Strona główna serwisu
Beata Szydło odpowiadała na Facebooku na pytania internautów o program "Rodzina 500 plus"

Beata Szydło odpowiadała na Facebooku na pytania internautów o program "Rodzina 500 plus"

• Beata Szydło na żywo odpowiadała na pytania na Facebooku
• Premier przedstawiła założenia programu "Rodzina 500 plus"
- Inwestowanie w dzieci to nie jest koszt, to jest inwestycja - podkreśliła Beata Szydło.

Premier odniosła się do wątpliwości, czy 500 zł będzie wydawane właściwie we wszystkich rodzinach. - Wprowadziliśmy możliwość monitorowania - wyjaśniła i dodała, że jeżeli okaże się, że rodzina wydaje te pieniądze np. na alkohol, to będą one mogły być skierowane bezpośrednio do instytucji zajmujących się wychowaniem dziecka, np. szkół czy przedszkoli.

Odpowiadając na pytanie, czy ze wsparcia finansowego będą mogły skorzystać rodziny, w których wychowywane są dzieci z różnych związków, Szydło odpowiedziała, że tak. Pomoc będzie wypłacana także rodzinom zastępczym.


- Wielu naszych krytyków nie pomagało nam w przygotowaniu tego programu, ale daliśmy radę - podkreśliła Szydło.

#Rodzina500plus

Posted by Beata Szydło on Monday, 1 February 2016


Program "Rodzina 500 plus"


- Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza świadczenie 500 zł na dziecko - poinformowała premier Beata Szydło, która następnie osobiście przekazała go marszałkowi Sejmu. - Dotrzymałam słowa, program "Rodzina 500 plus" stał się faktem - podkreśliła.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (951)
Nie zgadzam się z opinią
224
Zgadzam się z opinią
1195
~Malgorzata 2016-02-01 (20:25) 7 godzin i 28 minut temu

Jestem samotną matką.Ciężko pracuję.Zarabiam najniższą krajową.Mam 400 zł alimentów.Za sam czynsz płacę 520 zł.Pracuję po 12 godzin.W nocy też.Ale mnie nic się nie należy bo dochód mi przekracza.Gdybym piła,balowała i nie pracowała to 500 zł należałoby mi się.Ktoś bogaty,kto ma kupę kasy i ma dwoje dzieci dostanie zasiłek.Czy to jest sprawiedliwe???To chore.Wszyscy ,bez wyjątku w takim razie powinni dostać.Albo wymyślić inne kryteria.Ja jakoś daję radę,jest ciężko przeżyć.Trudno jest kupić ubrania,buty,kurtki,książki.Wakacji nie mamy wcale.Czy taka sytuacja jest sprawiedliwa?Pytam sie!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 97

Nie zgadzam się z opinią
189
Zgadzam się z opinią
953
~pepe11 2016-02-01 (20:29) 7 godzin i 24 minut temu

ktoś dzisiaj napisał miej więcej tak - kasjerka w markecie ma męża pracującego w ochronie i jedno dziecko razem mają 900 zł na osobę nie dostanie 500zł właściciel marketu zarabia 70 tyś i ma troje dzieci , on dostanie 1500zł czy to jest normalne ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 56

Nie zgadzam się z opinią
123
Zgadzam się z opinią
693
~podatnik 2016-02-01 (20:20) 7 godzin i 33 minut temu

To jest sprawiedliwosc ?????? mamy jedno dziecko dochod na 1 osobe 820 zl , dodatek mojemu 5 latkowi sie nie nalezy, sasiadka wychowuje 3 dzieci jej maz ma firme transportowa dochod miesieczny ok 35,000 -40,000 i jeszcze 1000 zl dostanie jak sama stwierdzila " na waciki" . W d.... was mam gdy moj synek bedzie dorosly sama spakuje mu walizki niech stad ucieka.Oszusci!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 21

Nie zgadzam się z opinią
150
Zgadzam się z opinią
432
~kasia 2016-02-01 (20:32) 7 godzin i 21 minut temu

ja z mężem zarabiamy najniższą krajową, na dwóch wychodzi 2800 zł netto, mamy jedno dziecko i nie kwalifikujemy się do tych 500 złotych bo przekraczamy dochód a osoby które mają miesięcznie 3000 - 4000 zł netto to dostaną i gdzie tu sprawiedliwość, kryterium powinno być minimum 1000 zł na osobę i każde dziecko powinno otrzymać 500 złotych tak jak obiecaliście

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 62

Nie zgadzam się z opinią
174
Zgadzam się z opinią
453
~eh 2016-02-01 (20:28) 7 godzin i 25 minut temu

500 zł miało być dla każdego dziecka. Kłamaliście. Ledwo co wiąże koniec z końcem wychowując dziecko niepełnosprawne, a wy mi żałujecuie, bo zarabiam 4000 zł na jego rehabilitację. Według pani Szydło, to jestem już bogaty. Walić was, wasz program. Nic nie dajecie w ramach NFZ, 500zł dajecie rodzinom zastepczym, które i tak dostają blisko 2 tys. na każde dziecko. 2 mln dajecie rydzykowi, a ja mam się na 2 etatach zaharowywać, bo jestem dla was za bogaty. Oby was cholera wzięła z waszymi obietnicami. Tylko smoleńsk, złe PO i wszędzie układy i gestapo. Nic nigdy gorszego Polski od PiSu nie spotkało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
72
Zgadzam się z opinią
332
hexapuma 2016-02-01 (20:32) 7 godzin i 21 minut temu

Kłamstwo, za kłamstwem. 1) obiecano na każde dziecko, 2) wymogi do wypłaty sprawiają, że to nie normalni pracujący Polacy dostaną, a po raz kolejny sfinansujemy patologie społeczne, 3) program przewiduje możliwość wypłaty "uchodźcom", o ile ci zechcą pozostać na stałe w Polsce, tyle w temacie "nie chcemy uchodźców, jeśli Polacy ich nie chcą, 4) i całkowity bezsens takiej pomocy w obliczy konieczności powiększenia deficytu państwa, o czym oficjalnie pisze minister finansów. Najpierw wydrenuje się kieszenie Polakom, po to by ich jeszcze bardziej zadłużyć. Gratuluje nam pięknej katastrofy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
300
~Wasal 2016-02-01 (20:26) 7 godzin i 27 minut temu

Nie do końca rozumiem pani premier powiedziała że 500zł na każde dziecko to mam taką nadzieję że każde dziecko otrzyma taką pomoc ,a jeżeli nie to jest to nie konstytucyjną ustawa która nie traktuje dzieci jednakowo tylko wybiórczo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
113
Zgadzam się z opinią
351
~GIVI 2016-02-01 (20:09) 7 godzin i 44 minut temu

Kiedy kwota wolna od podatku i obniżenie wieku emerytalnego bo obywatele tracą cierpliwość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
74
Zgadzam się z opinią
312
~Ar 2016-02-01 (20:09) 7 godzin i 44 minut temu

oszukala i oklamala polakow, mialo byc na kazde dziecko, powinna wyprowadzic sie z polski WSTYD i HANBA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
56
Zgadzam się z opinią
281
~lolek 2016-02-01 (20:26) 7 godzin i 27 minut temu

Nie rozumiem dlaczego program 500+ zakłada, że rodzina dostanie pół tysiąca dopiero na drugie dziecko? jak można nazywać ten dziwny twór polityką prorodzinną. Jestem młodym mężczyzną, mam dziewczynę, planuję założyć rodzinę, dlaczego dostanę pięć stów dopiero na drugiego dzieciaka? Dlaczego nie od pierwszego? Zadowoliłbym się 250pln na pierwsze i kolejne... gdzie tu jakakolwiek równość? Skoro nie dostanę kasy na pierwsze dziecko, to może sobie poczekam z tym, bo aktualnie nie stać mnie, a jak dziewczyna będzie z roku na rok na macierzyńskie sobie szła, (żeby dorobić się choć tej dwójki dzieci) to ją w końcu wywalą z roboty. W ten sposób myśli gro osób, które dopiero wchodzi na rynek pracy i próbuje pazurami się na nim utrzymać. Zamiast bezsensownie rozdawać pieniądze, może zróbcie coś, żeby młodzi ludzie, a w szczególności młode/potencjalne matki czuły się na tym rynku pracy bezpiecznie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
48
Zgadzam się z opinią
270
~jiriek 2016-02-01 (20:22) 7 godzin i 31 minut temu

na wstępie kłamie mówiąc że 500 zł.dostaną wszystkie rodziny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
229
~zxc 2016-02-01 (20:28) 7 godzin i 25 minut temu

Czy PiS zrobilo badania ilu ludzi 500+ zacheci do kolejnego/ kolejnych dzieci? Kto z Was w zwiazku z tym projektem plamuje nastepne dziecko? Bo przeciez to nie ma byc zasilek ale akcja na rzecz wzrostu demografii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
248
~ppp 2016-02-01 (20:29) 7 godzin i 24 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
231
~pled 2016-02-01 (20:23) 7 godzin i 30 minut temu

pytanko, jak długo wytrzyma polska gospodarka, szydło?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
64
Zgadzam się z opinią
251
~wesley 2016-02-01 (20:32) 7 godzin i 21 minut temu

Zauważyłem wczoraj że kibice " handball "nie przepadają za Panią premier

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
221
~Prawda 2016-02-01 (20:18) 7 godzin i 35 minut temu

Zamiast naprawić NFZ, tak aby nie czekać z dzieckiem miesiącami na lekarzy specjalistów, będą dawać kasę także patologii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
199
~Dyzma 2016-02-01 (20:17) 7 godzin i 36 minut temu

To teraz szybko Uczelnia Tadzia 20 000 000 + .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
190
~zxc 2016-02-01 (20:24) 7 godzin i 29 minut temu

Juz niektorzy znajduja nastepujace niedociagniecia w tym programie: 1. Skad na to pojdzie kasa w 2017 skoro nie bedzie 9 mld zaczestotliwosc ? 2. Dlaczego pis apeluje by bogatsi nie brali tych pieniedzy a nie wprowadzi gornego limitu zarobkow? 3. Samotna matka z dzieckiem moze nie dostac grosza. 4. Wilodzietna rodzina bedzie dostawac kase dopoki przynajmniej dwoje dzieci ma ponizej 18 lat. Masz 18-latka i 2-latka to nic nie dostaniesz. 5. Malozarabiajacy zrezygnuja z pracy bo wraz z innymi zasilkami dostana wiecej niz zarobia. ZUS nic nie dostanie, a przeciez tu chodzi o ZUS. 6. Dlaczego ktos ma zrezygnowac z tej kasy skoro bedzie nadal ponosil konsekwencje tego programu - bedzie wiecej placil na zakupach, wiecej oddawal bankom, nie dostanie podwyzszki w budzetowce... Ten system jest chory. Jezeli za iles lat bedzie nas 50 mln to znow potrzeba bedzie wiecej dzieci. Wiecej ludzi przy ograniczonych zasobach to wieksze zatrucie srodowiska, wieksze ceny zywnosci, paliwa, ziemi, mieszkan, energii itd. (Wiekszy popyt to wieksza cena).Kogo wtedy bedzie stac na takie "luksusy" jakie mamy w tej chwili?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
186
~500+ 2016-02-01 (20:32) 7 godzin i 21 minut temu

Podziękujemy jak dacie,a państwo na tym nie ucierpi!i pytanie : czy władze pisu będą wywierać presję na swoich posłów by nie brali 500+

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
130
serene27 2016-02-01 (21:02) 6 godzin i 51 minut temu

Większość polskich rodzin ma jedno dziecko, bo na drugie nie było ich stać, ale większość tych rodzin ma też dochód przewyższający tylko o grosze te 800 złotych, ale pracują i wychowują dzieci i te właśnie Rodziny nie otrzymają, a to one najbardziej potrzebują i mało tego pracują na najniższej krajowej i nie migają się od pracy. To kryterium dochodowe powinno być większe. Nie biorę pod uwagę rodzin bogatych, bo to 500 złotych to im tak nie pomoże, oni nawet nie zauważą, że je dostaną. Natomiast nie mogę się pogodzić z faktem, ze rodziny wielodzietne, których rodzice nigdy nie hańbili się pracą dla naszej ojczyzny, bo i po co, dostaną najwięcej. Już teraz mają dużo z opieki społecznej, a dodatkowo dostaną jeszcze. Znam rodzinę z 5-tką dzieci, która dzisiaj już z opieki bierze prawie 3000 złotych a jak im dołożą jeszcze 2500,00 złotych to już na pewno pracą się nigdy nie zhańbią. To jest naprawdę niesprawiedliwe, to jest wielce niesprawiedliwe. Owszem dostaniesz ale podejmij pracę. No ale po co 5500 zł, darmo, po co pracować, tylko żyć. Piszę o rodzinach, których rodzice nigdy nie chcieli pracować, a mogli, natomiast zawsze woleli być na garnuszku Państwa.

odpowiedz