Strona główna serwisu

IAR

80% Polaków chodzi do spowiedzi
80% Polaków chodzi do spowiedzi

IAR

80% Polaków chodzi do spowiedzi

Polacy spowiadają się coraz częściej - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Ogólnopolska ankieta pokazuje też, że 80% Polaków spowiada się - zgodnie z zaleceniem Kościoła - przynajmniej raz w roku.
Ponad 60% spośród ankietowanych to osoby, które spowiadają się częściej - kilka razy do roku lub co miesiąc. Jak podkreśla dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, ksiądz profesor Witold Zdaniewicz , liczba osób spowiadających się częściej niż raz w roku wzrosła w ostatnich latach.
Mniej ludzi chodzi do Kościoła, ale ci, co chodzą - poważniej traktują chrześcijaństwo ksiądz profesor Witold Zdaniewicz


Ksiądz profesor dodaje, że w połączeniu z zaobserwowanym w ostatnich latach wzrostem liczby osób przystępujących do komunii świętej, można wnioskować, iż wiara praktykujących katolików jest coraz bardziej pogłębiona.

- Optymistycznie patrząc można powiedzieć, że wzrost comunicantes - czyli osób przystępujących do komunii świętej - i częstsza spowiedź świadczy o wzroście pogłębionej religijności. Trochę mniej ludzi chodzi do Kościoła, ale ci, co chodzą - poważniej traktują chrześcijaństwo - uważa ksiądz profesor Zdaniewicz.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (46)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~niedowiarek 2009-07-14 (01:04) 8 godzin i 22 minut temu

Wtedy też partie popierało 95% społeczeństwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Jajcarz 2009-04-10 (15:00) 18 godzin i 26 minut temu

Po każdym cudzołózstwie.Naprawdę !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~babcia 2010-03-08 (13:33) 19 godzin i 53 minut temu

to jest kłamstwo nciągane jak za prl - spowiada sie 47 %polaków -to tajne dane z kurii krakowskiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~markus 2009-05-01 (08:17) 1 godzinę i 9 minut temu

tylko 80% chodzących do kościoła przystępuje do spowiedzi. Demagogia KK jest naprawdę porażająca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~rozdrap 2009-04-14 (10:17) 23 godzin i 9 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ra 2009-04-12 (15:27) 17 godzin i 59 minut temu

taaaak :) wyszło im, że 80% chodzi do spowiedzi - tyle, że badania zrobili wśród ludzi wychodzących z kościoła :D w sumie szkoda, że nie zrobili badań na REPREZENTATYWNEJ próbie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~realista 2009-04-10 (19:27) 13 godzin i 59 minut temu

Ludzie nie macie swojego EGO. Jak długo pazwalacie, aby wami inni manipulowali. Spowiedż wymyslił kościół po to, aby manipulować narodem. wymyślił też diabła i piekło, aby było czym straszyć nieposłusznych. Przykładów mamy wiele, że czarni zachowują się tak na ile mają przyzwolenie społeczne. Wydawałoby się że Polacy zacofanie mają już za sobą. W jakiej jeszcze religiii na świecie jest taka spowiedż do ucha czsami jeszcze gorszemu grzeszkowi, który w tym momencie uważa się za Pana życia i śmierci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~iza 2009-04-10 (18:47) 14 godzin i 39 minut temu

i widza potęgę BOGA-CHRYSTUSA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
paul3191 2009-04-10 (18:08) 15 godzin i 18 minut temu

Ale pieklo nie dla mnie.To Wy tam zmierzacie,wyznawcy piekla.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~am 2009-04-10 (18:03) 15 godzin i 23 minut temu

szeptac na ucho jakiemus facetowi swoje grzechy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gelo266 2009-04-10 (17:26) 16 godzin temu

Raczej NIE CHODZI-I I!!!!!! JA OD 25LAT NIE CHODZĘ I ZERWAŁEM ZWIĄZKI Z KOŚCIOŁEM I JEST MI Z TYM DOBRZE-zacząłem patrzeć na świat innymi oczami.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jollanda 2009-04-10 (16:04) 17 godzin i 22 minut temu

w takim razie ..kim są wszyscy skazani za najcięższe przestępstwa,którzy odsiadują długoletnie wyroki lub dożywocie ???,kim są prostytutki stacjonujące na parkingach, w hotelach,kawiarniach,motelach,tirówki..,kim są pseudo -kibice na meczach z kijami bejsbolowymi,i innymu akcesoriami, kim są Alfonsy inaczej sutenerzy którzy sterują prostytutkami, ??? nie mówcie ,że są to ludzie niewierzący bo nikt w te bzdury nie uwierzy....to jest te 80% katolików bo przecież muszą się z czegoś spowiadać przed tym,który też korzysta z usług prostytutki...fe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Polak - racjonalista 2009-04-10 (16:03) 17 godzin i 23 minut temu

Statystyki mówią, że narody mniej religijne są bardziej ucywilizowane i prawe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~misiu 2009-04-10 (15:56) 17 godzin i 30 minut temu

Z tekstu wynika, że ankietę przeprowadzono wśród praktykujących katolików, czyli wśród 30% ogółu Polaków. Jakże potrafią mydlić oczy ludziom!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Rumburak 2009-04-10 (15:56) 17 godzin i 30 minut temu

w szczerej rozmowie z księdzem w Poznaniu, na zadane pytanie ile procent w Polsce jest wierzących i praktykujących katolików ? - ten oświadczył po zastanowieniu się - 5%,dosłownie 5 procent, A więc jeśli 80 procent z pięciu procent praktykujących chodzi do spowiedzi to rozumiem....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Rumburak 2009-04-10 (15:55) 17 godzin i 31 minut temu

w szczerej rozmowie z księdzem w Poznaniu, na zadane pytanie ile procent w Polsce jest wierzących i praktykujących katolików ? - ten oświadczył po zastanowieniu się - 5%,dosłownie 5 procent, A więc jeśli 80 procent z pięciu procent praktykujących chodzi do spowiedzi to rozumiem....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~E=MC2 2009-04-10 (15:50) 17 godzin i 36 minut temu

zgodziłby się wprowadzić podatek wyznaniowy i przejść na ich utrzymanie, a tym samym odciążyłby budżet państwa z wielomiliardowego haraczu konkordatowego. Prawda z ilością katolików jest dla Kościoła tragiczna, dlatego kurczowo trzyma się on budżetu państwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~E=MC2 2009-04-10 (15:50) 17 godzin i 36 minut temu

zgodziłby się wprowadzić podatek wyznaniowy i przejść na ich utrzymanie, a tym samym odciążyłby budżet państwa z wielomiliardowego haraczu konkordatowego. Prawda z ilością katolików jest dla Kościoła tragiczna, dlatego kurczowo trzyma się on budżetu państwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ech 2009-04-10 (15:45) 17 godzin i 41 minut temu

Nie ma czegoś takiego w Ewangelii abyśmy mieli się spowiadać.To jest nadużycie.Biblia mówi o wyznawaniu grzechów.Jeżeli zgrzeszyłeś wobec blizniego idź i wyznaj mu to,abyś od niego otrzymał to przebaczenie.Jeśli lubisz opowiadać swoje grzechy księdzu twoja sprawa - masz wolną wolę.Spowiadanie jest niczym innym jak łamaniem twojej osoby i uzależnianie jej od ludzkiego kaprysu a nie od tego od kogo powinieneś to przebaczenie otrzymać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ech 2009-04-10 (15:45) 17 godzin i 41 minut temu

Nie ma czegoś takiego w Ewangelii abyśmy mieli się spowiadać.To jest nadużycie.Biblia mówi o wyznawaniu grzechów.Jeżeli zgrzeszyłeś wobec blizniego idź i wyznaj mu to,abyś od niego otrzymał to przebaczenie.Jeśli lubisz opowiadać swoje grzechy księdzu twoja sprawa - masz wolną wolę.Spowiadanie jest niczym innym jak łamaniem twojej osoby i uzależnianie jej od ludzkiego kaprysu a nie od tego od kogo powinieneś to przebaczenie otrzymać.

odpowiedz