więcej

Prezydent: miejsce mojego kraju jest wśród największych.

PAP | dodane 2010-02-02 (22:20)
drukuj

Miejsce mojego kraju jest w G20 - oświadczył prezydent Lech Kaczyński podczas tradycyjnego noworocznego spotkania z korpusem dyplomatycznym, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Jak przekonywał, Polska powinna znaleźć się w grupie 20 największych gospodarek, ponieważ jej gospodarka jest 18. na świecie.



- Polska gospodarka jest, według naszych obliczeń, 18. na świecie.
Nie będę, nie zamierzam jako prezydent Rzeczypospolitej owijać tu spraw w bawełnę - miejsce mojego kraju jest w G20Lech Kaczyński
Nie będę, nie zamierzam jako prezydent Rzeczypospolitej owijać tu spraw w bawełnę - miejsce mojego kraju jest w G20 - powiedział Lech Kaczyński.

- To jest postulat prosty, raz - wynikający z rozmiarów polskiej gospodarki, dwa - wynikający z tego, że Polska jest największym krajem pewnego regionu i największym krajem, który przeżył pewną historię, tą historią jest historia transformacji - przekonywał prezydent. Lech Kaczyński podkreślił, że znaczenie G20 jest coraz większe.

Kryzys wyznaczał bieg wydarzeń

Prezydent ocenił, że 2009 rok był bardzo ważny jeśli chodzi o struktury, do których należy Polska: UE i NATO. Według niego, rozwój wydarzeń w tym roku wyznaczał m.in. kryzys ekonomiczny, "przed którym świat bronił się z dość dużą skutecznością".

- Bronił się w miarę skutecznie ponieważ odrzucono dogmaty, które w latach 80. i 90. ukształtowały się i sprawdziły - powiedział prezydent. Jak dodał, system oparty o "zasady ściśle liberalne" został podważony przez wydarzenia ostatnich lat.

- Olbrzymie zapotrzebowanie na kredyt, olbrzymia pomoc publiczna w Stanach Zjednoczonych, w UE spowodowały zmianę niejednej wizji politycznej - ocenił.

-
Moja ojczyzna nie jest w sytuacji złej, mamy jako jedyni w Europie dodatni wzrost gospodarczyLech Kaczyński
Moja ojczyzna nie jest w sytuacji złej, mamy jako jedyni w Europie dodatni wzrost gospodarczy (...), mamy niezłą sytuację finansów publicznych, są kłopoty, ale pod tym względem Polska ma warunki lepsze od przeciętnych - powiedział prezydent.

W jego ocenie, trudności związane z kryzysem gospodarczym ograniczają solidarność wobec głodu, chorób, przemocy i zasadniczych nierówności. Jak dodał, liczy na to, że w ciągu kilku lat, po osiągnięciu równowagi, ta solidarność się "znacząco zwiększy".

"Polskie zaangażowanie w Afganistanie musi się zwiększyć"

Prezydent mówił również o sytuacji w Afganistanie, gdzie "polskie zaangażowanie, niezależnie od sytuacji finansowej, musi się zwiększyć". Podobnie - jak dodał - zwiększy się zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i wielu innych państw. - Jest to konieczne dla próby uzyskania w tym regionie stabilizacji i pokoju - powiedział.

- Sytuacja na Bliskim Wschodzie w dalszym ciągu jest wysoce napięta - ocenił L.Kaczyński. Wyraził nadzieję, że wszystkie problemu uda się rozwiązać w sposób pokojowy. Dodał, że wierzy, iż również Izrael i Palestyna "niezależnie od olbrzymich kłopotów wkrótce siądą do rozmów".


oceń
23
5
Podziel się

Przeczytaj też

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~dr.Wasyl [2010-02-03 03:24]

Prezydent: miejsce mojego kraju jest wśród największych
MYŚLENIE TYPOWE PO MAŁPKACH........

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~x [2010-02-03 02:46]

potega gospodarcza w ogonie UE...
z drogami niczym w afryce,zarobkami na poziomie "Biedronki" jednym z najwyzszych w UE wskaznikiem korupcji,POzornym rzadem i cala masa populacji na emigracji - snow o POtedze cd. hahahaaa

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~hycel [2010-02-03 02:40]

Pan Prezydent ma rację. Niestety, antypolskie śmiecie podwórkowe
mają jnne zdanie. Zobaczymy kogo naród wybierze.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~hahaha [2010-02-03 02:22]

a G20 wie o tym co ten czlek bredzi !!!
polska doi nawiecej miliardow euro z uni, a ten smie cos takiego mowic ha ha, polska to meksyk europy........

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Woda na Leb [2010-02-02 23:38]

Chory Megaloman,Mysli,ze Jest Cesarzem,a Polska to Mocarstwo.
Przed 1939 Tacy Mitomani Przywiedli Polske do Zguby.G-20 i 4RP.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~GG+ [2010-02-03 02:14]

Papierz
Noo papierz mowi troche lepiej po Polsku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~P [2010-02-03 02:08]

Prestiżowy klub
ale PKB chyba nie jest tu kluczowe. Poza tym pytanie, co chcielibyśmy i moglibyśmy tam wnieść i uzyskać.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~piotre [2010-02-03 01:57]

tutaj z prezydentem sie zgodze,....:)
rzad przespal G20, pamietacie p.Pawlaka -organizacja od sasa do lasa,....:), prwda jest taka panstwa G8 zrobily sie w jajo przenoszac kapital do innych krajow i mamy G20, z pewnoscia z czasem najwazniejsza grupe panstw swiata, szczegolnie ze USA i Rosja pograzaja sie w klopotach finansowych,.....:)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Karo [2010-02-03 01:51]

Brawo panie prezyderncie !
Cmentarze i cpn-y opanowali i żyje im się lepiej.Damy radę pryszczatym , tvn-owi i prawdziwemu Polakowi Adamowi M. !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~QWE [2010-02-03 01:37]

Eh
Chory jesteś człowieku i panikujesz

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
hucek [2010-02-02 22:49]

Panie, zalatw nam to
przeciez jestes prezydentem, zrob cos dla nas Polakow i dla tego kraju. Powiedz, jak sie chcesz do tego zabrac? Trzmam za ciebie kciuku! No dawaj, zalatwiaj, nie ogladaj sie na Tuska!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~zyzio [2010-02-03 00:55]

a kiedy?
będzie ta cudowna IV RP.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
ekspert_specjalista [2010-02-03 00:49]

Za kila miesięcy wykopki kartofli
Wtedy pożegnamy się z obecnym ziemniakiem panującym ;]

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Wierus [2010-02-03 00:42]

W zestawieniach produktu krajowego brutto Polska faktycznie jest
na 18 miejscu, tylko wg. CIA jest na 21. Tylko, że to zestawienie jednak o faktycznej mocy sprawczej państwa nie mówi - w zestawieniu taka Szwecja zawsze ma numerek 22. Ale jakoś Szwedów popylających u nas na budowach nie widziałem :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~krzyś [2010-02-03 00:29]

Nie dodał że to zasługa jego braciszka i PiSu,
Darmozjad bezzębny

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ghost [2010-02-03 00:27]

Prezydent
Sorry ale kim jest ten Pan ?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Maciek [2010-02-03 00:18]

Brawo Prezydent!
Jak się nie upomniemy to nikt nam tak od siebie nie da.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~a53 [2010-02-03 00:18]

Prezydent:
Może podac co zrobił dobrego dla swojego kraju, żądac i przypisywac zasługi każdy może. Konkrety punkt po punkcie a nie perspektywy.Jest Prezydentem cztery lata i nie widzę dobrej wspólpracy z rządem dla dobra obywateli.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~PATRIOTA-POLAK.PL [2010-02-03 00:05]

MOIM ZDANIEM POWINA BYC ONZ-TRAKTUJACA NA ROWNI WSZYSTKIE NARODY.
ZADNYCH INNYCH PODZIALOW I SZTUCZNYCH TWOROW.W KONCU TO CHYBA CYWILIZOWANY SWIAT.POWINNISMY JEZDZIC NA URLOP DO INNYCH KRAJOW,A NIE ZA PRACA-ROZPADAJA SIE RODZINY-MLODZIEZ NA KOCIA LAPE ZYJE,GDYZ NIE MA SZANS,NA NORMALNE ZALOZENIE RODZINY.KAZDY SOBIE RZEPKE SKROBIE.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Marcin [2010-02-03 00:05]

kornikanarodowa.com
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO LEKTURY :-)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 538