więcej

Rodzice niepełnosprawnych dzieci wciąż protestują w sejmie.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2014-03-21 (15:57) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 15 minut temu
drukuj

Protestujący w sejmie rodzice niepełnosprawnych dzieci nie zamierzają opuszczać budynku, czekają aż spotka się z nimi premier. Rodzice nie przyjmują do wiadomości, że dojście do płacy minimalnej dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych będzie możliwe dopiero w 2015 lub 2016 r.


Taką datę podał minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz. Protestujący rodzice domagają się zrealizowania postulatu o płacy minimalnej natychmiast.

- My chcemy, żeby ta ustawa była dla nas gotowa już w poniedziałek, wtorek i podpisana - powiedziała po konferencji ministra jedna z protestujących matek Maja Szulc.

- Jest taka możliwość, skoro możliwe jest natychmiastowe procedowanie projektu o świadczeniach pielęgnacyjnych, to dlaczego dla nas nie ma takiej możliwości - dodała.

- Zostajemy w sejmie do skutku. Nie wyjdziemy stąd, dopóki nie będzie decyzji o płacy minimalnej dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych i dopóki nie przyjdzie do nas pan premier Tusk. My czekamy na niego i mam nadzieję, że dzisiaj po konferencji z ministrem zdrowia przyjedzie tutaj - zajmie mu to 5, maksymalnie 10 minut. I porozmawia z nami i zrobi wszystko, żeby ta ustawa jak najszybciej weszła w życie - zadeklarowała.

Marszałek sejmu Ewa Kopacz powiedziała po spotkaniu ws. rodziców dzieci niepełnosprawnych, że w wielu kwestiach uzyskany został konsensus ponad podziałami politycznymi. Protestujący podkreślali, że nie chcą rozmawiać w zaciszu gabinetu. - Nie przyjęli propozycji rozmów - podsumowała marszałek sejmu Ewa Kopacz.

Kopacz spotkała się z przedstawicielami klubów i ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Jak dodała, mimo zaproszenia protestujący od środy w sejmie rodzice nie chcieli uczestniczyć w tych rozmowach.

- Z przedstawicielami wszystkich klubów ustaliśmy wiele ważne rzeczy. W wielu sprawach był konsensus ponad politycznym. Podjęliśmy tego rodzaju decyzje, które mogą skutkować przyjmowaniem rozwiązań dość ryzykownych i jesteśmy w stanie jako cała izba podjąć takie rozwiązania - dodała.

- Myślę, że możemy spodziewać się szybkiego rozwiązania tego problemu - zaznaczyła.

- Kwota 820 zł zasiłku pielęgnacyjnego dla rodzica z tytułu całkowitej rezygnacji z pracy zostanie utrzymana na pewno do końca 2014 r. - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz, który w uczestniczył w Konwencie Seniorów, przypomniał, że na wtorkowym posiedzeniu rząd ma się zająć projektem ustawy przywracającej świadczenia pielęgnacyjne ok. 140 tys. osób, które straciły je w lipcu zeszłego roku. W grudniu Trybunał Konstytucyjny uznał, że było to niezgodne z konstytucją. Projekt przygotowało MPiPS.

Marszałek sejmu Ewa Kopacz zapewniła, że jeśli rząd przyjmie ten projekt, to sejm zajmie się nim na następnym posiedzeniu.

Minister pracy mówił także o projekcie, który ma zlikwidować specjalny zasiłek opiekuńczy i wprowadzić jeden rodzaj pomocy - świadczenie pielęgnacyjne dla wszystkich opiekunów zajmujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny, bez względu na wiek powstania niepełnosprawności osoby, nad którą sprawowana jest opieka.

Świadczenie przyznawane będzie zarówno w przypadku rezygnacji przez opiekuna z pracy w związku ze sprawowaniem opieki, jak i w przypadku niepodejmowania przez niego zatrudnienia. Zniknie także kryterium dochodowe. Warunkiem otrzymania świadczenia będzie konieczność sprawowania bezpośredniej opieki. Projekt ma wprowadzić ocenę zakresu potrzebnej opieki dla osoby niepełnosprawnej w oparciu o pięciostopniową skalę. Ocena dokonywana będzie przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W związku z tym wysokość wsparcia ma być zróżnicowana.

Temu - jak powiedział minister - sprzeciwiają się opiekunowie. - Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w lutym w MPiPS, to rozwiązanie, mówiące o kategorii zaangażowania w opiekę nad osobą niepełnosprawną, zostało zakwestionowane przez grupę, która dzisiaj jest w Sejmie. Dlatego daliśmy sobie czas na znajdywanie najlepszych, możliwych, rozwiązań - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Obecnie rodzic, który sam opiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem w domu, otrzymuje jedynie 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego na dziecko i 820 zł zasiłku pielęgnacyjnego dla rodzica z tytułu całkowitej rezygnacji z pracy. Renta socjalna dla dorosłej osoby niepełnosprawnej wynosi 611 zł.

W sejmie protestuje od środy ok. 20 osób - rodziców ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi. Domagają się m.in. tego, by ich całodobowa opieka nad dziećmi była traktowana jako zawód.

Część rodziców zrezygnowała z protestu, pozostali zapowiadają, że pozostaną w sejmie, choć w piątek kończy on obrady.

Marszałek sejmu Ewa Kopacz zaprosiła na spotkanie do swojego gabinetu rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy od środy protestują w sejmie. Protestujący podkreślają, że nie chcą rozmawiać w zaciszu gabinetu; chcą rozmawiać w sejmowym holu - w miejscu protestu.

- Nawołuję nie do uprawiania polityki na tym nieszczęściu, tylko do merytorycznej pracy, która zakończy się tym, że dzieci wrócą do domów, a opiekunowie będą mieli pozytywną perspektywę na przyszłość. Jest wiele dobrej woli do tego, by wrócić do rozmów, usiąść przy stole i w ten sposób zakończyć konflikt - powiedziała Kopacz dziennikarzom.

Jedna z protestujących matek podkreśliła, że spotkania za zamkniętymi drzwiami z przedstawicielami władz nie przyniosły efektów, dlatego protestujący chcą rozmawiać w miejscu protestu. - Jesteśmy tu od trzech dni i nikt nie mógł do nas przyjść, i poświęcić nam pięciu minut - zaznaczyła.

Kopacz pytana przez dziennikarzy, czy premier spotka się z protestującymi, podkreśliła, że szef rządu przebywa obecnie na szczycie w Brukseli. To nie jest wyjazd, który premier sobie zaplanował na okoliczność dzisiejszego posiedzenia sejmu. Ten wyjazd, sprawy, które toczą się na Ukrainie, którymi wszyscy żyjemy od pewnego czasu, są sprawami wymagającymi obecności lidera Europy Środkowo-Wschodniej podczas szczytu - powiedziała Kopacz.

Zapewniła, że protestujący będą otrzymywać pomoc tak długo, jak zdecydują się protestować w budynku sejmu. Podkreśliła, że rodzice i dzieci otrzymują posiłki, ciepłe napoje. Dodała, że zaproponowano protestującym także nocleg w hotelu, z czego skorzystała jedna z kobiet z dzieckiem.

W petycji do premiera Donalda Tuska protestujący domagają się m.in. pisemnej deklaracji o wpisaniu kwoty 200 zł z pomocy rządowej (w ramach rządowego programu opiekunowie dostają te pieniądze jako dodatkowe; obecny trwa do końca marca) do ustawy oraz jasnego stanowiska rządu dotyczącego dojścia do kwoty najniższego wynagrodzenia i zapisania tego w ustawie.

Chcą też zmian w orzecznictwie, by niepełnosprawność orzekana była zgodnie z obowiązującą definicją, a nie np. na podstawie jednej operacji, która nie powoduje długotrwałych ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu; a także, by dodatkowo uzależnić wysokość zasiłków dla rodziców od stopnia samodzielności niepełnosprawnego.Kaczyński razem z rodzicami

W piątek przed południem do protestujących przyszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rodzice dzieci apelowali do polityka, aby PiS zmobilizował się z innymi partiami i pomógł spełnić ich postulaty. Jedna z matek przekonywała: - Wiem, że wszystkie partie, oprócz PO, są po naszej stronie. Wiem, że mówią, że mogą napisać projekt i ten projekt może być przez was przegłosowany.

Kaczyński zadeklarował, że PiS jest zdecydowanym zwolennikiem wprowadzenia zasady minimalnej płacy dla rodzica opiekującego się niepełnosprawnym dzieckiem.

Lider PiS powiedział jednocześnie, że jeszcze w piątek PiS przeprowadzi konsultacje z innymi klubami ws. propozycji ustawy odpowiadającej na postulaty rodziców niepełnosprawnych dzieci; przypomniał też, że PiS w lipcu ubiegłego roku złożył projekt na ten temat. - Jeżeli państwo nie są w błędzie, mówiąc, że wszystkie - czyli także PSL, czyli partia koalicyjna - wszystkie partie są za tym, by ustawę uchwalić, to my oczywiście jesteśmy gotowi podjąć bardzo szybko konsultacje z tymi partiami, zapytać, czy rzeczywiście - powiedział Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył jednocześnie, że jego partia jest obecnie w opozycji. - Dużej, ale duża niestety też nie ma większości i przegrywa - powiedział. Zadeklarował, że jeszcze w piątek rodzice zostaną poinformowani o wynikach konsultacji PiS z partiami. - Bardzo liczymy na to - powiedziała jedna z protestujących.

Petycja do Tuska - szczegóły

W petycji do premiera Donalda Tuska protestujący domagają się m.in. pisemnej deklaracji o wpisaniu kwoty 200 zł z pomocy rządowej (w ramach rządowego programu opiekunowie dostają te pieniądze jako dodatkowe; obecny trwa do końca marca) do ustawy oraz jasnego stanowiska rządu dotyczącego dojścia do kwoty najniższego wynagrodzenia i zapisania tego w ustawie.

Chcą też zmian w orzecznictwie, by niepełnosprawność orzekana była zgodnie z obowiązującą definicją, a nie np. na podstawie jednej operacji, która nie powoduje długotrwałych ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu; a także, by dodatkowo uzależnić wysokość zasiłków dla rodziców od stopnia samodzielności niepełnosprawnego.

Rodzice domagają się również przeniesienia świadczenia pielęgnacyjnego do ZUS i jego waloryzacji, zlikwidowania kryteriów do zasiłków rodzinnych, ponieważ - jak tłumaczą - aż 80 proc. świadczeniobiorców w ogóle nie może otrzymać dodatku z tytułu rehabilitacji. Domagają się również szczególnej pomocy państwa w przypadku, kiedy w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko niepełnosprawne, darmowych leków podtrzymujących życie i środków zapewniających pielęgnację dziecka niepełnosprawnego, bezkolejkowego dostępu do lekarzy specjalistów, a także bezpłatnych przejazdów z dzieckiem celem leczenia i diagnozowania w specjalistycznych klinikach i szpitalach.

Chcą też podwyższenia kwoty renty socjalnej z tytułu niepełnosprawności i całkowitej zmiany ustawy o pomocy i wsparciu opiekunów i rodziców dzieci niepełnosprawnych, tak by uwzględniała opiekę wytchnieniową (opiekę zastępczą na czas odpoczynku lub nieobecności opiekuna dziecka - przyp.red.).

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział na przyszły tydzień rozmowy w sprawie tych postulatów. Podkreślił, że w ciągu kilku lat uda się "dojść do minimalnej pensji", choć zależy to od sytuacji budżetowej.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w przesłanym do PAP stanowisku podkreśliło, że poza świadczeniem pielęgnacyjnym w wysokości 620 zł opiekunowie niepełnosprawnych dzieci dostają dodatkowe 200 zł ze specjalnego programu rządowego. Są za nich odprowadzane składki ZUS w wysokości 246 zł; łączne wydatki państwa na osobę opiekującą się niepełnosprawnym dzieckiem wynoszą 1046 zł miesięcznie, czyli 12,6 tys. rocznie. Dodatkowo takie rodziny mogą starać się o wsparcie z pomocy społecznej oraz PFRON. Resort dodał, że w 2013 na wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przekazało 11,2 mld zł, w tym na zasiłki pielęgnacyjne przeznaczono 1,7 mld zł, a na świadczenia rodzinne dla osób niepełnosprawnych - 340 mln zł.


(asz, kab, pg, ap, meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 562 89.21%
nie 68 10.79%

Przeczytaj też

W sejmie trwa protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi

aktualizacja 2014-03-20 (12:05) 8 miesięcy 8 dni 8 godzin i 7 minut temu

Protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi w sejmie

aktualizacja 2014-03-19 (18:06) 8 miesięcy 9 dni 2 godziny i 6 minut temu

W Warszawie protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

dodane 2014-03-19 (08:37) 8 miesięcy 9 dni 11 godzin i 35 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1422)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

11
3
~to nie jest rzad 2014-03-21 (15:48) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 24 minuty temu

rodzice nie poddawajcie sie bo znów was podesla na piec lat czekania, ten rzady tylko walczy o swoje interesy. Znów posłowie płacza ze mało zarabiaja i chca podwyzki. A zarabiaja po kilkanascie tysiecy, oni nie maja juz umiaru w swoim postepowaniu, ta władza nie jest dla narodu pogonic to towarzystwo

odpowiedz

4
4
~Polak 2014-03-21 (15:47) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 25 minut temu

Przecież ekipa Tuska jak nie może nic dać bo niestarczy im na podwyżki i premie dla siebie . To co już nabrali czyli w sposób prawny ustawowo okradli polaków to jeszcze za mało.Trzeba przecież teraz pieniędzy na etaty dla swoich rodzin dla których stworzyli stanowiska pracy na koszt podatników, są to etaty zbędne tylko po to by mogli w sposób prawny okradać budżet podatników

odpowiedz

12
3
~vnghjgj 2014-03-21 (15:15) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 57 minut temu

dlaczego niema tam kleru ,opuscili swe owieczki w niedoli ,tak to chodza ,machaja kropidlem za rzadzacymi ,a tu myk pod spudnice gospochy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
3
~Mik 2014-03-21 (15:47) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 25 minut temu

z chorymi nie chcą rozmawiać---szykują sobie podwyżki

odpowiedz

51
17
~Dodo 2014-03-21 (14:00) 8 miesięcy 7 dni 6 godzin i 12 minut temu

Już słyszę te piski i wrzaski w TVN, TVP i Wybiórczej, że Kaczor wykorzystuje kaleki do gry POlitycznej.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
1
~marian 2014-03-21 (15:45) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 27 minut temu

Na pewno opłacił ich Pan Pution.

odpowiedz

1
1
~ja. 2014-03-21 (15:44) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 28 minut temu

Po co ludzie rozmawiają z tą babą ona łże jak pies ,zakłamany babsztyl.

odpowiedz

57
207
~Truman 2014-03-21 (12:16) 8 miesięcy 7 dni 7 godzin i 56 minut temu

Skoro te kobiety wiedziały będąc w ciąży że dzieci będą niepełnosprawne to po co je rodziły ?! Żeby obciążyć państwo kosztami utrzymania a sobie dać pracę wychowanki do końca życia ?! Jeśli płód ma defekt należy go natychmiast usunąć . Tylko czysta i zdrowa rasa Arysjska zapewni pozytywną przyszłość naszej planecie ! .

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

3
2
~NIE PLATFORMIE 2014-03-21 (15:44) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 28 minut temu

Niech Tusk skończy walczyć o Ukraińców a zacznie walczyć o byt Polaków ,z których zrobił dziadów ,aby być sprawiedliwym ci przed nim tak samo walczyli ,tyle ze o swoje i swoich rodzin pełne koryta,nie chodzić na eurowybory bo one nic nie zmienią w naszej sytuacji tylko poprawią byt wybrańcom.

odpowiedz

2
3
~a 2014-03-21 (15:43) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 29 minut temu

Kaczyński zamiast biegać po ukraińskich majdanach zrób własny dla Polski a nie łazisz i bredzisz po kątach, że nic nie możesz. Nie chcesz nic robic a dlaczego, bo masz umowę przy Okrągłym Stole i jesteś w światowym michnikowstwie wspierany ale tylko jako "opozycja" udawana.

odpowiedz

8
2
~rudy na pysku 2014-03-21 (15:41) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 31 minut temu

Rodzice chcieli rozmawaic tylko ta pani miała przyrosnięta doope do fotela

odpowiedz

21
9
~POLAK 2014-03-21 (14:59) 8 miesięcy 7 dni 5 godzin i 13 minut temu

Zasiłki dla dzieci niepełnosprawnych winne być ściśle udokumentowane przez rodziców np.czy dziecko korzysta z rehabilitacji ponieważ są rodziny w których dziecko od urodzenia nie widziało słońca ponieważ nigdy nie było na spacerze .Na kupno różnych samochodów to ich stać nie biorąc pod uwagę rehabilitację,która dziecku być może przyniosła ulgę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
3
~ANRA 2014-03-21 (15:41) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 31 minut temu

Skala destrukcji umysłowej Polaków ogłupianych latami przez esbeckie, postkomunistyczne koncerny medialne i esbeckich manipulatorów wylewających codziennie fale zatrutego, medialnego błota w telewizji i Wyborczej przekracza wszelkie granice. Ilość absurdów w niszczonej mafijną gangreną strukturze państwa polskiego doprowadza w końcu do katastrofy i paraliżu wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i funkcjonowanie Polski. Co raz oglądamy medialny szoł zwyrodnialców, kreatur i bezkarnych mafijnych bossów wygodnie usadowionych na najwyższych stanowiskach. Bez refleksji coraz częściej łykamy najbardziej ordynarne kłamstwa podane nam do wierzenia wsparte powagą najwyższych stanowisk w państwie. Niestety media miast rzetelnego przekazu urządzają nam propagandowe show używając manipulacji, które tak dobrze pamiętamy z czasów nocy komunizmu,ale nie wszyscy mają na tyle zdrowego rozsądku i wiedzy by odróżnić medialny jad i propagandę od rzetelnego dziennikarstwa. Dochodzi do tego, że dostojnicy na najwyższych stanowiskach w państwie mogą bez konsekwencji kłamać, zaprzeczać oczywistym faktom i zamiast stoczyć się w polityczny niebyt przekonują nas że "nic się nie stało". Jak to możliwe, że Premier może publicznie kłamać w sprawie AmberGold, może działać na niekorzyść państwa oddając śledztwo smoleńskie Rosjanom i odmawiając przyjęcia pomocy od Nato i ekspertów z innych krajów i z Polski, może tuszować aferę hazardową, może dymisjonować szefa CBA gdy ten wykazuje źródło przecieku w aferze gruntowej? Jak to możliwe, że Seremet dymisjonuje i oskarża prokuratora Pasionka poszukującego materiałów dostarczonych przez wywiad amerykański w sprawie smoleńskiej, a teraz w sejmie uzasadnia indolencję i nie realizowanie przez prokuratorów ich ustawowych obowiązków, tłumacząc to mętnie procedurami. Psim obowiązkiem prokuratorów było wykonanie oględzin miejsca katastrofy, ofiar, wykonanie sekcji i zgromadzenie materiału dowodowego. To im nakazuje ustawa i żadne akty prawne niższego rzędu jak i polecenia urzędników Kancelarii Premiera, Ambasady czy pani Kopacz nie mogły ich od tego odwieźć. Nie wykonano oględzin, sekcji, badań urządzeń, nie odzyskano wraku i czarnych skrzynek, broni, telefonu satelitarnego rejestrującego położenie, dopuszczając do zniknięcia pozostałych urządzeń rejestrujących, a tu jeszcze nie pozwala się w kraju na dostęp niezależnych ekspertów i badań rentgenowskich, otwierania trumien, a kuriozalne zachowanie podczas znalezienia nitu w ciele ofiary bagatelizuje się i zbywa milczeniem skupiając się na udowadnianiu, że rodzina błędnie rozpoznała zwłoki! Za to wszystko odpowiada rząd Platformy uwikłany w ciemne interesy POstkomuny, mafii hazardowej, paliwowej, węglowej, esbeckich służb w mediach i gospodarce, obcej agentury WSI i otaczający się wraz z Prezydentem Komorowskim i Sikorskim siecią mafijnych układów niszczących Polskę.

odpowiedz

19
8
~Jhh 2014-03-21 (14:57) 8 miesięcy 7 dni 5 godzin i 15 minut temu

Znam mamusie dziecka niepełnosprawnego która siedzi kwoka w domu dziecko z alergia chodzi do zwykłej szkoły a ona śmieje się z innych którzy zapier od rana za najniższą krajowa. Raz w miesiącu chodzi do lekarza z dzieckiem to rzadziej niż ja ze swoimi. Ale już do roboty to nie może. Powinny być weryfikowane orzeczenia dzieci i na takim zasiłku powinny być rodzice których dziecko jest leżące i nie może do żadnej placówki chodzić pod respiratorem itd. Nawet te na wózkach dzieci uczęszczają do szkół to już w tym czasie nie można pracować jak dziecko jest w szkole.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~ANRA 2014-03-21 (15:40) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Stefan Konstanty Myszkiewicz-Niesiołowski jest czarną owcą na tle własnego genealogicznego drzewa, chociaż początki miał imponujące. Zaczynał jako antykomunistyczny, skrajnie narodowy i katolicki działacz, podobnie jak jego wuj Tadeusz Łabędzi, jeden z założycieli Młodzieży Wszechpolskiej, którego w 1946 zabiło UB. Stefan Konstanty Myszkiewicz-Niesiołowski, wbrew temu co sądzi dziś, jako lewicowy katolik i internacjonalistyczny narodowiec, nigdy nie był przeciwnikiem zadym ulicznych, którym to mianem obdarzył spokojne marsze patriotyczne i cierpliwe znoszenie upokorzeń przez staruszki, broniące zniczy przed lewicowymi degeneratami. Był Stefan Konstanty Myszkiewicz-Niesiołowski pomysłodawcą podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie, za co został zatrzymany i osadzony. W czasie przesłuchania sypnął kolegów i swoją narzeczoną, Panią Ewę Królikowską – Zagrodzką. Fragment protokołu z przesłuchania Niesiołowskiego z 29 czerwca 1970 r. [przesłuchujący: kpt. mgr Leonard Rybacki]: Pragnę jeszcze wyjaśnić, że pozyskałem, wiosną l969 roku jako członka naszej nielegalnej organizacji również Elżbietę Nagrodzką, zam. w Łodzi przy ul. Bydgoskiej 30 m.39. Nagrodzką zorientowałem kto jest członkiem organizacji na terenie Łodzi oraz poznałem z Andrzejem Czumą z Warszawy. Wiadomym mi jest, że Nagrodzka miała wziąć udział w akcji podpalenia muzeum Lenina w Poroninie [pisownia zgodna z oryginałem]

odpowiedz

6
2
~ANRA 2014-03-21 (15:40) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Oto herr Donek - pochodzi z Gdańska, a fantazja u niego iście ułańska. Choć Polska w biedzie za piłką gania, aż się biedaczek na nogach słania. Dziad jego Józef w Wehrmachcie służył, przeciw tej służbie zbyt się nie burzył. A żona jego Małgosia miła czerwoną suknią księżną olśniła. A syn Bąk Józef, chłopak morowy - znany doradca ambergoldowy. Gdy chcieli zrobić z niego oprycha to tatko wezwał Romka Giertycha. Córunia jego Kasia Tuskówna - w pląsach, hołubcach nikt jej nie zrówna. Łezki roniła z wieczora, z rana przez wielbiciela ciągle nękana. A sam pan Tusek dobry chłopina - lokaj frau Merkel, pachoł Putina. Choć marny z niego historyczyna to polonistę zgrywa chłopczyna i Panią z Landów - wnuczkę Polaka uczy wymowy Kazmierczaka. Wciąż go nękają z PiS-u złe duchy, że w Tupolewie były wybuchy. To nie jest Donku pilotów wina, choć tak wmawiała nam Anodina. Panie Donaldzie, gdzie pańskie serce - tyś śledztwo oddał w czekisty ręce?! Już cienko przędziesz, licho w sondażu - już wnet polegniesz komin-malarzu! Panie premierze, dziękujem panu - za pańskie rządy Trybunał Stanu!

odpowiedz

3
1
~ANRA 2014-03-21 (15:40) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Jest dobrze przecież wszystkie obietnice zostały spełnione: #1. PO: Każdy będzie mógł swobodnie dysponować kapitałem z OFE #2. PO: Fundamentem wolności gospodarczej jest wprowadzenie podatku liniowego. Obiecuję wam, że za dwa lata to będzie już rzeczywistość #3. PO: Jeśli dojdziemy do władzy, to zlikwidujemy 200 parapodatków i opłat o małym znaczeniu dla budżetu #4. PO: Obniżymy koszty pracy, tworząc z polskiego rynku pracy nasz główny atut w Unii Europejskiej, #5. PO: Uprościmy i obniżymy podatki (chcemy wprowadzić jednolitą stawkę 3x15% podatku PIT, CIT i VAT) i zmienimy sposób działania aparatu skarbowego, aby przestał być barierą w działalności gospodarczej i utraÂŹpieniem w życiu obywateli. Proste i niskie podatki to także mniej urzędników w izbie skarbowej. #6. PSL: Chcemy znieść podatek Belki. Można to zrobić jeszcze w tym roku, żeby obowiązywało to już przy rozliczeniu za 2008 r. TUSK 2008: Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia - zapowiedział premier Donald Tusk#TUSK 2007 EXPOSE PREMIERA: "Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony"

odpowiedz

5
1
~ANRA 2014-03-21 (15:39) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 33 minuty temu

Donald Tusk w wywiadzie dla "Polska The Times": "...Politykom czasami odbija, dają się korumpować, zapominają o potrzebach ludzi..." - dla rudego złodziejstwo i nędza drugiego człowieka jest tylko "...ODBICIEM...", co świadczy o głębokiej psychopatyczności Donalda Tuska; "...Jeśli chodzi o teraźniejszość znajduję o wiele więcej wspólnoty z Millerem..." - Tusk od dawna zadawał się z komuchami, bronił bolszewii i sam stał się POlszewią, a PZPR to jego drugie JA, na co niebawem przedstawię więcej informacji; "...warunkiem jest obustronne zaufanie. Tymczasem w polskim życiu politycznym lojalność traktuje się jako coś dwuznacznego..." - Donalda Tuska zaufaniem obdarza 10% Polaków, co i tak wydaje się zawyżonym wynikiem, co oznacza, że czas odejść rudy kłamco; "...Ponieważ każda nasza decyzja może mieć złe lub dobre skutki dla ludzi, ważne jest, byśmy umieli jasno przedstawić swoje argumenty..." - znamy jego argumenty na temat podatków, wolnorynkowej gospodarki, dbania o Polskie interesy za granica, dbania o Polaków i wiele wiele innych kłamstw, których się dopuścił w kompani wyborczej, gdzie później nic, tylko oszukiwał, mataczył i zamiatał pod dywan; "...jestem gotów do następnej rundy..." - ale Polska nie jest gotowa do następnej rundy, ponieważ już leży na łopatkach i umiera poniżona, okradziona, zadłużona, rozsprzedana, skopana, znokautowana, bez prawa do suwerenności i dobrobytu. To nam przekazał Donald Tusk w "Polska The Times"... .

odpowiedz

2
4
~ania 2014-03-21 (15:38) 8 miesięcy 7 dni 4 godziny i 34 minuty temu

to wstyd aby pis wykorzystywał te biedne dzieci do gry politycznej

odpowiedz

56
14
~mis22 2014-03-21 (09:58) 8 miesięcy 7 dni 10 godzin i 14 minut temu

A Kasia Tusk śmiga w Paryży w szpilkach za 1800zł ..... czyli w szpilkach za ich 3 miesięczną rente... taki mamy kur.... rząd!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

KBW: test wyborczego systemu informatycznego wykrył łatwy do skorygowania błąd
dodane 2014-11-26 (15:02) 2 dni 5 godzin i 10 minut temu

Polski misjonarz uwolniony z rąk porywaczy
dodane 2014-11-26 (14:27) 2 dni 5 godzin i 45 minut temu

PO: czy Jacek Sasin chce likwidować szkoły w centrum Warszawy?
dodane 2014-11-26 (14:24) 2 dni 5 godzin i 48 minut temu

Rosyjskie samoloty nad Ukrainą. Przez granicę jedzie broń
dodane 2014-11-26 (13:46) 2 dni 6 godzin i 26 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 3 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 3 dni 2 godziny i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 525