więcej

Polacy chcą, żeby Aleksander Kwaśniewski zastąpił Donalda Tuska.

Wprost, WP.PL |  dodane 2012-09-16 (09:30) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 13 godzin i 6 minut temu
drukuj


Aleksander Kwaśniewski opinie video
Jeżeli Donald Tusk przestanie być premierem, powinien go zastąpić Aleksander Kwaśniewski - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wprost".

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie "Wprost" najczęściej padały dwa nazwiska: Kaczyński i Kwaśniewski.

Były prezydent może liczyć na poparcie 21 proc. badanych. Z kolei Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku premiera widzi 13 proc. ankietowanych.

Za nimi znaleźli się Radosław Sikorski i Janusz Palikot, krótrzy otrzymali po 9 proc. głosów, a także Jerzy Buzek (8 proc.).

Niewiele mniejszym poparciem cieszą się Leszek Balcerowicz i Zyta Gilowska, których nazwiska podało 7 proc. badanych.

Byli premierzy Leszek Miller i Waldemar Pawlak cieszą się poparciem zaledwie 4 proc. ankietowanych.

Czytaj więcej: Olku, wróć!


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2581 51.01%
nie 2479 48.99%

Przeczytaj też

CBOS: notowania rządu Donalda Tuska coraz gorsze

dodane 2012-09-20 (12:00) 2 lata 1 miesiąc 3 dni 10 godzin i 36 minut temu

Polacy bardziej proeuropejscy niż Niemcy i Francuzi

dodane 2012-09-17 (06:05) 2 lata 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 31 minut temu

Kazimierz Marcinkiewicz: dla Polaków i Polski więcej robi Paweł Kukiz niż Jarosław Kaczyński

dodane 2012-09-14 (06:38) 2 lata 1 miesiąc 9 dni 15 godzin i 58 minut temu

Łukasz Warzecha: Jarosław Kaczyński ma problem

dodane 2012-09-07 (12:08) 2 lata 1 miesiąc 16 dni 10 godzin i 28 minut temu

Jarosław Kaczyński: śmiech mnie ogarnia, gdy to słyszę

dodane 2012-09-02 (09:22) 2 lata 1 miesiąc 21 dni 13 godzin i 14 minut temu

Tajny plan PiS. Na premiera chcą Zytę Gilowską

dodane 2012-08-30 (06:27) 2 lata 1 miesiąc 23 dni 16 godzin i 9 minut temu

Janina Paradowska: wtedy Kaczyński pozbawi go złudzeń

dodane 2012-08-02 (10:31) 2 lata 2 miesiące 21 dni 12 godzin i 5 minut temu
materiał foto

Radykalna zmiana poglądów

dodane 2012-02-10 (12:21) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 10 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (2300)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

14
0
~e 2012-09-23 (11:06) 2 lata 1 miesiąc 11 godzin i 30 minut temu

Jestem Polakiem z dziada pradziada i nie chce aby ktos pochodzenia zydowskiego rzadzil mna i prosze jesli macie honor nie wypowiadac sie za wszystkich Polakow

odpowiedz

3
1
~Nik 2012-09-23 (11:02) 2 lata 1 miesiąc 11 godzin i 34 minuty temu

Oj chyba nie ... Olek byłby znacznie droższy ... więcej pije ..

odpowiedz

5
1
~Obywatel 2012-09-23 (10:42) 2 lata 1 miesiąc 11 godzin i 54 minuty temu

Nie, no rozśmieszyliście mnie tym sondażem ( podobnie, jak i innymi). Ludzie, czy wy naprawde myslicie, że Polacy to głupcy? Przestańcie manipulowac nami, bo pies z kulawa noga wam juz nie wierzy.

odpowiedz

12
0
~AUDI. 2012-09-23 (10:35) 2 lata 1 miesiąc 12 godzin i 1 minutę temu

Jacy i którzy Polacy tak chcą?

odpowiedz

9
0
~polskadlapolakow 2012-09-22 (23:11) 2 lata 1 miesiąc 23 godziny i 25 minut temu

TY CHYBA JAKIŚ ŻYDZIOCH JESTEŚ

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
wlodeusz 2012-09-23 (10:13) 2 lata 1 miesiąc 12 godzin i 23 minuty temu

To ewidentna nieprawda. Kto szuka stołka, dla Sztolcmana?...

odpowiedz

4
0
~ZAPAS 2012-09-23 (09:39) 2 lata 1 miesiąc 12 godzin i 57 minut temu

na wzor rosji i jelcyna , bedzie troche bardzo bogatych , bo za skrzynke wodki sobie załatwia co trzeba , a reszta jako "mało zaradni" beda klepac dalej biede , a wladza obstawiona policją i specsluzbami bedzie zyla bardzo dobrze i spokojnie przekazując wladze nastepnym swoim itd itd tak mowi fama , ja tylko pisze . . . . .

odpowiedz

1
0
~Andrzej 2012-09-23 (06:00) 2 lata 1 miesiąc 16 godzin i 36 minut temu

Ukradzenie od znanego Zbigniew Choroszynskiego dokumentow prowadzonych spraw prawnych to obawa przed pokazaniem prawdy. To ukradzenie mialo na celu utrudnienie prowadzenia sprawy. Zbigniew Choroszynski jest represjowany aby go zastraszyc i zniechencic do dalszej walki o sprawiedliwosc. Zbigniew Choroszynski pomaga efektywnie przez okres 40 lat w problemach prawnych.Pisze pisma do sadow , odwolania i nie pobiera pieniedzy za udzielana pomoc. Walczy z sadami przez tak dlugi czas. Jest nazywany "Najwiekszym Obronca Sprawiedliwosci Spolecznej". Walczy a sadami pokazujac nieprawidlowosci przy wydawaniu wyrokow.

odpowiedz

3
12
~tutejszy 2012-09-22 (22:41) 2 lata 1 miesiąc 23 godziny i 55 minut temu

Co to znaczy,że Polacy chcą aby Kwaśniewski zastąpił premiera Tuska. Jacy Polacy; kiedy, gdzie i dlaczego??? Rząd został wybrany w demokratycznych wyborach zastępując rząd nieudaczników. Mamy premiera, który cieszy się szacunkiem w Europie i Świecie, zbiera nagrody i uznanie,odbudował prestiż Polski po fatalnych i awanturniczych rządach poprzedników,cieszymy się poważaniem w UE, omijają nas dotkliwe skutki światowego kryzysu, kraj rozbudowuje się jak nigdy dotąd i tylko ślepy tego nie dostrzega.Cóż,genialni idioci występują chyba tylko w tym kraju. Nie wiadomo czy w Polsce jest jakaś konstruktywna opozycja, której zależy na poprawie życia nas wszystkich, czy po prostu działa zwykła dywersja????!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
1
~ja 2012-09-22 (16:55) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 5 godzin i 41 minut temu

Którzy polacy? W tym kraju od wielu lat nic się nie zmienia! W sejmie i niepotrzebnym nikomu senacie siedzą wciąż te same gęby!! Co ci ludzie mogą wiedzieć? Miałam niewątpliwą nieprzyjemność słuchać wykładu jednej pani profesor, która jest senatorem, a wykłada na UŁ. Ta kobieta plotła takie bzdury wypowiadając się o życiu w kraju, że przez pierwsze pół godziny wykładu myśleliśmy, że ona po prostu żartuje!! Niestety okazało się, że zamknięta w swoim gabinecie pani senator wie .... właściwie nic nie wie o życiu we współczesnej Polsce. Gadała jakieś bzdury, że formą walki o równouprawnienie kobiet jest właściwie nakazanie chłopcom zabaw lalkami, a dziewczynkom samochodami, bo podział na zabawki dla chłopców i dla dziewczynek prowadzi w przyszłości do podziału ról społecznych, że sprzedawcy w sklepach nie powinni tworzyć osobnych działów dla kobiet, dziewczynek i mężczyzn czy chłopców, bo to przeszkadza w równouprawnieniu płci i przez to kobiety zarabiają mniej w pracy zawodowej! itd, itd, itp. Jak mogą wyprowadzić ten kraj na prostą ludzie, którzy od lat są izolowani od zwyczajnego, codziennego życia? Ludzie, którzy nie robią zakupów w normalnych sklepach, którzy nie stoją w kolejce do lekarza, którzy nie posyłają dzieci do normalnych szkół, nie korzystają z komunikacji miejskiej, nie załatwiają spraw w urzędach...co oni mogą wiedzieć o życiu! O naszym życiu, na które mają tak wielki wpływ!! Utworzą komisję do spraw czegoś tam nieistotnego, która jeszcze nigdy niczego nie wyjaśniła? Stworzą przepis prawny taki, jak chociażby sławny "pakiet antykryzysowy", w którym najlepsze było to, że przestał obowiązywać? Patrzą z góry na nas szaraczków i mają nas w głębokim poważaniu. Ktoś chce wstawić do rządu kwaśniewskiego? A co on takiego wielkiego zrobił? Tu jest potrzebny ktoś, kto będzie wiedział co się wokół dzieje! Kto żył w tym kraju, kto zna jego realia! Ktoś, dla kogo nie będzie najważniejsza piłka nożna, czy inne wydarzenie, o którym przestanie się mówić i pisać za rok! Senator, poseł, minister to powinna być praca podlegająca takim samym normom, jak każde zatrudnienie - umowa zawierana na pełnienie określonych obowiązków, wynagrodzenie stałe w minimalnej wysokości, premiowane przy szczególnych osiągnięciach, dojazd do pracy na koszt własny, jest przecież ulga dla posłów i senatorów na korzystanie z komunikacji masowej. Jeśli nie pojawiasz się w pracy, czyli np. na posiedzeniu sejmu - nagana lub kara dyscyplinarna. Przyszedłeś do sejmu, senatu, do pracy pod wpływem - art. 52 i do widzenia się z państwem. To są tacy sami ludzie, jak my, utrzymywani z naszych pieniędzy i nie wyróżniający się niczym szczególnym!! A bycie posłem, ministrem, senatorem, ale też premierem, prezydentem jest po prostu pracą, którą powinni wykonywać dobrze i uczciwie zgodnie z przepisami, które sami w końcu stworzyli. Pan kwaśniewski swojej pracy nie wykonywał dobrze, a więc nie powinniśmy go znowu zatrudniać, bo z pewnością siedząc w ciepłych kapciach w domu, nie pracując, nie prowadząc firmy nie nauczył się niczego nowego, wiec co nam może zaofiarować?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
2
~hehhheeee 2012-09-22 (19:54) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 2 godziny i 42 minuty temu

anomia sovietica

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
1
~Rejtan 2012-09-22 (22:33) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień i 3 minuty temu

Nie Polacy tylko żydzi i sowieci chcą zachować zdobycze komuny i złodziejskiej prywatyzacji..

odpowiedz

6
1
~Zibi 2012-09-22 (21:10) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 1 godzinę i 26 minut temu

Nawet nawalony !!!! byl lepszy od Donalda ,,,,,

odpowiedz

7
1
~wj 2012-09-22 (20:24) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 2 godziny i 12 minut temu

Tylko niektórzy Polacy chcą . Pozostali NIE!!! Niech oszukuje i kłamie dla (sobie ) najbliższych a nie nieświadomych niemych oglądaczy telewizji.

odpowiedz

4
2
~Józek 2012-09-22 (15:18) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 7 godzin i 18 minut temu

Jak obieca,że w każdy czwartek będzie można wpaść do niego n setę,to ja mogę go chcieć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
2
~miki@29 2012-09-22 (10:36) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 12 godzin i 1 minutę temu

Nie wycierajcie sobie mną mordy.Jestem Polakiem,kocham mój kraj,kocham rodzinę kolegów sąsiadów,ale nigdy żadnego komucha.Nie bierzcie sobie Polaków do brudnych rozgrywek.Przyjdzcie z telewizją na rynki do wielkich miast i pytajcie przechodnów,a nie ustawione kukły,które patrza przed siebie czytając co im podsuną,za czekoladę.Wstydu chamy nie macie czy co.Nie zyczę sobie takich inwektyw pod moim adresem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
5
dr.faust 2012-09-22 (20:04) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 2 godziny i 32 minuty temu

OLEK TO PRAWDZIWY GOŚĆ JEDYNY KTO MOŻE STANĄĆ KO NIEGO TO WOJTEK JARUZELSKI,,,,JEDYNI PORZĄDNI W TYM KRAJU,,,I ŻADEN Z KK IM NIE DORÓWNA

odpowiedz

5
1
~pipi 2012-09-22 (19:49) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 2 godziny i 47 minut temu

Polacy nie chcą postkomuszej mafii, ani ruskich czy nimieckich sługusów. Tylko Kaczyński może uratować Polskę. Zanim lemingi to zrozumieją - może być za późno.

odpowiedz

3
1
~df 2012-09-22 (19:48) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 2 godziny i 48 minut temu

Jak wszyscy Polacy ja tego gościa i cały układ masoński w Polsce mam w Dupi -----------------------

odpowiedz

5
0
~krótko 2012-09-22 (19:42) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 2 godziny i 54 minuty temu

czerwona zaraza.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Zawalone 3 kondygnacje budynku
dodane 2014-10-23 (05:51) 16 godzin i 45 minut temu

materiał wideo

Rosyjska prasa: Polska chce wydalić rosyjskich dyplomatów
dodane 2014-10-23 (09:28) 13 godzin i 8 minut temu

Koniec "śmieciowego jedzenia" w szkołach
dodane 2014-10-23 (10:16) 12 godzin i 20 minut temu

Ekspertka: weto Polski na szczycie - niewygodne dla Tuska
dodane 2014-10-23 (07:10) 15 godzin i 26 minut temu

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 1 dzień 5 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.