więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1084637solidarnych Solidarni z Ukrainą

Dziwny przesąd Lecha Kaczyńskiego - zagadka rozwiązana.

Logo dostawcy  Wprost |  aktualizacja 2009-08-15 (16:02) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 1 godzinę i 35 minut temu
drukuj


Tygodnik „Wprost” twierdzi, że dotarł do rozwiązania zagadki przesądu prezydenta, dotyczącego liczby „17”. Według informacji, które zdobył tygodnik, Lech Kaczyński dostał 17 września swoją pierwszą dwóję.

Z informacji przedstawionych przez „Wprost” wynika, że było to dokładnie 17 września 1964 roku w Liceum im. Lelewela na warszawskich Bielanach. Nie udał się jednak ustalić, z jakiego przedmiotu Lech Kaczyński dostał swoją pierwszą dwóję.

„17” ma w biografii prezydenta także bardziej dramatyczne oblicze: 17 kwietnia 2005 r. o godzinie 17 zmarł jego ojciec, Rajmund Kaczyński. Z informacji tygodnika wynika, że od czasu pierwszej dwói w liceum Lech Kaczyński unika podejmowania ważnych decyzji 17. dnia każdego miesiąca.


(jks)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 17 13.49%
nie 109 86.51%

Przeczytaj też

Nie jesteśmy zadowoleni z pracy prezydenta

aktualizacja 2009-08-17 (13:49) 4 lata 8 miesięcy 6 dni 3 godziny i 48 minut temu

Prezydent Lech Kaczyński panicznie boi się liczby "17"

dodane 2009-07-20 (10:33) 4 lata 9 miesięcy 3 dni 7 godzin i 4 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (519)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ewka 2009-08-15 (18:06) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 31 minut temu

"Chołota"
Ty "podatnik", nim zaczniesz zabierać głos, to naucz się ortografii, bo kompromitujesz się niebywale.

odpowiedz

0
0
~Ewka 2009-08-15 (18:06) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 31 minut temu

"Chołota"
Ty "podatnik", nim zaczniesz zabierać głos, to naucz się ortografii, bo kompromitujesz się niebywale.

odpowiedz

0
0
~Ewka 2009-08-15 (18:06) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 31 minut temu

"Chołota"
Ty "podatnik", nim zaczniesz zabierać głos, to naucz się ortografii, bo kompromitujesz się niebywale.

odpowiedz

0
0
~Ewka 2009-08-15 (18:06) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 31 minut temu

"Chołota"
Ty "podatnik", nim zaczniesz zabierać głos, to naucz się ortografii, bo kompromitujesz się niebywale.

odpowiedz

0
0
~Ewka 2009-08-15 (18:06) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 31 minut temu

"Chołota"
Ty "podatnik", nim zaczniesz zabierać głos, to naucz się ortografii, bo kompromitujesz się niebywale.

odpowiedz

0
0
~kasia 2009-08-15 (18:06) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 31 minut temu

Odpowiedz dla dziada z pradziada
Gdyby to byla prawda, to bys znal historie Polski i nie pisal bzdur ze PANU PREZYDENTOWI sie myli.Prawdopodobnie pomylilo Ci sie z Walesa.To Walesa mylil wszystko.

odpowiedz

0
0
~kasia 2009-08-15 (18:05) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 32 minuty temu

Odpowiedz dla dziada z pradziada
Gdyby to byla prawda, to bys znal historie Polski i nie pisal bzdur ze PANU PREZYDENTOWI sie myli.Prawdopodobnie pomylilo Ci sie z Walesa.To Walesa mylil wszystko.

odpowiedz

0
0
~jendras 2009-08-15 (17:59) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 38 minut temu

hehehe
mam wrażenie, że ludzie chyba nie zrozumieli o co chodziło autorowi, ale tak czy inaczej jak dla mnie to REWELACJA| :D:D:D:D

odpowiedz

0
0
~Janusz 2009-08-15 (15:21) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 2 godziny i 16 minut temu

Ostatnią lufę dostanie kartofel od polaków jesli zdecyduję
się ponownie stanąć do wyborów. Człowiek który odpowiada za śmierć wielu zołnierzy gdyż zniszczył wywiad wojskowy. powinno się go postawić przed Trynunał Stanu i osądzić jako zbrodniarza.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~M.O'Hare 2009-08-15 (17:27) 4 lata 8 miesięcy 8 dni i 10 minut temu

A SZYFRANT ZIELONKA JUŻ SIĘ ZNALAZŁ?
Bo jako przeoczylem tę wiadomość...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~42NVT 2009-08-15 (17:49) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 48 minut temu

maDONA
Czy ktoś wie co jadła maDONA na obiad? Bardzo proszę o poważne odpowiedzi.

odpowiedz

0
0
~IRKA 2009-08-15 (17:13) 4 lata 8 miesięcy 8 dni i 24 minuty temu

VETO VETO VETO!!!
TYLKO TO POTRAFI I NIC NIC WIĘCEJ!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~kasia 2009-08-15 (17:47) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 50 minut temu

WOLE ZIEMNIAKI NIZ BURAKI!!!

odpowiedz

0
0
~POstpisior 2009-08-15 (15:38) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 1 godzinę i 59 minut temu

Rajmund K.
Najbardziej tajemnicza postać rodu. Zawsze w cieniu wydarzeń. Kim był Rajmund Kaczyński ? Mieszkał na Żoliborzu. Na ulicy Lisa-Kuli, gdzie pamiętają go do dziś. Sąsiad opowiada ::W tej kamienicy mieszkała rodzina Kaczyńskich. Mieszkanie mieli piękne. Na trzech piętrach, z dwoma balkonami i tarasem. Trudno odnaleźć jego grób. W Muzeum Powstania Warszawskiego jest informacja, że Rajmund Kaczyński spoczywa na Starych Powązkach. Kwatera 154b, skromny nagrobek z czarnego marmuru .Rajmund Kaczyński nie doczekał chwili, gdy jego synowie sięgną po najważniejsze urzędy. Zmarł 17 kwietnia 2005 roku; Lech Kaczyński był wtedy prezydentem Warszawy, a Jarosław prezesem PiS. Lech i Jarosław rzadko chwalili się ojcem. Może dlatego, że jako tytan pracy rzadko bywał w domu. A może z innego powodu. Bo Rajmund miał współpracować po wojnie z PZPR organizując przy Politechnice Warszawskiej 2-letnie kursy szkoleniowe. Dzięki nim partyjni kacykowie mogli się legitymować dyplomami ukończenia studiów.Co to potwierdza -co najmniej dwa cudy-pierwszy cudowny przypadek to zawrotna kariera Rajmunda Kaczyńskiego. Tuż po wojnie żołnierzy AK rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu - jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR. Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla AK-owca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Maurycy 2009-08-15 (17:26) 4 lata 8 miesięcy 8 dni i 11 minut temu

17?
zapewne życzyłby sobie takiego poparcia w wyborach, a uzyska 1,7%

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~kasia 2009-08-15 (17:42) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 55 minut temu

hitler hitlera popiera
HITLER HITLERA POPIERA!!!

odpowiedz

0
0
~Pani 2009-08-15 (17:41) 4 lata 8 miesięcy 7 dni 23 godziny i 56 minut temu

DZIWNY przesąd
Urodziłam się 13 w piątek i o godz. 13! Moje życie nie powiedziałabym, że było pechowe! Urodziłam trzech dorodnych synów, a w życiu? Nie jest tak żle, choć bogatą nie jestem, a nawet średnio zamożną ale czasami myślę, że mam wiele szczęsia w życiu.Zawsze jakoś potrafi mi się szczęścić w nieszczęściu! Bogactwem moim są wykształceni synowie i ich zdrowie!

odpowiedz

0
0
~kik 2009-08-15 (17:28) 4 lata 8 miesięcy 8 dni i 9 minut temu

to zapewne kazdego
17tego o 17tej 17nascie sie trzesie ,juz wiem poco te malpki jemu

odpowiedz

0
0
~Jarosław 2009-08-15 (17:23) 4 lata 8 miesięcy 8 dni i 14 minut temu

Decyzje on?
On jest za tępy za niego decyzje podejmuje zawsze braciszek i Rydzyk

odpowiedz

0
0
~hwat 2009-08-15 (17:22) 4 lata 8 miesięcy 8 dni i 15 minut temu

Nawet za PRL związki zawodowe utrzymywały się ze składek. Teraz te pasibrzuchy są utrzymywane przez zakłady pracy. Jak pijawki wysysają krew....

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

materiał wideo

Amerykańscy żołnierze wylądowali w Świdwinie
dodane 2014-04-23 (16:19) 1 godzinę i 18 minut temu

Żona i rodzice Sławomira Nowaka: zegarek był prezentem od nas
dodane 2014-04-23 (16:25) 1 godzinę i 12 minut temu

Donald Tusk o spocie z okazji 10-lecia Polski w UE: przejrzysta sprawa
dodane 2014-04-23 (16:00) 1 godzinę i 37 minut temu

"Podbniebni żołnierze", czyli amerykańska 173 Brygada Powietrznodesantowa
dodane 2014-04-23 (13:30) 4 godziny i 7 minut temu

Premier Turcji złożył kondolencje wnukom Ormian-ofiar ludobójstwa
dodane 2014-04-23 (16:27) 1 godzinę i 10 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.