Strona główna serwisu
PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-​Kamysz, Pawlak

PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-​Kamysz, Pawlak

Na wstępnych listach kandydatów PSL do europarlamentu, do których dotarła PAP, są m.in. ministrowie Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Kalemba, były szef partii Waldemar Pawlak oraz obecny - Janusz Piechociński, który zapowiada jednak, że nie będzie startował.
Wojewódzkie władze Stronnictwa, tworząc listy, nie pytały o chęć kandydowania samych zainteresowanych. Wstępne listy są złożone z 20-25 nazwisk w każdym z okręgów wyborczych. Staną się one podstawą do stworzenia 10-osobowych list wyborczych, które ustali Rada Naczelna PSL, która zbiera się 18 stycznia.

Piechociński - zgłoszony przez mazowiecki zarząd PSL - powiedział w piątek PAP, że nie będzie startował w wyborach do europarlamentu. "Dziękuję kolegom z Mazowsza, ale nie należy mieszać polityki krajowej i międzynarodowej" - podkreślił.

Oprócz Pawlaka, a także Kosiniaka-Kamysza oraz Kalemby na listach znalazło się też m.in. nazwisko marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika (do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z tymi politykami).

Politycy PSL zgodnie uważają, że wybory do PE będą najważniejszym wyzwaniem dla Stronnictwa w najbliższych miesiącach. Wszyscy posłowie PSL, a także radni sejmików wojewódzkich muszą się liczyć ze startem w eurowyborach.

Rozmówcy PAP z władz partii twierdzą, że prezes partii postawił twarde ultimatum - kto z członków PSL odmówi kandydowania w wyborach do PE, musi mieć świadomość, że w wyborach samorządowych i parlamentarnych nie znajdzie się w pierwszej piątce na liście. "Każdy powinien zweryfikować swoją pozycję w partii w kontakcie z wyborcami" - wyjaśnił w rozmowie z PAP Piechociński.

Według źródeł PAP w kierownictwie PSL wstępne listy można traktować jako spis liderów partii w poszczególnych regionach, a nazwiska, które ostatecznie nie trafią na listy w wyborach do PE, będą wykorzystane w wyborach samorządowych. Do list wyborczych do europarlamentu zostaną z kolei dołączone nazwiska kandydatów spoza Stronnictwa - trzecie miejsca na listach mają być zarezerwowane dla znanych przedstawicieli środowiska akademickiego.

Według rozmówców PAP z kierownictwa PSL wiceszef tej partii i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas stanie na czele specjalnego sztabu z udziałem europosłów i ekspertów, który ma przygotować program partii na wybory europejskie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w maju tego roku. Wybierzemy 51 europosłów. W sumie w Parlamencie Europejskim nowej kadencji zasiądzie 751 przedstawicieli 28 krajów członkowskich.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (335)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~wars 2014-01-04 (09:47) 22 godzin i 3 minuty temu

dlaczego nie publikujecie wypowiedzi wy też jesteście oszustami iternetu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Ar 2014-01-04 (09:40) 22 godzin i 10 minut temu

W PE mamy samych osłów tylko do brania kasy, co zrobili dla masarni w Polsce które wędzą dymem z olchy NIC teraz prawdopodobnie ok 150 zakładów padnie bo będzie zakaz wędzenia mięsa, ryb itp dzięki UE. Co zrobili posłowie w tym kierunku aby UE odwieść od tego zamiaru NIC bo lepiej cicho siedzieć i kasę brać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~agentura 2014-01-04 (12:02) 19 godzin i 48 minut temu

do Zakładu Karnego!!na odróbkę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~ozi 2014-01-04 (11:01) 20 godzin i 49 minut temu

Czy mozecie powiedziec kto ich wybiera i kto ich tam wysyla i jakie sa reguly w razie gdy polacy ich chca odwolaqc z tego stanowiska czy to jest ich stanowisko na cale zycie tz dozywocie bo tak w polsce bywa ze jak sie ktos dorwie do stolka to tam siedzi dopuki nie umze a to jest wasza demokracja powinno byc 2/3 lata i nowa krew i zmiana kumpli i znajomosci bo to najwiekrza korupcja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Ferdek 2014-01-04 (10:38) 21 godzin i 12 minut temu

Proszę bardziej zoriętowanych o wytłumaczenie, po jakiego wała Ci mężowie stanu tam się pchają do UE, nawet jak wygrająją wybory, to z kim tam zawiążą koalicję, aby mieć realny wpływ na polityką UE. No chyba że ich koalicjant tam już jest.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~TOMASZ 2014-01-04 (10:32) 21 godzin i 18 minut temu

PSL TO PARTIA KRĘTACZY CHODZI IM TYLKO O KASĘ WIEŚ MAJĄ W NOSIE KAMYSZ LUDZI MA ZA NIC UWAŻA ZE ZA TYSIĄC DWIEŚCIE MOŻNA ŻYĆ A SAM KRADNIE NA POTĘGĘ TAK SAMO JAK JEGO KOLESIE Z PLATFORMY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
123456qwerty 2014-01-04 (10:29) 21 godzin i 21 minut temu

sk.y komusze chca uciekac i nci z tego wybory totlana klapa zadne komuch sie nie dosatnie frekwencja 0 i czas rozliczyc ta czerwona za...e!!!!!!!NIUEDACNZIKOW I ZLODZIJEI! BANDE 4RGA!!!JUZ DAWNO TZREBA BYLO!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~dsds 2014-01-04 (10:23) 21 godzin i 27 minut temu

Ewakuacja do PE, bo na 5% w wyborach nie ma co liczyć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~marco 2014-01-04 (10:22) 21 godzin i 28 minut temu

Prostytucja polityczna została dostrzeżona przez POLAKOW więc pseudo politycy z PSL świadomi klęski w wyborach parlamentarnych i samorządowych starają się uratować koryta w brukseli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~JO 2014-01-04 (10:22) 21 godzin i 28 minut temu

Może ktoś wytłumaczy mi, a czym Ci ludzie zasłużyli na ich ciagle faworyzowanie? Panowie zmiany, zmiany czas zacząć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~Tak tylko pytam 2014-01-04 (10:06) 21 godzin i 44 minut temu

A kogo to obchodzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Janusz 2014-01-04 (09:45) 22 godzin i 5 minut temu

Już ci kandydaci do PU z list PSL obłowili się w Polsce.Teraz czas na okradanie UE . UE zresztą nie jest taka czysta i ma podobne problemy z nepotyzmem i finansowych machlojkach!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~york 2014-01-04 (09:39) 22 godzin i 11 minut temu

Pawlak to ten co wynegocjował najwyższe ceny gazu od swoich braci ze wschodu? A Piechociński to ten co kontynuuje jego politykę, a największe sukcesy ma w zbieraniu grzybów? Tym panom już dziękujemy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~geo 2014-01-04 (10:45) 21 godzin i 5 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~CHANGE 2014-01-04 (10:44) 21 godzin i 6 minut temu

Karuzela stanowisk się kręci w rytm ogłupiającej partyjnej propagandy: WYBIERZCIE NAS, A MY JUŻ WAS URZĄDZIMY ! Czas już najwyższy aby na ta propagandę odpowiedzieć: ZGRANI POLITYCY - NA EMERYTURY ! CZAS NA ZMIANY!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~Super glue 2014-01-04 (10:32) 21 godzin i 18 minut temu

Struzika nie da się oderwać od fotela bez obawy o uszkodzenie fotela oraz urwania czterech liter Marszałka. On ma tyłek przyklejony do fotela za pomocą supe- glue i dodatkowo przybity gwoździami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
jurcys56 2014-01-04 (10:18) 21 godzin i 32 minut temu

Tylko z tonącego okrętu nie zapomnijcie zabrać jaśnie nam panującego herr donalda tuska wnuka wermachtowca żydowskiego pochodzenia , jeszcze was w EU muszą POznać !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~Homo 2014-01-04 (09:51) 21 godzin i 59 minut temu

Ja ,Jerzy Marek Bradenburski ( de domo Dobrzyński) nikogo nie polecam- wszyscy są ogarnięci chęcią zysku!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~robol 2014-01-04 (09:36) 22 godzin i 14 minut temu

Do pługa chłopy a nie do Unii .!!! Zacznijcie płacić Z U S to zobaczycie co to jest praca !!!!! Największe nieroby pchają się do koryta !!!!!!!

odpowiedz