więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1088023solidarnych Solidarni z Ukrainą

lubuskie

5 policjantów rannych w wypadku w Skwierzynie.

PAP |  dodane 2009-08-08 (15:25) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 16 godzin i 25 minut temu
drukuj

W Skwierzynie doszło do wypadku z udziałem policyjnego radiowozu. Pięciu funkcjonariuszy z Żar odniosło obrażenia, trafili do szpitala. Trasa krajowa nr 3, prowadząca przez to miasto, jest obecnie zablokowana - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marek Waraksa.

Policja wytyczyła objazd, który prowadzi przez miejscowość Popowo. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny - podał rzecznik.

Do wypadku doszło na ul. Międzyrzeckiej w Skwierzynie. Z kierunku Zielonej Góry jechała kolumna policyjnych samochodów. Radiowozy wiozły do Gorzowa policjantów, którzy mieli pilnować porządku podczas meczu piłkarskiego pierwszej ligi między GKP Gorzów a Pogonią Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca innego samochodu wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca policyjnego busa, przed którym się znalazł, próbował uniknąć zderzenia. Radiowóz wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej - powiedział Waraksa.

Na miejscu trwa ustalanie okoliczności wypadku - dodał. Pozostałe samochody z kolumny pojechały do Gorzowa. Policjanci dotrą więc na czas, by zadbać o bezpieczeństwo na meczu GKP z Pogonią - zaznaczył Waraksa.

(mj)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 13 76.47%
nie 4 23.53%

Przeczytaj też

Młodzież się bawi, potem ginie - dwa tragiczne wypadki

dodane 2009-08-09 (11:50) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 20 godzin i 1 minutę temu

W innych serwisach

  • WP.TV: Wypadek autokaru koło Warszawy
  • Pytamy.pl: Wypadek w taksówce

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (174)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Bajano 2009-08-16 (17:20) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 14 godzin i 30 minut temu

ZAŁOSNE
jak sie ludzie normalni ubijaja po 3, 4 osoby na raz to polcija napisze zawsze ze nadmierna predkośc albo cos takiego! A jak psowóz sie rozbija to od razu wina kogoś innego kto niby wymusił pierszeńśtwo. Ciekawe ile wypadków było spowodowane ty że policja wymusiła pierszeńśtwo i ktoś z drugiego samochodu zginął. Nie powie ze to wina policji a policja napisze ze wypadek miał miejsce bo prędkośc byla zbyt duza!! Frajerstwo!!!

odpowiedz

0
0
kolos1 2009-08-11 (08:01) 4 lata 8 miesięcy 12 dni 23 godziny i 49 minut temu

100 metrów za skrzyzowaniem
to nie wymuszenie pierszeństwa tylko wygłupy w radiowozie

odpowiedz

0
0
~agawa 2009-08-10 (20:59) 4 lata 8 miesięcy 13 dni 10 godzin i 51 minut temu

Porada
Zarządzić szkolenie dla kierowców z Policji. Same gamonie.

odpowiedz

0
0
~antyhołota 2009-08-08 (16:13) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 15 godzin i 37 minut temu

Z naszych POdatków idą tysiące PLN na"pilnowanie"
dziczy-hołoty,rozwalającej łby sobie i innym...Może TU `ten rząd` zechce POszukać oszczędności?!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~ 2009-08-08 (17:14) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 14 godzin i 36 minut temu

Brak pozapinanych
pasów bezpieczeństwa. To są skutki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~NIKOL 2009-08-08 (16:30) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 15 godzin i 20 minut temu

Niech ten
policjant szczerze odpowie co w takiej sytuacji dały mu światła mijania.To oni wmawiają nam w TV że ten kretyński obowiązek coś daje.Samochód widoczny z dwóch kilometrów nie niesie ze sobą zadnej informacji ani nie stanowi żadnego zagrożenia.Wypadki nie powstają z braku widoczności tylko z braku wyobraźni,głupoty brawury,złych i zakorkowanych dróg.Kto jak kto ale policja powinna o tym wiedzieć.Sęk w tym,że służbowo gadają banialuki,a prywatnie przy piwie mówią,że ten przepis wymyślił kretyn.Wiem coś o tym ponieważ mam w policji brata kolegów i byłych uczniów którzy pracują w policji.

odpowiedz

pokaż 62 ukryte odpowiedzi

0
0
~do krecika 2009-08-08 (21:20) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 30 minut temu

ranni policjanci
Też jestem gliną, a po Twojej wypowiedzi mam tylko jedno marzenie. Abyś znalazł sie w sytuacji w której brak gliniarza pozbawi Cię zycia. Oby tak bylo.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Roman 2009-08-09 (19:53) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 11 godzin i 57 minut temu

sparaliżowany kierowca radiowozu
Waraksa....chciałbym, abyś był na miejscu kierowcy tego radiowozu bramboże jeden. Dla ciebie najistotniejsze jest to, że pozostali policjanci pojechali pilnować kobylarzy w kobylewie!!!??? Może postałbyś w pezecie na patelni przez kilka godzin w upale? Za miętki jesteś! Wiem. Zemdlałbyś od samego stania, nie mówiąc o zadymie. Pseudo niedorzeczniku z zapyziałej wólki, razem z mizerią....PORAŻKA!!!!!

odpowiedz

0
0
~dawidek0089 2009-08-09 (16:33) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 15 godzin i 17 minut temu

odp.
a byłes tam jalopie na miejscu widziales to widziales te skrzyzowanie ??

odpowiedz

0
0
~mariano 2009-08-09 (15:08) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 16 godzin i 42 minuty temu

Ludzie to maja pojecie o fizyce i elektomechanice...
A wystarczy poczytac w encyklopedii na jakiej zasadzie dziala alternator jesli nie ma sie pojecia. Jakie znaczenie do pracy alternatora ma predkosc obrotowa silnika? Zadna, juz po jakichs 1000 obr/ min (na obrotomierzu) alternator moze oddac pelna moc, ale i tak jest sterowany poprzeez regulator napiecia ktory ustawia pobor pradu rzeczywistego. Same działanie alternatora polega na indukowaniu siły elektromotorycznej w uzwojeniu twornika przez wirujące pole magnetyczne magneśnicy. Im wiekszy pobor pradu tym wieksze pole magnetyczne a za tem wiekszy opor pomiedzy wirnikiem i stojanem. Wiadomo ze to nie duzo wieksze spalanie, moze nawet nie odczujemy tego, ale w stosunku globalnym sa to nie male pieniadze.... Nie wiem, moze za dokladnie tego nie wytlumaczylem i ktos "inteligentniejszy"zaraz bedzie sie czepial, ale dawno to w szkole mialem, ale cos tam jeszcze pamietam, a napewno rozumiem....Pozdr.

odpowiedz

0
0
~rolf 2009-08-08 (21:25) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 25 minut temu

Ja nie zapalam świateł mijania. Puki co narazie sie udaje bez mandatu.Denerwujące jest tylko mruganie innych kierowców a nawet trabienie! Oczywiście na trasie przy słabej widoczności zapalam ale np. w miescie w korku nie widze sensu żeby to robić.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~zalb 2009-08-09 (10:57) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 20 godzin i 53 minuty temu

Zdrowia
Trzymajcie sie chlopaki. Szybkiego powrotu do zdrowia zycze.

odpowiedz

0
0
~gość1987 2009-08-09 (00:46) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 7 godzin i 4 minuty temu

wina
Wy to czytać nie umiecie, wina jest kierowcy auta a nie policji. To kierowca wymusił pierwszeństwo. 5 radiowozów jadących w kolumnie, tylko ślepiec by nie zauważył. A wy wszystko na Policję zganiacie bo Policja taka i taka a jak coś się stanie to po kogo dzwonicie??? No właśnie. A i jeszcze jedno, nie było was tam i nie wiecie jak było więc po kiego grzyba te spekulacje. ELO

odpowiedz

0
0
~dr_ira 2009-08-08 (21:40) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 10 minut temu

czy mogą policjanci jechac do obstawiania meczu na sygnałach???
widziałem jak jechali dziś , około 15 radiowozów na sygnałach , środkiem drogi , wszytkich spychali , było to około 20 km przed tym wypadkiem , moim zdaniem to nie maja podstaw do jazdy na gwizdkach , bo do pilnego wezwania nie jechali , a jak historia pokazała doprowadziło to do nieszczęścia, dodam ,że nie pierwszy raz tak pędzili na mecz

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~romantyk 2009-08-08 (21:17) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 33 minuty temu

Przecież Wam, qu..a, tłumaczę!
Przyczyna wypadku była nadmierna prędkość policyjnego busa! No bo przecież innych przyczyn, zdaniem przemądrej drogówki, nie ma !!! ..... kretyni.... !!!!

odpowiedz

0
0
~Nike 2009-08-08 (21:16) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 34 minuty temu

I ja popierasm!!!
Złodzieje rozkradaja Polskę! Są wszedzie...w rzadzie...w sądownictwie, w sejmie, w senacie... w kosciele. Jak sępy rozdziobują resztki, lokują w obcych bankach, a w razie wojny (a to niechybne) uciekną do stanów, by tam żyć w pszepychu i dobrobycie ze zrabowanych resztek i smiac się z pozostawionych na pastwe wrogów, rodaków. To już przecież było!!!.

odpowiedz

0
0
~EDEK 2009-08-08 (19:06) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 12 godzin i 44 minuty temu

NIE KUPUJCIE GAZETY WYBORCZEJ SZECHTERA MICHNIKA CO JEGO BRAT WYDAWAŁ
wyroki śmierci na AK-cach i NSZ Opluwa nas Polaków paszkwilami Anty-semityzmu ,Anty-polonizmu,fałszuje polską historię urabia młode pokolenie wrogością do kościoła katolickiego patriotyzmu, a MAMA jego pisała dla Polaków podręczniki HISTORYCZNE z ich PRAWDĄ .Popiera okrągły stół który doprowadził do zniszczenia polskiej gospodarki Narodowej, ZA TO MU PŁACICIE i ROZKRĘCACIE MU INTERES JEST to sztandarowy pancernik AGORY z siedzibą w NOWYM JORKU DO prasy POLSKO-JĘZYCZNEJ należą Dziennik Polska,FAKT, WPROST,Rzeczpospolita ,FAKTY I MITY, NIE-Urbana, Dziennik bałtycki TVN,TVN-24, itp:Z polskiej to NASZ DZIENNIK ,NIEDZIELA.Przez 20-lat planu Balcerowicza co miało trwać zaciskanie pasa pół roku trwa do dziś ,w okresie między wojennym wybudowano PORT w GDYNI ,okręg CENTRALNY PRZEMYSŁOWY STALOWA WOLA ,magistralę KOLEJOWA ŚLĄSK -GDYNIA,A TERAZ CO POBUDOWALI przez 20-lat prócz WYCHODKÓW ,ZAKŁADÓW czysto Polskich BRAK, ZLIKWIDOWALI STOCZNIE nasze okno na ŚWIAT- maja osiągniecie jedno wysłali na zachód 5-milionów NIEWOLNIKÓW do roboty za najniższe stawki .Praca w Polsce jest Przywilejem bez znajomości nie dostaniesz ,konstytucja jest łamana-przez RZĄD.wszystkie rządy po1989r.prócz olszewskiego działają na szkodę Polski-niszczą gospodarkę do chwili obecnej , dokonali 5-ego ROZBIORU GOSPODARCZEGO POLSKI czy tego nie widać.Mamy być w UNII LANDEM taniej siły roboczej rynkiem zbytu na towary starej Unii i rezerwatem SUROWCÓW. co przez 20-lat ZROBILI dla Polski młodzi wyjerzdzają szorować gary i KIBLE w ANGLII po MURZYNACH to są osiągnięcia w unii EUROPEJSKIEJ to nowy TOTALITARYZM ,praca dobrze płatna powinna być w Kraju.Żyjemy w kraju kolonialnym. Zagrożeniem dla państw narodowych jest przeważnie ŻYDOWSKI KAPITAŁ i KONCERNY,którzy stosują do nas TALMUD i LICHWE religia im nakazuje okradanie GOJÓW .Nie możemy winić wszystkich Żydów ,bo w czasie 2-wojny bogate ŻYDOSTWO z USA nie udzieliło pomocy swoim w EUROPIE po prostu ich olało .A obecnie przedsiębiorstwo HOLOKAŁST chce od krajów Europy wsch. odszkodowanie od Polski 60- miliardów dolarów czy to nie chipokryzja Niemcy i Rosjanie rozkradli i zniszczyli, ich majątek ,a od nas co ich ratowaliśmy chcą ODSZKODOWANIA ,chcą nas ogołocić do reszty.Oni nawet nie mają aktów własności ,osoby które mają to i teraz mogą odzyskać mienie w polskich sądach, to jeden wielki PRZEKRĘT . Anty-Polacy proszę nie komentować.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~jef14 2009-08-08 (21:12) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 38 minut temu

xxxxxx
Trochę wyobraźni trzeba mieć jak jest w lesie cień i faktycznie nie widać ,to trzeba zwolnic bo może być pieszy on niema obowiązku noszenia latarki w dzień , ale jeszcze nic straconego bo może będzie taki przepisz.

odpowiedz

0
0
~Policeman (NYPD) 2009-08-08 (21:09) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 41 minut temu

Tragedy
Szkoda to jest to, że istniejesz. Pewnie nie możesz czytać pozostałych komentarzy. Potrzebujesz pomocy psychiatry, więc nie trać czasu. Zachowałeś się podle. Nie pozdrawiam!

odpowiedz

0
0
~Olo 2009-08-08 (21:07) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 43 minuty temu

Wyborcza
A ja w życiu tego nie kupiłem i nie kupie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraiński helikopter ostrzelany przez prorosyjskich separatystów
dodane 2014-04-23 (22:56) 8 godzin i 54 minuty temu

Myśliwce NATO przechwyciły rosyjskie bombowce
dodane 2014-04-23 (20:25) 11 godzin i 25 minut temu

Obiekty wyrzucone na brzeg to nie szczątki malezyjskiego samolotu
dodane 2014-04-24 (02:25) 5 godzin i 25 minut temu

Wóz strażacki uderzył w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
dodane 2014-04-23 (22:38) 9 godzin i 12 minut temu

Tragedia w Zduńskiej Woli. 16-latka zginęła od strzału
dodane 2014-04-23 (19:13) 12 godzin i 37 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 3011