więcej

PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-Kamysz, Pawlak.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-04 (08:30) 9 miesięcy 27 dni 19 godzin i 40 minut temu
drukuj


PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-Kamysz, Pawlak
opinie
Na wstępnych listach kandydatów PSL do europarlamentu, do których dotarła PAP, są m.in. ministrowie Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Kalemba, były szef partii Waldemar Pawlak oraz obecny - Janusz Piechociński, który zapowiada jednak, że nie będzie startował.

Wojewódzkie władze Stronnictwa, tworząc listy, nie pytały o chęć kandydowania samych zainteresowanych. Wstępne listy są złożone z 20-25 nazwisk w każdym z okręgów wyborczych. Staną się one podstawą do stworzenia 10-osobowych list wyborczych, które ustali Rada Naczelna PSL, która zbiera się 18 stycznia.

Piechociński - zgłoszony przez mazowiecki zarząd PSL - powiedział w piątek PAP, że nie będzie startował w wyborach do europarlamentu. "Dziękuję kolegom z Mazowsza, ale nie należy mieszać polityki krajowej i międzynarodowej" - podkreślił.

Oprócz Pawlaka, a także Kosiniaka-Kamysza oraz Kalemby na listach znalazło się też m.in. nazwisko marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika (do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z tymi politykami).

Politycy PSL zgodnie uważają, że wybory do PE będą najważniejszym wyzwaniem dla Stronnictwa w najbliższych miesiącach. Wszyscy posłowie PSL, a także radni sejmików wojewódzkich muszą się liczyć ze startem w eurowyborach.

Rozmówcy PAP z władz partii twierdzą, że prezes partii postawił twarde ultimatum - kto z członków PSL odmówi kandydowania w wyborach do PE, musi mieć świadomość, że w wyborach samorządowych i parlamentarnych nie znajdzie się w pierwszej piątce na liście. "Każdy powinien zweryfikować swoją pozycję w partii w kontakcie z wyborcami" - wyjaśnił w rozmowie z PAP Piechociński.

Według źródeł PAP w kierownictwie PSL wstępne listy można traktować jako spis liderów partii w poszczególnych regionach, a nazwiska, które ostatecznie nie trafią na listy w wyborach do PE, będą wykorzystane w wyborach samorządowych. Do list wyborczych do europarlamentu zostaną z kolei dołączone nazwiska kandydatów spoza Stronnictwa - trzecie miejsca na listach mają być zarezerwowane dla znanych przedstawicieli środowiska akademickiego.

Według rozmówców PAP z kierownictwa PSL wiceszef tej partii i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas stanie na czele specjalnego sztabu z udziałem europosłów i ekspertów, który ma przygotować program partii na wybory europejskie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w maju tego roku. Wybierzemy 51 europosłów. W sumie w Parlamencie Europejskim nowej kadencji zasiądzie 751 przedstawicieli 28 krajów członkowskich.

(asz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 3.36%
nie 288 96.64%

Przeczytaj też

Samoobrona będzie startować do PE, rozmawia z PSL o wspólnym starcie

dodane 2014-01-25 (15:00) 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 10 minut temu

Sondaż CBOS: PO i PiS po 23 proc. poparcia, w sejmie też SLD i PSL

dodane 2013-12-13 (16:04) 10 miesięcy 18 dni 12 godzin i 6 minut temu

PO przegrywa, PSL poza parlamentem - najnowszy sondaż

dodane 2013-11-13 (04:45) 11 miesięcy 18 dni 23 godziny i 25 minut temu

"Rzeczpospolita": Związki zawodowe wolą Pawlaka

dodane 2013-10-02 (02:35) 1 rok 30 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Donald Tusk: do 2015 r. koalicja PO-PSL będzie sprawnie rządziła

dodane 2013-09-10 (12:25) 1 rok 1 miesiąc 21 dni 15 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (335)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

21
0
~alek 2014-01-04 (10:45) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 25 minut temu

Najważniejsza partia w Polsce - PSL już podaje kandydatów do Brukseli. Też wybrali sobie członków, jeden lepszy od drugiego. W sondażach ledwo,ledwo są na granicy 5% a już ich do żłobu ciągnie. PSL to partia bez programu wyborczego - przepraszam mają program dla swoich członków i rodzin na dobrze płatne posady. Lepią sie do kazdej partii z lewej po prawą stronę byle tylko być u koryta. Jest takie zwierzę chętne do koryta i chyba PSL tak samo skończy jak ono.

odpowiedz

12
0
~geo 2014-01-04 (10:45) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 25 minut temu

A to ci gwiazdy.

odpowiedz

12
0
~CHANGE 2014-01-04 (10:44) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 26 minut temu

Karuzela stanowisk się kręci w rytm ogłupiającej partyjnej propagandy: WYBIERZCIE NAS, A MY JUŻ WAS URZĄDZIMY ! Czas już najwyższy aby na ta propagandę odpowiedzieć: ZGRANI POLITYCY - NA EMERYTURY ! CZAS NA ZMIANY!!!

odpowiedz

13
0
123456qwerty 2014-01-04 (10:29) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 41 minut temu

sk.y komusze chca uciekac i nci z tego wybory totlana klapa zadne komuch sie nie dosatnie frekwencja 0 i czas rozliczyc ta czerwona za...e!!!!!!!NIUEDACNZIKOW I ZLODZIJEI! BANDE 4RGA!!!JUZ DAWNO TZREBA BYLO!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
0
~~~~~~~ 2014-01-04 (10:41) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 29 minut temu

PSL NIE MA JUZ NIC WSPOLNEGO Z DAWNYM WITOSOWYM PSL!W TEJ PARTI WIECEJ DAWNYCH KOMUCHOW Z ZSL SATELITY POZPR A TERAZ DOSZLI JESZCZE CI Z pALIKOCIARNI !JAK ZOBACZYLEM BUREGO STAREGO KOMUCHA Z PALIKOTAMI Z TYMI CZTEREMA TO MI RECE OPADLY !WIECEJ CHLOPOW ROLNIKOW JEST W PIS NIZ W PSL ...JEDYNA PRAWDZIWA PARTIA LUDOWA JEST DZIS WYLACZNIE PSL PIAST PANA PODKANSKIEGO KTORY ZAWSZE ZNAJDZIECIE NA LISTACH PIS .

odpowiedz

42
0
~max 2014-01-04 (09:53) 9 miesięcy 27 dni 18 godzin i 17 minut temu

POLACY OBUCIE SIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
1
~~~wacio 2014-01-04 (10:38) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 32 minuty temu

PLO- wskie odpady do Brukseli ! W nagrodę za wybitne osiągnięcia dla kraju ! Zssyłka brukselska więczy ich dzieło za trud i zaangażowanie w IV RP. Skandal i hańba ! Dziady bez honoru ! P.S. Zna toto jakieś języki ?

odpowiedz

22
1
~Koba 2014-01-04 (10:38) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 32 minuty temu

PSL to taka "ladacznica" sejmowa, byle do władzy i to nie ważne z kim. Prawda jest taka ze głosować powinnismy tylko najpierw rozliczmy z tego co zrobili nasi politycy. Co zrobił Pawlak-Nic, co zrobił Kamysz-olał ludzi młodych, wiec tym politykom juz dziękujemy na zasiłki. Problem jest taki ze PSL jest tak mocno poustawiane w spółkach skarbu państwa ze i tak od koryta nie odejdą.

odpowiedz

13
0
~Ferdek 2014-01-04 (10:38) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 32 minuty temu

Proszę bardziej zoriętowanych o wytłumaczenie, po jakiego wała Ci mężowie stanu tam się pchają do UE, nawet jak wygrająją wybory, to z kim tam zawiążą koalicję, aby mieć realny wpływ na polityką UE. No chyba że ich koalicjant tam już jest.

odpowiedz

32
2
~O KORYTO 2014-01-04 (09:37) 9 miesięcy 27 dni 18 godzin i 33 minuty temu

nieroby będą walczyć nawet po trupach. Jeśli którykolwiek z tych kmiotów zostanie wybrany to Polska zasługuje na unicestwienie. Republika bananowa z watahą tych śmierdzących leni powinna zniknąć z mapy Europy!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
1
~Donnay 2014-01-04 (10:36) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 34 minuty temu

Niezłe towarzystwo , kosiniak ucieka po lepszą emeryturę a tu chce zafundować wszystkim jednakową perfidny chłoptaś !!!!!

odpowiedz

12
1
~gallardo26 2014-01-04 (10:34) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 36 minut temu

wszyscy pchają się do PE bo tam jest DUŻA KASA. 150tys/m-c i już po 5 latach w PE przysługuje wysoka emerytura. Oni w nosie maja losy Polski czy europy, chodzi o kasę. Ja nie pójdę na wybory do PE i proponuję żeby wszyscy tak zrobili to żaden nie pojedzie.

odpowiedz

23
1
~realista 2014-01-04 (09:38) 9 miesięcy 27 dni 18 godzin i 32 minuty temu

oby nie weszli .... co zrobił Struzik poza marnowaniem pieniędzy podatników i lataniem po całym świecie ???? NIC .... reszta nie jest lepsza .... partia "pływaków" !!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
0
~Super glue 2014-01-04 (10:32) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 38 minut temu

Struzika nie da się oderwać od fotela bez obawy o uszkodzenie fotela oraz urwania czterech liter Marszałka. On ma tyłek przyklejony do fotela za pomocą supe- glue i dodatkowo przybity gwoździami.

odpowiedz

14
1
~TOMASZ 2014-01-04 (10:32) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 38 minut temu

PSL TO PARTIA KRĘTACZY CHODZI IM TYLKO O KASĘ WIEŚ MAJĄ W NOSIE KAMYSZ LUDZI MA ZA NIC UWAŻA ZE ZA TYSIĄC DWIEŚCIE MOŻNA ŻYĆ A SAM KRADNIE NA POTĘGĘ TAK SAMO JAK JEGO KOLESIE Z PLATFORMY

odpowiedz

18
0
~Ja 2014-01-04 (10:31) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 39 minut temu

Typowe - wysyłamy na ciepłe posadki w ue tych co porażają nicnierobieniem u niekompetencja

odpowiedz

5
0
~gamir 2014-01-04 (10:31) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 39 minut temu

Niechby ten Kosiniak Kamysz poszedł do tego parlamentu i nie mieszał tak przy waloryzacji emerytur. Ja przepracowałem 40 lat i teraz przez to,że mam dobrą emeryturę to mam stracić przy waloryzacji. Już raz rząd nas w wała załadował ale to wszystko pokaże się przy najbliższych wyborach. Może tak minister wziął by ze swojej pensji dołożył nie zachowuje się jak janosik. Tym co mają trochę więcej to zabrać a dać tym co maja mniej. Każdy ma na ile sobie wypracował.

odpowiedz

10
0
~J23b1 2014-01-04 (10:29) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 41 minut temu

obecnym elitom politycznym juz dziekujemy - zapraszamy na zasilek dla bezrobotnych - NAROD

odpowiedz

4
0
~pol 2014-01-04 (10:29) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 41 minut temu

chcecie mieć tak samo w PL jak do tej pory ? wybierzcie tych samych :))) i zróbcie im dobrze :)

odpowiedz

3
0
~miko 2014-01-04 (10:28) 9 miesięcy 27 dni 17 godzin i 42 minuty temu

POczytajcie jak pawlak w Słupcy w pewnej firmie był przez 2 lata przew. rady nadzorczej i nie brał POborów ,czyli w czynie sPOłecznym !!!????

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 21 godzin i 5 minut temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 19 godzin i 25 minut temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 20 godzin i 25 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 19 godzin i 4 minuty temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 14 godzin i 3 minuty temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 23 godziny i 15 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 782