Strona główna serwisu
Beata Szydło odpowiadała na Facebooku na pytania internautów o program "Rodzina 500 plus"

Beata Szydło odpowiadała na Facebooku na pytania internautów o program "Rodzina 500 plus"

• Beata Szydło na żywo odpowiadała na pytania na Facebooku
• Premier przedstawiła założenia programu "Rodzina 500 plus"
- Inwestowanie w dzieci to nie jest koszt, to jest inwestycja - podkreśliła Beata Szydło.

Premier odniosła się do wątpliwości, czy 500 zł będzie wydawane właściwie we wszystkich rodzinach. - Wprowadziliśmy możliwość monitorowania - wyjaśniła i dodała, że jeżeli okaże się, że rodzina wydaje te pieniądze np. na alkohol, to będą one mogły być skierowane bezpośrednio do instytucji zajmujących się wychowaniem dziecka, np. szkół czy przedszkoli.

Odpowiadając na pytanie, czy ze wsparcia finansowego będą mogły skorzystać rodziny, w których wychowywane są dzieci z różnych związków, Szydło odpowiedziała, że tak. Pomoc będzie wypłacana także rodzinom zastępczym.


- Wielu naszych krytyków nie pomagało nam w przygotowaniu tego programu, ale daliśmy radę - podkreśliła Szydło.

#Rodzina500plus

Posted by Beata Szydło on Monday, 1 February 2016


Program "Rodzina 500 plus"


- Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza świadczenie 500 zł na dziecko - poinformowała premier Beata Szydło, która następnie osobiście przekazała go marszałkowi Sejmu. - Dotrzymałam słowa, program "Rodzina 500 plus" stał się faktem - podkreśliła.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (951)
Nie zgadzam się z opinią
224
Zgadzam się z opinią
1195
~Malgorzata 2016-02-01 (20:25) 3 godziny i 54 minut temu

Jestem samotną matką.Ciężko pracuję.Zarabiam najniższą krajową.Mam 400 zł alimentów.Za sam czynsz płacę 520 zł.Pracuję po 12 godzin.W nocy też.Ale mnie nic się nie należy bo dochód mi przekracza.Gdybym piła,balowała i nie pracowała to 500 zł należałoby mi się.Ktoś bogaty,kto ma kupę kasy i ma dwoje dzieci dostanie zasiłek.Czy to jest sprawiedliwe???To chore.Wszyscy ,bez wyjątku w takim razie powinni dostać.Albo wymyślić inne kryteria.Ja jakoś daję radę,jest ciężko przeżyć.Trudno jest kupić ubrania,buty,kurtki,książki.Wakacji nie mamy wcale.Czy taka sytuacja jest sprawiedliwa?Pytam sie!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 97

Nie zgadzam się z opinią
189
Zgadzam się z opinią
953
~pepe11 2016-02-01 (20:29) 3 godziny i 50 minut temu

ktoś dzisiaj napisał miej więcej tak - kasjerka w markecie ma męża pracującego w ochronie i jedno dziecko razem mają 900 zł na osobę nie dostanie 500zł właściciel marketu zarabia 70 tyś i ma troje dzieci , on dostanie 1500zł czy to jest normalne ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 56

Nie zgadzam się z opinią
123
Zgadzam się z opinią
693
~podatnik 2016-02-01 (20:20) 3 godziny i 59 minut temu

To jest sprawiedliwosc ?????? mamy jedno dziecko dochod na 1 osobe 820 zl , dodatek mojemu 5 latkowi sie nie nalezy, sasiadka wychowuje 3 dzieci jej maz ma firme transportowa dochod miesieczny ok 35,000 -40,000 i jeszcze 1000 zl dostanie jak sama stwierdzila " na waciki" . W d.... was mam gdy moj synek bedzie dorosly sama spakuje mu walizki niech stad ucieka.Oszusci!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 21