Strona główna serwisu
24. Finał WOŚP: zebrano 72 mln 696 tys. 501 zł

24. Finał WOŚP: zebrano 72 mln 696 tys. 501 zł

• Podczas 24. Finału WOŚP zebrano 72 mln 696 tys. 501 zł
• W dniu Finału udało się zebrać 44 mln 047 tys. 594 zł
• W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł
• WOŚP kwestowała na rzecz urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów
Ponad 72 mln 696 tys. 501 zł zebrano podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował w Radomiu szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł.

W dniu Finału (10 stycznia) zadeklarowana kwota wynosiła ponad 44 mln zł. Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

Dokładna zebrana kwota, jak poinformował Owsiak podczas konferencji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. Tytusa Chałubińskiego, wyniosła 72 696 501,53 zł.


Dzięki charytatywnym aukcjom zebrano prawie 4,5 mln zł. Na kwotę 24. Finału WOŚP składają również się m.in. datki do puszek 120 tys. wolontariuszy WOŚP, wpłaty do skarbon stacjonarnych, środki przekazane poprzez charytatywne SMS-y, środki zebrane w wyniku akcji prowadzonych przez sponsorów WOŚP.

Koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki - jak poinformowała WOŚP - wyniosły 2 258 098,74 zł, co stanowi 3,1 proc. zebranych środków.

Na koszty te składają się m.in. wyprodukowanie serduszek WOŚP, materiały promocyjne i reklamowe, usługi przewozowe, kurierskie i telekomunikacyjne oraz usługi i wynagrodzenia osób dodatkowo zatrudnionych do współpracy ze sztabami i wolontariuszami w zakresie przeprowadzenia i rozliczenia ogólnopolskiej zbiórki.


W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

"Władze Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zespół 4-osobowy, do którego oprócz mnie należy moja żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, oraz dwóch profesorów lekarzy, kardiochirurgów - Piotr Burczyński i Bogdan Maruszewski. Decyzje możemy podejmować bardzo szybko. Nie są one w żaden sposób nacechowane polityką, ani żadnym naciskami" - mówił 10 stycznia Jurek Owsiak Wirtualnej Polsce.

"Kiedy widzimy, że mamy już 1 milion 100 tysięcy złotych na aukcjach, jesteśmy wzruszeni. Od takiej puli nigdy nie zaczynaliśmy Finału. Myślę, że ten cały czas, który minął od pierwszego Finału pokazał, że to nie Jurek Owsiak jest najważniejszy, nie jakieś sprawy personalne. Orkiestrę tworzy 1600 sztabów i to nie ja je zakładam, tylko ludzie gdzieś tam w Polsce i na świecie. Mamy do czynienia z tradycją" - tłumaczył nam Owsiak.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (168)
Nie zgadzam się z opinią
95
Zgadzam się z opinią
401
~matitrati 2016-03-08 (13:55) 19 godzin i 13 minut temu

Brawo WOŚP, brawo my :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
118
Zgadzam się z opinią
391
~wolontariusz 2016-03-08 (14:03) 19 godzin i 5 minut temu

72 milionów 700 tysięcy Braaaaaawo Owsiak to nasze zwycięstwo i dzięki Tobie. Mimo ujadania ze strony PIS-u i innych odmieńców. Cieszymy się i mamy nadzieję że nie damy się otumanić rządowym mącicielom. Polska należy do nas a nie do garstki wybranych przez PIS.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
310
~Hebe 2016-03-08 (13:56) 19 godzin i 12 minut temu

Rydzyk dostał za nic 26 mln i to pewnie dopiero początek...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
42
Zgadzam się z opinią
172
pies_na_buraki 2016-03-08 (13:58) 19 godzin i 10 minut temu

Brawo Panie Owsiak - na pohybel przeciwnikom, szczególnie tym z PiS :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
138
~Ja 2016-03-08 (14:18) 18 godzin i 50 minut temu

Kler i PIS się wściekają, tyle kasy z której nic nie ukradną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
123
~Moris 2016-03-08 (14:07) 19 godzin i 1 minutę temu

Bravo Jurek, Bravo WOŚP , Bravo Polacy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
122
~AS 2016-03-08 (14:04) 19 godzin i 4 minuty temu

Brawo... mimo propagandy PIS, Polacy okazali serce

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
114
~kolo 2016-03-08 (14:05) 19 godzin i 3 minuty temu

S U P E R CHWAŁA WSZYSTKIM OFIARODAWCOM teraz niech te pisowskie psy spojrzą w lusterko i jak się czują . Obszczekiwali Owsiaka i WOSP a na przekór im ludzie dali jeszcze więcej niż w zeszłym roku. Jezeli posłanka Nienażarta Krystyna w przyszłym roku znów będzie szczekała to zbierzemy jeszcze więcej .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
87
~maxicorp 2016-03-08 (14:11) 18 godzin i 57 minut temu

Nalezy się order WOŚP dla całego PIS-u oraz szczególne wyróżnienie dla P. Pięty :) A w przyszłym roku dam jeszcze więcej :) co i innym polecam.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
108
~adam 2016-03-08 (14:03) 19 godzin i 5 minut temu

No trolle PiS-owskie! Wp was kocha i pomaga w poprawianiu ocen wpisów. Hejtujcie, że Owsiak z MO i promuje sekciarstwo oraz, że Jego deklaracja bycia Katolikiem mija sie w 100% z prawdą. Tylko Caritas dobry?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
83
~Mr.creep 2016-03-08 (14:08) 19 godzin temu

Po raz kolejny Polacy nie zawiedli i to Polacy gorszego sortu. W sumie dzięki Polakom lepszego sortu. Zagmatwana retoryka, ale najważniejsze, że potrzebujący dostaną wsparcie. Gratulacje !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
84
~lila 2016-03-08 (14:20) 18 godzin i 48 minut temu

czeszy mnie ten rekord,brawo !!!!!!!!!!!!!i z tych pieniedzy skorzysta wiele osob a nie jeden darmozjad

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
81
~antek M. 2016-03-08 (14:15) 18 godzin i 53 minut temu

Brawo!!! GITARA!!! Na pohybel niektórym!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
84
~starsza 2016-03-08 (14:09) 18 godzin i 59 minut temu

Brawo WOŚP brawo Jurek ze swoją orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
75
~goll 2016-03-08 (14:10) 18 godzin i 58 minut temu

Jurek wielki szcun,tak trzymac

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
65
~Zosia 2016-03-08 (14:37) 18 godzin i 31 minut temu

Czy nie można przeznaczyc na leczenie dzieci 26 milionów Rydzyka. Ważniejszy jego park rozrywki? Gdzie serce tego pseudo ojca?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
72
~ps 2016-03-08 (14:12) 18 godzin i 56 minut temu

To odzwierciedla wolę Narodu. Nawet polityka słusznej partii temu nie zaszkodziła. BRAWO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
70
~JARUŚ 2016-03-08 (14:08) 19 godzin temu

BRAWO JUREK - PISOWCY I RYDZYK ORAZ CARITAS DOSTALI SRACZKI Z ZAZDROŚCI.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
66
~zuza 2016-03-08 (14:31) 18 godzin i 37 minut temu

Brawo orkiestra , brawo Polacy . Tak trzymać , damy radę .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
45
~Nysa 2016-03-08 (14:14) 18 godzin i 54 minut temu

To się Juruś cieszy!

odpowiedz