więcej

Chciał oszukać rodzinę zaginionej Iwony Wieczorek.

PAP | dodane 2010-09-09 (18:35)
drukuj

Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał wyłudzić pieniądze od rodziny zaginionej przed prawie dwoma miesiącami Iwony Wieczorek. Twierdził, że ma informacje o miejscu pobytu dziewczyny - żądał za nie ponad 2 tys. zł.

Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk, Paweł O. zgłosił się do matki zaginionej Iwony Wieczorek 4 września. - Mężczyzna twierdził, że wie, gdzie przebywa dziewczyna. Za tę informację zażądał pieniędzy: co najmniej 2,3 tys. złotych" - powiedziała Wawryniuk. Dodała, że "informator" kilkakrotnie spotykał się z matką zaginionej.

Kobieta zawiadomiła o sprawie policję. W środę mężczyzna, który jest mieszkańcem Gdańska, został zatrzymany. - Okazało się, że nie wiedział nic o dziewczynie, chciał po prostu wyłudzić pieniądze - zaznaczyła Wawryniuk.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa. Paweł O. przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, którzy prowadzą sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek, wystąpili do sądu o aresztowanie mężczyzny.

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca nad ranem. Poprzedni wieczór i część nocy spędziła w Sopocie w towarzystwie znajomych. Nad ranem odłączyła się od nich i - jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego - poszła deptakiem biegnącym przez nadmorski las w kierunku Gdańska, gdzie mieszka. Do domu jednak nie dotarła.

Mimo prowadzonych na szeroką skalę poszukiwań, wyznaczenia nagrody, zaangażowania prywatnego detektywa, a nawet pomocy jasnowidzów, dotąd nie udało się ustalić, co stało się z dziewczyną.

NaSygnale.pl: Mówili o niej wszyscy - teraz zapomnieli?

(bart)

oceń
1
3
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
lipuck [2010-11-03 22:28]

nie ma nie bylo
No tak sprawiedliwosci w Polsce nigdy nie bylo i nie bedzie!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~mika [2010-09-21 09:59]

kara
to cała nasza polska nie ma sprawiedliwosci jesli chodzi o wymiar kar zreszta z innymi tez mamy do tył i wiele wiele wszystko ma do zyczenia...temat polegajacy bardzo dlugiej i kontrowersyjnej wypowiedzi ale co to da?nic sie nie zmieni schodzimy na psy tyle

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Donata [2010-09-09 18:57]

Zaginiona
Bardzo współczuję rodzinie Pani Iwony i modlę się, aby wróciła zdrowa do domu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~kiki [2010-09-09 18:54]

wyłudzenie
Nie,nie,nie za wyludzenie 2 tys.grozi do 8 lat ,,,,,,, A osmiokrotnemu gwalcicielowi do 10???? Ludzie gdzie tu jest sprawiedliwosc?????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 627