Strona główna serwisu
13-​latek zmarł po wizycie u dentysty

13-​latek zmarł po wizycie u dentysty

13-letni chłopiec po wizycie u stomatologa w stanie krytycznym trafił do szpitala. Dwa dni później już nie żył. Jak się okazało przyczyną śmierci była sepsa. Załamani rodzice szukają sprawiedliwości - podaje TVP Info.
13-latek od dłuższego czasu skarżył się na ból. Okazało się, że przyczyną był ropień. Miał opuchnięte dziąsło, więc matka poprosiła o kurację antybiotykową. - Żona pojechała z synem po antybiotyk. Dentysta zdecydował jednak wyrwać zęba - opowiada ojciec chłopca. Po 20 minutach, gdy dziecko wróciło do domu, straciło przytomność. Chłopiec trafił do szpitala.

- Trafił do nas z niskim ciśnieniem, wysoka temperaturą i drgawkami. Po dwóch godzinach został skierowany do centrum zdrowia dziecka w Ligocie - mówi dr Zenon Cholewa ze Szpitala Miejskiego w Żorach. Niestety, lekarze z CZD również byli bezradni.

Rodzice za śmierć syna winią dentystkę. Ich zdaniem, po usunięciu zęba, ropa przedostała się do krwioobiegu powodując między innymi obrzęk mózgu. Uważają, że stomatolog powinna zostać zawieszona w wykonywaniu obowiązków.


Prokuratura już wszczęła śledztwo. Środowisko lekarskie uważa, że na oskarżenia jest za wcześnie. Ich zdaniem, to mógł być zwykły przypadek. Jeśli jednak okaże się, że zawinił lekarz, zostaną mu przedstawione zarzuty.

NaSygnale.pl: Czy premier wpłynie na śledztwo ws. Iwony Wieczorek?
tvp.info

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (191)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~polwkut 2010-10-04 (22:43) 13 godzin i 36 minut temu

nie rwie sie zeba w stanie infekcji, najpierw kuracja antybiotykowa, dopiero potem rwanie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
Jagulina 2010-10-04 (22:46) 13 godzin i 33 minut temu

Nie nam oceniać kto zawinił.Od tego są prokuratorzy i Sąd. Faktem jest,że dziecko nie żyje.Nie ma gorszej tragedii od śmierci dziecka.Składam wyrazy szczerego współczucia Rodzicom chłopca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
5
~dentysta 2010-10-05 (10:05) 2 godziny i 14 minut temu

13-latek od dłuższego czasu skarżył się na ból.- Dziecko zaniedbane przez rodziców (odsetek dzieci z zębami do usunięcia to margines ) , którzy ignorowali objawy zapalenia . Okazało się, że przyczyną był ropień. –ząb był tak zniszczony że zaczął zakażać organizm . Miał opuchnięte dziąsło, więc matka poprosiła o kurację antybiotykową. - Żona pojechała z synem po antybiotyk.- Typowe zachowanie nieodpowiedzialnych rodziców , nie właściwe leczenie a przyklepanie . Dentysta zdecydował jednak wyrwać zęba - opowiada ojciec chłopca.- Czyli zastosował jedyne gwarantujące poprawę leczenie w tym wypadku Po 20 minutach, gdy dziecko wróciło do domu, straciło przytomność. Chłopiec trafił do szpitala. Stan zapalny nie rozwija się w ciągu 20 minut . Dziecko było zaniedbane pod względem stomatologicznym przez rodziców którzy mimo narastającego stanu zapalnego nie reagowali . Prawdopodobnie ordynowali leki przeciwzapalne które uszkadzają układ odpornościowy . Dlatego dziecko zmarło wyniku działania rodziców , a raczej jego braku .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3