Strona główna serwisu
Arabista z UW: należało się spodziewać podobnych ataków

Arabista z UW: należało się spodziewać podobnych ataków

• Ataki w Belgii wpisują się w łańcuch zamachów, do jakich doszło też w Turcji i Paryżu - uważa dr George Yacoub
• "To również konsekwencja błędnej polityki imigracyjnej Europy"
• W zamachach w Brukseli zginęły 32 osoby
Policja w pobliżu stacji metra Maalbeek Policja w pobliżu stacji metra Maalbeek ()
- Przykro mi to powiedzieć, ale należało się spodziewać podobnych ataków i chyba nie jest to ostatni. To jest właściwie dalszy ciąg tego łańcucha ataków terrorystycznych; ja bym je połączył z tymi zamachami, które miały miejsce w Turcji - powiedział dr Yacoub.

Pytany o przyczyny tego zjawiska naukowiec stwierdził, że "zostało to już powiedziane i chyba jest nudne; to zaniedbania w polityce międzynarodowej Europy, w nadmiernym bronieniu źle pojętych praw człowieka". - Nie trzeba było przyjmować z otwartymi ramionami braci muzułmanów, jeszcze z czasów syryjskich. Nie trzeba było tolerować żadnego ruchu islamistycznego działającego na terenie Europy po prostu, a zwłaszcza finansowanego z zewnątrz. Nie trzeba było pozwolić na napływ zagranicznych pieniędzy, żeby reislamizować normalnych muzułmanów, którzy w Europie stali się muzułmanami europejskimi - powiedział dr George Yacoub.

Pytany o rokowania na przyszłość arabista stwierdził: - Za każdym zamachem jesteśmy mądrzejsi i na pewno służby specjalne już wiedzą więcej, więc mam nadzieję, że jesteśmy znacznie mądrzejsi niż za czasów zamachów w Paryżu i w Stambule.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (76)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
325
~xxx 2016-03-22 (13:54) 15 godzin i 3 minuty temu

Musi być położona ,,tama'' islamizacji Europy bo inaczej będzie coraz gorzej .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
316
~donna 2016-03-24 (06:51) 22 godzin i 6 minut temu

Jedynie wytrzebienie wyznawców islamu i ich zwolenników zmyje błędy polityków europejskich. Obrona praw człowieka w kontekście szalejącego terroryzmu jest zbyt tolerancyjna dla sprawców zamachów a nawet ich religijnych rodaków, którzy może w chwili obecnej nie wydają się być groźni ale w stosownej chwili mogą zamienić się w wilki gotowe do zaatakowania bezbronnych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
180
~ech 2016-03-24 (06:05) 22 godzin i 52 minut temu

POwiedzcie lewaki wprost terooryzm = ISLAM to jest wina ISLAMU zdelegalizowac islam w europie i deportowac wsztkich muzulmanow na sahare

odpowiedz

zgłoś do moderacji