więcej

CBŚ odkryło największą plantację marihuany w Polsce?.

Michał Dróbka, brzeg24.net | dodane 2010-02-18 (11:00)

fot. / Michał Dróbka, Internauta wp.pl

opinie
drukuj

We wtorek 16 lutego akcja Centralnego Biura Śledczego w Prędocinie w pow. brzeskim zakończyła się zatrzymaniem co najmniej dwóch osób: właściciela sklepu wiejskiego oraz strażnika miejskiego z Brzegu. Centralne Biuro Śledcze rozbiło nielegalny interes, który kręcił się od kilku lat. Przechwycono duże ilości marihuany - pisze w liście do redakcji Michał Dróbka.

Akcja CBŚ rozpoczęła się w środę nad ranem. Z nieoficjalnych informacji, jakie udało się zdobyć dziennikarzowi brzeg24.net wynika, że CBŚ oraz policjanci z KWP zatrzymali co najmniej dwie osoby, w tym strażnika miejskiego z Brzegu. Po przeszukaniu pomieszczeń znaleziono kilkanaście drzewek konopi indyjskich oraz susz. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. W nielegalny interes może być zamieszanych kilkanaście osób.

Wiemy, że działania CBŚ, policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Komendy Powiatowej w Brzegu były prowadzone pod nadzorem i na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Jedyne co mogę powiedzieć to, że sprawa jest rozwojowa - ucina prokurator Lidia Sieradzka.

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu brzeg24.net jeden z pracowników Straży Miejskiej z Brzegu nie przyszedł w środę 17 lutego do pracy, ponieważ został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚ.

- Urząd Miasta nie udziela informacji, nie komentujemy tej sprawy, ponieważ nie znamy szczegółów - mówił Sławomir Mordka, rzecznik brzeskiego magistratu.

Ani Prokuratura, ani Komenda Wojewódzka Policji w Opolu nie udziela informacji na temat przebiegu ani szczegółów akcji.

W małej miejscowości, którą jest Prędocin, huczy od plotek. Niektóre z nich mówią o jednej z największych plantacji marihuany w Polsce. Jednak nikt z mieszkańców nie chce mówić, co mogło się dziać w ich wiosce. Jedni starają się unikać dziennikarzy, inni po prostu mówią, że nie obchodzi ich to co się stało.

Młodsze pokolenie mieszkańców twierdził, że domyślało się o nielegalnym procederze, który był prowadzony w przez kilka osób. Niewykluczone, że Prędocin, był miejscem przerzutu narkotyków w rejony wschodniej Polski oraz zagranicy.

- Oficjalny komunikat w tej sprawie prawdopodobnie pojawi się dopiero w czwartek 18 lutego, gdy zostaną zakończone działania policjantów oraz funkcjonariuszy - mówi Maciej Milewski, rzecznik opolskich policjantów.

Michał Dróbka/WFP
brzeg24.net

oceń
6
7
Podziel się

Przeczytaj też

Ile gangów działa w Polsce?

dodane 2010-03-04 (01:15)

Metamorfoza polskich gangów

dodane 2010-03-04 (00:05)

Czesi nam narkotyzują młodzież!

dodane 2010-02-24 (10:35)

Marihuana za milion ukryta... w oponach

dodane 2010-02-19 (14:40)

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~beobe [2010-10-24 14:41]

MARIHUANA -NAJZDROWSZA UŻYWKA ŚWIATA!!!
MARIHUANA- NAJZDROWSZA UŻYWKA ŚWIATA. : nie niszczy mózgu(jak np. alkohol) nie uzależnia fizycznie nie da się jej przedawkować nikt od niej i przez nią nie zginął ! Alkohol jeśli chodzi o skutki jest taki sam jak amfetamina . To że marihuana jest nie legalna to paranoja . Używki na poziomie legalnych używek powinny być legalne a MARIHUANA to już śmieszne bo jest zdrowsza od papierosów a nawet kawy. W dodatku leczy mnóstwo chorób i jest świetnym lekiem tanim w uprawie. Nasze prawo to kabaret dzieciaki mają zmarnowane życie NIE PRZEZ MARIHUANĘ tylko przez prawo! ZALEGALIZOWAĆ! Każdy kto mówi że jest zła nic o niej nie wie. To śmieszne że w naszym kraju ściga się zamiast przestępców, gwałcicieli, morderców ludzi którzy chcą normalnie żyć i się po prostu odprężyć . Ktoś ma przy sobie jointa dostanie 3 lata a za tydzień 60letni dziadek po pijaku zgwałci i zabije 3letnie dziecko i dostanie 2lata! CZAS POMYŚLEĆ I ZALEGALIZOWAĆ!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~dsh [2010-02-24 19:38]

zioło legalne
legalizacja teraz i tu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~laurentp [2010-02-24 19:03]

"Największa plantacja..."
Jeżeli "KILKA KRZAKÓW" to "największa plantacja" w Polsce to należy ROZWIĄZAĆ CBŚ!!! Czemu: bo nie odróżniają "drobnicy" od "grubych ryb" (wersja A), bądź biorą "w łapę" (wersja B). Która bardziej niekorzystna dla nas (społeczeństwa)???

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Patriota83 [2010-02-18 12:20]

Brawo CBŚ!!!
Niszczyć narkomańskie ścier..o! Przewiduję w najbliższych dniach wyjątkową aktywność młodych wyborców PO na forum. Będą bluzgać, obrażać i krytykować wszystkich w koło bo będą mieli ciśnienie spowodowane trudnością zakupu zielska! Proponuję nie zwracać uwagi... minie kilka dni i wszystko wróci do "normy" POwcy się naćpają i owszem nadal będą pluć jadem ale już delikatniej :)

odpowiedz

pokaż 37 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~lipton [2010-02-18 15:51]

hehe dobre
100% racji hehe

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~joint [2010-02-18 15:11]

Zastanówmy się:
Kto wie dużo o marihuanie, trenuje aby mieć dobrą kondycję i jest przeciwnikiem legalizacji? Stawiam butelkę mineralnej przeciwko flaszce wódki, że to zwykły diler, który po depenalizacji marihuany straci pokaźne źródełko dochodu. Dziękuję za uwagę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lipton [2010-02-18 15:10]

Brawo patriota !
Ale ty mądry jesteś hmm i taki oczytany. Świecisz normalnie rozumem mocherów hehe Moim zdaniem koledzy kiedyś dali ci zajarać a ty po tym porzygałeś sie jak dzieciak i cała dzielnica cie wybrechtała hehe na bank tak było albo po prostu taki głupi jesteś że takie śmieci piszesz. Pozdrawiam palących !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ralf [2010-02-18 12:50]

Za kilka lat miekkie narkotyki będą zalegalizowane :)
czy chcecie tego czy nie unia europejska do tego dąży co bardzo mnie cieszy:)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ANT [2010-02-18 14:53]

Do pałki patrioty83
Bys sie sciero wziął do pracy a nie tylko salka i internet i garnuszek mamusi. Jestes tak załosny ze az mi cie troche żal. A o trawce wiesz tyle co eunuch o bzykanku. Dawno nie czytalem bzdetow pisanych przez taką parówke. Teraz lepiej podciagaj majtki i chowaj redtube w pasek bo mama wchodzi

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~marihuana [2010-02-18 14:47]

legal
sami kutasy pala a innym zabieraja :-D

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~pozdrawiam [2010-02-18 14:41]

uprawa konopii
Delegalizacja karalności uprawy konopii jest jedynym sposobem, by zmniejszyć ilość osób uzależnionych od twardych narkotyków. Każdy kto przemyślał całą sprawę, wie bardzo dobrze o tym, że jest KLIENT i SPRZEDAWCA. Sprzedawca w swojej ofercie posiada, prócz konopii, także twarde narkotyki, które uzależniają chemicznie organizm człowieka. Druga sprawa to środowisko, z którym osoba KUPUJĄCA się styka - przeważnie, są to ludzie z marginesu społecznego, żyjący z "dealerki". Polskie prawo nie gwarantuje więc żadnego bezpieczeństwa dla ludzi palących leczniczo konopie, a wręcz promuje i potęguje zjawiska kryminogenne. Wiele państw w Unii Europejskiej "zrozumiało" istotę zjawiska "wchodzenia w narkotyki" i delegalizując karalność uprawy, odebrało mafii 90% rynku. Niemcy, Austria, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Szwajcaria, Czechy to tylko niektóre z tych państw...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Głaz [2010-02-18 14:36]

hey
Takie portale wymyślono na zachodzie dawno temu.Latwo można śledzić co małe żuczki sobie myślą na różne tematy.Więc piszcie więcęj prawdy,może kiedyś legalnie sobie buchniecie.Ale w glupi łeb.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ya [2010-02-18 14:29]

widze żę twardo walcząz konkurencją
w 2000 rządy Talibów w Afganistanie- uprawia się 8000 hektarów opium.2008 - rządy USA/UK uprawa 180 000 hektarów. Dane oficjalny raport ONZ - swoją drogą Ciekawe ile będzie w 2009 roku. Ale oczywiście walczymy z narkotykami - zwłaszcza konkurencyjnymi.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~xxx [2010-02-18 14:29]

hitlerowcy dawali polskim chłopom wódkę za darmo
chodziło o zwyrodnienie narodu (alkoholik pracuje za butelkę najtańszego alkoholu) i darmową niewolniczą pracę

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ludwik 16sty [2010-02-18 14:27]

ujarać za karę
...ujarać całe piep... Biuro. Żeby więcej nie szukali.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sonia [2010-02-18 14:24]

A za PiS - u to tylko się chwalili.
Czy ktoś wie o jakiejś konkretnej akcji za PiS - u? Nie, bo takiej nie było. Były tylko spektakle medialne z bufonem Ziobro w roli głównej, a potem z Kamińskim Preparatorem. Za pisiorów było dużo krzyku, a mało efektów. Dzisiaj jest mało krzyku, a efekty co i rusz są.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kolo [2010-02-18 14:22]

Legalizacja Marihuany!!!!!!
niech w koncu zalegalizuja marihuane a nie trzeba sie kitrac po katach z blaniochem ludzie ile mozna !!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kole im w oczy [2010-02-18 14:18]

marysia
hahaha prawda jest taka ze cbs kontroluje sprzedaz towaru to pierwsza firma narkotykowa w tym kraju nie dostali lebki doli to zlikwidowali :@@@ :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~dexter [2010-02-18 14:15]

BRAWO !!!!!!!!
kolejni grozni gangsterzy z kartelu o międzynarodowych wpływach zatrzymani. BRAWO !!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~goscserwisu [2010-02-18 14:02]

re:
Do tego doliczą worki z ziemią i będą to duże ilości materiałów do produkcji narkotyków. Jak chcecie to palcie, pijcie, bierzcie, czujcie się szczęśliwi i wyzwoleni. Rząd teraz potrzebuje szczęśliwego, otumanionego tłumu, żeby nim móc manipulować jak się mu tylko podoba i nikt wam nie zabrania nazywać się intelektualistami myślącymi inaczej.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 622