Strona główna serwisu
Będzie kontrola sprawności samochodów MON i Sił Zbrojnych RP

Będzie kontrola sprawności samochodów MON i Sił Zbrojnych RP

• Szef SKW: sprawdzona zostanie cała flota kierownictwa
• Decyzja Piotra Bączka to efekt incydentu z udziałem auta prezydenta
• Przyczyny zdarzenia bada prokuratura, policja i BOR
Limuzyna, która podróżował prezydent Andrzej Duda, wydobywana z rowu autostrady A4. Limuzyna, która podróżował prezydent Andrzej Duda, wydobywana z rowu autostrady A4. ()
Szef SKW Piotr Bączek zlecił podjęcie czynności kontrolnych sprawdzających flotę samochodową z której korzysta kierownictwo MON i dowództwo Sił Zbrojnych RP w związku ze zdarzeniem samochodowym Prezydenta RP - Zwierzchnika Sił Zbrojnych.

Chodzi o piątkowy incydent z udziałem limuzyny prezydenta Andrzeja Dudy na autostradzie A4. Prokurator Artur Rogowski z Prokuratury Okręgowej w Opolu poinformował, że w tej sprawie prowadzone jest tzw. postępowanie w niezbędnym zakresie.

- Prowadzimy czynności mające na celu ustalenie tego, czy istnieją podstawy do wszczęcia w tej sprawie postępowania, śledztwa bądź też dochodzenia - dodał. Jak mówił, są to czynności poprzedzające, które pozwolą na ewentualne zakwalifikowanie tego zdarzenia pod konkretną normę prawną.


Z kolei MSWiA poinformowało, że minister Mariusz Błaszczak "oczekuje wyjaśnień w sprawie wydarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4". "Szef MSWiA czeka na wyniki prac specjalnej komisji powołanej w Biurze Ochrony Rządu. W jej skład wchodzą eksperci, którzy będą wyjaśniać przyczyny wydarzenia" - wskazał resort.

Zdarzenie - jak dodano - wyjaśnia również policja. Jej prace mają być uzupełnione opinią biegłego z zakresu techniki samochodowej.

Przyczyny zdarzenia bada też BOR. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak, któremu podlega BOR, powiedział wieczorem w piątek w TVN24, że samochód, w którym pękła opona, jest bezpieczny, był używany przez kilka lat i wielokrotnie sprawdzany. - Najważniejsze jest to, że nikt nie ucierpiał, ale to oczywiście nie powinno się wydarzyć - powiedział minister.


W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 na terenie woj. opolskiego w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona. Prezydentowi Dudzie, ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (270)
Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
169
~janz 2016-03-05 (17:13) 8 godzin i 30 minut temu

Ja proponuję kontrolę zasadności przyznawania pojazdów służbowych i ich zdecydowanego ograniczenia. W tej chwili każdemu kacykowi wojskowemu przysługuje auto. NIEMA NA TO PRZYZWOLENIA SPOŁECZNEGO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
168
~automaniak 2016-03-05 (17:15) 8 godzin i 28 minut temu

saprawdzcie także moje 19-letnie auto, a gdyby się okazało że kwalilifikuje się do wymiany to chętnie wezmę ten prezydencki złom co wylądował w rowie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
124
~xxxklubgd 2016-03-05 (17:02) 8 godzin i 41 minut temu

Jak zyc w tym kraju, jak zyc. 😄

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7