Strona główna serwisu
Defraudacja w Agencji Wywiadu? Prokuratura bada sprawę

Defraudacja w Agencji Wywiadu? Prokuratura bada sprawę

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie defraudacji funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu - dowiedział się portal tvn24.pl. Śledczy podejrzewają, że pieniądze mógł wybierać jeden z pracowników Agencji. - Prowadzimy postępowanie dotyczące Agencji Wywiadu - poinformował Dariusz Ślepokura, rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie.
- Postępowanie ma charakter niejawny, dlatego więcej nie mogę na ten temat powiedzieć - zaznacza Dariusz Ślepokura. Według ustaleń tvn24.pl prokuratorzy wraz z policjantami odwiedzili już siedzibię Agencji Wywiadu i wykonali pierwsze czynności.

Prokuratorzy podkreślają, że to dopiero początek sprawy i będzie się ona rozwijać.

Agencja Wywiadu powstała w 2002 roku. Jako służba wywiadowcza ma na celu zdobywanie jawnych i niejawnych informacji głównie poza granicami Polski, które mogą mieć znaczenie dla interesów i bezpieczeństwa kraju. Budżet (wydatki i dochody) AW w 2012 roku wynosi ponad 148 mln zł. Jego kontrolę prowadzi Najwyższa Izba Kontroli, jej wyniki są jednak tajne. Obecnie szefem Agencji jest generał Maciej Hunia.
tvn24.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (8)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~f/x 2012-08-03 (20:55) 22 godzin i 4 minuty temu

Piotr Chajderowski i Marian Gawrylczyk zarabiają na życie jako członkowie rad nadzorczych Lotosu i Cefarmu Wrocław. Obaj byli kiedyś współwłaścicielami spółki Signum Promotion, którą założył obecny szef gabinetu politycznego premiera. Sławomir Nowak w Kontrwywiadzie RMF FM stwierdził, że nie ma z tym nic wspólnego. Lokalny polityk PO Arkadiusz Gierałt oprócz dyrektorskiej pensji bierze pieniądze za zasiadanie w aż czterech radach nadzorczych spółek podległych KGHM. Żaden z awansowanych polityków w KGHM i spółkach zależnych nie brał udziału w konkursie na dyrektorskie stanowisko. Inkasuje miesięcznie 50tyś. Senator PO Tadeusz Maćka, który został dyrektorem do spraw pracowniczych w podległej KGHM kopani. Sprawa budzi kontrowersje, bo ten były prezydent Lublina jest oskarżony o narażenie miasta na stratę 1,6 miliona złotych Norbert Wojnarowski z PO wsadził swoja żone do KGHM bez konkursu, wynagrodzenie 30tys. miesięcznie Karol Szczepaniak, radny Platformy Obywatelskiej z Głogowa. Bez konkursu został dyrektorem w spółce zależnej od KGHM Pol Miedź Trans członek PO z Legnicy i były radny Jerzy Bednarz został wiceprezesem w zarządzie spółki córki KGHM Inova radny Platformy Eric Alira, dostał pracę w należącym do KGHM klubie piłkarskim Zagłębie Lubin Marcin Kulicki, działacz mazowieckiej PO, były ZOMOwiec został szefem państwowej Krajowej Spółki Cukrowej nie mając doświadczenia. nepotyzm w Totalizatorze Sportowym, Michał Chyczewski na szefa TS wybrał znajomego a ten na członka zarządu kolejnego znajomego. Sprawa Stanisława Gawłowskiego Nepotyzm Klicha to juz historia, przytoczę tylko nazwiska, Jarosław Hodura, Marcin Idzik, Krzysztof Kuczmański,Marcin Pyzik, Marcin Dulian, Grzegorz Lipiec, Grzegorz Stawowy, Katarzyna Góralczyk czy egzotyczny Kajetan d Obyrn Nepotyzm ministra sprawiedliwości Czumy, Bogusław Mazur i jego synalek (znany też z listy kapusiów. CDN

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~pu zon 2012-08-03 (20:47) 22 godzin i 12 minut temu

POLSKIE REALIA DEMOKRACJI III RP. Pośredniak platformy Obywatelskiej poszukajcie w sieci, działacze PO nie maja problemów ze znalezieniem pracy w administracji. W spółce Elewarr w Wąbrzeźnie pracuje Andrzej Kłopotek, brat posła Eugeniusza Kłopotka z PSL, specjalista ds. kontraktacji wykształcenie podstawowe. Wiesław Raboszuk, radny PO z warszawskiego Targówka został szefem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Jest osobą bez doświadczeń w zarządzaniu funduszami. Wśród zatrudnionych jest ok. 60 działaczy PO z rodzinami. Ministerstwo Finansów ogłosiło w lutym konkurs na naczelników 201 urzędów skarbowych ale to nic nie dało. Prymusi zostali odrzucenie bo nie mieli zaufania ministra. Dariusz Przysucha zdobył najwięcej punktów w konkursie, od 15 lat pracuje w skarbówce, nie dostał żadnej posady. Andrzej Jarosiński zdobył najmniejsza liczbę punktów i dostał pracę, był wcześniej w ABW. W zespole doradców strategicznych premiera Tuska pracują dzieci wysoko postawionych osób zaprzyjaźnionych z Michałem Bonim min.Paweł Bochniarz, syn Henryki Bochniarz, prezes Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, współpracującej z Bonim w rządzie Bieleckiego. Pracuje w nim też Mikołaj Herbst, syn Ireny, byłej wiceminister gospodarki, a obecnie doradcy zarządu Lewiatana Wiceminister Finansów Jacek kapica wsadza swoich ludzi. Wszyscy robia błyskawiczne kariery i awanse w państwowych spółkach. Średnio trzy stopnie awansu w trzy lata. Po prostu tu jestem, mówi o swojej nowej posadzie Tomasz Mencina PO, były burmistrz Ursynowa. Odchodził z urzędu w niesławie, bo naraził miasto na gigantyczną stratę. Teraz dostał strategiczną posadę w warszawskich wodociągach. Neporyzm w NFZ w Gdańsku, znajoma dyrektora, bez kwalifikacji, robi straty na miliony złotych. Szefem jednej z największych spółek podległych marszałkowi województwa Max Film zarządza kinami w całym kraju został Lech Jaworski, radny PO, jeden z najbliższych współpracowników Hanny Gronkiewicz Waltz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~bolek-motorówka 2012-08-03 (17:01) 1 godzinę i 58 minut temu

OTAKE POPAPRANE POLSKIE I OTAKE ŚLEPOKURĘ WALCZYŁEM !

odpowiedz

zgłoś do moderacji