Strona główna serwisu
Dominikanie ostrzegają: sekta Moona znów werbuje w Polsce

Dominikanie ostrzegają: sekta Moona znów werbuje w Polsce

Po kilku latach spokoju uaktywniła się w Polsce sekta Moona - alarmuje Dominikański Ośrodek Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych. Uniwersalna Federacja Pokoju, która ściśle współpracuje z Kościołem Zjednoczenia, chce zorganizować przy udziale organizacji pozarządowych konferencję na temat rodziny - podaje RMF FM.
Ulotki Kościoła Zjednoczeniowego z 2000 r. - zdjęcie archiwalne Ulotki Kościoła Zjednoczeniowego z 2000 r. - zdjęcie archiwalne ()
- Konferencje na temat rodziny to tak naprawdę pierwsza próba nawiązania kontaktu z potencjalnymi kandydatami do sekty. Poszukiwane są osoby aktywne zawodowo, posiadające rodziny, a także studenci. Po zdobyciu namiarów po kilku tygodniach pojawiają się telefony i e-maile zapraszające do współpracy, a w końcu atrakcyjna oferta zagranicznego wyjazdu. Wszystko to prowadzi do psychicznego i finansowego uzależnienia najczęściej młodych ludzi od sekty. Czyli bezwzględne posłuszeństwo i podporządkowanie całej aktywności tej grupie - tłumaczy dominikanin Tomasz Franc z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach.

Osoby wciągnięte przez sekty bardzo trudno później odnaleźć, ponieważ zrywają wszelkie więzi łączące je z rodziną i znajomymi. Wyjeżdżają nawet na kilka lat, przekazując cały swój majątek sekcie.

Sekty mogą mieć charakter totalitarny. Ich liderzy przypisują sobie boski autorytet i prawo decydowania o ważnych sprawach życiowych pozostałych uczestników. Bardzo niebezpieczne są także sekty uzależniające uczestników psychicznie i ekonomicznie za pomocą technik psychomanipulacyjnych.

Kościół Zjednoczenia działa od ponad pół wieku. Został założony w 1954 r. przez Koreańczyka San Myung Moona w Seulu.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (577)
Nie zgadzam się z opinią
385
Zgadzam się z opinią
670
~marecki 2012-04-12 (22:30) 19 godzin i 42 minut temu

Nie ma gorszej sekty od KK. Żadna inna nie ma na koncie więcej ofiar "w imię Boga"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
127
~Obi 2012-04-12 (21:35) 20 godzin i 37 minut temu

Jeżeli takie niebezpieczeństwo wystepuje już w Polsce to dlaczego rząd śpi. Uchwalić ustawę, która zabrania działalności w Polsce i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
251
Zgadzam się z opinią
326
~Lucas 2012-04-12 (21:08) 21 godzin i 4 minuty temu

Sekta Moona to pikuś. Najgorszy sektami jakie funkcjonują w tym kraju to PiS i Radio Maryja. Ich zwolennicy mają wyprane mózgi, nie są w stanie przekonać ich najbardziej racjonalne argumenty, byliby w stanie rozszarpać każdego kto powie słowo przeciwko ich guru, doją swoje owieczki z kasy. Najgorsze jest to że otumanili conajmniej 2 miliony Polaków. Jakoś ośrodek informacji o sektach tego problemu nie dostrzega a zajmuje sie kilkoma oszołomami z Korei.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
68
Zgadzam się z opinią
134
pohl1304 2012-04-12 (21:08) 21 godzin i 4 minuty temu

mają rzadzacych w kieszeni,siedza w szkołach,szpitalach,w armii.Okradają skarb państwa na miliardy,gwałcą male dzieci,nie ponoszac zadnej konsekwencji.Ludzie wierzą im bezgranicznie a ich przywódcę nazywaja ojcem swiętym.kto zgadnie o jaka sektę chodzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
81
Zgadzam się z opinią
141
~MARIO 2012-04-12 (20:54) 21 godzin i 18 minut temu

KOŚCIÓŁ NIE LUBI KONKURENCJI

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
75
Zgadzam się z opinią
133
~Novo 2012-04-12 (21:35) 20 godzin i 37 minut temu

Po opisie myślałem że znów Tusk obiecuje swoje cuda.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
74
~NICK 2012-04-12 (21:27) 20 godzin i 45 minut temu

PRZECIEŻ TU PISZĄ O SEKCIE KATOLICKIEJ!!! "Liderzy przypisują sobie boski autorytet i prawo decydowania o ważnych sprawach życiowych pozostałych uczestników"; "Wszystko to prowadzi do psychicznego i finansowego uzależnienia najczęściej młodych ludzi od sekty"; "bezwzględne posłuszeństwo i podporządkowanie"; "sekty uzależniające uczestników psychicznie i ekonomicznie za pomocą technik psychomanipulacyjnych". TOŻ TO CHODZI O KOŚCIÓŁ KATOLICKI!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
70
Zgadzam się z opinią
121
~failpl 2012-04-12 (21:31) 20 godzin i 41 minut temu

Trzeba jeszcze dodać, że nasz rząd to też sekta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
89
~xxx 2012-04-12 (20:58) 21 godzin i 14 minut temu

Donald namawia do wstępowania w szeregi PO ha ha ha ha!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
90
~ooO 2012-04-12 (22:30) 19 godzin i 42 minut temu

"Sekty mogą mieć charakter totalitarny. Ich liderzy przypisują sobie boski autorytet i prawo decydowania o ważnych sprawach życiowych pozostałych uczestników". To tak jak papież! Nieomylny zastępca Chrystusa na ziemi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
69
Zgadzam się z opinią
108
~zgred 2012-04-12 (20:54) 21 godzin i 18 minut temu

Groźna sekta w Polsce już działa ponad 1000 lat i nic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
37
~Elena 2012-04-12 (22:51) 19 godzin i 21 minut temu

to prawie tak jak każda władza w państwach,uzależnienie finansowe (podatki) i psychiczne ,musisz pracować,pracować,pracować......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
65
~ego 2012-04-12 (20:58) 21 godzin i 14 minut temu

No tak Konkurencja!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
209
Zgadzam się z opinią
242
~ryś 2012-04-12 (20:54) 21 godzin i 18 minut temu

nie ma gorszej sekty od PIS

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
88
~wolak pospolity 2012-04-12 (20:56) 21 godzin i 16 minut temu

Kurde, przeczytałem nagłówek wiadomości i myślałem, że to o zapisach do seminarium duchownego. Sorry, pomyłka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
33
Hamburg 2012-04-12 (22:56) 19 godzin i 16 minut temu

Jeszcze ludzie w to wchodzą?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
37
~bezradny 2012-04-12 (21:49) 20 godzin i 23 minut temu

Moi rodzice wpadli w sidła sekty najgorszej jaką znam. Codziennie muszą słuchać lub oglądać przez kilka godzin media z tej sekty. Dzień bez tych mediów i robią się nerwowi. Każdy zaoszczędzony grosz z emerytur przelewają na konto sekty, przez to klepią biedę. Jeżdżą co roku na ogólnopolskie zjazdy wyznawców, a raz w miesiącu spotykają się lokalnie w mniejszym gronie. Jak powiem coś złego o ich wyznaniu robią się agresywni i uznają mnie za zagubionego w życiu. Nie potrafię im pomóc, bo są do końca zmanipulowani, a nie chcę strcić z nimi kontaktu. Rodziców się nie wybiera, ale smutno mi z tego powodu. A ich Guru mieszka w Toruniu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
75
Zgadzam się z opinią
103
~peowiec 2012-04-12 (20:57) 21 godzin i 15 minut temu

Toż Pis werbuje - od dawna !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
36
~darek 2012-04-12 (22:05) 20 godzin i 7 minut temu

Czy aby Wotyle nie przypisuje się boskiego autorytetu ? Pamiętam jak spikerzy telewizyjni przyciszonym głosem tytułowali go Ojcem Świętym, bo zwykłe papież by im przez gardła nie przeszło.

odpowiedz