Strona główna serwisu
Czwarta Noc Konfesjonałów

Czwarta Noc Konfesjonałów

W co najmniej w kilkudziesięciu polskich kościołach w Wielkim Tygodniu odbędzie się Czwarta Noc Konfesjonałów. Księża będą spowiadać chętnych w nocy podczas Triduum Paschalnego - powiedział koordynator akcji ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina.
Jak przypomniał ks. Adamski, Noc Konfesjonałów była początkowo lokalną akcją w kościołach diecezji szczecińsko-kamieńskiej; później pomysł podchwyciły świątynie w całej Polsce.

- Głównym celem tej kampanii społecznej jest zwrócenia uwagi na duchowy wymiar świąt oraz pomoc w dobrym przygotowaniu i doświadczeniu sakramentu spowiedzi - podkreślił.

Do akcji mogą przystąpić wszystkie chętne parafie organizujące nocną spowiedź. W tym roku w różnych miastach są to różne dni i różne godziny. Warunki podstawowe udziału w akcji to spowiedź, która potrwa minimum od 20.00 do 24.00, podczas trwania Triduum Paschalnego - wyjaśnił ks. Adamski. Jak dodał, jest bardzo wiele kościołów, w tym te szczecińskie, w których spowiedź będzie trwać aż do rana.


W ciągu pierwszych kilku dni zapisów chęć udziału w Nocy Konfesjonałów zgłosiło ponad 80 parafii, w tym parafie z Rzymu i Chicago.

W Szczecinie pojawiły się banery, plakaty i billboardy promujące inicjatywę. W Niedzielę Palmową w dwóch najpopularniejszych galeriach handlowych Szczecina młodzież rozdawała kieszonkowe rachunki sumienia. Wydrukowano ich 30 tys. Organizatorzy akcji przygotowali też aplikacje na smartfony i tablety. Umożliwiają one m.in. rachunek sumienia. Jest też aplikacja "modlitewnik". Jak powiedział ks. Adamski, aplikacje pobrało już ponad 12 tys. osób.

W poprzednich latach tylko w samych szczecińskich kościołach w Noc Konfesjonałów spowiadało się kilka tysięcy osób. Podobnie jak w poprzednich latach w jednym ze szczecińskich kościołów podczas trwania Nocy Konfesjonałów będzie spowiadać metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga - powiedział rzecznik tamtejszej kurii ks. Sławomir Zyga.


Po raz pierwszy nocne spowiedzi przeprowadzili księża w Chicago i Nowym Jorku w 2007 r. W Polsce pierwsza Noc konfesjonałów odbyła się trzy lata później.

Szczegóły na temat Nocy Konfesjonałów na portalu www.nockonfesjonalow.pl.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (38)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
14
~abc 2013-03-26 (06:26) 11 godzin i 57 minut temu

Nawet bezpieka za komuny nie urządzała takich imprez.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
13
~abc 2013-03-26 (06:07) 12 godzin i 16 minut temu

Ludzie spowiadają się tylko z wymyślonych przez katolicką sektę "grzechów", bo mordercy czy złodzieje raczej tam nie zawitają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
14
~roki 2013-03-26 (02:32) 15 godzin i 51 minut temu

Jeden grzesznik sie zwierza jeszcze wiekszemu grzesznikowi.Paranoja!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji