więcej

Sikorski: w prawyborach powinna się odbyć debata w TV.

PAP | dodane 2010-03-13 (22:30)
drukuj

Radosław Sikorski powiedział na spotkaniu z członkami Platformy Obywatelskiej w Koszalinie, że w prawyborach powinno dojść do telewizyjnej debaty między kandydatami.

- Uważam, że jako Platforma Obywatelska chcemy wybory prezydenckie przekonująco wygrać, a jeśli tak, to nasz kandydat musi być przetestowany. Pamiętamy, co zaważyło na wyniku wyborów w 2007 roku: wygrana naszego lidera Donalda Tuska w debacie telewizyjnej z Jarosławem Kaczyńskim - powiedział Sikorski.

Jak dodał "
Debata telewizyjna w demokracji, jest tym, co może przeważyć szalę zwycięstwaRadosław Sikorski, szef MSZ
debata telewizyjna w demokracji, jest tym, co może przeważyć szalę zwycięstwa i dlatego powinnyśmy mieć kandydata, co do którego mamy pewność, że taką debatę jest w stanie wygrać."

Na moderatora debaty Sikorski zaproponował szefa zachodniopomorskich struktur PO posła Sebastiana Karpiniuka.

-
Poseł Sebastian Karpiniuk powinien prowadzić debatę, udowodniłby, że "prawda leży tam gdzie leży"Radosław Sikorski, szef MSZ
Poseł Sebastian Karpiniuk zrobiłby to dynamicznie. Udowodniłby, że "prawda leży tam gdzie leży" - powiedział Sikorski.

Na briefingu prasowym poprzedzającym spotkanie z członkami PO Sikorski wyjaśniał, że będzie dążył do telewizyjnej debaty, bo "nie wyobraża sobie, jak można podjąć dojrzałą decyzję, zanim nie zobaczymy jak kandydaci potrafią radzić sobie z tą bardzo wymagająca formułą, jaką jest debata telewizyjna."

Pytany o krążący wśród członków PO SMS "zabierz babci login", o czym poinformował tygodnik "Wprost", Sikorski powiedział, że "to dosyć dowcipne".

Jak wyjaśnił "szanując weteranów 'Solidarności' i tych jeszcze starszych, którzy poparli Bronisława Komorowskiego, uważam, że prezydent może wykorzystać swój urząd do stawienia czoła wyzwaniom XXI wieku."

- Podejrzewam, że autorzy tego dowcipu to mieli na myśli, że czas takiej rozgadanej kombatanckiej prezydentury powoli zmierza ku końcowi i potrzebne jest nam coś bardziej dynamicznego - dodał Sikorski.

Szef resortu spraw zagranicznych zapowiedział też, że w prawyborach zagłosuje na Bronisława Komorowskiego, ale jednocześnie zaapelował do pozostałych członków PO, aby "zagłosowali inaczej niż on".


(oso)

oceń
4
19
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Kazik [2010-03-14 10:16]

TV Sikorski chce wykorzystać do prywaty ?
Już na szczycie szefów MSZ nie był , niech za robotę się weźmie

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~niko [2010-03-14 10:16]

każdego dnia łykacie każdy
farmazon władzy,hahaha każde ich głupie słówko jak w teatrzyku.....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~znaw [2010-03-14 09:22]

Niech się odbędzie w TVN-nie
A nie za pieniądze podatników w TVP chcą się promować?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~pitu,pitu. [2010-03-14 10:14]

A JAKIE MA TO ZNACZENIE.
Wiadomo ze i jednemu i drugiemu wystapienie napisze ROSOL.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~roma [2010-03-14 10:13]

brawo
popieram kim oni sa , niech zapłaca jak za reklamy , albo za darmo do TVN

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~janekos [2010-03-14 10:12]

PRZESTAŃMY
Przestańmy robić z Polski ameryki. Pan Sikorski popijał kawkę w jakiś ekskluzywnym klubie kiedy nasi rodzice walczyli o wolność. A wyprawa do Afganistanu w przypadku Sikorskiego to zabawa w skautów. Elegancik spodnie w kancik.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~duh [2010-03-14 10:11]

zawczas,,
psami poszczuc drani,,

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Jarek [2010-03-14 10:08]

Demokracja PO
czyli wybór PO albo PO

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Czesław [2010-03-14 10:07]

A dlaczego?
Ale nas sympatyków innych partii nic a nic to nie interesuje! Debacie stanowcze NIE, tylko na forum PO

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~PopieramPIS [2010-03-14 09:54]

komunistyczna propaganda
Płacę abonament i nie chcę oglądać propagandy PO. Niech sikorski idzie do komunistycznego TVN lub promuje się w wyborczej

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Zofia [2010-03-14 09:52]

...
Ani jeden, ani drugi!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ri-pi [2010-03-14 09:52]

Nie ma innego wyboru
PO chce nam za nasze pieniądze wmówić , że nie ma innego wyboru. Tylko Oni. Niech sobie wykupią czas antenowy i pieprzą ile chcą.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Misia [2010-03-14 09:51]

Ale
Polacy nie są głupi, dobrze wiedzą na kogo głosować.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kacper [2010-03-14 09:48]

Debacie - NIE! Urządzać sobie debaty we własnym gronie, gotować się we własnym sosie, a nie lansować się!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
muminek [2010-03-14 09:44]

spokojnie olewam te "debate"
Kazdy z tych POwskich blaznow przegra z obecnym prezydentem.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~warka [2010-03-14 09:38]

panie Sikorski...
pan już pokazał co potrafi ?!!!! i nie sądzę,aby jakaś telewizyjna gadanina coś zmieniła.Takiej głowy państwa to my nie chcemy.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~HELCIA! [2010-03-14 09:38]

CZY W POLSCE JEST TYLKO JEDNA PARTIA PO-MAZANCÓW ,
W TV TYLKO O PO-MAZANCACH JUŻ TO BIERZE OBRZYDZENIE ,CZY POLACY SOBIE ŻYCZĄ OGLĄDAĆ W TV TAKIE PROGRAMY PRAWYBORCZE KTÓRE DOTYCZĄ .PO; NIECH TO ZAŁATWIAJĄ W SWOICH GABINETACH ,CO TO NAS OBCHODZI ,LEPIEJ NIECH ZAJMĄ SIĘ DŁUGAMI POLSKI I JAK TO ZAPOBIEC ,A NIE MYŚLEĆ O STOŁKACH KTÓRE NIE SĄ DLA PO-MAZANCÓW ,

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~katamaraz [2010-03-14 09:37]

Jestem za, żeby odbyła się w telewizji naszej , czyli publicznej
Niech zapłacą za czas antenowy przecież maja kasę studenci, emeryci, renciści,kryminaliści wpłacili na konto PO POkażne kwoty, a oni póżniej odradzali płacenia abonamentu, to niech teraz bulą, chyba na biednych nie trafiło. Jeden z tego towarzystwa zarabiał 300tysięcy miesięcznie.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~doroboty [2010-03-14 09:28]

kup Pan sobie kamerkę, włącz ją w domu i debatuj
chwyć Ty się lepiej roboty w tym rządzie bo przecież Tusk sam sobie nie da rady.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~obywatel [2010-03-14 09:26]

Ok jak żonka Sikorskiego za to zapłaci to ja się zgadzam czemu nie.
ale nie z naszej kasy !!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 544