Strona główna serwisu
16-​latek zgwałcił i zabił 8-​latkę -​ jaką dostanie karę?

16-​latek zgwałcił i zabił 8-​latkę -​ jaką dostanie karę?

Przed sądem w Zielonej Górze rozpoczął się proces 16-letniego Kamila L. oskarżonego o zgwałcenie i zamordowanie 8-letniej dziewczynki. Do zbrodni doszło w kwietniu 2009 roku we Wschowie. Chłopak i dziewczynka byli podopiecznymi tamtejszego Domu Dziecka.
Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu tragedii Weronika bawiła się na placu zabaw na terenie placówki. W pewnym momencie dziewczynka zniknęła, a zaniepokojeni wychowawcy zaczęli jej szukać. Jak się okazało, 8-latka została zgwałcona i zamordowana, przyczyną jej śmierci było uduszenie. Do zbrodni przyznał się 15-letni Kamil L., który już wcześniej sprawiał wychowawcom placówki bardzo wiele problemów.

W trakcie śledztwa odmówił jednak składania wyjaśnień. Sąd zadecydował, że będzie on odpowiadał za tę zbrodnię jak osoba dorosła. Obrońca Kamila, mecenas Mirosław Ratajczak twierdzi jednak, że decyzja została podjęta zbyt pochopnie i dlatego będzie wnosił o skierowanie oskarżonego na specjalistyczną obserwację. Innego zdania jest prokurator Artur Dryjas z Prokuratury Rejonowej we Wschowie. Stwierdził on, że zostały spełnione wszystkie przesłanki, aby Kamil L. odpowiadał jak dorosły.

Proces został utajniony. O wyłączenie jawności wnosili zarówno obrońca oskarżonego, jak i prokuratura. Kamilowi L. grozi 25 lat więzienia.


NaSygnale.pl: Miała być wielka miłość - skończyło się potworną tragedią
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (330)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gdyn 2011-01-03 (19:22) 5 godzin i 59 minut temu

Czy Pan wie, że na Wyspach Bryt. młodsze chłopaki za gwałt bez zabójstwa dostają dożywocie? A w USA jakiś chłopka gwałcił innych bojów i jego dane z fotką dzisiaj pokazano w mediach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jimbo 2010-07-29 (21:08) 4 godziny i 13 minut temu

Gdyby ci \"zaniepokojeni wychowawcy\" robili coś więcej niż przychodzenie do pracy po to by odpękać, to z pewnoscią nie byłoby tego typu sytuacji. Jeżeli objawy są takie: dziecko zabija drugie dziecko, oznacza to, że w danej placówce są nie tylko niedopatrzenia ale i patologie które obsługa by mieć święty spokój zamiata pod dywan. Ludzie się przejadą na tym kiedyś. Ja bym do kamieniołomu posłał ustawodawców którzy to spowodowali. Dziecko pod opieką w normalnym - zdrowym środowisku nie morduje, ale bawi się, rozwija zainteresowania i uczy się.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ateista 2010-07-29 (08:40) 16 godzin i 41 minut temu

to takiego smiecia nie byloby na swiecie. Najpewniej powstal z gwaltu lub ojciec to byl kolejny przestepca, z ktorym matka dziecka sie zwiazala, a sama nie lepsza. I mamy wynik.

odpowiedz

zgłoś do moderacji