Strona główna serwisu
Natalia Durman

oprac.Natalia Durman

Donald Tusk kandydatem na prezydenta w 2020 roku? Grzegorz Schetyna: możliwe nowe scenariusze

Donald Tusk kandydatem na prezydenta w 2020 roku? Grzegorz Schetyna: możliwe nowe scenariusze

• Schetyna: możliwe zaskakujące scenariusze
• Nowy szef PO: PiS sprawia dziś wrażenie "zaczadzenia" władzą
• Schetyna: PO najpoważniejszą partią opozycyjną
• Halicki: Platforma ruszy w teren
Grzegorz Schetyna Grzegorz Schetyna ()
- Donald Tusk może być kandydatem w wyborach prezydenckich w 2020 roku. To jest oczywiście możliwe, bo uważam, że wiele rzeczy się zmieni - oznajmił nowy szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na antenie TVN24.

Zdaniem Schetyny, możliwe są "nowe scenariusze, zupełnie zaskakujące". Dopytywany o polityczne losy Tuska po powrocie z Brukseli, podkreślił jednak, że nie zna jego planów i nie wie, czy były premier planuje powrót do Polski.

Schetyna zaznaczył, że PO jest dziś najpoważniejszą partią opozycyjną, a każdy, kto ją lekceważy, nie rozumie polityki, albo "źle życzy Polsce".


Powiedział też, że nie zamierza konkurować z Ryszardem Petru i Nowoczesną. - Nie będziemy się bić o rolę w opozycji, bo tę rolę już mamy - przekonywał, dodając, że Platforma chce współpracy z innymi partiami opozycyjnymi, które chcą "walczyć z PiS-em".

- Tego oczekują od nas Polacy: zatrzymać państwo PiS, zatrzymać zamach na polskie samorządy - mówił Schetyna.

Nowy szef PO odniósł się także do wtorkowych słów szefowej kancelarii premiera Beaty Kempy, która oceniła, że Schetyna jest bardziej "kapitanem kajaka" niż poważnego okrętu.


- Pycha kroczy przed upadkiem - stwierdził gość TVN24. Dodał, że m.in. za sprawą takich słów, PiS sprawia dziś wrażenie "zaczadzenia" władzą.

Tusk wróci do polskiej polityki?

- Czy sposób występowania Donalda Tuska sugeruje, że chce wrócić do polskiej polityki? - pytał tydzień temu Paweł Lisicki w programie #dziejesienazywo. Prowadzący program komentował wspólną konferencję Andrzeja Dudy i Donalda Tuska; podkreślał, że było w niej parę złośliwości i kąśliwych uwag. - Tak jakby Tusk myślał o byciu kontrkandydatem Dudy w kolejnych wyborach prezydenckich - mówił Lisicki.



"Primus inter pares - tak widzę swoja rolę"


Grzegorz Schetyna został oficjalnie nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej we wtorek. W głosowaniu na przewodniczącego Platformy wzięło udział 52 proc. uprawnionych do głosowania, na Schetynę głos oddało 91 proc. z nich, przeciwko było 9 proc.

Nowy przewodniczący podziękował wyborcom za zaufanie. Podziękował też kontrkandydatom, którzy wycofali się z wyborów: Tomaszowi Siemoniakowi i Borysowi Budce, jak również Ewie Kopacz za czas, w którym budowali Platformę i razem byli w rządzie.

- Życie tak pisało scenariusze, teraz jest trudny czas PO, dziś jest duże wyzwanie. Ja lubię wyzwania, chce je podjąć. Dziś to spotkanie, ogłoszenie wyników było spontaniczne ale i bardzo energetyczne. To było ciepłe spotkanie, odbierałem wiele [dobrych] sygnałów gotowości do współpracy. Ja tak widzę swoją rolę: Primus inter pares, pierwszy wśród równych na czele zespołu - mówił z kolei Schetyna na antenie TVP Info.

Pierwsza decyzja Platformy

Platforma Obywatelska ruszy w teren - zapowiedział w środę rano poseł i wiceszef klubu PO Andrzej Halicki. Polityk przekonywał w radiowej Trójce, że nowemu przewodniczącemu Grzegorzowi Schetynie nie zabraknie do tego energii.


W terenie Platforma ma "rozmawiać z Polakami o tym co się dzieje, co powinno się dziać, albo do czego nie można dopuścić". Halicki mówił, że właśnie to będzie głównym zadaniem PO w najbliższych miesiącach.

Poseł zapowiedział też, że ugrupowanie nie będzie teraz nihilistyczną opozycją - ma nie być "za wszelką cenę na nie" wobec nowego rządu. Chce natomiast wyjaśniać, które rozwiązania są szkodliwe.

TVN24, WP, PAP, TVP, IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (776)
Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
631
~gosc 2016-01-27 (11:10) 11 godzin i 35 minut temu

co za bzdury ktos wypisuje ---chyba tylko glupcy by na niego glosowali ,za to co zrobil Polsce i Polakom...calkowicie by nas oddal pod nadzor niemcow...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
582
~Igor 2016-01-27 (11:08) 11 godzin i 37 minut temu

Pan Schetyna mówiąc, że Polacy chcą zatrzymania państwa PiS, bezczelnie kłamie, bo Polacy jesienią dokonali wyboru. Jeśli chce uniemożliwić pracę nowego rządu, niech się wypowiada tylko w swoim i PO imieniu i nie nadużywa słowa "Polacy".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
557
~phi 2016-01-27 (11:08) 11 godzin i 37 minut temu

Tusk, Bronisław, Schetyna... czym oni się różnią. To jest ta sama klika. Nigdy nie oddam głosu na te towarzystwo wzajemnej adoracji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
272
~45632 2016-01-27 (11:10) 11 godzin i 35 minut temu

On już raz zdradził i już jest przegrany na tej płaszczyźnie i na pewno ne będzie prezydentem. Jak widać macie jeszcze nadzieje powrotu na stołki lecz się przeliczycie!!!! PO już jest przegrane na całej linii i nie pomoże nawet Schetyna i jego głupawy uśmieszek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
265
~niech idzie w jasną cholerę 2016-01-27 (10:28) 12 godzin i 17 minut temu

Tusk prezydentem a przepraszam co jeszcze miałby rozwalić w naszym kraju ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
257
~Prośba 2016-01-27 (11:10) 11 godzin i 35 minut temu

Panie Halicki, proszę pilnować Brukseli i tam nadawać na Polskę i glosować... W kraju wszyscy wiedzą co Pan powie,czyli pluł na rządzących i rozwalał demokrację.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
245
~grfff 2016-01-27 (11:08) 11 godzin i 37 minut temu

panie schetyna PO już sie nie podniesie a na oszustów z PO nikt mądry nie zagłosuje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
231
~anty PO 2016-01-27 (10:37) 12 godzin i 8 minut temu

Precz z PO, precz z Tuskiem, precz z multi kulti !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
222
~Takjakwidzisz 2016-01-27 (12:01) 10 godzin i 44 minut temu

A może papierzem Tusk zostanie. Niech się ta wsza ludzka nie pokazuje w Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
172
Zgadzam się z opinią
375
~jarema 2016-01-27 (10:18) 12 godzin i 27 minut temu

dostanie od Polaków 1 % poprcia jak kiedys Bolek

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
211
~maly polak 2016-01-27 (10:57) 11 godzin i 48 minut temu

TUSK na PREZYDENTA NIEMIEC !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
194
~Patriota3 2016-01-27 (10:29) 12 godzin i 16 minut temu

Od rana kpiny urządzacie? Zdrajca i złodziej ma kandydować na prezydenta RP? Mam nadzieję że do tego czasu będzie siedział razem ze swoimi radkami, grzesiami, ewkami i innymi zawszancami! Polacy obudźcie się! Chwała Wielkiej Polsce!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
186
~Nawojka 2016-01-27 (11:08) 11 godzin i 37 minut temu

Dowcipniś z tego Schetyny :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
167
~bajlamo 2016-01-27 (11:24) 11 godzin i 21 minut temu

Najpierw po powrocie powinien go czekać trybunał Stanu za zdradę ojczyzny. No chyba że Polska to nie jego ojczyzna więc wtedy i tak Trybunał za zdradę i działanie na szkodę Polski i Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
155
~tygrys 2016-01-27 (12:11) 10 godzin i 34 minut temu

cha cha tego śmierdzącego lenia itą rudą małpę tu już nikt nie chce oglądać niech spiernicza do merkel i klepie ją dalej po d..pie a jego tu nie potrzeba

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
151
~rt 2016-01-27 (10:21) 12 godzin i 24 minut temu

tusk murowany kandydat do celi chyba że pluton egzekucyjny!!!! lub zywcem polacy rozszarpią go na ulicy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
183
~Won 2016-01-27 (11:01) 11 godzin i 44 minut temu

To z celi można rządzic???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
138
~wronki 2016-01-27 (10:58) 11 godzin i 47 minut temu

tfusk bedzie niedługo puszczał listy przez komin,wiedzacy o co chodzi łapka w gore!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
131
~Amber Gold PO-WSI i 850 mln zł 2016-01-27 (11:10) 11 godzin i 35 minut temu

Donald donald donald dla ciebie zawsze lewa kasa z przestępstw się znajdzie! Donald na Gubernatora Polski!

odpowiedz