więcej

mazowieckie

Tragiczny wypadek w Jabłonnie pod Warszawą. Bus śmiertelnie potrącił dziecko.

Logo dostawcy  WP.PL |  aktualizacja 2013-01-03 (20:12) 2 lata 21 dni 8 godzin i 35 minut temu
drukuj

Do tragicznego wypadku doszło w Jabłonnie pod Warszawą. Na przejściu dla pieszych bus śmiertelnie potrącił dziecko. Chłopiec miał 10 lat, zginął na miejscu - powiedział WP.PL kom. Robert Szumiata z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.



Jak powiedział kom. Szumiata, do wypadku doszło ok. godz. 17. na ulicy Zegrzyńskiej w Jabłonnie. Samochód potrącił dziecko najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w miejscu zdarzenia nie działała sygnalizacja świetlna i latarnie.

Kierowca został przebadany na obecność alkoholu we krwi. Testy wykazały, że był trzeźwy.

Kom. Szumiata zaznaczył, że w tym momencie nie można jeszcze mówić o winie kierowcy lub dziecka. Wyjaśni to dochodzenie.

Na miejscu policja kończy czynności dochodzeniowo-śledcze.

Droga w miejscu wypadku jest już przejezdna.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 6 4.17%
nie 138 95.83%

Przeczytaj też

Bus potrącił pieszego w Belnie - droga nr 74 zablokowana

dodane 2013-03-09 (20:05) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 42 minuty temu

Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę koło Grodziska Mazowieckiego

dodane 2013-01-07 (12:40) 2 lata 17 dni 16 godzin i 7 minut temu

Po zderzeniu samochodów zablokowana droga krajowa nr 82

dodane 2013-01-05 (14:34) 2 lata 19 dni 14 godzin i 13 minut temu

Dwie ofiary wypadku w Lesiskach

dodane 2013-01-05 (08:32) 2 lata 19 dni 20 godzin i 15 minut temu

Policja: 21 zabitych i 247 rannych w wypadkach drogowych

dodane 2012-12-24 (10:17) 2 lata 1 miesiąc 18 godzin i 30 minut temu

Tragiczny wypadek na obwodnicy Gorzowa Wlkp. - nie żyje 1 osoba

dodane 2012-12-23 (01:35) 2 lata 1 miesiąc 2 dni 3 godziny i 12 minut temu

materiał wideo

Zderzenie samochodu z pociągiem w Koninie. Jedna osoba nie żyje

dodane 2012-12-22 (12:40) 2 lata 1 miesiąc 2 dni 16 godzin i 7 minut temu
materiał foto

Tragiczny wypadek w Łódzkiem

dodane 2012-09-13 (10:59) 2 lata 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 48 minut temu

materiał foto

Tragiczny wypadek busa na drodze krajowej nr 8

dodane 2012-06-19 (10:44) 2 lata 7 miesięcy 5 dni 18 godzin i 3 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Wypadek w taksówce
  • Kody rabatowe: Kod promocyjny Polski Bus

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (324)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
2
~Moby71 2013-01-03 (19:57) 2 lata 21 dni 8 godzin i 50 minut temu

Na pohybel zmotoryzowanym mordercom.....

odpowiedz

2
0
L.HAJ323 2013-01-03 (19:53) 2 lata 21 dni 8 godzin i 54 minuty temu

Bardzo współczuje rodzicom niema słów na opisanie bólu po stracie dziecka .

odpowiedz

1
0
petdarek 2013-01-13 (10:46) 2 lata 11 dni 18 godzin i 1 minutę temu

dzisiaj przejeżdżałem przez to miejsce (Zresztą tak jak i bezpośrednio po wypadku) - przejeżdżam tam bardzo często, bo pochodzę z Legionowa, mam tam rodzinę - i dzisiaj pierwszy raz w miejscu wypadku widziałem policję z radarem !

odpowiedz

1
0
~norma 2013-01-07 (15:50) 2 lata 17 dni 12 godzin i 57 minut temu

Niestety, jest coraz więcej poważnych w skutkach, śmiertelnych wypadków na przejściach dla pieszych, ale to nie budzi wyobraźni urzędników Gminy. W wielu miejscach sprawna sygnalizacja świetlna to konieczność. Zasłanianie się wysokimi kosztami i rachunkiem ekonomicznym w takich przypadkach jest poprostu niemoralne. Najtrafniejszym przykładem jest przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Chełmżyńska/Niepołomicka w Rembertowie. Jest to przejście przez które przechodzą dzieci do szkoły /a własciwie do trzech szkó,ł bo to jest zespół szkół/. Zdażyło się tam już wiele tragicznych wypadków, ale jak widać to za mało dla Gminy, żeby uruchomić sygnalizację świetlną... Na wszystkie prośby i petycje składane przez rodziców do Urzędu Gminy pada odpowiedź - NIE !

odpowiedz

2
1
~eee 2013-01-05 (13:35) 2 lata 19 dni 15 godzin i 12 minut temu

Nastawiali fotoradarow a sygnalizacja swietlna nie dziala? A swoja droga smiertelny wypadek na pasach to juz nie wypadek, to morderstwo. Powinien byc najwyzszy wymiar kary, inaczej niedlugo na chodnikach beda ludzi zabijac bo sie komus spieszylo.

odpowiedz

1
0
~gall 2013-01-04 (20:02) 2 lata 20 dni 8 godzin i 45 minut temu

Jak widać oszczędzać też trzeba umieć żeby to robić z głową , a nie bezmyślnie .

odpowiedz

3
2
~stop wypadką 2013-01-04 (06:21) 2 lata 20 dni 22 godziny i 26 minut temu

ZAKAZAĆ BUSUW ! ZDELEGALIZOWAĆ DZIECI ! ZLIKWIDOWAĆ PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~zetX 2013-01-04 (01:00) 2 lata 21 dni 3 godziny i 47 minut temu

proszę jakie państwo prawa 3/4 piszących tu to same asy kierownicy i nigdy nie złamało żadnego przepisu i zapewne przed każdym przejściem zatrzymuje samochód i przepycha go bo tak będzie bardzo bezpiecznie . Opamiętajcie się jak jest winny to niech poniesie karę i to bardzo surową ale niech o tym sąd zadecyduje a nie my. Nikt z was nie był nie widział i nie wie jak było na prawdę.

odpowiedz

3
2
~Kierowca 2013-01-04 (00:00) 2 lata 21 dni 4 godziny i 47 minut temu

W cywilizowanym kraju kierowca widzac przejscie dla pieszych lub pieszego prubujacego przejsc zatrzymuje sie tylko w Polsce kierowcy wyprzedzaja na pasch dla pieszych a pieszych to nie czlowiek nicht stoi i czeka az panowie sie zlituja panowie kierowcy prosze wziac przyklad z innych krajow europy gdzie kierowca widzac pieszego przy pasach dla pieszych zatrzymuje sie a nie wyprzedzaja lub dodaje gazu samochodami jezdzicie coraz to lepszymi zapomnieliscie o maluchach, zaporozcach,trabantach teraz macie Super bryki ale kultura jazdy zostala w lesie i tak szybko z niego nie wyjdzie

odpowiedz

2
1
~theszcz 2013-01-03 (23:56) 2 lata 21 dni 4 godziny i 51 minut temu

współczuję i ofierze i katowi oraz ich rodzinom. módlmy się

odpowiedz

1
0
~miki 2013-01-03 (23:52) 2 lata 21 dni 4 godziny i 55 minut temu

Tak, wina kierowcy a gdzie urzędnicy odpowiedzialni za obsługę tych dróg ,co biorą zaot pensje ???

odpowiedz

1
0
~bralczyk 2013-01-03 (23:40) 2 lata 21 dni 5 godzin i 7 minut temu

Barany z Małkini! Mieszkacie w Jabłonnej, a nie w Jabłonnie!

odpowiedz

1
0
~2ww 2013-01-03 (23:21) 2 lata 21 dni 5 godzin i 26 minut temu

Skoro potrącił na pasach to czyja to jest wina? Zakładam że dzieciak nie wbiegł na pasy... Współczuje rodzicom.

odpowiedz

2
1
~bryś 2013-01-03 (21:54) 2 lata 21 dni 6 godzin i 53 minuty temu

A jakie papiery ma na desce rozdzielczej? Jak się jedzie to się nie przegląda odbiorców przesyłek tylko się staje.

odpowiedz

4
3
~jarek50 2013-01-03 (21:44) 2 lata 21 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Widocznie policja w szkole i rodzice w domu utwierdzili go w przekonaniu,że może śmiało wchodzić na przejście dla pieszych,bo ma pierszeństwo.Szkoda,że ostani raz.

odpowiedz

2
1
~anna 2013-01-03 (21:40) 2 lata 21 dni 7 godzin i 7 minut temu

przeciez prawo polskie nie przewiduje przypisanie winy dziecku w tym wieku. To dziecko nie moze byc z zalozenia winne. Co najwyzej wina moga byc obarczeni jego rodzice.

odpowiedz

2
1
~MICHU 2013-01-03 (21:39) 2 lata 21 dni 7 godzin i 8 minut temu

T ragedia.Dalej to :Polacy to takze super eksperci od bezpieczenstwie i ruchu drogowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

1
0
~Benek Raciborski 2013-01-03 (21:31) 2 lata 21 dni 7 godzin i 16 minut temu

Miasto wojewódzkie K., jestem na przejściu dla pieszych, w polowie jezdni. Auto omal mnie nie potrącilo. Ta ulica w dzień chodza trzyosobowe patrole policyjne. O godz. 20:30 ledwie przeszli przez te same pasy, no cóź, wszystkich wariatów nie wylapia !

odpowiedz

1
0
~90809 2013-01-03 (21:25) 2 lata 21 dni 7 godzin i 22 minuty temu

A to posły wprowaadza przepis zwalniaac przed przejsciem tera??????????????????????

odpowiedz

1
0
~ds 2013-01-03 (21:12) 2 lata 21 dni 7 godzin i 35 minut temu

o tej godzinie jest już ciemno a jeszcze latarnie nie działały i do tego mógł samochód z przeciwka nadjechać a światła z innego pojazdu mogą tak oślepić że ciężko coś zobaczyć

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 18 godzin i 27 minut temu

materiał wideo

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 20 godzin i 12 minut temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 16 godzin i 25 minut temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 1 dzień 8 godzin i 17 minut temu

John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem
dodane 2015-01-23 (19:10) 1 dzień 9 godzin i 37 minut temu

Prokuratura apeluje ws. dziennikarzy zatrzymanych w PKW
dodane 2015-01-23 (16:15) 1 dzień 12 godzin i 32 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 10488