więcej

Mariusz Kamiński: są ludzie, którzy chcieliby wyeliminować lidera opozycji.

Radio Zet |  aktualizacja 2013-06-12 (11:01) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 17 godzin i 44 minuty temu
drukuj


Jarosław Kaczyński opinie
- Wszyscy pamiętamy, co się wydarzyło w Łodzi, kiedy zamordowano działacza PiS, kiedy człowiek, który to zrobił krzyczał publicznie, że jego celem prawdziwym był Jarosław Kaczyński, to jest nasz obowiązek chronienie lidera naszego ugrupowania, lidera opozycji - powiedział wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości w audycji Moniki Olejnik „Gość Radia ZET”. W ten sposób skomentował dzisiejszą publikację „Gazety Wyborczej” na temat wydatków partii politycznych, wedle której PiS opłaca ochronę Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosław Kaczyński ma bardzo profesjonalną ochronę, złożoną z byłych żołnierzy Gromu i to uważamy, że jest to wydatek niestety konieczny, z uwagi na bezpieczeństwo i realne zagrożenie dla życia naszego lidera, dla życia lidera opozycji. Wiem, że to wygląda może tak bulwersująco, ale na pewno jest to wydatek absolutnie zasadny - uzasadniał Kamiński.

Wiceprezes PiS, tłumaczył też słowa Jarosława Rymkiewicza. Poeta powiedział, że "jeśli PiS uzyska 75 proc., to wtedy trochę poczekają, a potem spróbują zabić Jarosława Kaczyńskiego". – Rymkiewicz jest wybitnym poetą, ale to nie jest polityk. Jego wypowiedzi należy traktować nieco inaczej – tłumaczył Kamiński, zachęcając do lektury dzieł Rymkiewicza.

- To są wypowiedzi intelektualisty, literata, więc nie można ich traktować zupełnie dosłownie. Natomiast rozumiem jego intencje – mówił dalej.

- Czyli mam traktować te słowa jako poezję? – zapytała Monika Olejnik.

- Nie należy tego traktować dosłownie, ale jeżeli chodzi o zagrożenie życia Jarosława Kaczyńskiego to nie jest to historia wydumana. Są ludzie pełni nienawiści, którzy w ten sposób chcieliby wyeliminować lidera opozycji – podsumował Kamiński.

– Proszę się nie obawiać, że wywołamy wojnę z Rosją lub Niemcami – powiedział Mariusz Kamiński, odnosząc się też do słów Aleksandra Kwaśniewskiego, przestrzegającego przed możliwością rewanżu ze strony PiS po wygraniu przez tę partię kolejnych wyborów. Dodał, że choć "Jarosław Kaczyński uważa, że wersja o zamachu jest najbardziej prawdopodobna" to jego partia domaga się od prokuratury rozważenia większej liczby hipotez, w tym hipotezy o zamachu.

- Sprawa Smoleńska jest sprawą ogólnopaństwową i musi być wyjaśniona do końca. Niezależnie od tego jaka jest prawda, czy doszło do tragicznego wypadku, czy doszło do zbrodni, no my tę prawdę musimy znać. To jest kwestia i szacunku dla tych, którzy zginęli i szacunku dla nas, jako Polaków i dla naszego państwa – dodał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, który był dziś "Gościem Radia ZET".


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 358 61.2%
nie 227 38.8%

Przeczytaj też

Joachim Brudziński: propozycja dla części PO. Wspólnie stwórzmy rząd techniczny

aktualizacja 2013-06-18 (12:24) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 21 minut temu

Jak PiS i PO wydają miliony z budżetu

aktualizacja 2013-06-12 (07:04) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 21 godzin i 41 minut temu

PiS wciąż góruje w sondażach. Odejście Przemysława Wiplera nie odebrało im prowadzenia

dodane 2013-06-11 (18:13) 1 rok 6 miesięcy 8 dni 10 godzin i 32 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (696)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~ahahah 2013-06-12 (11:02) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 17 godzin i 43 minuty temu

hahahahahahah,hahahaha,hahaha..... ale się uśmiałem....

odpowiedz

3
0
~www 2013-06-12 (11:01) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 17 godzin i 44 minuty temu

słusznie, niech go chronią bo na pewno ktos poluje na idioitę

odpowiedz

3
0
~gucio 2013-06-12 (10:49) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 17 godzin i 56 minut temu

To zdjęcie jest nieaktualne, z tymi włoskami w nosie. Oficery kadrujące się rozleniwiły, ale ich zadaniem jest kompromitacja osoby z fotki. Dlaczego durniu nie POkazujesz fotki z filmu "O dwoch takich, co ukradli Księżyc"?

odpowiedz

2
0
~Yucatan Roszkowski 2013-06-12 (14:09) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 14 godzin i 36 minut temu

Dzieci, dzieci - wszyscy politycy kłamią (czy PiS, czy PO, czy SLD, czy RPP), bo 1) w znakomitej nie znają się na rządzeniu (ekonomii, zarządzaniu) tylko na intrygowaniu i autoreklamie w mediach. 2) nawet jak się znają, to wiedzą, że większości problemów nie da się rozwiązać, bo świat jest na to zbyt złożony, a proste rozwiązania na całe zło są tylko w bajkach dla dzieci (i programach wyborczych) Lista łgarstw PO i Gazety Wyborczej: - OFE są złe, musimy je zlikwidować (i ukraść wasze oszczędności) - narasta fala faszyzmu, inspirowana przez Kaczyńskiego oczywiście (jakby 10-lat wcześniej narodowych/kibolskich bojówek nie było) - szaleniec Kaczyński zmusił pilotów do lądowania w Smoleńsku tak jak perfidnie zmuszał w Gruzji, Putinowi anshluss Abchazji blokując (strach pomyśleć jakby GW się wyżywała na Churchillu, gdyby w 1940 zginął w katastrofie lotniczej) - Maciarewicz zatrudnia pseudoekspetrów i oszołomów nie wiadomo skąd (a że nie który od lat w USA projektują silniki dla Boeinga i maja dostęp do znacznie nowszych technologii niż nasze zapyziałe instytuty to szczegół) i nie podaje weryfikowalnych danych (a wszystko jest do ściągnięcia ze strony internetowej, większość symulacji zwykły student politechniki może na domowym komputerze sprawdzić w przybliżeniu, albo w prostym eksperymencie typu idziemy z siekierką do lasu i próbujemy ja przeciąć o brzozę). - Ileś tam ton paliwa lotniczego nie eksploduje i nie zostawia śladów wybuchu - a że Kopernik spalił w latach 80-tych 6 ha lasu Kabackiego to pewnie PiS-owski sPiSek). - Dzięki Tuskowi Polska jest zieloną wyspą bez spadku PKB (bzdura, w ciągu ostatnich 20-lat wzrost gospodarczy w Polsce był zawsze pochodną koniunktury międzynarodowej, żaden rząd tutaj wzrostowi specjalnie za swojej kadencji nie pomógł, co najwyżej nie zepsuł, jakby rządziła Partia Przyjaciół Myszki Mickey też bylibyśmy zieloną wyspą, kwestia położenia, poziomu PKB i paru innych czynników które trudno streścić nie-ekonomistom).

odpowiedz

5
3
~sylwia.kuzupa 2013-06-12 (13:40) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 5 minut temu

najlepiej go zamknac w tworkach tam go nie siegna

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~23ninka/ 2013-06-12 (13:34) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 11 minut temu

70 % Polaków tego chce , tylko nawiedzeni ludzie jemu i jego chorej partii wierzą. PIS to chora partia i za ich rządów Polska zginie i będzie wojna domowa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~yeb 2013-06-12 (13:28) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 17 minut temu

Nie wątpie w koncu niesiolowskiemu odbije i rzuci sie z siekierą na Jarkacza stefan ma schizofrenie od dawna za duzo szczawiu zeżarl w zyciu

odpowiedz

4
2
~Tadziu hel podaj 2013-06-12 (13:24) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 21 minut temu

wg tego czopka z zoliborza - JESZCZE SIE TAKI NIE URODZIL KTORY BY MU NIE ZAGRAZAL

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~SA TACY TO NIE ZART 2013-06-12 (13:21) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 24 minuty temu

JEST ICH DWOCH - JEDEN TO JAROSLAW DRUGI TO PREZES

odpowiedz

3
1
~jula 2013-06-12 (13:11) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 34 minuty temu

najwazniejsze to przypilnowac wybory aby za nas nie wybraly ruskie serwery panowie z PKW na szkolenia do rosyji jezdza , a to 28% poparcie dla popaprancow to kit jak maja 5 % to byloby dobrze

odpowiedz

3
1
~hanus 2013-06-12 (13:00) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 45 minut temu

to morderstwo w Lodzi bylo wynikiem spirali nienawisci rozkreconej przez herr thuska ten polityczny karzel jedynie co potrafi to sklocic narod prowadzic swoje brudne gierki tfu

odpowiedz

7
5
~ela 2013-06-12 (12:54) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 51 minut temu

Gdyby mieli coś na Kaczyńskiego to dawno by go posadzili do ciupy!!!Ale nic nie mają i wypisywanie tu,że coś skłamał to tylko oczerniania!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

8
6
~Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-06-12 (12:51) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 54 minuty temu

I bardzo dobrze, że Jaro ma ochronę, ja ze swojej kasy dołożę się do tej ochrony bo to uczciwy człowiek i prawdziwy mąż stanu a Rudy z Gajowym wraz ze swoim przyjacielem Putinem gdyby mogli to już dawno by go zlikwidowali. Spokojnie głosuję na PiS i zachęcam innych.

odpowiedz

5
3
~Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-06-12 (12:51) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 54 minuty temu

Nie zdziwię się, jak w państwie Tuska nie dość, że ministrowi Nowakowi włos z głowy nie spadnie, to wkrótce okaże się, że jest on podporą rządu Tuska i tytanem myśli twórczej resortu transportu, któremu kolej w Polsce, drogownictwo i budownictwo zawdzięczają tak wiele, jak nikomu dotąd. Ciepłe wspomnienie będą mieć także wszyscy bankruci z palcu budów autostrad i infrastruktury Euro 2102. Prawda, że to pięknie brzmi? Państwo stworzone przez Tuska i jego wiernych pretorianów i pretorianki, jest jak gnijący odmęt, w którym giną wszelkie afery i przekręty z udziałem przedstawicieli najwyższych władz desygnowanych na te stanowiska, przez nomen omen partię o jakże mylącej nazwie Platforma Obywatelska. Jakże można nawet myśleć, aby Nowak został odsunięty od rządów, zdymisjonowany, albo ministra Mucha za wydanie - jakże lekko dr ekonomii przechodzi nad swą niewiedzą - bagatela 5 mln złotych za prywatny koncert podstarzałej skandalistki, kiedy za przewiny znacznie większego kalibru, a związane z katastrofą smoleńską, nikt nie poniósł ani odpowiedzialności, ani najmniejszej kary, a kłamstwa, krętactwa, mataczenia w tej sprawie zostały szczodrze nagrodzone najwyższymi stanowiskami w państwie lub lukratywnymi posadami, czy to w dyplomacji, czy to w spółkach Skarbu Państwa, niejednokrotnie dla beneficjentów tworzonymi. Widać, że Tusk to ludzki pan, zwłaszcza dla swoich przyd....ów, umie miarkować i kary i nagrody - kar zero, nagród po niebo. Wyrażam nadzieję, że naród, wyborcy - nawet lemingi PO, - będą o tym pamiętać przy najbliższych wyborach i wyślą rządzącą ekipę do najbardziej zasłużonego dla niej miejsca - za kratę i na wiele, wiele lat. Zasłużyli sobie na to jak mało kto, bo smród odmętu PO staje się już nie do zniesienia.

odpowiedz

6
4
~kolo 2013-06-12 (12:50) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 55 minut temu

Jeśliby pis rządził to Wielki Wódz Kim Dzong Jar zrobiłby z Polski drugą Koreę płn

odpowiedz

2
0
~Obiektywny Patriota 2013-06-12 (12:46) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 59 minut temu

Zadne eliminowac.... pozbawic imunnitety osadzic za wszytsko po 1989 roku posadzic na dozywocie w wiezniu o zaostrzonym rygorze majatek sprzedac i posplacac długi ..oczywiscie z nimimalnym stopniu na clalosc nie starczy

odpowiedz

9
7
~pa,pa 2013-06-12 (12:36) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 16 godzin i 9 minut temu

ja jestem za wyeliminowaniem owego, podobnie jak zostal wyeliminowany Walesa, na emeryturke i zniknac z mediow, tego zycze 1 awanturnikowi IV RP.

odpowiedz

19
17
~POLAK 2013-06-12 (12:33) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 16 godzin i 12 minut temu

szczawie syny GŁOSUJE NA P I S

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
3
~Bardo 2013-06-12 (12:29) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 16 godzin i 16 minut temu

No to widać że nastąpiło drugie zwarcie, teksty poniżej wiadomo kto pisze. Nic nie będzie w tym kraju w którym rządzą bydlaki od prawa do lewa. Tak nam wychodzi bokiem okrągły stół i gruba kreska. Ludziska nie dajcie się prowokować i manipulować.

odpowiedz

9
7
~Gryf Pomorski 2013-06-12 (12:28) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 16 godzin i 17 minut temu

Tylko PiS.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 17 godzin i 45 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 17 godzin i 40 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 18 godzin i 30 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 18 godzin i 21 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 18 godzin i 40 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29615