w dół powinien wyskakiwać punkt na minus, jeśli klikam na palec do góry powinien wyskakiwać punkt na plus.Jest chyba jakieś oszustwo ktoś tym kieruje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
101
~Sylwester 2012-10-21 (11:30) 1 godzinę i 23 minut temu

dlaczego ludzi prawidlowo oceniajacych dzilania nieudacznego rządu lub bandy Tuska od razu wyzywac od pisowców, sadze ze to ukazywanie prawdy wyraznie kogos boli, i slusznie tyle zlodziejstwa i nierobstwa dawno noe widzialem, Naród powinien wykopac takiego premiera i postawic Tuska i osoby sprawujace wladze przed sadami

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
150
POgromca.lemingow 2012-10-21 (18:36) 18 godzin i 17 minut temu

Prawie codziennie spotykam jakiegoś POkemona. Równam go z błotem. Miażdżę intelektualnie, a z jego mózgu wyciskam czerwono-brunatną papkę, która stworzyła się w wyniku częstego oglądania POstsowieckich mediów. Sprawia mi niekłamaną przyjemność oglądać, jak Pokemon zamienia się w samodzielnie myślącego człowieka. Każdy może zacząć nowe życie bez lęku. Czasem trafiam na sekciarzy tuskonsomolskich. Z tymi jest ciężej. Fanatyzm zabija ich od środka. To podprogowo zaprogramowani mordercy. Spotykam ich coraz mniej. I cieszy mnie to. Polska mądrzeje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
103
~ali 2012-10-21 (10:38) 2 godziny i 15 minut temu

Takie opinie co tej Pani głoszą ludzie na całym świecie i to zaraz po zdarzeniu,tylko nie u nas.Zryte mózgi POholoty medialnie wypatroszone z racjonalnego myślenia tkwią w tym marazmie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
90
~:) 2012-10-21 (11:08) 1 godzinę i 45 minut temu

Jeszcze niedawno był artykuł.... na onecie. Może po prostu zaczęli testować ? Służba wywiadu zagranicznego Rosji ogłosiła trzy zamknięte przetargi na zbudowanie systemu manipulowania świadomością masową za pośrednictwem sieci społecznościowych — poinformowała gazeta "Kommiersant". W ramach testów system może być przetestowany na krajach Europy Wschodniej, które stanowiły część Związku Radzieckiego. Trzy projekty są ściśle powiązane wzajemnie. Etapem początkowym ma być system pod kryptonimem "Dysput" - ma monitorować treść blogosfery i sieci społecznościowych. Według dokumentacji przetargowej, do której dotarli dziennikarze, "Dysput" ma zajmować się "badaniem procesów kształtowania społeczności oraz rozpowszechniania informacji w sieciach społecznościowych" oraz "wyznaczeniem czynników, które wpływają na popularność oraz szerokość rozchodzenia się informacji". Drugim etapem ma być system "Monitor-3", który ma "rozpracowywać metody organizacji oraz kierowania w internecie wirtualną wspólnotą ekspertów, które służą stawianiu zadań oraz kontroli pracy w mediach społecznych, jak również regularnemu otrzymywaniu od ekspertów informacji w obrębie zadanych tematów".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
102
~zeman 2012-10-21 (11:30) 1 godzinę i 23 minut temu

Nie komentujcie i nie dołujcie lemingów .Im juz i tak tyle złego sie przytrafiło,bo to permanentny kac powyborczy z 2007 roku dalej suszy,a teraz nie maja pracy i został im status bezrobotnego ,chyba ze załapią sie po znajomości na zmywak w dobrej dzielnicy Londynu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7