Strona główna serwisu
List protestujących rodziców niepełnosprawnych dzieci dotarł do Kancelarii Prezydenta

List protestujących rodziców niepełnosprawnych dzieci dotarł do Kancelarii Prezydenta

Do prezydenckiej kancelarii dotarł list protestujących w sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych skierowany do Anny Komorowskiej - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek.
Anna Komorowska Anna Komorowska ()
- Adresatka musi zapoznać się z listem - powiedziała Trzaska-Wieczorek, która kieruje prezydenckim biurem prasowym. Jak podkreśliła, trzeba pamiętać z jednej strony o kompetencjach pierwszej damy, a z drugiej - o kompetencjach szefów resortów zaangażowanych w rozwiązanie tej sprawy. Dodała, że Anna Komorowska podchodziła z "empatią i otwartością" do zwracających się do niej dotąd grup i organizacji, które prosiły ją o możliwość spotkania.

Protestujący, z którymi spotkał się w sobotę premier Donald Tusk, odrzucili jego propozycję dotyczącą wysokości świadczenia pielęgnacyjnego. Według szefa rządu od 1 maja miałoby ono wzrosnąć do 1 tys. zł netto, od 1 stycznia 2015 r. do 1200 zł, a od 2016 r. do wysokości płacy minimalnej brutto. Protestujący od początku domagają się jednak, by świadczenie to wzrosło z 820 zł obecnie do wysokości płacy minimalnej (w 2014 r. jest to 1680 zł brutto) już teraz.

Po sobotnim spotkaniu z premierem protestujący zdecydowali się zwrócić o pomoc do prezydentowej.

"Napisaliśmy list do pani prezydentowej: 'Szanowna pani prezydentowo. Nasze niepełnosprawne od urodzenia dzieci potrzebują wsparcia. Czas mija. Jesteśmy zmęczeni i zdesperowani. Prosimy panią o pomoc. Czekamy na panią i w tej chwili jest pani jedyną naszą nadzieją. Rodzice niepełnosprawnych dzieci od urodzenia'" - odczytali protestujący treść listu podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami.

Premier spotkał się z protestującymi dwa razy - w sobotę i w piątek, po powrocie z Brukseli. Na sobotnim spotkaniu zapowiedział, że w ciągu kilkudziesięciu godzin ma powstać projekt ustawy, która podwyższy świadczenie pielęgnacyjne, a we wtorek ma zapaść decyzja o przesunięciu na ten cel środków w budżecie państwa z planu na budowę i remonty dróg lokalnych. Po sobotnim spotkaniu część rodziców zdecydowała się na zakończenie protestu.

W poniedziałek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz ma przedstawić premierowi zapowiadany projekt ustawy, a we wtorek ma zapaść decyzja o przesunięciu na ten cel środków w budżecie państwa.

Projekt ma być skierowany do sejmu jako komisyjny, by maksymalnie skrócić proces legislacyjny. Zwołanie posiedzenia komisji polityki społecznej i rodziny planowane jest na środę; Kosiniak-Kamysz już w sobotę rozmawiał na ten temat z przewodniczącym komisji Sławomirem Piechotą.

Wzrost świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej to główny, ale niejedyny postulat protestujących rodziców. Innym było np. wycofanie się z zapisu uzależniającego kwoty świadczenia od stopnia niepełnosprawności dziecka. Ten punkt został już przez rząd zaakceptowany.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (347)
Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
19
~matka 2ki dzieci 2014-03-24 (14:00) 52 minut temu

CI LUDZIE to szantazysci a z szantazystami sie nie rozmawia !!!!!!!!!!!!!!!!!mi tez jest potrzebne 1600 zl na moje dziecko ...dlaczego moje ma byc gorsze , dlatego ze jest zdrowe ?! to jakas farsa !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
5
~nina 2014-03-24 (13:54) 58 minut temu

JEDYNYMI DO KTÓRYCH TAKIE LISTY POWINNY TRAFIAĆ TO KLER OD WATYKANY PO POLSKĘ !!! PRZYPOMNIJCIE SOBIE CO POWIEDZIAŁ PAN FRANCISZEK RODZINOM KTÓRE STRACIŁY BLISKIECH W TZRĘSIENIU ZIEMI I POWODZI - „ MÓDLCIE SIE TO UKOI WASZ BÓL A JA SIĘ ZASTANAWIAM SKĄD SIĘ BIORĄ KATAKLIZMY” DLACZEGO KLER OD WATYKANU PO POLSKĘ NIE UJAWNI TAJEMNICY - SKĄD BIORĄ SIĘ LUDZKIE NIESZCZĘŚCIA I KIEDY SIĘ SKOŃCZĄ ???. JAK TO JEST ??? TAK WIELE UWAGI POŚWIĘCA SIĘ UKRAINIE, ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYBOROM, BEATYFIKACJI I KANONIZACJI ORAZ WIELU INNYM RZECZOM A NIKT NIE POMYŚLAŁ ALBO MILCZY OD WIELU LAT NA TAKI OTO TEMAT : DLACZEGO NIKT Z KLERU OD WATYKANU PO POLSKĘ ORAZ CI ZA WSTAWIENNICTWEM KTÓRYCH STAŁ SIĘ CUD JEDEN NA KOSTARYCE A DRUGI WE FRANCJI GDZIE NIEULECZALNIE CHORZY STALI SIĘ ZDROWYMI NIE WSTAWILI SIĘ DO TEJ PORY ZA TYMI I NIE TYLKO TYMI DZIEĆMI ORAZ WSZYSTKIMI LUDŹMI KTÓRYCH DOTKNĘŁA CHOROBA CIĘŻKA I NIEULECZALNA ??? NIECH SIĘ WSTAWIĄ A TO BĘDZIE POTWIERDZENIE TAMTYCH CUDÓW I NAJLEPSZY DOWÓD NA CUD KTÓREGO KAŻDY BĘDZIE ŚWIADKIEM CZYLI WYZDROWIENIE TYCH CIĘŻKO CHORYCH DZIECI. TAK CHĘTNIE PO TYM JAK UDA SIĘ DOPASOWAĆ SŁOWA PO FAKCIE PANOWIE OD WATYKANU PO POLSKĘ DZIĘKUJĄ PANU ZA URODZONE ZDROWE DZIECKO, ZA PLONY ZEBRANE NA POLACH, ZA ZDROWIE , ZA WYJŚCIE CAŁO Z WYPADKU. NIECH ICH SŁOWA SPRAWDZĄ I POTWIERDZĄ SIĘ TERAZ W TYCH KONKRETNYCH PRZYPADKACH. DLACZEGO JAK UROŚNIE NA POLU I SĄ DOŻYNKI JADĄ DO CZĘSTOCHOWY PATRZĄ W NIEBO I PEWNIE WYPOWIADAJĄC SŁOWA DZIĘKUJĄ PANU ZA PLONY ??? A JAK NIE UROŚNIE CHCĄ ODSZKODOWANIA OD PAŃSTWA A NIE OD WATYKANU ??? JAKIEJ ODPOWIEDZI UDZIELA ZAPYTANY JAKIŚ PRZEDSTAWICIEL KOŚCIOŁA W SYTUACJI W KTÓREJ NIE DA SIĘ DOPASOWAĆ SŁÓW DO ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI : " NIE MNIE TO OCENIAĆ ", " NIEZNANE SĄ WYROKI PANA ", " TAK MUSI BYĆ " ITD.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~Celia 2014-03-24 (13:49) 1 godzinę i 3 minuty temu

Rodzina Komorowskicch żywić się w domach własnych a dać tym BIEDNYM DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Łukasz 2014-03-24 (13:49) 1 godzinę i 3 minuty temu

ale Anna Komorowska nie pełni żadnej funkcji w tym kraju, to jest tylko zwrot grzecznościowy i to nieoficjalny czyli zmyślony

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~tata 2014-03-24 (13:36) 1 godzinę i 16 minut temu

To tylko żona gajowego,raczej nie wiele pomoże. Ale może chociaż nie zaszkodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~gapcio 2014-03-24 (13:36) 1 godzinę i 16 minut temu

kto jej przeczytal?????Nalecz ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~załamka 2014-03-24 (13:29) 1 godzinę i 23 minut temu

Najlepiej zakazywać aborcji, a potem wypiąć się na chore dzieci, radźta se sami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~dzi 2014-03-24 (13:29) 1 godzinę i 23 minut temu

Na pewno za komuny panie te miałyby więcej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~G.P 2014-03-24 (13:28) 1 godzinę i 24 minut temu

nikt tego nie powie wprost, chodzi o to, by tych dzieci nie było na tym świecie. W Polsce nigdy nie było programu eugenicznego. Dlatego namnożyło się wiele wad rozwojowych w polskim społeczeństwie. Każdy może się rozmnażać, niezależnie od kondycji psychofizycznej. Kościół dodatkowo u nas stoi na straży nieingerencji w życie pod żadnym pozorem. Stąd anomalie. Kłopot mają oczywiście rodzice, kochający swoje dzieci ponad wszystko. Teraz chcą dodatkowo pieniędzy od reszty zdrowego społeczeństwa, które nie jest winne tego, że inni są nieuleczalnie chorzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
xxyzb 2014-03-24 (13:24) 1 godzinę i 28 minut temu

Panią Kempę w sprawie gender miała popierac żona premiera,a roshisteryzowane baby żona Prezydenta Toż to paranoja....zastanawiam się czego one oczekują ? Jakiego wsparcia? Może Pani Komorowska wezwie Pana Tuska ,postawi go na baczność i każe spełnić te bezwarunkowe żądania? Mam na myśli jeszcze spotkanie z tymi paniami,ale widząc poziom jaki one reprezentują,to spotkanie z nimi budzi niechęć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~mońkA 2014-03-24 (13:18) 1 godzinę i 34 minut temu

BANDA ZŁODZIEJI NIECH SOBIE UTNĄ PESJĘ A NIE BIEDNYM ZABIERAJĄ SZKODA SŁÓW TYLKO UCIEKAĆ Z TEGO KRAJU SZKODA ZDROWIA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
6
~aaa 2014-03-24 (13:03) 1 godzinę i 49 minut temu

won do domu!Powinni ich ukarać za narazanie zdrowia dzieci,naciagacze!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~www 2014-03-24 (13:00) 1 godzinę i 52 minut temu

Zaczyna się propaganda. Drogi będą dziurawe bo pieniądze pójdą na dzieci niepełnosprawne. To jest szczyt rządowego chamstwa i arogancji . A takie to wszystko wykształcone i kulturalne [Protasiewicz] , a słoma z butów.... Będzie chyba Majdan w Polsce!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~Szczuka 2014-03-24 (12:37) 2 godziny i 15 minut temu

To będzie najlepszy lifting dla niej jak się nasłucha od swojego starego żeby zajęła się garami, a nie polityką społeczną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~wxv 2014-03-24 (12:31) 2 godziny i 21 minut temu

Może wypadało by napisać list, utrzymany w konwencji kulinarnej ,do naczelnej pary tylko to dociera ,najlepiej parafrazując wykład o bigosie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~nie jestem z PIS ani z żadnej innej partii 2014-03-26 (04:19) 10 godzin i 33 minut temu

stwierdzam, że to jednak - BRAK RZECZOWEJ, REALNEJ PANI PREZYDENTOWEJ MARII KACZYŃSKIEJ ODNOSZĄCEJ SIĘ Z EMPATIĄ W STOSUNKU DO POKRZYWDZONYCH PRZEZ LOS LUDZI. Czytam przerażające komentarze na forach - i jest dokładnie tak, jak przewidywałam. Dla oka obietnice - na forach personalne ataki na matki niepełnosprawnych dzieci i tak już ciężko doświadczone przez los, badanie ich sytuacji życiowej, itd. - może pani prezydentowa Anna Komorowska, która w życiu nie przemęczała się pracą (stosuję retorykę serwowaną przez PO) POchyliła się jednak nad niepełnosprawnością, tragedią i bezsilnością tych matek. Pozdrawiam. Judyta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~h. 2014-03-25 (12:20) 2 godziny i 32 minut temu

gaga@>. Nie rozśmieszaj mnie, i nie porównuj do strajkujących matek i ich żądań. Średnie podwyżki emerytur, to 10 zł. Ci ludzie często pracowali na to 40 lat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~nik 2014-03-25 (12:06) 2 godziny i 46 minut temu

dać każdemu na jeden dzień takie dziecko do opieki to będzie wiedział o czym mówi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
5
~stasia 2014-03-24 (15:59) 22 godzin i 53 minut temu

rozumiem tych ludzi są zdeterminowani ale.......bulwersuje mnie fakt że tak traktują swoje dzieci aż żal patrzeć nie liczy się człowiek tylko MAMONA ludzie opamiętajcie sie no i z tym Putinem wyjechali dla mnie to żenujące a swoją drogą bardzo dużo ludzi jest na skraju ubustwa ...a emeryci co mają powiedzieć ...niewiadomo czy leki wykupić czy jeść też do sejmu !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~OOOO 2014-03-24 (14:18) 34 minut temu

RZĄD KTÓRY KOCHA TYLKO SIEBIE I SWOICH SŁUGUSŁÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz