więcej

lubuskie

5 policjantów rannych w wypadku w Skwierzynie.

PAP |  dodane 2009-08-08 (15:25) 5 lat 3 miesiące 17 dni 8 godzin i 42 minuty temu
drukuj

W Skwierzynie doszło do wypadku z udziałem policyjnego radiowozu. Pięciu funkcjonariuszy z Żar odniosło obrażenia, trafili do szpitala. Trasa krajowa nr 3, prowadząca przez to miasto, jest obecnie zablokowana - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marek Waraksa.

Policja wytyczyła objazd, który prowadzi przez miejscowość Popowo. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny - podał rzecznik.

Do wypadku doszło na ul. Międzyrzeckiej w Skwierzynie. Z kierunku Zielonej Góry jechała kolumna policyjnych samochodów. Radiowozy wiozły do Gorzowa policjantów, którzy mieli pilnować porządku podczas meczu piłkarskiego pierwszej ligi między GKP Gorzów a Pogonią Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca innego samochodu wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca policyjnego busa, przed którym się znalazł, próbował uniknąć zderzenia. Radiowóz wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej - powiedział Waraksa.

Na miejscu trwa ustalanie okoliczności wypadku - dodał. Pozostałe samochody z kolumny pojechały do Gorzowa. Policjanci dotrą więc na czas, by zadbać o bezpieczeństwo na meczu GKP z Pogonią - zaznaczył Waraksa.

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 76.47%
nie 4 23.53%

Przeczytaj też

Młodzież się bawi, potem ginie - dwa tragiczne wypadki

dodane 2009-08-09 (11:50) 5 lat 3 miesiące 16 dni 12 godzin i 17 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (174)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Bajano 2009-08-16 (17:20) 5 lat 3 miesiące 9 dni 6 godzin i 47 minut temu

ZAŁOSNE
jak sie ludzie normalni ubijaja po 3, 4 osoby na raz to polcija napisze zawsze ze nadmierna predkośc albo cos takiego! A jak psowóz sie rozbija to od razu wina kogoś innego kto niby wymusił pierszeńśtwo. Ciekawe ile wypadków było spowodowane ty że policja wymusiła pierszeńśtwo i ktoś z drugiego samochodu zginął. Nie powie ze to wina policji a policja napisze ze wypadek miał miejsce bo prędkośc byla zbyt duza!! Frajerstwo!!!

odpowiedz

0
0
kodeks 2009-08-11 (08:01) 5 lat 3 miesiące 14 dni 16 godzin i 6 minut temu

100 metrów za skrzyzowaniem
to nie wymuszenie pierszeństwa tylko wygłupy w radiowozie

odpowiedz

0
0
~agawa 2009-08-10 (20:59) 5 lat 3 miesiące 15 dni 3 godziny i 8 minut temu

Porada
Zarządzić szkolenie dla kierowców z Policji. Same gamonie.

odpowiedz

0
0
~antyhołota 2009-08-08 (16:13) 5 lat 3 miesiące 17 dni 7 godzin i 54 minuty temu

Z naszych POdatków idą tysiące PLN na"pilnowanie"
dziczy-hołoty,rozwalającej łby sobie i innym...Może TU `ten rząd` zechce POszukać oszczędności?!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~ 2009-08-08 (17:14) 5 lat 3 miesiące 17 dni 6 godzin i 53 minuty temu

Brak pozapinanych
pasów bezpieczeństwa. To są skutki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~NIKOL 2009-08-08 (16:30) 5 lat 3 miesiące 17 dni 7 godzin i 37 minut temu

Niech ten
policjant szczerze odpowie co w takiej sytuacji dały mu światła mijania.To oni wmawiają nam w TV że ten kretyński obowiązek coś daje.Samochód widoczny z dwóch kilometrów nie niesie ze sobą zadnej informacji ani nie stanowi żadnego zagrożenia.Wypadki nie powstają z braku widoczności tylko z braku wyobraźni,głupoty brawury,złych i zakorkowanych dróg.Kto jak kto ale policja powinna o tym wiedzieć.Sęk w tym,że służbowo gadają banialuki,a prywatnie przy piwie mówią,że ten przepis wymyślił kretyn.Wiem coś o tym ponieważ mam w policji brata kolegów i byłych uczniów którzy pracują w policji.

odpowiedz

pokaż 62 ukryte odpowiedzi

0
0
~do krecika 2009-08-08 (21:20) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 47 minut temu

ranni policjanci
Też jestem gliną, a po Twojej wypowiedzi mam tylko jedno marzenie. Abyś znalazł sie w sytuacji w której brak gliniarza pozbawi Cię zycia. Oby tak bylo.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Roman 2009-08-09 (19:53) 5 lat 3 miesiące 16 dni 4 godziny i 14 minut temu

sparaliżowany kierowca radiowozu
Waraksa....chciałbym, abyś był na miejscu kierowcy tego radiowozu bramboże jeden. Dla ciebie najistotniejsze jest to, że pozostali policjanci pojechali pilnować kobylarzy w kobylewie!!!??? Może postałbyś w pezecie na patelni przez kilka godzin w upale? Za miętki jesteś! Wiem. Zemdlałbyś od samego stania, nie mówiąc o zadymie. Pseudo niedorzeczniku z zapyziałej wólki, razem z mizerią....PORAŻKA!!!!!

odpowiedz

0
0
~dawidek0089 2009-08-09 (16:33) 5 lat 3 miesiące 16 dni 7 godzin i 34 minuty temu

odp.
a byłes tam jalopie na miejscu widziales to widziales te skrzyzowanie ??

odpowiedz

0
0
~mariano 2009-08-09 (15:08) 5 lat 3 miesiące 16 dni 8 godzin i 59 minut temu

Ludzie to maja pojecie o fizyce i elektomechanice...
A wystarczy poczytac w encyklopedii na jakiej zasadzie dziala alternator jesli nie ma sie pojecia. Jakie znaczenie do pracy alternatora ma predkosc obrotowa silnika? Zadna, juz po jakichs 1000 obr/ min (na obrotomierzu) alternator moze oddac pelna moc, ale i tak jest sterowany poprzeez regulator napiecia ktory ustawia pobor pradu rzeczywistego. Same działanie alternatora polega na indukowaniu siły elektromotorycznej w uzwojeniu twornika przez wirujące pole magnetyczne magneśnicy. Im wiekszy pobor pradu tym wieksze pole magnetyczne a za tem wiekszy opor pomiedzy wirnikiem i stojanem. Wiadomo ze to nie duzo wieksze spalanie, moze nawet nie odczujemy tego, ale w stosunku globalnym sa to nie male pieniadze.... Nie wiem, moze za dokladnie tego nie wytlumaczylem i ktos "inteligentniejszy"zaraz bedzie sie czepial, ale dawno to w szkole mialem, ale cos tam jeszcze pamietam, a napewno rozumiem....Pozdr.

odpowiedz

0
0
~rolf 2009-08-08 (21:25) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 42 minuty temu

Ja nie zapalam świateł mijania. Puki co narazie sie udaje bez mandatu.Denerwujące jest tylko mruganie innych kierowców a nawet trabienie! Oczywiście na trasie przy słabej widoczności zapalam ale np. w miescie w korku nie widze sensu żeby to robić.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~zalb 2009-08-09 (10:57) 5 lat 3 miesiące 16 dni 13 godzin i 10 minut temu

Zdrowia
Trzymajcie sie chlopaki. Szybkiego powrotu do zdrowia zycze.

odpowiedz

0
0
~gość1987 2009-08-09 (00:46) 5 lat 3 miesiące 16 dni 23 godziny i 21 minut temu

wina
Wy to czytać nie umiecie, wina jest kierowcy auta a nie policji. To kierowca wymusił pierwszeństwo. 5 radiowozów jadących w kolumnie, tylko ślepiec by nie zauważył. A wy wszystko na Policję zganiacie bo Policja taka i taka a jak coś się stanie to po kogo dzwonicie??? No właśnie. A i jeszcze jedno, nie było was tam i nie wiecie jak było więc po kiego grzyba te spekulacje. ELO

odpowiedz

0
0
~dr_ira 2009-08-08 (21:40) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 27 minut temu

czy mogą policjanci jechac do obstawiania meczu na sygnałach???
widziałem jak jechali dziś , około 15 radiowozów na sygnałach , środkiem drogi , wszytkich spychali , było to około 20 km przed tym wypadkiem , moim zdaniem to nie maja podstaw do jazdy na gwizdkach , bo do pilnego wezwania nie jechali , a jak historia pokazała doprowadziło to do nieszczęścia, dodam ,że nie pierwszy raz tak pędzili na mecz

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~romantyk 2009-08-08 (21:17) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 50 minut temu

Przecież Wam, qu..a, tłumaczę!
Przyczyna wypadku była nadmierna prędkość policyjnego busa! No bo przecież innych przyczyn, zdaniem przemądrej drogówki, nie ma !!! ..... kretyni.... !!!!

odpowiedz

0
0
~Nike 2009-08-08 (21:16) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 51 minut temu

I ja popierasm!!!
Złodzieje rozkradaja Polskę! Są wszedzie...w rzadzie...w sądownictwie, w sejmie, w senacie... w kosciele. Jak sępy rozdziobują resztki, lokują w obcych bankach, a w razie wojny (a to niechybne) uciekną do stanów, by tam żyć w pszepychu i dobrobycie ze zrabowanych resztek i smiac się z pozostawionych na pastwe wrogów, rodaków. To już przecież było!!!.

odpowiedz

0
0
~EDEK 2009-08-08 (19:06) 5 lat 3 miesiące 17 dni 5 godzin i 1 minutę temu

NIE KUPUJCIE GAZETY WYBORCZEJ SZECHTERA MICHNIKA CO JEGO BRAT WYDAWAŁ
wyroki śmierci na AK-cach i NSZ Opluwa nas Polaków paszkwilami Anty-semityzmu ,Anty-polonizmu,fałszuje polską historię urabia młode pokolenie wrogością do kościoła katolickiego patriotyzmu, a MAMA jego pisała dla Polaków podręczniki HISTORYCZNE z ich PRAWDĄ .Popiera okrągły stół który doprowadził do zniszczenia polskiej gospodarki Narodowej, ZA TO MU PŁACICIE i ROZKRĘCACIE MU INTERES JEST to sztandarowy pancernik AGORY z siedzibą w NOWYM JORKU DO prasy POLSKO-JĘZYCZNEJ należą Dziennik Polska,FAKT, WPROST,Rzeczpospolita ,FAKTY I MITY, NIE-Urbana, Dziennik bałtycki TVN,TVN-24, itp:Z polskiej to NASZ DZIENNIK ,NIEDZIELA.Przez 20-lat planu Balcerowicza co miało trwać zaciskanie pasa pół roku trwa do dziś ,w okresie między wojennym wybudowano PORT w GDYNI ,okręg CENTRALNY PRZEMYSŁOWY STALOWA WOLA ,magistralę KOLEJOWA ŚLĄSK -GDYNIA,A TERAZ CO POBUDOWALI przez 20-lat prócz WYCHODKÓW ,ZAKŁADÓW czysto Polskich BRAK, ZLIKWIDOWALI STOCZNIE nasze okno na ŚWIAT- maja osiągniecie jedno wysłali na zachód 5-milionów NIEWOLNIKÓW do roboty za najniższe stawki .Praca w Polsce jest Przywilejem bez znajomości nie dostaniesz ,konstytucja jest łamana-przez RZĄD.wszystkie rządy po1989r.prócz olszewskiego działają na szkodę Polski-niszczą gospodarkę do chwili obecnej , dokonali 5-ego ROZBIORU GOSPODARCZEGO POLSKI czy tego nie widać.Mamy być w UNII LANDEM taniej siły roboczej rynkiem zbytu na towary starej Unii i rezerwatem SUROWCÓW. co przez 20-lat ZROBILI dla Polski młodzi wyjerzdzają szorować gary i KIBLE w ANGLII po MURZYNACH to są osiągnięcia w unii EUROPEJSKIEJ to nowy TOTALITARYZM ,praca dobrze płatna powinna być w Kraju.Żyjemy w kraju kolonialnym. Zagrożeniem dla państw narodowych jest przeważnie ŻYDOWSKI KAPITAŁ i KONCERNY,którzy stosują do nas TALMUD i LICHWE religia im nakazuje okradanie GOJÓW .Nie możemy winić wszystkich Żydów ,bo w czasie 2-wojny bogate ŻYDOSTWO z USA nie udzieliło pomocy swoim w EUROPIE po prostu ich olało .A obecnie przedsiębiorstwo HOLOKAŁST chce od krajów Europy wsch. odszkodowanie od Polski 60- miliardów dolarów czy to nie chipokryzja Niemcy i Rosjanie rozkradli i zniszczyli, ich majątek ,a od nas co ich ratowaliśmy chcą ODSZKODOWANIA ,chcą nas ogołocić do reszty.Oni nawet nie mają aktów własności ,osoby które mają to i teraz mogą odzyskać mienie w polskich sądach, to jeden wielki PRZEKRĘT . Anty-Polacy proszę nie komentować.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~jef14 2009-08-08 (21:12) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 55 minut temu

xxxxxx
Trochę wyobraźni trzeba mieć jak jest w lesie cień i faktycznie nie widać ,to trzeba zwolnic bo może być pieszy on niema obowiązku noszenia latarki w dzień , ale jeszcze nic straconego bo może będzie taki przepisz.

odpowiedz

0
0
~Policeman (NYPD) 2009-08-08 (21:09) 5 lat 3 miesiące 17 dni 2 godziny i 58 minut temu

Tragedy
Szkoda to jest to, że istniejesz. Pewnie nie możesz czytać pozostałych komentarzy. Potrzebujesz pomocy psychiatry, więc nie trać czasu. Zachowałeś się podle. Nie pozdrawiam!

odpowiedz

0
0
~Olo 2009-08-08 (21:07) 5 lat 3 miesiące 17 dni 3 godziny i 1 minutę temu

Wyborcza
A ja w życiu tego nie kupiłem i nie kupie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 6 godzin i 18 minut temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 6 godzin i 52 minuty temu

20 złotych za głos? W Płocku rusza śledztwo
dodane 2014-11-25 (18:05) 6 godzin i 2 minuty temu

Zatrzymano 2 osoby ws. zabójstwa Jarosława Ziętary
dodane 2014-11-25 (10:03) 14 godzin i 4 minuty temu

Kalisz atakuje Millera: to zamach na demokrację
dodane 2014-11-25 (09:09) 14 godzin i 58 minut temu

"Wpadka" służb specjalnych. SWW zdekonspirowana?
dodane 2014-11-25 (08:10) 15 godzin i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 21783