Strona główna serwisu
Ryszard Kalisz założył stowarzyszenie "Dom wszystkich: Polska"

Ryszard Kalisz założył stowarzyszenie "Dom wszystkich: Polska"

"Dom wszystkich: Polska" - tak nazywa się nowe stowarzyszenie, którego inicjatorem jest były polityk SLD, Ryszard Kalisz. - Chcemy, by w Polsce wszyscy mogli żyć ze sobą razem. Nie może istnieć państwo, gdzie obywatele są traktowani przedmiotowo - powiedział Kalisz. Stowarzyszenie ma - w ramach inicjatywy Europa Plus - współtworzyć obywatelską listę do Parlamentu Europejskiego.
Chcemy, by w Polsce wszyscy mogli żyć ze sobą razem. Nie może istnieć państwo, gdzie obywatele są traktowani przedmiotowo Ryszard Kalisz
Kalisz poinformował, że w jego nową inicjatywę obywatelską postanowiło na razie zaangażować się kilkaset osób. Wśród nich znaleźli się m.in. dziennikarz i artysta Kamil Sipowicz, a także była wiceburmistrz stołecznego Śródmieścia Katarzyna Osowiecka.

Na konferencji prasowej zapowiedział działanie na rzecz osób wykluczonych, mniejszości narodowych, rasowych, seksualnych, na rzecz "wszystkich ludzi, którzy chcą żyć normalnie (...) i robić to, co uważają za słuszne, a nie szkodzi innym obywatelom".

- Nie może być tak, że podejmuje się decyzję z powodu pozytywnej szajby kogoś, nie może być także, że władza tworzy przepisy, które są trudne do zastosowania w praktyce. I nie może być tak, że obywatele będą straszeni bez powodu. To nie jest metoda na działalność obywatelską - przekonywał Ryszard Kalisz.

Nowe stowarzyszenie będzie nosiło nazwę "Dom wszystkich: Polska". Kalisz mówił też, że tworzą je osoby o poglądach proeuropejskich, które opowiadają się za wolnością gospodarczą, a także za państwem, które jest gwarantem praw i wolności obywatelskich. - Chcą również, aby ta wolność była ograniczona tylko wtedy, kiedy nawołuje do przemocy i kiedy działa przeciwko drugiemu człowiekowi, przeciwko jego integralności: corpus - ciało i animus - świadomość - zaznaczył Kalisz.

Obywatelska lista do PE

Stowarzyszenie ma współtworzyć listę obywatelską o nazwie "Europa Plus" w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pozostałymi filarami listy miałyby być: założone przez europosła Marka Siwca Stowarzyszenie "Europa Plus", Ruch Palikota, SdPl, a jej patronem - były prezydent Aleksander Kwaśniewski. To on ma jednoosobowo decydować o kształcie listy do europarlamentu.

Kalisz chciałby do współpracy zaprosić też Stronnictwo Demokratyczne i SLD. Szef Sojuszu Leszek Miller wykluczył po raz kolejny w poniedziałek udział w Europie Plus. Jak podkreślił, SLD już wielokrotnie oświadczał, iż nie będzie "żadną częścią składową" Europy Plus.

W Polsce jest zarejestrowanych ponad 80 tys. stowarzyszeń - rozumiem, że przybędzie jeszcze jedno szef SLD, Leszek Miller
- Proszę nas już o to nie pytać, bo sprawa jest przesądzona - dodał Miller. Komentując założenie stowarzyszenia, b. premier powiedział: "W Polsce jest zarejestrowanych ponad 80 tysięcy stowarzyszeń - rozumiem, że przybędzie jeszcze jedno".

Kalisz zapewnił, że żadnego z założycieli stowarzyszenia nie interesuje start do PE. - Nikt z nas nie chce się załapać do europarlamentu. My będziemy wspierali tę listę - powiedział.

Odnosząc się do nazwy, polityk przyznał, że pomysł zaczerpnął z hasła wyborczego Aleksandra Kwaśniewskiego z 2000 roku. Przekonywał, że ma zgodę i poparcie w tej sprawie byłego prezydenta. - Dom, czyli wspólnota obywatelska Rzeczypospolitej; "wszystkich", czyli wszyscy, bez wyjątku mają przyrodzoną godność, gwarancję ich praw i wolności obywatelskich. I "Polska", bo Polska to nasza ojczyzna. Polskę kochamy tak, jak chcemy być również Europejczykami - wyjaśnił poseł.

Kalisz wykluczył możliwość przekształcenia stowarzyszenia w partię polityczną. Zapowiedział, że nie zamierza zakładać koła w sejmie ani też próbować "wyciągać" posłów innych klubów.

Wśród założycieli stowarzyszenia znaleźli się oprócz Sipowicza i Osowieckiej także - jak mówił Kalisz - pisarze, adwokaci, ekonomiści. Władze stowarzyszenia mają zostać wybrane dopiero po jego rejestracji przez sąd. W tymczasowym zarządzie Domu Wszystkich - Polski znaleźli się oprócz Kalisza dwaj jego bliscy współpracownicy: Włodzimierz Piątkowski i Mateusz Gotz.

Ryszard Kalisz usunięty z SLD

8 marca br. sąd partyjny SLD usunął Ryszarda Kalisza z partii. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus. - Nie będę się odwoływał, zaczynam nowe życie pod każdym politycznym względem - mówił wtedy Kalisz.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka SLD. Było to następstwem jego zaangażowania się w projekt Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (693)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Quela 2013-04-29 (16:28) 15 godzin i 56 minut temu

Panie Kalisz .Przez całe swoje zycie my zyjemy razem na dobre i złe... i z rodzinami ,z sąsiadami a nawet z tymi samymi politykami i co to nam z Pana hasła? My chcemy prawdziwej własności gdzie moje oznacza faktycznie moje i wara innnym do niej. Chcemy pracy o godnych zarobkach, zapewnionej na strośc godnej emerytury, lepszego bytu, mieszkań komunalnych, bezpłatnej opieki zdrowotnej, bezpłatnych przedszkoli które pracowały by także w soboty, większej refundacji leków ...itd... słowem oczekujemy czynów a nie kolejnych obietnic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~RyszardB 2013-04-29 (16:05) 16 godzin i 19 minut temu

Jego wypowiedź odnośnie Sawickiej świadczy o jego domu dla wszystkich aferzystów .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~klucznik.szymon 2013-04-29 (14:58) 17 godzin i 26 minut temu

te czerwone świnie na ruskiej pensji zupełnie straciły poczucie rzeczywistości

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~alusia 2013-04-29 (14:44) 17 godzin i 40 minut temu

cyt,..8 marca br. sąd partyjny SLD usunął Ryszarda Kalisza z partii. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus ",... Słuszna kara. . Jest pan dzięki wyborcom , którzy na pana głosowali. .Wyborcy powinni pana odwołać, zawierzyli panu, a co pan robi od 20 lat? Nic! Tylko kasa z budżetu za słodkie nic nie robienie panu pachnie. Otworzyć kancelarię i zacząć procesy z tymi co sprzeniewierzyli nasz Polaków majątek . Ta parada równości i te pańskie wygibasy przy muzyce były nie smaczne. Pan ciągle tylko z budżetu za spanie w sejmie kasę bierze. Wizyta u żółwi pod pieczętowała pana troskę o budżet Państwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Mietek 2013-04-29 (14:43) 17 godzin i 41 minut temu

kALISZ. Jestem byłem funkcjonariuszem SB na lichej emeryturze - wiesz że za 5000 zł na miesiąc ciężko jest wyżyć. Ze względu na stare czasy - liczę na ciebie i dobrą bezstresową fuchę, mogę się jeszcze przydać, ty wiesz o tym, Pozdrawiam Mietek "Maczuga"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~a 2013-04-29 (14:41) 17 godzin i 43 minut temu

Czas cwaniakow ,a szczegolnie czerwonych....chyba juz mija !!!!Mam nadzieje !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~ToGo 2013-04-29 (14:39) 17 godzin i 45 minut temu

Dom wszystkich srających pod stół -tak to się powinno nazywać .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~EwaWu 2013-04-29 (14:31) 17 godzin i 53 minut temu

Kalisz, masakra. Swinioczlowiek z zoladkami krowy i z mozgiem psa! Rzyg mnie sciga!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~ZMIELENI.PL 2013-04-29 (14:29) 17 godzin i 55 minut temu

WYBORCO - DLA "POLITYKÓW" - CZYLI DARMOZJADÓW KTÓRZY ŻYJĄ -!!!!ZA TWOJE PIENIĄDZE!!!!-TAK ONI WSZYSCY ŻYJĄ ZA NASZE PIENIĄDZE-JESTEŚ ODPADEM POTRZEBNYM TYLKO W CZASIE KAMPANII WYBORCZEJ - CZAS POWIEDZIEĆ STOP WIECZNYM DARMOZJADOM - ZMIELENI.PL

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
11
~yt 2013-04-29 (14:26) 17 godzin i 58 minut temu

Świętokrzyskie: 69 afer z udziałem SLD Piątek, 31 października 2003 (07:58) Aktualizacja: Piątek, 31 października 2003 (11:35 Afera starachowicka to tylko wierzchołek góry lodowej. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski znalazł informacje o dziesiątkach afer z udziałem świętokrzyskich działaczy SLD. Wycinki prasowe na ich temat wręczył premierowi. 10 lipca, w czasie debaty sejmowej, Leszek Miller dostał gruby segregator.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~Eurowyborca 2013-04-29 (14:24) 18 godzin temu

Człowieku, z kim ty się na głowę zamieniłeś? Po pierwsze podaj swoje prawdziwe nazwisko. Po drugie nie ma takiej opcji,żeby Cię Polacy w Europarlamencie urządzili.Mało jeszcze się nałykałeś? Sądząc po wyglądzie dość.Już nas nie oszukasz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~semi 2013-04-29 (14:15) 18 godzin i 9 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~JURAND 2013-04-29 (14:15) 18 godzin i 9 minut temu

Weź się pan za pracę! Jesteś zdrajcą, Lewica zrobiła z pan człowieka, a pan ją zdradziłeś! Jest pan nikczemnikiem, Kwaśniewski jest już skończopny. Do Europarlamentu się nie dostaniecie zdrajcy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Mazzi 2013-04-29 (14:06) 18 godzin i 18 minut temu

I ciagle te komuchy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~szajgiec 2013-04-29 (14:02) 18 godzin i 22 minut temu

Z wielkim zadowoleniem, przyjąlem wiadomość o powołaniu przez mecenasa - posła- byłego członka SLD - własciciela Jaguara - Pana mgr Ryszrda Kalisza, nowego ugupowania politycznego w Polsce. Już nie mogę się doczekać, kiedy Aleksander Kwaśniewski, jako były Prezydent wszystkich Polaków, wystawi współną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego i wygłosi Orędzie do Narodu Polskiego w którym wezwie wszystkich Polaków do oddania swoich głosów, na jego listę wyborzczą - czyli na Listę: "Frontu Jedności Narodu" -- "DOM WSZYTKICH: POLSKA". Wybrani Europosłowie z listy frontu jedności narodu - mecenasa MGR RYSZATRDA KALISZA, pod przewdinctwem Aleksandra Kwaśniewskiego, nie magistra, poprowadzi nowych eroparlamentarzystów do wielkiego zwyciestwa -- narodu polskiego. Nastapio wówczas powszechny dobrobyt, sprawiedliwość i powszechne szczęście w naszej nadiślańskiej ojczyżnie zwanej "POLSKĄ DEMOKRATCCNĄ I NIEKAPITALISTCZNĄ". A naród Polski będzie uwielbiał i wychwalał po wsze czasy: Aleksandra Kwaśniewskiego, Januszaza Palikota i Ryszarda Kalisza" jako twórców nowego ladu politycznego w POLSCE. AMEN

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~andrzej 2013-04-29 (13:55) 18 godzin i 29 minut temu

KTO finansuje te stowarzyszenia ? Czy kazdy obywatel ma prawo do zalozenia takiego stowarzyszenia ?Czegos nie rozumiem ,taki dobry adwokat i ciagle sie trzyma polityki :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~tomek1 2013-04-29 (13:54) 18 godzin i 30 minut temu

Plany tego zarozumiałego wieprza kompletnie mnie nie interesują.Takie czerwone Kalisze itd,są chore na władze.Teraz po wygranych wyborach należy zrobic dekomunizacje.Późno,bo poźno,ale trzeba.I nalezy wprowadzić do konstytucji zapis,że w rządzie mogą być tylko tacy obywatele,którzy minimum od trzech pokoleń są obywatelstwa polskiego.To byłby jednocześnie koniec PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~rtttttt 2013-04-29 (13:25) 18 godzin i 59 minut temu

Baju, baju, będziem w raju.

odpowiedz