więcej

W sejmie trwa protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP, TVP Info |  aktualizacja 2014-03-20 (12:05) 7 miesięcy 11 dni 6 godzin i 1 minutę temu
drukuj


W sejmie trwa protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi
opinie video
W gmachu sejmu nadal protestuje ok. 20 osób - rodzice wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi; dojechać mają kolejni z Poznania i Łodzi. Domagają się realizacji obietnic rządu dotyczących pomocy takim rodzinom. Do rodziców wyszedł Adam Szejnfeld. Zdesperowani rodzice krzyczeli do posła PO: "Ten rząd znęca się nad nami. Jak mamy żyć za takie pieniądze, to skandal i kompromitacja wszystkich posłów". - Powinno się was wszystkich wdeptać w ziemię - wykrzyczała jedna z matek.

Jedna z matek wymieniała, jak długo rodzice dzieci niepełnosprawnych słuchają obietnic od premiera Tuska. Z kolei Adam Szejnfeld zasugerował, że mówią językiem partii politycznej i byłoby łatwiej, jakby zmienili sposób rozmowy. Tłumaczył też, że powinni mieć pretensje do innych partii, a nie do PO. Zgromadzeni rodzice wyrazili swoje oburzenie postawą posła.

Rodzice przebywają z niepełnosprawnymi dziećmi w gmachu sejmu od środy. Chcą podwyższenia świadczeń oraz tego, by ich całodobowa opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi traktowana była przez państwo jako zawód.

- Zamierzamy czekać aż do skutku, póki coś się nie zmieni. Naprawdę do skutku - powiedziała w czwartek rano jedna z protestujących Agnieszka Chwastarz. Jak dodała, jeśli w czwartek nie zostaną podjęte rozmowy, protestujący pozostaną w sejmie. - Ma do nas dołączyć jeszcze sześć rodzin z Poznania i Łodzi - dodała.

- Dzieci dostały wczoraj posiłki, dzisiaj śniadanie. Śpią na kocach, ale radzimy sobie - mówiła Agnieszka Chwastarz.

Ankieta

Czy rodzice dzieci niepełnosprawnych w stopniu znacznym powinni dostawać pensję minimalną?



Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział na przyszły tydzień rozmowy w sprawie postulatów, z którymi rodzice niepełnosprawnych dzieci protestują w Sejmie. - Dialog z rodzicami trwa od kilkudziesięciu miesięcy; część rzeczy udało się zrobić - mówił minister w czwartek w radiowej "Jedynce". - Zdaję sobie sprawę, że to za mało i nie ma satysfakcji u rodziców - dodał. Podkreślił, że w ciągu kilku lat uda się "dojść do minimalnej pensji", choć zależy to od sytuacji budżetowej.

Kosiniak-Kamysz dodał, że sprawę może rozwiązać konsensus co do ustawy całościowo regulującej wsparcie dla rodziców, którzy zrezygnowali z pracy na rzecz opieki nad takimi dziećmi. Potrzebna jest jednak ocena jej zgodności z konstytucją.

W ciągu pięciu lat - zgodnie z zapowiedziami premiera Donalda Tuska - osoby opiekujące się dziećmi z niepełnosprawnościami będą otrzymywać świadczenie w wysokości płacy minimalnej. Jego wysokość ma być zróżnicowana w zależności od stopnia niepełnosprawności dziecka.

Kosiniak-Kamysz w środę wieczorem odwiedził protestujących i podtrzymał zaproszenie do ministerstwa na rozmowy. Dodał, że rząd zrealizował obietnice dotyczące świadczeń dla niepełnosprawnych, które zwiększono o 200 zł.

"Słowa wiceminister są skandaliczne"

W TVP Info wiceminister pracy Elżbieta Seredyn uspokajała rodziców oraz zapewniała, że jej doświadczenia życiowe pozwalają dobrze zrozumieć ich sytuację.

– Będąc niespełna trzydziestolatką zrezygnowałam z pracy, ze swojego prywatnego życia, z rodziny, dla swojego 7–letniego dziecka, które walczyło z nieuleczalną chorobą. Wtedy nie było świadczeń rodzinnych. Dostawałam jedynie zasiłek pielęgnacyjny, ale byłam silnie zdeterminowana, żeby jej pomóc. Oczywiście korzystałam z pomocy najbliższych. Udało się. Moja Ola żyje. Ale wtedy, w 1999 roku, nie było żadnych świadczeń. Dzisiaj mamy 820 złotych. Jeszcze trzy lata temu było to tylko 420 złotych. Jest krok do przodu. Dajmy sobie szansę – apelowała w TVP Info wiceminister pracy.

Świadczenie pielęgnacyjne to ekwiwalent za utracony dochód

– My naprawdę chcemy pomóc, tylko musimy się dogadać. Nie używać dzieci niepełnosprawnych jako argumentu. Bo my wiemy o czym rozmawiamy a ja na pewno – mówiła w TVP Info wiceminister pracy Elżbieta Seredyn.

„To niedorzeczność”

Iwona Hartwich, matka niepełnosprawnego dziecka, która od wczoraj protestuje w sejmie na słowa wiceminister zareagowała ostro.

– Słowa wiceminister są skandaliczne. Jeśli pani minister znów mówi o ustawie, która ma różnicować świadczenie pielęgnacyjne, to niedorzeczność. Nie można tego robić, bo świadczenie pielęgnacyjne to ekwiwalent za utracony dochód. Możemy zróżnicować zasiłek pielęgnacyjny – 153 złote. Tak by był adekwatny do stanu zdrowia dziecka – mówiła matka niepełnosprawnego dziecka, przypominając, że chodzi o dzieci trwale niezdolne do samodzielnej egzystencji.

Według ministerstwa sprawę może rozwiązać konsensus co do ustawy całościowo regulującej wsparcie dla rodziców, którzy zrezygnowali z pracy na rzecz opieki nad takimi dziećmi.

Ministerstwo pracy i polityki społecznej w przesłanym do PAP stanowisku podkreśla, że poza świadczeniem pielęgnacyjnym w wysokości 620 zł opiekunowie niepełnosprawnych dzieci dostają dodatkowe 200 zł ze specjalnego programu rządowego. Są za nich odprowadzane składki ZUS w wysokości 246 zł, łączne wydatki państwa na osobę opiekującą się niepełnosprawnym dzieckiem wynoszą 1046 zł miesięcznie, czyli 12,6 tys. rocznie. Dodatkowo takie rodziny mogą starać się o wsparcie z pomocy społecznej oraz PFRON. Resort dodał, że w 2013 na wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przekazało 11,2 mld zł, w tym na zasiłki pielęgnacyjne przeznaczono 1,7 mld zł, a na świadczenia rodzinne dla osób niepełnosprawnych - 340 mln zł.


(mj, kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 549 90.44%
nie 58 9.56%

Przeczytaj też

Protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi w sejmie

aktualizacja 2014-03-19 (18:06) 7 miesięcy 12 dni i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1278)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
2
~Bezrobotna 2014-03-20 (19:27) 7 miesięcy 10 dni 22 godziny i 39 minut temu

Jezu jakiś popaprany , parszywy poseł z PO na wózku inwalidzkim zaproponował tym matkom w sejmie , żeby też zostały posłami to będą miały po 10000 tyś wypłaty miesięcznie i nie będą dupy truły jakimiś marnymi groszami. Bóg chyba wiedział co robi sadzając takiego parszywca na wózku a kasa może tez mu się skończy i będzie w czarnej dupie . Życzę mu tego ,ty popaprany baranie z PO.

odpowiedz

4
0
~świadek rzeczywistości 2014-03-20 (19:15) 7 miesięcy 10 dni 22 godziny i 51 minut temu

~świadek rzeczywistości : Powiem wam gdzie jest kasa i co zrobili nasi europosłowie, między innymi zatwierdzili założenia do ustawy narzucone przez KE /przecież KE rządzi a nie parlament/ która mówi do ochrony p.poż wszystkie linie wodociągowe powinny być o średnicy 125 mm a tymczasem w Polsce większość małych miejscowości ma rury 100 mm i choć hydranty spełniają wymogi ciśnienia i wydajności to nie mogą służyć jako zabezpieczenie p.poż!!! Czym to skutkuje? Otóż wyliczyłem że tylko na naszej ulicy firmy będą musiały wydać ok. 500 tyś zł na budowę zbiorników a dodatkowo miasto /35 tyś mieszkańców/ będzie musiało w przyszłości wymienić rurę na 125 mm wg wymogów ustawy, koszt ok 1 milion zł !!! Proszę państwa w skali Polski to są wwydatki na grube miliardy złotych !!!!!! OTO POLITYKA EUROELITY i naszych pachołów, już nigdy nie będę głosował..... to nie ma sensu........

odpowiedz

7
0
~pl 2014-03-20 (19:07) 7 miesięcy 10 dni 22 godziny i 59 minut temu

A co z osobami opiekującymi się swoimi starymi i niepełnosprawnymi rodzicami, które często muszą rezygnować z pracy??? Za co mają żyć???

odpowiedz

3
4
~Władysław 2014-03-20 (18:28) 7 miesięcy 10 dni 23 godziny i 38 minut temu

Ależ tu na forum pisowskiego, "miłosiernego" bydła. Aż się niedobrze robi od waszej katolskiej miłości.

odpowiedz

7
2
~KANONIK 2014-03-20 (17:55) 7 miesięcy 11 dni i 11 minut temu

Przecież Rząd,Posłowie ich rodziny,koledzy,kolegów koledzy,dziadki,babki i prababki,kler to dzieci Boże !!! Reszta to motłoch ,który musi tą sforę utrzymywać !!!!

odpowiedz

7
3
~POPIERAM WAS 2014-03-20 (17:37) 7 miesięcy 11 dni i 29 minut temu

Jak z mocy urzędu należy sie psu micha,ułomnemu posłowi 6 tys. na asystenta,innym posłom po pare tysiaków za hotel,paliwo i inne uciechy to K....wa pytam ? co nam utrzymujących tych darmozjadów włącznie z klerem (35 tys. osób,1,6 mld zł dane z wikipedii ) się należy !!!!???? Polski Majdan ?? Jestem za !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

7
1
szwecja231984 2014-03-20 (16:47) 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 19 minut temu

Dodatkowo uprawnieni do świadczeń pielęgnacyjnych mogą korzystać z dodatków do świadczenia pielęgnacyjnego - są to kwoty rzędu do 420 złotych czyli jakie to pieniądze .. dodatki ???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
4
~gosc 2014-03-20 (17:24) 7 miesięcy 11 dni i 42 minuty temu

DO SZCZEKAJACYCH KTORZY MYSLA ZE SA LUDZMI >>>DZISIAJ JESTESCIE ZDROWI JUTRO BEDZIECIE JECHAC NA TYCH SAMYCH WOZKACH CO MY>>>I CO WTEDY DO NAS DOLACZYCIE? ZDROWIE NIE JEST DANE NA ZAWSZE >>>JUTRO U KAZDEGO Z WAS KTORY TAK NA NAS UJADA MOZE SPOTKAC CIEZKA CHOROBA NOWOTWOROWA I CO WTEDY BEDZIECIE INACZEJ PISZCZEC >>>MY NIE MAMY NIC DO STRACENIA >>>WYCHOWYWANIE CHORYCH DZIECI NIEPELNOSPRAWNYCH JEST PRACA ROZUMIECIE JEST CIEZKA PRACA CZY WAM SIE TO PODOBA CZY NIE >>>NIE BEDZIEMY CHODZIC Z OPUSZCZONYMI GLOWAMI BO WY NAS DRODZY UMILOWANI RODACY ZASZCZUC CHCECIE>>>>NAM WLASNIE NALEZY SIE WYNAGRODZENIE ZA TE PRACE >>JESLI KTOS UWAZA INACZEJ TO NIE STAC GO NA CZLOWIECZENSTWO >>PISZECEIE TU O SELEKCJI NATURALNEJ >>>>CO WAM SIE W GLOWACH POPRZESTAWIALO >>A POZNIEJ DO KOSCOLKA LECICIE >>JESTESMY LUDZMI ROZUMIECIE LUDZMI KAZDY MA PRAWO DO ZYCIA >>>KAZDY CZY DOWNEM >>>CZY GLEBOKO UPOSLEDZONY >>OPAMIETAJCIE SIE CO WY TU WYPISUJECIE >>>>

odpowiedz

15
5
~@PATRIOTA-POLAK.PL@ 2014-03-20 (16:06) 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 1 minutę temu

DO PO-SZCZEKUJĄCYCH - W TEJ CHWILI JESTEŚCIE ZDROWI - ZA CHWILĘ MOŻECIE BYĆ CHORZY,ULEC WYPADKOWI,ITP,ITD - CO WTEDY PO-WIECIE.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

183
26
~Obywatel 2014-03-20 (12:05) 7 miesięcy 11 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Milion razy wolałbym oddac podatki na te dzieci niz na tych darmozjadów w sutannach, na posłów i ich przywileje, na światynie, stadiony i dziadowską reprezentacje.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

9
5
~zawiedziona 2014-03-20 (16:08) 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 58 minut temu

CAQ -odpowiadam.To nie jest jakaś tam wypłata od państwa,prosze poczytac co to jest,my rezygnujemy z pracy często zarabialiśmy naprawdę sporo pieniążków i czy myślisz że zostawiłam tak dobrą pracę i takie zarobki na rzecz 600 zł i siedzę w domu ,nie masz prawa tak mówić,nie wiedząc co to jest niepełnosprawność

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~mam dość 2014-03-20 (15:28) 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 38 minut temu

Przez 35 lat pomagamy z mężem rodzinie jego brata, która ma dwoje, już teraz dorosłych dzieci, z upośledzeniem umysłowym (konkretne pieniądze na opał,prąd,lekarstwa,wyjazdy wakacyjne,książki,ubrania itp.).4 lata temu na warsztatach terapii zajęciowej(unijny projekt)upośledzona córka poznała upośledzonego kawalera i zaszła z nim w ciążę i wzięli ślub.Za rok urodziło się drugie dziecko i zaczęły się "roszczenia" już nie tylko ze strony rodziny brata(nigdy nie pracowali,żyją z emerytury po ojcu , naszej i siostry pomocy), ale od ich "pożenionych" dzieci.Zaczynam,mimo wcześniejszego współczucia mieć tego dość, gdy widzę na jakie głupoty wydają pieniądze.Przykład - wzięli 14 tys. kredytu(niestety bank nie sprawdza zdolności kredytowej,a my nie możemy bankowi zabronić udzielenia kredytu,bo nie są pozbawieni prawa decydowania o sobie), wydali go na motorynkę i gry komputerowe dla..."pana domu". Jak się dowiedzieliśmy od sąsiadów, to połowa tych pieniędzy była już wydana - mąż odzyskał je po wielu tłumaczeniach,że bank im zajmie dom,dopłaciliśmy brakująca połowę i oddaliśmy w banku w ciągu tygodnia,ale bank życzy sobie jeszcze zapłaty za ubezpieczenie i odsetki,podał sprawę do firmy windykacyjnej i kto się martwi - oczywiście my,bo oni nie zdają sobie sprawy z konsekwencji.Drżymy,żeby nie wzięli kolejnego kredytu i boimy się,żeby jeszcze obowiązek ich utrzymania nie spadł na nasze dzieci.A mnożą się na potęgę,bo potrzeby seksualne mają, a myślenie nie jest ich mocną stroną.Całe życie ciężko pracowaliśmy na wykształcenie naszych dzieci i pomoc rodzinie niepełnosprawnej nie oglądając się na państwo (rodzice wcześnie zmarli,zostawiając ten obowiązek rodzeństwu).Teraz czeka mnie operacja kręgosłupa, bo jestem zagrożona paraliżem - czas oczekiwania na NFZ 2 lata lub prywatnie 22 tys.zł + każda wizyta u neurochirurga 300zł,w dodatku jedno z naszych wnucząt tez potrzebuje zabiegu - 4 tys. lub NFZ -1 rok.Kto nam teraz pomoże?Dlatego jak słyszę,te kategoryczne żądania to trafia mnie szlag.Inną sprawą jest jeśli komuś w rodzinie przytrafi się nieszczęście,wypadek,choroba,a inną jak ktoś rodzi kolejne upośledzone dziecko,bo tak mu kościół każe.Niech więc księża i ci posłowie,którzy plecach tych ludzi chcą się załapać kolejny raz do sejmu(a może i przewrót w Polsce zrobić) dobrowolnie się opodatkują na rzecz tych rodzin - ja już z tego pociągu wysiadam.Uważam,że jest wiele biednych,wielodzietnych rodzin,w których matki harują cały dzień,by do późnej nocy zajmować się domem i wychowaniem dzieci,które w przyszłości będą na te niepełnosprawne płacić podatki. Tylko,że te rodziny nie mają kolejnych żądań i nikomu się nie skarżą.U nas w Polsce zawsze dostaje ten, kto ma mocniejszą"gębę" i posła znajomego,który go do sejmu wprowadzi,a jeszcze media, które nakręcają oglądalność.Rozsądku trochę i zdrowego rozumu.Lepiej te pieniądze wydać na edukację seksualną i naukę odpowiedzialności za założoną rodzinę.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

21
4
~1200 zapłata za prace dla PO , SLD , PIS , KK ... 2014-03-20 (13:32) 7 miesięcy 11 dni 4 godziny i 34 minuty temu

Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed nami niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym, jutro wszystkim my! Refren: Bój to jest nasz ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie - przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! (Refren) Rząd nas uciska, kłamią prawa, Podatków brzemię ciąży nam, I z praw się naszych naigrawa Ten, co z bezprawia żyje sam. Lecz się odmieni krzywda krwawa, Gdy równość stworzy nowy ład, Bez obowiązków nie ma prawa, Dla równych - równy szczęścia świat! (Refren) Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud. W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot. Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot. (Refren) Obłudzie zdzierców, rządom kata Wyzwania zgodnie rzucim krzyk, Co wojsk szeregi z ludem zbrata: Hej, kolby w górę, łamać szyk. I żołnierz, wiedząc przeciw komu, A z kim o lepszy walczy los, Bratobójczego sprawcom sromu Śmiertelny jutro zada cios. (Refren) Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt łamiący wieków noc... Precz darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żerów z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

109
10
~ja 2014-03-20 (14:13) 7 miesięcy 11 dni 3 godziny i 53 minuty temu

Jak czytam niektóre posty na tym forum to dochodzę do wniosku że u Hitlera było więcej miłosierdzia niż w polskim społeczeństwie . Co obecny system zrobił z ludźmi to w głowie się nie mieści .

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

15
9
~Do klasy Próżniaczej 2014-03-20 (13:44) 7 miesięcy 11 dni 4 godziny i 22 minuty temu

Jak za komuny "czy się stoi czy się leży to Kasiora się należy"

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~AnnaE 2014-03-20 (16:18) 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 48 minut temu

Nie mają na chorych biednych i innych potrzebujących , za to mają na podwyżki dla siebie i kolesiów . na nagrody , podwyżki, remonty całej rządzącej elity idą grube miliomy.

odpowiedz

5
5
~zawiedziona 2014-03-20 (16:03) 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 3 minuty temu

Pedagog życzę ci
Pedagog życzę ci abyś tak siedział w domu może kiedyś dostąpisz tego zaszczytu,te 600 zł to jest właśnie nasza wypłata,my nie pracujemy poza domem .Ludzie czy wy już tak okrutni jesteście

odpowiedz

17
21
~aga 2014-03-20 (12:12) 7 miesięcy 11 dni 5 godzin i 54 minuty temu

W holandii nie rodzą się dzieci z zespołem downa , ...dlaczego my nie potrafimy poszukać rozwiązań a zachód może je znależć , na zachodzie nie ratuje się dzieci urodzonych przed 27 tygodniem ciąży ...czemu odstajemy od cywilizacji ?Ci rodzice są pozostawieni sami sobie, ja za opiekę nad chorą matką też chce 1/2 etatu .Też jestem za badaniami prenatalnymi. Polecam artykuł w polityce z lutego ,,rodzic po polsku ,,przez zaniedbania na porodówkach bedzie tych dzieci przybywać chociaż by historia olipijczyka Bonka i jego blizniaczek .Uczę się języka chcę wyjechać do cywilizacji pomimo tego ze mam juz 34 lata , nie mam dzieci.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

3
1
~żal patrzeć 2014-03-20 (16:00) 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 6 minut temu

Rządzący to powinni wziąć się za kontrolę subwencji na szkoły specjalne i wydawanie pieniędzy na projekty unijne z których korzysta głównie kadra tych szkół, samorządowcy i ich żony, mężowie i rodziny.To "maszynka" do zarabiania pieniędzy.Mechanizm jest taki,że przy niemal każdej szkole specjalnej powstaje stowarzyszenie (niby non profit),które korzysta z pomieszczeń i wszelkiego sprzętu szkolnego,kilku sprytniejszych nauczycieli i dyrekcja( rządzi z tylnego siedzenia) piszą projekty z kilkumilionowym budżetem , z których każdy prawie otrzymuje dofinansowanie,bo jest "moda" na dzieci niepełnosprawne.W dodatku takie projekty są słabiej kontrolowane,bo prowadzi je stowarzyszenie,czyli organizacja pozarządowa (nie są konieczne np.przetargi itp. tak jak w jednostkach sektora finansów publicznych). Program w takim projekcie pisze się nie pod potrzeby tych dzieci,tylko pod możliwości prowadzącej kadry - są to głównie bliskie rodziny samorządowców,dyrekcji szkoły i kilku "zasłużonych" nauczycieli.Zarabiają po 120 zł za 45 min."niby zajęć" - piszę niby,bo często te osoby są tylko na listach płac,a zajęcia, ciągle takie same, prowadzi nauczyciel tzw. wspomagający( na każdą godz. lekcyjną z dzieckiem niepełnosprawnym przypada 2 n-li, z czego jeden to ten co prowadzi, a drugi wspomagający). Te biedne dzieci przecież nie poskarżą się jak te zajęcia wyglądają(ewaluacji nie wypełniają),ich rodzice (tez często niewydolni) nawet pojęcia nie mają na co te pieniądze idą.I takim sposobem interes się kręci,całe klany żerują za unijne pieniądze i jeszcze starostowie nagrody dają na Dzień Nauczyciela tym "wybitnym",a reszta nauczycieli tylko się temu przygląda i nic nie może zrobić.Znam taki ośrodek szkolno-wychowawczy, który co roku realizuje 1,5 - milionowe projekty,w których pracują ci sami ludzie,te same zajęcia się odbywają.Tutaj są pieniądze, które należą się niepełnosprawnym,a korzystają cwaniacy - akurat w tym przypadku z partii opozycyjnej,bo akurat rządzą w powiecie.Taki powiat przecież nie jest jeden, więc prowadzący "wymieniają " się zajęciami ze stowarzyszeniem w innym powiecie.Ty dasz zarobić mnie,ja tobie, a nikt tego dochodził nie będzie.Tylko co robi CBA,że takich milionów nie kontroluje?Wszyscy to widzą,ale nikt nie piśnie, bo się boi utraty pracy.

odpowiedz

2
4
~zawiedziona 2014-03-20 (15:57) 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 9 minut temu

Do Janabezzębnego. Więc trzeba
Do Janabezzębnego. Więc trzeba by się zagłębić w przepisy człowieku nie chcemy pensji za wychowanie swojego dziecka,my rodzice takich dzieci rezygnujemy z pracy po to aby się nimi opiekować bowiem na orzeczeniach mają że wymagają pomocy i opieki przez 24 godziny,oj człowieku,my pracować nie możemy właśnie to jest nasza praca i od tego mamy składki odprowadzane.To co może lepiej oddajmy dzieci a wtedy z waszych podatków na ośrodek pójdzie ze 4 tysiące. Podkreślam jeszcze raz my nie podejmujemy żadnej pracy,nawet przepisy tego zabraniają,trzeba poczytać dokładnie co to jest świadczenie pielęgnacyjne i jakie są warunki przyznania. Pozdrawiam cię Janie i wierze w to że rozumiesz sam siebie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 11 godzin i 1 minutę temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 9 godzin i 21 minut temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 10 godzin i 21 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 9 godzin i 1 minutę temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 3 godziny i 59 minut temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 13 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 740