więcej

"Krzysztof Olewnik mógł żyć".

Polska - The Times  Polska | dodane 2010-09-08 (08:29)

fot. PAP / Adam Warżawa

opinie
drukuj

Gdyby policja zrobiła co do niej należy, gdyby prokuratorzy egzekwowali swoje polecenia, Krzysztof Olewnik nadal by żył - mówi w rozmowie z dziennikiem "Polska" poseł PiS Andrzej Dera, który zasiada w komisji badającej okoliczności śmierci Olewnika.

- Z dokumentacji sprawy wynika, że nikt nie kontrolował śledztwa. Prokuratorzy sugerowali, że trzeba zrobić to i to, ale nie sprawdzali, czy ich polecania zostały zrealizowane. A nikt ich nie realizował - mówi Andrzej Dera w wywiadzie dla dziennika "Polska".

Poseł dodaje, że sprawa Olewnika pokazuje, jak wielka jest potrzeba specjalizacji. - Jestem przekonany, że gdyby sprawa tego porwania trafiła od razu do wydziału przestępczości zorganizowanej, a nie do rejonu, Olewnik by żył - mówi Dera.

Jego zdaniem grupa prowadząca tę sprawę zachowywała się jak amatorzy. Policjanci popełniali niewyobrażalne błędy. Dopiero, kiedy sprawa trafiła do CBŚ, jednostki wyspecjalizowanej, jakość jej prowadzenia zdecydowanie się podniosła. - Ale wszystko niestety za późno. To była niepotrzebna śmierć - stwierdza poseł PiS. Jak dodaje, w materiałach są dokumenty, na które wystarczyło tylko odpowiednio zareagować, wyciągnąć wnioski i przestępcy zostaliby schwytani.

Zdaniem Dery, szczególnie w początkowym okresie prowadzenia śledztwa, błędy były celowe. - Każdy ma prawo do pomyłek, ale ich ilość i jakość wskazuje, że w tej sprawie nie były one przypadkowe. Według mnie, jednym z głównych błędów było to, że policjanci, którzy byli na imprezie u Olewnika potem prowadzili sprawę jego porwania i widać było, że robią to niechlujnie, niestarannie, jakby chcieli coś ukryć - mówi poseł.

Dodaje, iż - według niego - istniał związek między niektórymi funkcjonariuszami, a grupą, która porwała Olewnika. Trudno inaczej tłumaczyć sobie fakt, że policjanci pewne rzeczy chowali do szuflady, albo nie przesłuchiwali kluczowych świadków.

(meg)

oceń
88
8
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Jeszcze wierzący [2010-09-08 09:01]

Śmierć Krzysztofa Olewnika i Barbary Blidy musi nauczyć każdą władzę w Polsce ,że ponosi odpowiedzialność za działanie swoich organów wg. starej zasady "wierz i kontroluj oraz rozliczaj wykonawców".

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~Marek K [2010-09-08 09:31]

GDYBY NIE MAFIA
Gdyby nie mafijne interesy Olewników to na pewno by żył. Chciwość i żądza władzy prowadzi często do tragedii.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sas [2010-09-08 08:57]

Państwo polskie ma kompromitujący poziom i jest to wina Polaków
Polscy dywersanci / cele polityczne, pijaństwo,kumoterstwo, hołota i pieniądze / masowo demomlują państwo. Nie ma honoru, nie ma misji, nie ma poświęcenia. Osoby które reprezentują honor i odpowiedzialność, sa okrzyknięte jako oszołomy. Ostanie 3 lata rzadów PO dodatkowo demoralizuje ludzi i państwo. Katastrofa smoleńska, która jest gigantyczną aferą i kompromitacją najwyższych organów państwa, premiera, prezydenta jest przez te organa marginalizowana i sprowadzona do ohydnej , faszystowskiej akcji przeciwko oponentom.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~bronek [2010-09-08 09:30]

KREW MNIE ZALEWA !!
PRZYZNAJE SIE DO BLEDU! Wszystkich przepraszam za swoja glupote sprzed trzech lat. Glosowalem wtedy na Platforme Oligarchów i Oszustów. Glosowalem wtedy na Platforme Mira i Zbycha. Glosowalem na Platforme Chamstwa i Nienawisci. Glosowalem na DyzmoTuska w owczej skórze. Przestalem juz wierzyc róznym lisom i durczokom. Juz oddalem Babci dowód. Razem bedziemy glosowac na PIS. ZIOBRO WRÓC !!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
Mroczne widmo. [2010-09-08 09:29]

Lech Kaczyński też
mógł żyć. Gdyby nie Jarek.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~dxv [2010-09-08 09:27]

oczywiście że mógł żyć
ale jak zwykle psy zawaliły

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Leon55 [2010-09-08 09:26]

To nie takie proste!
To że policjanci popełnili elementarne błędy przy pierwszych oględzinach, to nie do końca jest ich wina. Kto i kiedy miał ich tego nauczyć i gdzie mieli nabrać praktyki i doświadczenia jak większość z nich była z nowego i jedynie słusznego naboru po zwolnieniu do cywila "wstrętnych komuchów". I to oni własnie a nie "wstrętne komuchy" byli zaprzyjaźnieni ze śp. Olewnikiem.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sam [2010-09-08 09:26]

BAŁAGAN!!!!!!!!!!!
Jeden wielki BAŁAGAN w naszym kraju wszędzie tylko powiązania, układy, układy, układy!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Edek [2010-09-08 09:25]

parlamentarzysta
warto, aby przy okazji tej sprawy zbadano rolę Kalisz, bo coś mi się zdaje, że były tam bardzo nieetyczne zachowania tego "wybitnego" parlamentarzysty-lansera. Wiem, że tego cwaniaka trudno ugryźć ale przynajmniej niech sie wytłumaczy z cynicznej obojętności, jaką wówczas się wykazał piastując urząd ministra.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Sylwinka [2010-09-08 09:25]

Dość
A ja mam juz dość sprawy Olewnika. Wszyscy sie z ta sprawa obchodzą jak ze zgniłym jajkiem, moze juz starczy, może zaczniemy zajmować sie tym co dzisiaj jest wazne a Olewnikiem nich zajmuja sie odpowiednie służby bez zbednego rozgłosu.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Stombol [2010-09-08 09:24]

drobny cwaniaczek z Drobina k.Płocka. nic nie wart był!!!
swój do swojego po swoje.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~emeryt [2010-09-08 09:23]

oczywista oczywistość
Panie Dera - gdyby babka wąsy miała to by dziadkiem była.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~zerro [2010-09-08 09:22]

komunistyczna banda u władzy!!!
z symbiozy styropianu i komuchów urodziło się PO. Zawodowiec nie popełnia błędów, on uczestniczy w przestępstwie. Architekt z katowickiej hali siedzi "za błędy" czy funkcjonariusze byłej MO będą?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~olek [2010-09-08 09:22]

co z Papałą i Przemykiem?jak nie ma postępu przekazać sprawy
Antkowi Macierewiczowi.Sledztwo nabierze rumienców

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Adam [2010-09-08 09:21]

Gdyby kontrolerzy lotów w Smoleńsku nie byli pijani i
gdyby rząd Tuska należycie zadbał o wylot na uroczystość to 96 najważniejszych ludzi w Polsce też by żyło .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~olo [2010-09-08 09:19]

I LECH K. TAKŻE !
No nie .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Wiktorian [2010-09-08 09:18]

Olewnik
Policja źle pracuje z powodu złego systemu szkolenia.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~prawa [2010-09-08 09:17]

Wskażnik
Zrobiłam \"+\" na ten artykuł a policzono \"-\", zresztą nie pierwszy raz żle liczą, najlepiej nie \"plusować\" ani nie \"minusować\",bo to i tak nic nie daje.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Edek [2010-09-08 09:17]

konsekwencje
No dobra, - jest konkluzja! i co dalej? bo jeśli coś w tej materii ma się zmienić, to grupa ludzi odpowiedzialnych, powinna za to odpowiedzieć. Na początek powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu prokuratora, policjanta, sędziego, itd. A jeśli coś kwalifikuje się pod paragrafy KK, to wyroki powinny być surowe. zamordowana niezwykle okrutnie człowieka na oczach niemalże polskiego wymiaru sprawiedliwości, który jest chory ...nadal!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Leokadia [2010-09-08 09:17]

tylko poseł DERA przejął sie tym śledztwem !!!
przejął sie losem rodziny Olewnika, on serio traktuje swoje obowiązki, dzięki mu za to, ci robi, dla dobra przyszłych policjantów, i sądownictwa, już nie pomoże samemu Olewnikowi, ale można zapobiec podobnym tragediom!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej