więcej

Czwarta Noc Konfesjonałów.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-03-25 (17:30) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 7 godzin i 58 minut temu
drukuj


Czwarta Noc Konfesjonałów
opinie video
W co najmniej w kilkudziesięciu polskich kościołach w Wielkim Tygodniu odbędzie się Czwarta Noc Konfesjonałów. Księża będą spowiadać chętnych w nocy podczas Triduum Paschalnego - powiedział koordynator akcji ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina.

Jak przypomniał ks. Adamski, Noc Konfesjonałów była początkowo lokalną akcją w kościołach diecezji szczecińsko-kamieńskiej; później pomysł podchwyciły świątynie w całej Polsce.

- Głównym celem tej kampanii społecznej jest zwrócenia uwagi na duchowy wymiar świąt oraz pomoc w dobrym przygotowaniu i doświadczeniu sakramentu spowiedzi - podkreślił.

Do akcji mogą przystąpić wszystkie chętne parafie organizujące nocną spowiedź. W tym roku w różnych miastach są to różne dni i różne godziny. Warunki podstawowe udziału w akcji to spowiedź, która potrwa minimum od 20.00 do 24.00, podczas trwania Triduum Paschalnego - wyjaśnił ks. Adamski. Jak dodał, jest bardzo wiele kościołów, w tym te szczecińskie, w których spowiedź będzie trwać aż do rana.

W ciągu pierwszych kilku dni zapisów chęć udziału w Nocy Konfesjonałów zgłosiło ponad 80 parafii, w tym parafie z Rzymu i Chicago.

W Szczecinie pojawiły się banery, plakaty i billboardy promujące inicjatywę. W Niedzielę Palmową w dwóch najpopularniejszych galeriach handlowych Szczecina młodzież rozdawała kieszonkowe rachunki sumienia. Wydrukowano ich 30 tys. Organizatorzy akcji przygotowali też aplikacje na smartfony i tablety. Umożliwiają one m.in. rachunek sumienia. Jest też aplikacja "modlitewnik". Jak powiedział ks. Adamski, aplikacje pobrało już ponad 12 tys. osób.

W poprzednich latach tylko w samych szczecińskich kościołach w Noc Konfesjonałów spowiadało się kilka tysięcy osób. Podobnie jak w poprzednich latach w jednym ze szczecińskich kościołów podczas trwania Nocy Konfesjonałów będzie spowiadać metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga - powiedział rzecznik tamtejszej kurii ks. Sławomir Zyga.

Po raz pierwszy nocne spowiedzi przeprowadzili księża w Chicago i Nowym Jorku w 2007 r. W Polsce pierwsza Noc konfesjonałów odbyła się trzy lata później.

Szczegóły na temat Nocy Konfesjonałów na portalu www.nockonfesjonalow.pl.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 12 80%
nie 3 20%

Przeczytaj też

Wielki Piątek - liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża

dodane 2013-03-29 (06:00) 1 rok 8 miesięcy 21 dni 19 godzin i 28 minut temu

Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska, Eucharystia i kapłaństwo

dodane 2013-03-28 (06:00) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 19 godzin i 28 minut temu

Obchody Triduum Paschalnego w Kościele katolickim

dodane 2013-03-28 (06:00) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 19 godzin i 28 minut temu

"Zimowa" Niedziela Palmowa w Kalwarii Zebrzydowskiej

dodane 2013-03-24 (16:18) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 10 minut temu

Łyse: 44. konkurs na najpiękniejszą palmę kurpiowską

dodane 2013-03-24 (16:00) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 28 minut temu

Wielki Tydzień - chrześcijańskie przygotowanie do Wielkanocy

dodane 2013-03-24 (06:05) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 19 godzin i 23 minuty temu

Papież Franciszek odprawi mszę Wieczerzy Pańskiej w więzieniu dla nieletnich

dodane 2013-03-21 (11:20) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 14 godzin i 8 minut temu

Z tego spowiadają się Polacy

dodane 2013-02-20 (08:31) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 57 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (38)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

14
5
~abc 2013-03-26 (06:26) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 2 minuty temu

Nawet bezpieka za komuny nie urządzała takich imprez.

odpowiedz

13
4
~abc 2013-03-26 (06:07) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 21 minut temu

Ludzie spowiadają się tylko z wymyślonych przez katolicką sektę "grzechów", bo mordercy czy złodzieje raczej tam nie zawitają.

odpowiedz

14
5
~roki 2013-03-26 (02:32) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 22 godziny i 56 minut temu

Jeden grzesznik sie zwierza jeszcze wiekszemu grzesznikowi.Paranoja!!!

odpowiedz

16
7
~IZAAK głódż 2013-03-25 (20:49) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 4 godziny i 39 minut temu

Izaak głódż udziela rozgrzeszenia tylko i wyłącznie za okazaniem załącznika . Flaszka mile widziana !

odpowiedz

19
11
~Cycu 2013-03-25 (18:14) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 7 godzin i 14 minut temu

Może być coś bardziej idiotycznego, od donoszenia na samego siebie ? I to komu ?

odpowiedz

11
4
~srydulum 2013-03-25 (21:33) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 3 godziny i 55 minut temu

Kiedy noc ambon ?

odpowiedz

20
14
~Ksiąc 2013-03-25 (20:13) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 5 godzin i 15 minut temu

Szczególnie zapraszamy młodych chłopców. Czekają was wielkie przeżycia!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
7
~WIM# 2013-03-25 (21:52) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 3 godziny i 36 minut temu

Noc konfesjonałów, haahaaa, haaahaaa... Noc namawiania na pomiary grzechów grzechomierzem tego siedzącego w drewnianej klatce ubranego w czarniawą sukienkę...

odpowiedz

5
1
~polak katolik 2013-03-30 (13:13) 1 rok 8 miesięcy 20 dni 12 godzin i 15 minut temu

po jaką cholerę , siedzi w konfesjonale zrobić spowiedż ogólną tak jak na zachodzie , wszystko bierzemy z zachodu , dlaczego dobrych rzeczy nie możemy , po co pluć mu do ucha a oni z tego robią kazania , sami są gorsi od nas , hipokryci i szkodnicy , jestem katolikiem ale wierzę jedynie w Boga

odpowiedz

5
1
~Lemac 2013-03-29 (11:09) 1 rok 8 miesięcy 21 dni 14 godzin i 19 minut temu

dlaczego czwarta a nie trzecia,druga czy pierwsza,kieckowi zastanówcie się nad waszymi bzdetami-przecie to chore,chyba że płaci sie za taki donos na siebie,to co innego :)

odpowiedz

7
3
~! 2013-03-26 (11:11) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 14 godzin i 17 minut temu

Już były różne noce:noc kiedy Katolicy wyrzynali Hugenotów,noc długich noży,noc Kupały...ale noc Konfesjonałów...tego jeszcze nawet na ruskim filmie nie było!

odpowiedz

3
0
~POL 2013-08-02 (10:43) 1 rok 4 miesiące 18 dni 14 godzin i 45 minut temu

CO ZA H-J WYMYŚLIŁ SPOOWIEDŹ-TYLKO IDIOTA SPOWIADA ŚIĘ NYGUSOM.

odpowiedz

4
1
~wiew 2013-04-01 (13:25) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Taka spowiedz to jest nieporozumienie dla czego mamy wszystkie grzechy mówic księdzu ,a oni to cały czas wykorzystują bo mają ogólną wiedze o ludziach to tylko dla kleru jest dobre to jest śmieszne że ludzie się spowiadają gorszemu grzesznikowi jak sa sami ,zobaczylibyście jak kler by cicho siedział jak by ludzie przestali dobrowolnie opowiadać o swoim grzechu .

odpowiedz

9
6
~~heretyk 2013-03-26 (09:10) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 16 godzin i 18 minut temu

Idą tchórze nocą donosić na somsiadów.Nie chcą być widoczni ! Wymyślili nocne wieczera ,legalne spotkania z kochankami. P.S. Chodzę do komunii bez spowiedzi i mam sie dobrze.Jak za czasów Jezusa.

odpowiedz

2
0
~raz sie spowiadalem 2014-03-30 (21:58) 8 miesięcy 20 dni 3 godziny i 30 minut temu

Te ZBOKI siedza w zamknietych konfesjonalach i wyciagaja z biednych ludzi najchetniej o seksie a pozniej sie BRANZLUJA a jak sie spusci to zapuka i idzie na przerwe do sakrysti

odpowiedz

2
0
~kowal 2013-08-02 (12:03) 1 rok 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 25 minut temu

Spowiedz kolęda tak działa mosad

odpowiedz

3
1
~Tadeusz.szania 2013-04-10 (15:16) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 10 godzin i 12 minut temu

Sprawa ..spowiedzi ..Czy pismo święte Biblia coś nam mówi jak powinna wyglądać spowiedż .ewang Mateusza 6:6 ,,Ty jednak gdy się modlisz wejdż do swojego pokoju i zamknąwszy drzwi módl się do twego OJCA który jest w ukryciu , wtedy Ojciec twój który jest w ukryciu odpłaci tobie "...jest tu powiedziane że nie przed człowiekiem , a przed BOGIEM masz wylać swoje sprawy...człowiek jest niedoskonały i sam grzeszy ,a sprawa ta dotyczy BOGA i tylko on może odpuścić ci sprawy boże ....pozdrowienia

odpowiedz

16
14
~Realista 1 2013-03-25 (21:17) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 4 godziny i 11 minut temu

Jak bardzo trzeba być ogłupionym zabobonem religijnym by donosić na samego siebie. Szamani wiedzą doskonale, że informacje zdobyte podczas przesłuchania w konfesjonale są towarem jak każdy inny jeśli się wie, kto jest nimi zaintreresowany. W przeszłości proboszcz donosił szlachcicowi, który z poddanych najbardziej go okrada, za co był podejmowany suto zakrapianymi obiadkami. Dziś wszelkie służby chętnie korzystają z informacji kleru w zamian za przymykanie oka na ich pijaństwo i niemoralny tryb życia.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
~NOCNIK Z DREWNIANEJ BUDY 2014-03-31 (06:51) 8 miesięcy 19 dni 18 godzin i 37 minut temu

Już były różne noce: noc kiedy Katolicy wyrzynali Hugenotów, noc długich noży, noc Kupały, noc KRYSZTAŁOWA, ...noc konfesjonałów... - Teraz wiem skąd te wszystkie noce mają początek ! amen

odpowiedz

1
0
~SMUGI ŚMIERCI 2014-03-30 (07:52) 8 miesięcy 20 dni 17 godzin i 36 minut temu

Nie życzę sobie rozpylania CHEMTRAILS nad polskim lądem - zatruwać możecie polityków, finansjerę i ich rodziny a nie nas bezbronne żywe istoty ! Skoro Rosjanie tego nie czynią na polskim niebie to kto ? "Przyjaciele" ... Dlaczego działacze GREEN PACE oraz tzw. obrońcy przyrody, życia i ekolodzy milczą w tej sprawie ? Czyżby byli w zmowie z trucicielami ? Protestuję przeciw CHEMTRAILS nad Polską ! Polacy nie bądźcie bierni na eksterminację i nie dajcie się ogłupiać tematami zastępczymi. YouTube: CHEMTRAILS - SMUGI ŚMIERCI

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 19 godzin i 33 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień i 33 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 17 godzin i 43 minuty temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 20 godzin i 10 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 14 godzin i 28 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30480