więcej

wielkopolskie

2,5-latek uciekł z przedszkola i błąkał się po ulicach.

tvp.info |  dodane 2012-03-16 (17:03) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 12 godzin i 44 minuty temu
drukuj


_
opinie
2,5-latek, w środku dnia, sam wyszedł z przedszkola i błąkał się po ulicach w centrum Poznania. Zapytany przez zaniepokojoną tym widokiem kobietę o to, gdzie jest mama, zaprowadził ją do domu. Przedszkolanka, która była odpowiedzialna za dzieci, straciła pracę - podaje tvp.info.

Najprawdopodobniej chłopiec wyszedł niezauważony z placu zabaw i błąkał się po ulicach miasta. Zapytany przez zaniepokojoną tym widokiem kobietę o to, gdzie jest mama, zaprowadził ją do domu.

Matka chłopca natychmiast powiadomiła policję. Dyrektor przedszkola na razie nie chciał komentować sprawy. Wiadomo, że przedszkolanka została zwolniona w trybie natychmiastowym. Policja sprawdza, w jaki sposób chłopcu udało się wyjść z przedszkola i czy dzieci były pod fachową opieką.

Więcej na www.tvp.info

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 45 80.36%
nie 11 19.64%

Przeczytaj też

Nie ma żłobków, są dobre rady dla rodziców

dodane 2012-05-08 (02:05) 2 lata 7 miesięcy 13 dni 3 godziny i 42 minuty temu

W Katowicach odnaleziono zaginionego 12-latka

dodane 2012-04-24 (07:40) 2 lata 7 miesięcy 26 dni 22 godziny i 7 minut temu

Zniszczono pomnik Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego

dodane 2012-03-18 (14:15) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 15 godzin i 32 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (260)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

94
20
~nuaczycielka 2012-03-16 (17:31) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 12 godzin i 16 minut temu

po pierwsze to nie przedszkolanka tylko nauczycielka wychowania przedszkolnego a po drugie, to są właśnie skutki oszczędności rządu na placówkach przedszkolnych - na głowie jednej osoby jest 25 dzieci wychodząc na ogród przedszkolny w jaki sposób ma ona dopilnować wszystkich?

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

58
1
~ 2012-03-16 (21:58) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 49 minut temu

Mieszkam w Niemczech,moj dwulatek chodzi tutaj do zlobka.w jednej klasie jest maks. 12 dzieci i 3 przedszkolanki.co daje jedna na czworke dzieci.a w Polsce pod opieka jest ok.25 dzieci na jedna opiekunke.owszem to nie moje dziecko "ulotnilo sie" z przedszkola ale jestem sobie w stanie wyobrazic strach jaki przezyla jego mama,ale i zal mi tej Pani Przedszkolanki rowniez, bo takowe sutuacje sie niestety zdarzaja.kto ma male dzieci ten wie sam,jak z dziecmi bywa.wystarczy chwila,ze moj maluch zniknie mi z oczu i juz cos tam "zmajstruje" a tu przedszkolanka miala nie tylko jedno dziecko do pilnowania.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

39
0
~art 2012-03-16 (17:29) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 12 godzin i 18 minut temu

... a po reformie emerytalnej, jak 65 letniej wychowawczyni maluchy się rozpełzną na miasto ...

odpowiedz

34
0
~Dorota 2012-03-16 (21:48) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 59 minut temu

Bylam w tym tyg w przedszkolu w West Sussex w Anglii z 3letnia corka,pierwszy dzien taki zapoznawczy.Przedszkole fajne..Dzieci w wieku 3-4 lat sztuk 21 a pan....7!Spedzialm tam 3 godziny ,3 z nich wyszly na zew z dziecmi a ogodzenie zewszad wysokie a dzwi wyjsciowe zamkniete na klucz z dzwonkiem wiec wiadomo kto wchodzi i wychodzi.Zwolic dyrektora za brak zabezpieczen bo dzieci sa tylko dziecmi i lubia uciekac a jak ich 2 sztuk to tylko wspolczuc tej opiekujacej w niedoli...W sklepie bylo nas dwoje i zwiala mi corka miedzy wieszki z ubraniami i nie moglam jej zalesc .To byly sekundy.. w wielki centrum handlowym wiec nie ocenialabym tak srogo tylko przedszkolanki..ale to co sie stalo bylo przerazajace i dobrze,ze nic sie nie salo maluchowi..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

30
2
~bas 2012-03-16 (18:13) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 11 godzin i 34 minuty temu

Dla dzieci w wieku 2,5 roku są żłobki, nie przedszkola.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
2
~Ernest 2012-03-16 (18:53) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 10 godzin i 54 minuty temu

Jak nic to wiosenne wagary 2.5 latka.Wyraźnie widać że przeprowadzał rekonesans terenu.Był bardzo dobrze zorientowany bo wiedział gdzie mieszkał.Zastanawiam się dlaczego tylko ta jedna kobieta myślała tak logicznie co ten brzdąc robi na ruchliwej magistrali miejskiej.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
1
~paranoia 2012-03-16 (20:34) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 9 godzin i 13 minut temu

Normalnie afrykańskie standardy. W normalnym kraju na jedną osobę przypada 8dzieci w tym przedziale wiekowym. Czyli powinny być 4 osoby w tej grupie. Jasne najlepiej zwolnić tego kogo nie trzeba.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
2
~sasasa 2012-03-16 (17:30) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 12 godzin i 17 minut temu

wagarowicz! ;)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
2
~ 2012-03-16 (18:20) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 11 godzin i 27 minut temu

to nie przedszkolanka jest winna a brak odpowiedniego zabezpieczenia obszaru przedszkola czyli dobrej klasy parkan i furtki oraz brama wjazdowa na elektomagnesy. ta kobieta stała się pierwszą ofiarą całego zamieszania. za tego typu sytuację najbardziej odpowiedzialna jest dyrekcja i tam właśnie powinno zrobić się porządki. działalność tego typu placówek pozostawia wiele do życzenia a inspekcje oświatowe czy sanepidu są rzadkością.

odpowiedz

20
2
~Penelope 2012-03-16 (18:09) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 11 godzin i 38 minut temu

Nie przedszkolanka, a nauczycielka. Mnie także uciekło 2,5 letnie dziecko z przedszkola, po pierwsze 2,5 latki nie nadają się do przedszkola, po drugie przy 29 dzieciach w różnym wieku dziwię się, że tylko jedno mi uciekło. Oszczędności robią swoje. Teraz wiele "znawców tematu" będzie wieszało psy, obrażało nauczycieli, nie mając pojęcia o specyfice tej pracy.

odpowiedz

21
4
~pani Zosia 2012-03-16 (21:53) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 54 minuty temu

sama pracuje w przedszkolu..wspolczuje tej nauczycielce ...juz sobie wyobrazam jej nerwy...na szczescie dziecko jest całe)).naprawde nigdy nie wiadomo co dziecku strzeli do głowy..a upilnowac tyyyle dzieci..naprawde nie jest łatwo..i jeszcze sie z nimi bawic.prowadzic zajecia.pomoc ubrac, nakarmic..ludzie troche wyobrazni..a nie od razu huzia na panie z przedszkola...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
4
~Iwona 2012-03-16 (18:27) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 11 godzin i 20 minut temu

w angielskim przedszkolu pod opieka jednej pani jest 5 dzieci a nie 25, ale u nas sie oszczedza i kara osoby nie te ktore trzeba. Jak to jest wogole mozliwe ze ktokolwiek mogl wyjsc i wejsc na teren przedszkola podczas zajec ? Przeciez nie jest winna nauczycielka, bo to nie do niej nalezy zabezpieczenie terenu. Chociaz nie zdziwilabym sie ze nalezy. Bo u nas jest wszystko mozliwe. I pewnie myje kibelki po godzinach zeby miala co dac swoim dzieciom jesc. Oczywiscie jest odpowiedzialna za malego wagarowicza, ale czy to tak naprwde jej wina i czy jeden czlowek jest w stanie ogarnac tyle dzieciaczkow na placu zabaw ?

odpowiedz

18
1
~pzdr 2012-03-16 (17:34) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 12 godzin i 13 minut temu

za duzo pozoracji pracy , za mało prawdziwej pracy- takie rezultaty . Ciekawe , ile tam jest opiekunek , a ile obsługi , administracji i dyrekcji. Nauczycielka - oczywiście nie upilnowała , ale i tak twierdzę , ze za firmę odpowiada szef, czy w przedszkolu , czy na kolei, czy gdzie indziej.

odpowiedz

24
8
~aga 2012-03-16 (22:09) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 38 minut temu

Na zdjęciu to na pewno nie są 2 i pół latki. Takie dzieci często robią jeszcze siusiu i kupy w pampersy, płaczą za mamą, wyrywają sobie nawzajem zabawki, chodzą, szczególnie na początku "kariery" przedszkolnej, z pieluchą i smokiem w buzi. Zupełnie nie słuchają nauczyciela, reagują buntem , rzucają się na podłogę w dzikich spazmach.KTOŚ MA OCHOTE PRACOWAĆ W TAKICH WARUNKACH?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

17
1
~nauczycielka 2012-03-16 (18:25) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 11 godzin i 22 minuty temu

zwolnić dyrektorkę

odpowiedz

16
1
~ona 2012-03-16 (22:35) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 12 minut temu

Niestety, polskie przedszkola są przeładowane - po 30 dzieci na jedna nauczycielkę. To decyzje niekompetentnych dyrektorek. Ale jak coś się stanie to oczywiście ,,Pani,, winna.

odpowiedz

15
0
~pawian 2012-03-16 (21:43) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 8 godzin i 4 minuty temu

a jak przedszkolanka 67 letnia- ledwo chodząca, słysząca i widząca będzie w stanie dogonić takiego uciekającego malca??? pogonić tępaki od koryt

odpowiedz

22
7
~jm 2012-03-16 (21:27) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 8 godzin i 20 minut temu

Matka w domu a dziecko w przedszkolu ? Jakim cudem bezrobotna dostała miejsce w przedszkolu ? A dziesiątki rodzin pracujących mają "za mało punktów"...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
0
~kk 2012-03-16 (22:00) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 47 minut temu

W innych krajach jest pod opieka jednej pani jest 5 dzieci a nie 25, ale u nas sie oszczedza na dzieciach. Rodzice nie dajmy się, nie jest możliwe bezpieczeństwo tak małych dzieci gdy pilnuje ich jedna osoba. Walczmy o mniejsze grupy w przedszkolach.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
1
~matka 5 latka 2012-03-16 (22:54) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 6 godzin i 53 minuty temu

nie pierwszy i nie ostatni. dobrze, że się nic nie stało. a na samotnie idące dziecko zwrócił uwagę obcokrajowiec i poprosił babę, żeby się zainteresowała. tacy są Polacy strasznie opiekuńczy. ale nauczycielkę zwolnić to polecą pierwsi.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 23 godziny i 52 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 4 godziny i 52 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 22 godziny i 2 minuty temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 1 dzień i 29 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 18 godzin i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30513